El-Halim müthiş faydaları

Hopemore

Kayıtlı Üye
Fotoğrafına bakarak mı okumalıyız?

Fotoğraf da olur, fotoğraf yokken onu gözünüzün önüne getirip de okuyabilirsiniz. En etkilisi yanındayken okumak
Veya onunla karşılaşmadan biraz önce zikri tamamlayıp ona üfleyebilirsiniz
Uzak-yakın farketmez mesafelerin önemi yoktur zikir,dua ve enerji çalışmalarında.

Furking

Kayıtlı Üye
El-Halîm (c.c.) esmasının manası :Günahkarlara ceza vermekte acele etmeyen gerçek ve mutlak hilm, (tabiat, huy yavaşlığı, yumuşaklık, sabır) affı, bağışlaması, müsamahası geniş olan. Acele ve kızgınlıkla iş görmeyen, yarattıklarına son derece iyi muamele eden demektir.

gerekli

Kayıtlı Üye
Esmalara konusuna "Yaratıcı Zihinsel Uygulamalar" adlı kitaptan bir alıntı yaparak katkıda bulunmak istedim. Yazarın kendi deneyimlerini anlattığı bölümden bir alıntı.

Esmalara ve etkilerine dair araştırmalarım sürerken, Esmaların işaret ettiği anlamların tamamını gözden geçirmiş, seçtiğim bir Esma ile de çalışmaya başlamıştım. Çalışacağım esmayı zayıf yönlerim üzerinde durduktan sonra belirlemiştim. Son günlerde başımdan geçen bir olay çalışacağım esmayı belirlememde etken olmuştu. Açık söylemek gerekirse önem verdiğim bir değerin kaybıyla karşı karşıya kaldığım bir hayat sınavından yeni çıkmıştım. Bu olayda kaybetme korkumun özgüvenimi baskılaması sebebiyle, karar alma ve uygulama mekanizmalarım işlevsiz hale gelmiş, duygusal bir çöküşü de beraberinde getirmişti.

Kendine güvenin önemli bir duygusal gereklilik olduğunun bilincindeydim. Dolayısıyla bu güveni her koşulda ortaya koyabilmeyi istediğim için ilk çalışmamı insanı maddi ve manevi anlamda kuvvetlendiren El-Metîn Esması ile yapmaya karar vermiştim. Böylece usulüne uygun olarak iki ay süren bir çalışma yapmıştım.

Nasıl bir sonuç aldım?

Beklediğim etkiyi birkaç ay sonra benzer bir olaya verdiğim tepki sonucunda fark edebilmiştim. Verdiğim tepki ile kendime inanamadığımı söylesem yeridir. Bedenimde uyuyan bir güç uyanmış gibiydi. İçimde, her zorluğun üstesinden gelebileceğime olan güçlü bir inanç, özlediği duruşu gösterme cesareti bulan bambaşka bir ben vardı sanki... Korkularım ise bu inanç ve cesaretin gölgesinde yok olmuş gibiydi.

Hayata dair bildiğim tüm doğruları yeniden sorgulamama neden olan bu mucize, soyut âlemi(ilahi gizliliği) anlama ve kavrama yetimi geliştirdiği gibi zamanla dünyaya, insana ve yaşama bakış açımı tümden değişime uğratmıştı.