Dugusuzluk normal mi?

S.AyÇa

Kayıtlı Üye
Diger insanlara bakinca bazen imreniyorum. En kucuk seye sevinip aglayabiliyorlar. Sevdiklenini ozleyip huzunlenebiliyirlar.kolayca herkese guvenip arkadas olabiliyorlar. Ama nedense ben ne kizabiliyom ne uzulebiliyon ne ozleyebiliyom ne de guvenip sevebiliyom. Bu normal mi? Insani insan yapan seylerden biri de dygulardir ama bende hicbiri yok. Ben sadece aci bir gulumseme duyuyorum. Bazen hayata karsi hicbir bag bile hissetmiyorum.lutfen hemen cevap yazin

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Aleksimitik denilen bir psikolojik rahatsızlık var. Tabi teşhis koyma gibi bir durum olmaz buradan.

Pek çok sebebi olan ve travma olarak kabuk edilen bir durum..

Sorunuza göre bakarsak normal değil. Genetik sorunlar, Hormon sorunları, çocukluk travmaları gibi pek çok anomali ile bağlantısı var.

Çözüm için nasıl bir yol izlediklerini bilmiyorum.
Yaşam kalitenizi etkilemiyor ise çözüm de aramazsınız ama bu durum sizi rahatsız ediyorsa uzman yardımı almanız gerekir

TravisBickle

Kayıtlı Üye
Dün bu konuyu 2 kere benzer kelimelerle yazıp tekrar manası olmayacağını düşünerek sildim. Ben de aynı durumdayım. Kalıtımsal yapının yanında yaşanmışlıklarla birlikte oluyor olabilir. Ben bununla ilgili yapılacak pek bir şey olduğunu düşünmüyorum. Birileri gelip "basit düşün" gibi öğütler verebilir. Ben onu da deniyorum açıkçası. Ama sadece bir maskeden ibaret kalıyor.

Gecemsi

Kayıtlı Üye
Bu durumu
4 yıl yaşadım.Ve o sıralarda hayatıma ilk defa biri girmişti.Bu durumdan dolayı ondan birkaç kez ayrıldım.Ama yapamıyordum her seferinde geri dönüyordum enson niyet ettim dilek diledim bu durumdan kurtulmak için.Ve beni sevgilim terketti.Bu ben de bir şok etkisi yarattı bu durumdan çıktım.Onun beni terketmesi gerekiyordu demek ki.Ama iyileştikten aylar sonra karşına kaç defa çıktım anlatamadım beni anlamadı.Benim onunla oynadıgümı dengesiz olduğumu vs düşündü.çok zor bir durum.Agır depresyon ve travmayla éşlik etmişti.Şimdi herşeyi iliklerime kadar yaşıyorum.Hayatıma kimseyi alamiyorum.Şimdi de duygusuz olmak isterdim diyorum çnkü duygularımı zor bastırıyorum.Niyet edin bu durumdan kurtulmaya..

Ü

Üye silindi 58480

Tovbe ediniz. Anne babanizdan, atalarinizdan gecen gunahlar ve fitri bozulmalar size sirayet etmis olabilir. Ayette helal ve harama titiz olmayanlari ayetlerden engelleyecegim, kalplerine muhur vuracagim diyor Allah. Ilerlemis vakalar icin de : Sen onlari diri zannedersin ama onlar oludurler diyor. Bitkisel hayatta yasarlar suurunda degiller diyor. Yani zayif bir canlilik bilinci birakip onu da yokolus ve etkisiz eleman hissine hapsedecegim diyor.

Zehirli bir agac govdesinin dali da zehirli olur. Zehirli bir dalin meyvesi de zehirli dogar. Bu boyledir. Meyvenin sucu yoktur. Siz soy baglarinizi kesin, tovbe edin ve simdiki halinizden razi olun. Duzelirsiniz. Anna babanizi seviyor olabilirsiniz, ama atalarinizdan odenmemis karma borclari illa ki sizin uzerinize yapisir. Siz de zaten tekamul icin geldiginiz bu dunyada bu dogrultuda butun bu yukleri yuklenmis olarak baslamis olabilirsiniz.

O halde soy baglarinizi kesin ve tovbe edin. Bu sizi kurtarir mi ? Tabi ki hayir. Ama biraz nefes almanizi dogru dusunmenizi ve cabanizin ne yonde olmasi gerektigini size iyice ozumsettirir ve icinizde o yasama gucunun sifrelerini bulursunuz

Hnd

Kayıtlı Üye
Tovbe ediniz. Anne babanizdan, atalarinizdan gecen gunahlar ve fitri bozulmalar size sirayet etmis olabilir. Ayette helal ve harama titiz olmayanlari ayetlerden engelleyecegim, kalplerine muhur vuracagim diyor Allah. Ilerlemis vakalar icin de : Sen onlari diri zannedersin ama onlar oludurler diyor. Bitkisel hayatta yasarlar suurunda degiller diyor. Yani zayif bir canlilik bilinci birakip onu da yokolus ve etkisiz eleman hissine hapsedecegim diyor.

Zehirli bir agac govdesinin dali da zehirli olur. Zehirli bir dalin meyvesi de zehirli dogar. Bu boyledir. Meyvenin sucu yoktur. Siz soy baglarinizi kesin, tovbe edin ve simdiki halinizden razi olun. Duzelirsiniz. Anna babanizi seviyor olabilirsiniz, ama atalarinizdan odenmemis karma borclari illa ki sizin uzerinize yapisir. Siz de zaten tekamul icin geldiginiz bu dunyada bu dogrultuda butun bu yukleri yuklenmis olarak baslamis olabilirsiniz.

O halde soy baglarinizi kesin ve tovbe edin. Bu sizi kurtarir mi ? Tabi ki hayir. Ama biraz nefes almanizi dogru dusunmenizi ve cabanizin ne yonde olmasi gerektigini size iyice ozumsettirir ve icinizde o yasama gucunun sifrelerini bulursunuz
Kesinlikle katiliyrm ⚘

Ü

Üye silindi 58480

Kesinlikle katiliyrm ⚘
Cunku sistem boyledir.

Zehirli govde zehrini dala, dal da elmaya aktarir. Elma zehirli dogabilir. E Allah kimsenin gunahini yuklenmezsiniz de diyor :unsure: Demek ki o elma kendi cekirdegindeki safi bozulmamis tohumu kesvedecek ve onu filizlendirebilecektir.

Felak: yarmak, aralamak demektir. Cekirdegin toprakta yarilmasi fiilini karsilar. Adeta kabul baglamis gunah ve karma yukunun icinden kisinin en safi halinin ortaya cikabilecegini anlatir.
Felak, NAs ve Ihlas sureleri ile soy baglari kolaylikla kesilebilir. Ancak Allahin sevdigi sekilde okunursa tabi !

Slbye.

Kayıtlı Üye
Cunku sistem boyledir.

Zehirli govde zehrini dala, dal da elmaya aktarir. Elma zehirli dogabilir. E Allah kimsenin gunahini yuklenmezsiniz de diyor :unsure: Demek ki o elma kendi cekirdegindeki safi bozulmamis tohumu kesvedecek ve onu filizlendirebilecektir.

Felak: yarmak, aralamak demektir. Cekirdegin toprakta yarilmasi fiilini karsilar. Adeta kabul baglamis gunah ve karma yukunun icinden kisinin en safi halinin ortaya cikabilecegini anlatir.
Felak, NAs ve Ihlas sureleri ile soy baglari kolaylikla kesilebilir. Ancak Allahin sevdigi sekilde okunursa tabi ![/QUOTE

Allahin sevdigi okuma seklini biraz acabilir misiniz..

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Olaya din dışında farklı bir bakış açısından da bakmayı deneyebiliriz. Malumunuz devir değişti. İnsan yaşantısı hele son sürat değişiyor ve bu değişim daha da hızlı bir hal alacak. Bu durumu hemen hemen aynı şekilde ben de yaşıyorum. Az çok tahmin edebiliyorum. Bu hissizliğin nedenlerinden birini de yaşadığımız devire bağlıyorum. Her ne kadar iletişim çağındayız desek de insanlarla iletişimin en vasat dönemlerini yaşıyoruz. Benim fikrimce kafanızı düşüncelerden uzak tutmaya çalışın. İbadetlerinizi yapabilirsiniz ya da farklı bir inanca sahipseniz meditasyon çok faydalı olabilir. İkisinde de amaç ruhu ve zihni rahatlatmaktır zaten. Kafanızı çalıştırın, beyninizi yorun. Çalışıyorsanız işinize odaklanın, iş dışında hobiniz olsun, kitaplara mutlaka yönelin derim. Roman ya da bilgi içerikli artık her ne okumak isterseniz. Kısaca panik yapmayın, çalışmaya ve kendinize bir şeyler katmaya odaklanın. Bu öneriler kesin işe yarar diyemem ancak en azından farklı bir bakış açısı katabilir. Durum iyice kontrolden çıkarsa bir psikolog ile görüşüp uzman yardımı almanın daha doğru olacağını düşünüyorum.

Farwein

Kayıtlı Üye
Duygularını düşüncelerini sürekli bastırdıysan bu duruma gelmen normal sürekli bastırılan duygular yüzünden hissizleşebilirsin. Belki de hatırlamadığın bir travma neden olmuş olabilir. Bir diğer neden hayat amacını bulamamak ne yapmak istiyorsun bunu bulman lazım çeşitli şeyler dene xgenionun dediği gibi illaki ilgini çekecek birşey bulacaksın. Yaşın gençse hormonal değişikliklerde buna neden olabilir yani bu durum geçicide olabilir. En son aklıma gelen şey çakralarında bir sorun bir tıkanıklık olabilir meditasyon yapıp çakralarını dengeleyebilirsin. Birde tek bir şeye odaklanma saplantı yapma bu seni diğer olaylara kişilere karşı hissizleştirebilir.

Ella~ella

Kayıtlı Üye
İş
Architect
Cunku sistem boyledir.

Felak, NAs ve Ihlas sureleri ile soy baglari kolaylikla kesilebilir. Ancak Allahin sevdigi sekilde okunursa tabi !
bunu biraz daha acabilir misiniz? Soy bagi kesme yollarında hep melek vs imajineler kullanılıyor, boyle yapmak istemiyorum. Bu surelerle yapmanin yolu nedir? Allah'in sevdigi sekilde okumak nasil?

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
Tövbe etmek güzel bir çözümdür bunun yanında nefsinizden de kurtulun çünkü bunun sebebi vicdanınızı dinlemediğiniz için susmuş olmasından kaynaklanıyor da olabilir iyilik yaparak yardım ederek sadaka vererek vicdanınızı yeniden ortaya çıkarmayı deneyin

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Birak kendini niye birsey hissetmeye zorluyorsun..
Hayat duygularla daha kolay degil ki
Eger yapman gerekenleri yapabiliyorsan, duygulari da akisa birak

asterix

Kayıtlı Üye
Duygusuz olanlar makinelerdir genellikle duyguların vardır ama farkında değilsindir derinlere inmen lazım, eğer psikopataloji antisostyal bir durumun yoksa rahat ol klasik olarak duygusu olmayanlar psikopatlardır.

Ramez

Kayıtlı Üye
Kastım siz değilsiniz gereken açıklamayı o konuda admin yapmış. bi mesaj vermek istiyorum sadece. Duygu en beşeri şeydir özellikle yeni nesil duygusuzum havalarına giriyor bunalıyorum. duygusuzum diyenler bence ya başkalarına yalan söylüyorlar ya kendilerine yalan söyleyip kendini kandırıyorlar ya da bilmeyerek insan olmadıklarını idda ediyorlar

Ü

Üye silindi 58480

bunu biraz daha acabilir misiniz? Soy bagi kesme yollarında hep melek vs imajineler kullanılıyor, boyle yapmak istemiyorum.

* Soy baginizi meleklerle kesmeye calisirsaniz kesemezsiniz. Melekler soybagi kesmek icin yaratilmadi. Allahin emirlerini yerine getirmek uzerinden insana secde ettiler. Yani bir melek insana yardim ediyorsa Allaha yardim ediyor olmasinin dogal bir yan tesiri olarak ediyordur,

* Hicbir melek kisinin kendisine boyun egmis degildir. Melekler Sadece Allaha boyun egen Adem`in, Allah`tan yana koyacagi tavirlara bir testekci olsun diye ademe secde etmislerdir. Yani melek esasinda Allahin kendi kanunlarina hizmet eder, insana degil.

* Melek terapisi insani kaynagindan koparak bir hale geldi, Allahin kelami uyusturuldu. Sirke bile dusuldu. Bu cok net.
Bu surelerle yapmanin yolu nedir? Allah'in sevdigi sekilde okumak nasil?

Soybagi kesmek sadece bir farkina varmaya bakar. Hepsi bu. KAdin ihanete ugradiginin farkina varinca nasil ki evlilik bagini daha o anda kafasinda kesiyorsa soy bagi kesmek te bir farkedise bakar.

Bunu farkedince de bag duser. Geriye o bagdan yerlesmis olan gunahlari bunyeden detoxla atmak kalir. Sadaka, zekat, oruc, namaz, ilim ogrenme, tefekkur etme, dua etme, iyilik yapma vs gibi Kuranin neresinden yakalarsaniz yakalayin o detox sifa olan ayetlerle zaten verilir. Kuran bu yuzden indi sifa olsun diye.

Soybagini farkedememek enerji surekliligi yapar. Farkedisler ise enerjiyi keser cunku bilincalti farkedislere karsi fitri bir ozel davranis gelistirir.
Bu herseyde boyledir. MEsela kacan kovalanir. Kovalanan da kovalama psikolojisine girerse , kovalayan kisi farki bir farkedise uyanir ve enerji kesilir. Bu kadar basittir.

Altin makaslar, beraz melekler, bilmem ne kordunlar kisiyi ilim tabanindan saptirir. Ozu kapsayan ilim esastir. FArkedis bilinci olusturabilmek esastir.

amissa

Kayıtlı Üye
Aynı durumu yaşayan birisi olarak benim de merak ettiğim bir sorudur normal olup olmadığı. Bir çeşit karakter özelliği olabileceğini de düşündüm ama yine de emin değilim. Gün geçtikçe duygusuzluğumun artış gösterdiğini biliyorum sadece. En yakın arkadaşlarım için hatta annem için bile bir şey hissetmiyorum. Benim için değerliler ama bir duygum yok. O kadar hissizleşiyorum ki kendimden bile haberim yok. Arkadaşlarım son günlerde çok mutsuz ve çökmüş göründüğümü söylüyorlar. Sorunumun ne olduğunu soruyorlar ha bire. Oysaki ben hiçbir şey hissetmiyorum. Farkında bile değilim. Bence sorun duygulara sahip olmamak değil. Onları hissedip, farkında olamamak. Sanki benliğim parçalanmış duyguları barındıran ve hisseden kısımları birbirinden ayrılmış gibi. Duyguları barındıran taraf festival alanı gibi. Daima canlı, daima hareketli. Ama bu bana ulaşmıyor. O yüzden bomboş hissediyorum. Burada çözüm başka birisi galiba. Bir yerlerden çıkıp elini uzatacak kahramanı bekleyesi geliyor insanın. O da sadece filmlerde oluyor sankim. Çözüm yine kendimizde. Ya da değil. Ama güzel olay. Tertemiz deliriyorsun -.-

Seraphine

Kayıtlı Üye
Her zaman gülmek veya mutlu hissetmek zorunda değilsiniz. Her olay ve durum bizim iyiliğimiz için gerçekleşir. Şu an içinde bulunduğunuz hissizlik durumu size sandığınızdan daha farklı bir şekilde yardım ediyor olabilir.Tanışacağınız kişiler ile tanışmayabilir, gideceğiniz yere gitmeyebilirsiniz. Hayat bir çok ihtimaller ile dolu ve bütün olanakları sıralamak imkansız ama anlatmak istediğim, eğer bunu yaşıyorsanız neden olabileceğini sorgulayın.

Yaşadığınız şeylerden başkaları sorumlu olamaz. Kendi yarattığınız döngüyü yaşıyorsunuz ve bu aşamada yapmanız gereken tek şey akışa uymak. Sizi ne beklediğini bilemeyiz, ancak burada suçlanacak bir taraf olmadığını ve rahatsız olunmaması gerektiğini tavsiye ederim.

amissa

Kayıtlı Üye
Her zaman gülmek veya mutlu hissetmek zorunda değilsiniz. Her olay ve durum bizim iyiliğimiz için gerçekleşir. Şu an içinde bulunduğunuz hissizlik durumu size sandığınızdan daha farklı bir şekilde yardım ediyor olabilir.Tanışacağınız kişiler ile tanışmayabilir, gideceğiniz yere gitmeyebilirsiniz. Hayat bir çok ihtimaller ile dolu ve bütün olanakları sıralamak imkansız ama anlatmak istediğim, eğer bunu yaşıyorsanız neden olabileceğini sorgulayın.

Yaşadığınız şeylerden başkaları sorumlu olamaz. Kendi yarattığınız döngüyü yaşıyorsunuz ve bu aşamada yapmanız gereken tek şey akışa uymak. Sizi ne beklediğini bilemeyiz, ancak burada suçlanacak bir taraf olmadığını ve rahatsız olunmaması gerektiğini tavsiye ederim.
İlaç gibi geldi bu bakış açısı....