Erkek Evlâd İstemek

Merdut

Kayıtlı Üye

Zevcesi hâmile olan bir kimse evlâdının erkek olmasını arzû ederse gebeliğinin üçüncü ayının evellerinde zevcesi uyurken sağ elini zevcesinin göbeği üzerine koyup yavaş yavaş oğuşturarak üç kere :

Allahümme in künte halâkte halkan fî batni zevcetî hâzihî fekevvinhü zekeren ve üsmiyhi muhammeden bihakkı sâhıbi hâzel ismiş şeriyfil mükerremi seyyidinâ ve mevlânâ muhammedin sallâllahü aleyhi ve selleme rabbi lâ tezernî ferden feente hayrülvârisiyne. Febeşşirnâ biishâka ve min verâl ishâka ya'kûbe ve beşşerûhü biğulâmin aliymin.

Okursa biiznillâhi teâlâ evlâdı erkek olur.

Sağlıcakla esen kalın...

kaynak: Kenz-ül Havas

D

DAİMON

Hangi çağda yaşıyoruz? Ne kadar saçma birşey bu?
Bebeğin cinsiyeti yumurta spermle döllendiği anda genetik olarak belli olur.

İnsan bu tür şeyleri paylaşırken önce bir araştırır,akıl süzgecinden geçirir.
Adam dua ediyor, nolmuş, çağla ne ilgisi var?
Şu çağda nasıl dua edilirmiş, hele bi de bakalım?
Hayır, duanin içinde erkek olmayınca ölsün diye bir telkin vardı da ben mi göremedim?
Hahh:D
Bende erkek çocukları severim bu çağda isteyemicek miyim? . : ))

İsteyenin bir yüzü vermeyenin...
Allah en iyisini bilir. :)

nikılıs

Kayıtlı Üye
Adam dua ediyor, nolmuş, çağla ne ilgisi var?
Şu çağda nasıl dua edilirmiş, hele bi de bakalım?
Hayır, duanin içinde erkek olmayınca ölsün diye bir telkin vardı da ben mi göremedim?
Hahh:D
Bende erkek çocukları severim bu çağda isteyemicek miyim? . : ))

İsteyenin bir yüzü vermeyenin...
Allah en iyisini bilir. :)

Ooff...yordunuz beni?

ela.nass

Kayıtlı Üye
İş
İntelligence

Zevcesi hâmile olan bir kimse evlâdının erkek olmasını arzû ederse gebeliğinin üçüncü ayının evellerinde zevcesi uyurken sağ elini zevcesinin göbeği üzerine koyup yavaş yavaş oğuşturarak üç kere :

Allahümme in künte halâkte halkan fî batni zevcetî hâzihî fekevvinhü zekeren ve üsmiyhi muhammeden bihakkı sâhıbi hâzel ismiş şeriyfil mükerremi seyyidinâ ve mevlânâ muhammedin sallâllahü aleyhi ve selleme rabbi lâ tezernî ferden feente hayrülvârisiyne. Febeşşirnâ biishâka ve min verâl ishâka ya'kûbe ve beşşerûhü biğulâmin aliymin.

Okursa biiznillâhi teâlâ evlâdı erkek olur.

Sağlıcakla esen kalın...

kaynak: Kenz-ül Havas

Çok sağ ol @Merdut zamanı gelince uygularım. Faydalı oldu?

ela.nass

Kayıtlı Üye
İş
İntelligence

Ya insanların inançlarına saçma demek sizin ne haddinize düşmüş, size yanlış gelen bana doğru geliyor belki, sorgulamak size mi kaldı. Ama çağ kısmına katılıyorum, yıl kaç olmuş hala birbirimizin inançlarına, düşüncelerine saygı göstermeyi öğrenememişsiniz. Yazık!

Merdut

Kayıtlı Üye

Sayın nikılıs bilmiyorum bu yorumu neden azıcık da olsa düşünerek yazmadınız. Konuyu hangi bölüme açtığıma bakarsanız ve azıcık da önyargıdan uzaklaşıp konunun içeriğine baksanız aynı şeyi yazar mıydınız acaba. Burda ki şey duadır, Allahtan istektir, inanç size kalmıştır. Olayı kendi kafanıza göre yorumlayıp burada bana karşı ofansif bir tavırla yazmanız anlamsız. Çok fazla mantık arıyorsanız bu işlerde baştan parapsikoloji forumunda olmanız hata zaten...

ela.nass

Kayıtlı Üye
İş
İntelligence
Rica ederim, asıl ben teşekkür ederim. Fakat olacak diye bir şey bu işlerde yoktur, kitapta ne yazıyorsa onu yazıyorum. Bu yüzden bunu yapınca direk kendinizi erkek çocuğa göre hazırlamanızı önermem.
Tabiki Allah ne takdir, ettiyse o olur. Biz duamızı edelim, neticesi O'na kalmış. Rabbim hayırlı evlatlar nasip eylesin ☺️

Jroad

Banlı Kullanıcı
Kayıtlı Üye
İsteyen dinince dua etsin ama genetik bir durum söz konusu iken bu dua sadece dilekten ibaret olacak. Bu şuna benziyor mesela, annen gelirken sana kek almış ama sen evde muz alsın diye dua ediyorsun. Sonuçta neye inanıyorsan artık, inandığın yaratıcı onu çoktan oluşturmuş. Ondan sonra dua etsen ne, etmesen ne.

ela.nass

Kayıtlı Üye
İş
İntelligence
İsteyen dinince dua etsin ama genetik bir durum söz konusu iken bu dua sadece dilekten ibaret olacak. Bu şuna benziyor mesela, annen gelirken sana kek almış ama sen evde muz alsın diye dua ediyorsun. Sonuçta neye inanıyorsan artık, inandığın yaratıcı onu çoktan oluşturmuş. Ondan sonra dua etsen ne, etmesen ne.
Allah'ın gücü her şeye yeter. Yaratan da O, yarattığını değiştirme kudreti olan da O'dur. O yüzden her ne olursa olsun dua etmeli. Söz konusu Allahû Teala olunca, imkansız diye bir şey yoktur.

Jroad

Banlı Kullanıcı
Kayıtlı Üye
Allah'ın gücü her şeye yeter. Yaratan da O, yarattığını değiştirme kudreti olan da O'dur. O yüzden her ne olursa olsun dua etmeli. Söz konusu Allahû Teala olunca, imkansız diye bir şey yoktur.
Yani uzun bir şey yazsam, bu cevabı versen, karıştırmış felan derim ne bileyim her türlü seni haklı çıkarırımda kısaca bir şey yazmışım. Sizi bana paraylamı veriyorlar anlamadım ki. Orada yaratıcı onu oluşturmuş zaten bildiği gibi yapmış diyorum. Allaha veya gücüne laf etmediğim halde yine şu yorumları yapmayın yeter.

ela.nass

Kayıtlı Üye
İş
İntelligence
Yani uzun bir şey yazsam, bu cevabı versen, karıştırmış felan derim ne bileyim her türlü seni haklı çıkarırımda kısaca bir şey yazmışım. Sizi bana paraylamı veriyorlar anlamadım ki. Orada yaratıcı onu oluşturmuş zaten bildiği gibi yapmış diyorum. Allaha veya gücüne laf etmediğim halde yine şu yorumları yapmayın yeter.
Ne yapıp ne yapmayacağımı size soracak değilim. Yaptığınız yoruma kendi yorumumu yaptım. Sizi herhangi bir şey ile de itham etmedim. Dediğiniz gibi olsaydı dua diye bir kavram olmazdı. Yaratan, ben her şeyi bildiğim gibi yarattım der, dua etmemizi istemezdi. Fakat benim inancıma göre böyle bir durum söz konusu değil. Rabbim daima dua etmemizi emreder. Dediğim gibi bu benim inancım. Sizinkini bilemem. Ancak saygı duyabilirim. Lütfen yanlış anlamayınız. Art niyetle yapılmış bir yorum değildir.

Jroad

Banlı Kullanıcı
Kayıtlı Üye
Ne yapıp ne yapmayacağımı size soracak değilim. Yaptığınız yoruma kendi yorumumu yaptım. Sizi herhangi bir şey ile de itham etmedim. Dediğiniz gibi olsaydı dua diye bir kavram olmazdı. Yaratan, ben her şeyi bildiğim gibi yarattım der, dua etmemizi istemezdi. Fakat benim inancıma göre böyle bir durum söz konusu değil. Rabbim daima dua etmemizi emreder. Dediğim gibi bu benim inancım. Sizinkini bilemem. Ancak saygı duyabilirim. Lütfen yanlış anlamayınız. Art niyetle yapılmış bir yorum değildir.
Ben dua etmeyin demiyorum. İnancın gereği dua edersin sağlığına, gidişatına, iyiliğine, huzuruna vb.vb.vb. aklına ne gelirse. Diyorum ki zaten sana verdiği bir şeyi niye değiştirsin. Sana göre Allah zaten bilmiyor mu ne verirken, neyi sorguluyorsun. Sen Allaha diyorsunki verdin ama kek verme, muz ver diyorsun. İsyanın var diyorum. Zaten verdiği bir şeyi niye değiştirsin diyorum. Ben mi anlatamıyorum bu mantıksız isteği yoksa sen mi anlamıyorsun?

ela.nass

Kayıtlı Üye
İş
İntelligence
Ben de sana diyorum ki neye dua edip neye etmeyeceğime sen karar veremezsin. Benim inancım bana her her şartta her koşulda dua etmemi emreder. Allah'ı sorgulamak tövbe haşa! Kelamlarına dikkat et. Ben bana verilmiş olan dua hakkımı istediğim gibi kullanırım. Sınırlı hak vermemiş, yok şuna dua edebilirsiniz şuna edemezsiniz dememiş . Önceki yorumları okursan isyanım da yok tövbe haşa. Ben dua ederim taktir O'nundur diyorum. Dua sadece istiyorum verilsin diye edilmez, insanın bir duası ile yeri gelir bin türlü bela def edilir, bin türlü şerrin önüne geçilir. Mantıksız olan ben miyim yoksa , parapiskoloji sitesinde insanlara aklın sıra mantık dersi verip, bilimle her türlü olayı açıklamaya kalkışarak küçümsemeye çalışan, ona saçma buna saçma, inanmayın diyen sen misin (!) Önce bir kafandaki çelişkilerden kurtul. Nerede ne yapmaya çalıştığını bir sorgula.

Jroad

Banlı Kullanıcı
Kayıtlı Üye
Ben de sana diyorum ki neye dua edip neye etmeyeceğime sen karar veremezsin. Benim inancım bana her her şartta her koşulda dua etmemi emreder. Allah'ı sorgulamak tövbe haşa! Kelamlarına dikkat et. Ben bana verilmiş olan dua hakkımı istediğim gibi kullanırım. Sınırlı hak vermemiş, yok şuna dua edebilirsiniz şuna edemezsiniz dememiş . Önceki yorumları okursan isyanım da yok tövbe haşa. Ben dua ederim taktir O'nundur diyorum. Dua sadece istiyorum verilsin diye edilmez, insanın bir duası ile yeri gelir bin türlü bela def edilir, bin türlü şerrin önüne geçilir. Mantıksız olan ben miyim yoksa , parapiskoloji sitesinde insanlara aklın sıra mantık dersi verip, bilimle her türlü olayı açıklamaya kalkışarak küçümsemeye çalışan, ona saçma buna saçma, inanmayın diyen sen misin (!) Önce bir kafandaki çelişkilerden kurtul. Nerede ne yapmaya çalıştığını bir sorgula.
Yahu Allah sana akıl vermiş, ne diye? Kullan diye. Hiç mi sormuyorsun kendine bana zaten vermişse kız çocuğu, ana rahminde bu oluşmuşken nasıl erkek olsun. O saatten sonra ona sadece sağlık sıhhat duası edersin. Her şartta edilen dualardan biri budur. Neyin kafasını yaşıyorsun anlamadım ki? Aklın alıyor mu senin, sana zaten verdiği çocuğun cinsiyetini ana rahminde çevirsin. Anca ikinci çocuk için dua edersin, o da olmadan önce. Tabi takdir onun. Dua etmesini bilmiyorsun gelmiş duanın temelini anlatıyorsun. Saçmaya saçma demek farz oluyor sizin gibiler yüzünden. Zaten çoğunuz benim yorumlarımı mı takip edip kafanıza kazıyorsunuz nedir, anlamadım gitti. Kuyruğunuza basmayalım aman ha, hemen inliyorsunuz.