El Bâsıt Vefki Doğru mu?

AllMyPeople

Kayıtlı Üye
internette araştırdım ama el bâsıt vefki farklı farklı birkaç görsel mevcut.

Benim alacağım ise aşağıdaki görseldeki gibidir. Bilginiz var mı? Doğru mu?

el-basit-vefk-kolye.jpg

FrontalLob

Kayıtlı Üye
İş
Decor Expert
الباسط = el basıt yazılı olarak doğru yazılmış.
Ancak altında bulunan; sayısal değerler yani temsil ettiği kısım hakkında doğru bilgiye ulaşamadım.

٥٥|٨|٣٢|٢ = 2 | 32 | 8 | 55 = 97
٧|٥٨|٥|٣٣= 33 | 5 | 58 | 7 = 103
٤ |٣٤|٢|٥٩ = 59| 2 | 34 | 4 = 99

97+103+99 = 299

AllMyPeople

Kayıtlı Üye
الباسط = el basıt yazılı olarak doğru yazılmış.
Ancak altında bulunan; sayısal değerler yani temsil ettiği kısım hakkında doğru bilgiye ulaşamadım.

٥٥|٨|٣٢|٢ = 2 | 32 | 8 | 55 = 97
٧|٥٨|٥|٣٣= 33 | 5 | 58 | 7 = 103
٤ |٣٤|٢|٥٩ = 59| 2 | 34 | 4 = 99

97+103+99 = 299

Allah razı olsun kardeşim. Cevap için teşekkürler. Sence almalı mıyım?

ziavkurvick

Kayıtlı Üye
İş
Ahiret için
Bunu böyle alıp taksanda bir değeri olmaz sana bir şey katmaz bu çok farklı bir uygulama özel mürekkep ve özel malzeme gerektirir alacağınız ürün değersiz bir malzeme üzerine kazınmış hazır fabrikasyon ürünü boşuna alma derim

AllMyPeople

Kayıtlı Üye
Bunu böyle alıp taksanda bir değeri olmaz sana bir şey katmaz bu çok farklı bir uygulama özel mürekkep ve özel malzeme gerektirir alacağınız ürün değersiz bir malzeme üzerine kazınmış hazır fabrikasyon ürünü boşuna alma derim

Teşekkürler. Peki bu konuda uzman olan ve malzeme karşılığı yazabilecek birini tanıyor musunuz?

ziavkurvick

Kayıtlı Üye
İş
Ahiret için
Internette bulabilirsin doğal taş ve gül suyu ile ısıtılmış mürekkep işinizi görur satış yapan mağazaları bulup gercekten dogal taş sattığını düşündüğünüz mağazalara ulaşın ve isteğinizi bildirin doğaltaşin vefk in özeliğine uygu seçin her doğaltaşin has ozelligi var bu özellikleri daha çok arttırmak icin hangi doğaltasi seçecekseniz onun özeliğini arttiran diğer doğal taşları araştırın ve 2sini bir arada yaptırin benim düşüncem tabi :) ama birisini veya bir mağaza bilmiyorum bu forumda bu konu hakkında kimseye güvenme paranın karşılığı alamazsın şarlatan soytarı dolu burası

AllMyPeople

Kayıtlı Üye
Internette bulabilirsin doğal taş ve gül suyu ile ısıtılmış mürekkep işinizi görur satış yapan mağazaları bulup gercekten dogal taş sattığını düşündüğünüz mağazalara ulaşın ve isteğinizi bildirin doğaltaşin vefk in özeliğine uygu seçin her doğaltaşin has ozelligi var bu özellikleri daha çok arttırmak icin hangi doğaltasi seçecekseniz onun özeliğini arttiran diğer doğal taşları araştırın ve 2sini bir arada yaptırin benim düşüncem tabi :) ama birisini veya bir mağaza bilmiyorum bu forumda bu konu hakkında kimseye güvenme paranın karşılığı alamazsın şarlatan soytarı dolu burası

Haklısın kardeşim. Kimseye güvenemediğim için yaptırmadım daha. Soytarı çok

FrontalLob

Kayıtlı Üye
İş
Decor Expert
ziavkurvick isimli üyenin yaptığı yoruma katılıyorum. Bu ürün sadece din ticareti sıfatıyla üretilmiş fabrikasyon bir ürün. Tabii işini içine inaç girdiği zaman almak ve kullanmak size kalıyor.
Lâkin bir vefkin usulüne uygun: muntazam şekilde yazılması gerekir. Nizam ve intizam gerektirir.
Belirli oranlara göre hazırlanmış safranlı veya başka ürünlerden elde edilen mürekkepler aracılığı ile yazılması daha uygun olur. Mevzusu öyle çünkü. Ki birde bazı vefk/muskalar insan gözünün göremeyeceği şekilde muhafaza edilmesi gerektiğine inanırım. Çünkü insan gözünün erişeceği vefki bedensiz varlıklar tarafından etkisi kaldırılabilir veya tersine çevirilebilir...