El alma(Rukye)

• Konbuyu başlatan DAİMON
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
D

DAİMON

Rukye gibi manevi ilimlerde el alma esnasında uygulanan aktarımlar çeşitli şekillerde oluyor sanırım. Bu konu hakkında bildiklerinizi gördükleriniz ve okuduklarınızı paylaşır mısınız?
Ocaklı kimseleri de bu kabilden değerlendirebiliriz.

Ve herkes rukye yapabilir mi?

Teşekkürler.

NaBe

Kayıtlı Üye
Konuyu güncellemek istiyorum. ?
Selam kardeşim konuna kısa cevap vermek istiyorum..

Herkes yapabilir mi : HAYIR

Nedenleri kısaca paylaşmak istiyorum

Günümüz çağında Cin'lerden inanılmaz bir.şekilde korku ile bakılan topluluk var maalesef ve o ki artık. Bunlara cin demeyip üc harfli şekilde bahsedilir olundu

Kuran arapçasına vakıf olunması lazım ( bilgi deneyim )

Kuran tilaveti konusunda bilgi ( ezber bir çok ayetini )

Tecrübe bunu bu işlerden anlayan yanında pişmesi görmesi ve uygun görülürse yapabilmesi..

Kısaca toparlamak gerekirse Azim varsa Allah rızası icin yapılacaksa Yüce Mevlamda izin verirse saydıklarım geçersiz de kılınabilir ama emek vermek lazım

Göreceğiniz vakalar doğrudan bedeni işgal etmiş cinler tarafından alıkonulmuştur burda tecrübe etkendir bedene zarar verilebilir vs

Bunu daha fazlada uzatabiliriz cin konusuna hiç değinmek bile istemiyorum korku vsvs bunları tamamen aklınızdan çıkartmanız lazım cinler sizi tehdit edebilir ailenizle eşinizle dostunuzla herşeyinizi söyler ta bilmem 20 yıl önce başına birşey gelmiştir onu bile lanse edebilir aldırış etmeden yolunuza bakacaksınız

Fikrimi soracak olursanız Bu işte bilgili bir insan yanında bulunup onunla birlikte çalışacaksınız.

Soy kavramı önemli rol oynayabilir bazen ama istenilirse herkes te yapabilir

VeSellam..

D

DAİMON

Teşekkürler Nabe. Haklısınız anlatılanlar okunanlar uzak durulması için uyarı niteliğinde olurken öte taraftan onlardan korkuyu da beraberinde getirebiliyor. Geçicide olsa tedirginlik yaşayabiliyoruz belli anlarımızda.
Tabi sadece cin olarak degil şifa olarak ta okuma işlemleri el alma vs bu işlemler i yapabilecek nitelikteki kimseler nasıl anlaşılıyor seçiliyor. Neden şifayı her insan verecek nitelikte olmayabiliyor. Yani nedir işte ben gerçkten bu sorunun cevabını çok aradım hala bulamıyorm.

Soy kavramı önemli rol oynayabilir bazen ama istenilirse herkes te yapabilir
ve bunun sebebi ne olabilir?

NaBe

Kayıtlı Üye
Teşekkürler Nabe. Haklısınız anlatılanlar okunanlar uzak durulması için uyarı niteliğinde olurken öte taraftan onlardan korkuyu da beraberinde getirebiliyor. Geçicide olsa tedirginlik yaşayabiliyoruz belli anlarımızda.
Tabi sadece cin olarak degil şifa olarak ta okuma işlemleri el alma vs bu işlemler i yapabilecek nitelikteki kimseler nasıl anlaşılıyor seçiliyor. Neden şifayı her insan verecek nitelikte olmayabiliyor. Yani nedir işte ben gerçkten bu sorunun cevabını çok aradım hala bulamıyorm.

Cennetin orduları yorumlarından ötürü teşekürler ederim kardeşim ilk öncelikle.. D

Daimon kardeşime hitaben el alma işlemi dediğim kavramlar aslında şudur bir ustadın yanında kalırsınız bu zaman dilimleri içerisinde ustanız evet benim yaptığım işleri buda yapar inanıp güvenip kanıtlarsan kendini oda sana tüm bildiklerini aktarır keza aynı şekilde çalıştığı ortak iştiarede bulunduğu cinler varsa onlara da seni tanır bunlar com derin konular herkesin kaldırabileceği konularda değil aslında

soy kavramı konusunda sanırım kafanızda soru işareti kaldı acıklıyım : Genelde kendi adıma ve tecrübe edindiğim bilgileri gördüklerimi sizlere aktarıyorum lütfen ilk önce bunları biliniz

Soy kavramı Aileden gelir Genelde güneydoğu bölgesinde yaşıyanlar seyid soyu yani Peygamber efendimizin soyudur genelde bunlar beyaz tenli yeşil gözlü olurlar
Bunlara bırakılan miraslar vardır buda metafizik konuları konusunda yaygındır el kitapları ( el yazısı ile ) çalışmalar vsvs buda aileye miras olduğu için genele kapalı tutulur ve kimseyle paylaşılmaz soy kavramının bir örneği budur
Bir diğer örneği ise Bu bahsettiğim seyid soyundan gelenlerin dirayetleri sağlam olup metafizik konularında başarılı olurlar genelde buda soy kavramının bir diğer önemidir.

D

DAİMON

@CennetOrdulari evet doğru söylüyorsunuz günümüz asrında dini oluşumlar insanların bir çogu tarafından ön yargılarla itilip kakılıyor.
Hem içeriden hem dışarıdan hem uzak hem yakın hem akademik hemde sade insani duygularımla tarikat gibi oluşumlar hakkında konuşmam gerekirse bir şeyde çogunluk neyse hüküm o yönde veriliyor. Ön yargılarımızı belirleyen unsurlar tarikatlerin dışarıya yansıyan cehalet yönü. istiridye deki inciye nasıl ki ulaşmak için çaba gerekiyorsa tarikatlerin içerisindeki o saf ve temiz nüveyi ortaya çıkarmak için ön yargılarımızı kırmamız ve hakikate ulaşmayı istememiz gerekiyor. Ben bu hususta içten eleştiri yapılması taraftarıyım. Çünkü amaç insanların nefsini kemale erdirmekse nefisleri eleştirmek degil nefisleri sükuna erdirmek için uyum denge ve itidal tarik ehlinin düsturu olmalı.
Allah yolunda yürümek için cehenneme gitmeyi, canın dahil her şeyinden vazgeçmeyi göze alabilir misin? Bu yolda yıllarca belalara, çilelere, her türlü insanın itip kakmasına hakaretine küfür yemeye tahammül edebilir misin?
Bu sorulara nasıl evet diyebilirim ki?
Ben sadece her namazımın ardından bu duayı söylemekle yetiniyorum: 'Allahım beni de salih kulların arasında haşreyle.'
Hepimizi inşallah.

EkSen

Kayıtlı Üye
Mehmet Okuyan, Mustafa Öztürk, İslamoğlu gibi ilimdarlara sapık ve ilimsiz diyenleri deve sidiği peşinde ya da kertenkele öldürme peşinde görebilirsiniz. Veya kabir azabından koruyan kefen almak için sıraya girmiş olarak da görebilirsiniz. AMA ASLA KURAN'IN ÖZÜNÜ ANLAMA PEŞİNDE GÖREMEZSİNİZ.

D

DAİMON

@NaBe biliyorm bu gibi bilgiler genelde kişisel oluyor. Gerçkten benim için güzel cevaplar oldu zihnimde yeni şemalara yer açtınız. Çok teşekkür ediyorum bunun için.
Bu gibi sırlar hakikaten öyle bir şey ki sadece sır ehli anlıyor sahip çıkabileceği ölçüde kabiliyetince emanet ediliyor. Bizler ise bunun sadece varlıgından haberdarız...

D

DAİMON

Mehmet Okuyan, Mustafa Öztürk, İslamoğlu gibi ilimdarlara sapık ve ilimsiz diyenleri deve sidiği peşinde ya da kertenkele öldürme peşinde görebilirsiniz. Veya kabir azabından koruyan kefen almak için sıraya girmiş olarak da görebilirsiniz. AMA ASLA KURAN'IN ÖZÜNÜ ANLAMA PEŞİNDE GÖREMEZSİNİZ.

İslam dini bu kimselerin tekelinde degil bu sebeple bunlara tabi olmayanları sidik peşinde koşanlar diye herkesi aynı kefede değerlendirmenizi dogru bulmuyorum sevgili @EkSen
Bu isimler hakkındaki fikrim ise ilahiyat tahsili görmüş birisi olarak her kesime hitap etmedikleirdir. İnsanların kafalarını ilimle karıştırmakta şeytanın bir oyunudur. İlim kimsenin oyuncağı olmamalı ve ilim maneviyatsız kitap yüklü merkep misalidir. Biz her yönümüzü tv lere yansıtmalıyız. İslam kuru bir ilimden ibaretmiş gibi bir algı yaratılıyor. Oturuşumuz, duruşumuz, tavrımız her eşyimizle sadece ilim degil 'İRFAN EHLİ' oldugumuzu tv lere yansıtamıyorsak bir şeyler eksiktir.

NaBe

Kayıtlı Üye
Şifa ile ilgilide yazıcam müsait bir zamanda.

EkSen

Kayıtlı Üye
İslam dini bu kimselerin tekelinde degil bu sebeple bunlara tabi olmayanları sidik peşinde koşanlar diye herkesi aynı kefede değerlendirmenizi dogru bulmuyorum sevgili @EkSen
Bu isimler hakkındaki fikrim ise ilahiyat tahsili görmüş birisi olarak her kesime hitap etmedikleirdir. İnsanların kafalarını ilimle karıştırmakta şeytanın bir oyunudur. İlim kimsenin oyuncağı olmamalı ve ilim maneviyatsız kitap yüklü merkep misalidir. Biz her yönümüzü tv lere yansıtmalıyız. İslam kuru bir ilimden ibaretmiş gibi bir algı yaratılıyor. Oturuşumuz, duruşumuz, tavrımız her eşyimizle sadece ilim degil 'İRFAN EHLİ' oldugumuzu tv lere yansıtamıyorsak bir şeyler eksiktir.

İlim irfan ehli olmanın yolu sizin gibi düşünmeyenlere SAPIK diyerek mi oluyor? Keşke daha adil yaklaşabilseydin. Kaldı ki bunlara tabi olmayanlara sidik peşinde koşarak diye bir GENELLEMEM olmadı. Tamamen çarpıtmış ve üstüne alınmışsın. Sonuçta bu ilahiyatçılara sapık diyenler PEYGAMBERİMİZİN İDRARINI SÜMÜĞÜNÜ SOHBETLERİNDE ANLATANLAR DEĞİL Mİ? Yok mu böyle bir zümre? Tasavvufçular her kesimemi hitap ediyorlar? Ya da ilahiyatçılar ilimle milletin aklını karıştırıyorlar da tasavvufçu geçinenler akılları mı düzeltiyor?
Dikkat çektiğim nokta şudur; BURADA MİLLETE BİR SEVGİ YOLU OLAN TASAVVUFTAN CAKA SATIP DA İLİM DE TIRNAĞINDA Kİ KİR BİLE OLAMAYACAĞI İNSANLARA SAPIK DEMENİN DAYANILMAZ ÇELİŞKİSİ İÇİNDE BATMAKTIR. Ben de el uzattım belki hatasını anlar da bataktan çıkar diye ama sanmıyorum.

D

DAİMON

Ya hu olsun ne olacak. Hakaret etmeden herkes düşüncesini paylaşabilir. İlahiyat okudum evet, bana dokunmayan şey neden size dokunuyor ki @EkSen ? Ben herhangi bir tarafgirlik içerisinde meseleye yaklaşmayı dogru bulmuyorum. Yazdıklarımdan anlaşılıyor olması lazım. Sizi yanlış anladıysam da kusuruma bakmayın öyle zannettiğim içindir. Ama sizin de yanlış anladığınız şeyler var. Sapık diyen ben degilim. Hatalarının oldugunu ve kendi yorumlarını dine alet ettiklerini gördüğümü dile getirdim. Bir ilahiyatcı olarak onları savunmam gerekmiyor aksine digerlerini yermemi gerektiren bir durumda yok. Sıkıntılı yönlerini genel anlamda dile getirdim. Detaylarını burada konuşmayı da doğru bulmadığımı söylemek istiyorum.

Ve ayrıca tasavvufta ilahiyatın çatısı altında okutulan bir bölüm. Ve benim özel alanım tasavvuf.

D

DAİMON

@CennetOrdulari ben cehenneme girmeyi göze alabilirim dersem yalan söylemiş olurum. Kastettiğim buydu.
Ve neden bu kadar rejit konuşuyorsun, sürekli uçlardasın.
Kalp mi dayanır ya hu!

EkSen

Kayıtlı Üye
Ya hu olsun ne olacak. Hakaret etmeden herkes düşüncesini paylaşabilir. İlahiyat okudum evet, bana dokunmayan şey neden size dokunuyor ki @EkSen ? Ben herhangi bir tarafgirlik içerisinde meseleye yaklaşmayı dogru bulmuyorum. Yazdıklarımdan anlaşılıyor olması lazım. Sizi yanlış anladıysam da kusuruma bakmayın öyle zannettiğim içindir. Ama sizin de yanlış anladığınız şeyler var. Sapık diyen ben degilim. Hatalarının oldugunu ve kendi yorumlarını dine alet ettiklerini gördüğümü dile getirdim. Bir ilahiyatcı olarak onları savunmam gerekmiyor aksine digerlerini yermemi gerektiren bir durumda yok. Sıkıntılı yönlerini genel anlamda dile getirdim. Detaylarını burada konuşmayı da doğru bulmadığımı söylemek istiyorum.

Ve ayrıca tasavvufta ilahiyatın çatısı altında okutulan bir bölüm. Ve benim özel alanım tasavvuf.

Zaten sapık diyen sen değilsin ki... Forumda güya tasavvufçu gibi takılan ama ona buna hakaret eden tehdit eden cennet orduları nikli elemandan bahsediyordum.

EkSen

Kayıtlı Üye
Hala iftira atıyorsun ve pislik hakaretini aynen sana iade ediyorum.

EkSen

Kayıtlı Üye
Benim yorumlarımın altına ayet ve hadislerle kanıtladığım konular üzerine eleştiri her seferinde getiriyorsun. Nitekim dünya düz mü yuvarlak mı konusunda getirdin. Diğer cinler konusunda sana kaynaklardan yazdım alıntı dedim ona bile laf söyledin.

Sana burada herhangi bir kere bulaşmamışken sen her seferinde bana kuduz bir kuçu kuçu gibi bulaştın. Şuanda da bu konuda sana laf söylenmediği halde bana saldırıyorsun. Seni hala bu sunucudaki modlar niye banlamıyor şaşırıyorum. Çünkü her seferinde ehl-i sünnet veya İslami olan herşeye saldırma eğilimindesin.

Senin gibi biri şeytanlar için ideal binek. Zaten bana lan diye saldırmanda bunun en açık işareti. Şimdi seni binek yapan şeytanlara söyle biraz daha şanslarını zorlarlarsa ben onları kendime binek yapacağım. Anladın mı?

Hala yalan söylüyorsun. Dünya düz mü yuvarlak mı konusunda düz olduğunu iddia eden Dennise'ye küre olduğunu ayetle belirttim onu bile yalan bir şekilde çarpıtmışsın.
Cinler konusunda hangi ayete itiraz etmişim bul getir yalan söyleme.
Kuduz kuçu küfrünü de yine sana iade ediyorum eleman.
İslami olan şeylere değil senin gibi kendini bir şey sanan şeylere iki kelam ediyorum deliriyorsun çünkü verecek cevap bulamıyorsun. Sonra hakaretlere başlıyorsun yazık!

Son tehditine gelince, edebimi bozmadığım için sanırım beni yanlış anladın. Klavye başından bana poz atma delikanlı. Gözün kesiyorsa gel binek yap bakalım neler olacak görelim.

D

DAİMON

Bak ben eğer yanlışsam Allah benim belamı versin. Kabul ederim. Eğer sen yanlışsan Allah'ın sonsuza kadar cehennemi ve gazabı üzerine olsun. Bunu kabul ediyor musun?

Arkadaşlar müsadenizle müdahil olacagım. Karı koca mısınız siz, bu tür lanetleşme yapar gibi beddua seansı düzenleniyor. Bu platformda bir sürü inanca mensup kişiler içerisinde müslümanları kötü temsil ettiginiz için Allah ikinizden de hesap sorar. Bu takındıgınız tavırlar agzınızdan çıkan sözlerle sadece birbirinizi değil sözde savunuculugunu yaptıgınız islam inancını da yaralıyorsunuz.
Ve konuyla ilgisi olmayan tartışmalara girdiginiz için site kurallarını ihlal ediyorsunuz sürekli.
Benim konumuda mahvettiğiniz için ayrıca teşekkür ediyorm.

EkSen

Kayıtlı Üye
@DAİMONortada hakaret eden tehdit eden küfreden bir kişi var. Konuyu polemiğe çeken konunu dağıtan bir kişi.

NaBe

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar müsadenizle müdahil olacagım. Karı koca mısınız siz, bu tür lanetleşme yapar gibi beddua seansı düzenleniyor. Bu platformda bir sürü inanca mensup kişiler içerisinde müslümanları kötü temsil ettiginiz için Allah ikinizden de hesap sorar. Bu takındıgınız tavırlar agzınızdan çıkan sözlerle sadece birbirinizi değil sözde savunuculugunu yaptıgınız islam inancını da yaralıyorsunuz.
Ve konuyla ilgisi olmayan tartışmalara girdiginiz için site kurallarını ihlal ediyorsunuz sürekli.
Benim konumuda mahvettiğiniz için ayrıca teşekkür ediyorm.
Bu konuda bende kısa bir düşüncemi paylaşacam..

Müslümanlık Sukunet sahibi olmaktır aslında küfür edilse bile Altan almak kırmamaktır..

Sukunet erdemli bir davranıştır aslında burda bile şeytanın telkitleriyle Nefise karşı çıkamayıp birbirine kırma evresine taşıyor maalesef buda bizi elbet üzüyor..

NaBe

Kayıtlı Üye

Şifa konusuyla ilgili bilgi aktaracaktım sorunuzu anladığım kadarıyla cevap vericem.

İnsanlar kısmen doğuştan kısmen sonraki hayat evresinde belirli yeteneklere kavuşmuş olabilir Yüce mevlam aslında hepimize belirli yeteneklerle donatmış şurda şunu ifade etmek isterim Peygamber efendimize Kurane kerim inince OKU denilmiştir Ben okuma bilmem diye cevap vermiştir ( bunun anlamı şudur ) Belirli bir ülvi yaşamdan sonra Allah yeteneklerle donatmış tır Lakin Oku denirken bu bilgiye erişmek icin emek verilmesi istenilmiştir melek tarafından bu geniş konu Müsait bir zamanda tam detay verilebilir

Keza aynı şekilde Cinlerle hiç bir bağlantısı olmuyan insanlar bir bakıyorsunuz ki cinlerle iletişime geçme evresi sağlanmıştır kaza veya azim istemekle alakalı durumlar

İnsanlar verilen yetenekleri kullanabilir elbet aslında şunu bile kendinizde bir teknik olarak kullanabilirsiniz misal ışığı kapatıp bir deneyim yapabilirsiniz : Ya Kahhar şeklinde zikir çekin bunu tüm benliğinizle birşeyler oluyor hissine kapılacaksınız yapılan şifa çalışmaları herkese göre farklılıklar gösterebilir..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...