Düşmüş Melekler

Eyoo87

Kayıtlı Üye
Batı majisi bölümünde İslami özellikler ile yargılamanın açıklaması olamaz diye düşünüyorum. Siz bir manava girip bir kilo kıyma soruyormusunuz? Bir anda yumurtadan çıkar gibi; çıkıpta bir insanı tanımadan yargılamak sizi mükemmel yapıyormu? Ayrıca daha önceki yorumları okudunuzmu? Bir çok uyarıya rağmen sizin gibi insanlar yorumları ve uyarıları,kuralları okumadan gelip gelişi güzel yorumlar yapıyor. Bu mesajınızda tartışma yaratmaya müsait bir mesaj ve bunun konu dışına çıkmak,tartışma yaratacak,konu birliğini bozacak bir mesaj olmasıyla kural dışı olduğunu biliyormusunuz? Siz iyisimi önce kuralları okuyunuz. İyi günler.
Tartışma yaratıcak mesajı yukarıda ilk olarak siz yazmışsınız. Ben değil. Benim son mesajımda doğrudur tartışma yaratmaya müsaitdir. Batı majisi çok geniş bir kavram içerisinde her ekolden esintiler bulunmakta burdaki konu düşmüş melekler (demonlar) ben bu konuyu gnostik inançlara göre inceleseydim burada siz karşı gelmiycekmiydiniz. İslam majisindede ifrit celpleri bulunmakta kabaladada bulunmakta klifotik celpler adında doğuda ahrimanik mantralar diye geçmekte. Burada sorun sadece islamiyete göre incelenmesimi ? Bu konunun ucu açık .Burda ben bunlar günahdır haramdır yapmayın diye bir cevap yazmadım. Sadece kuranda geçmekte olan düşmüş melekler konusuna değindim. Böyle bir kavram vardır yoktur diyede yazmadım. Başka insanlar yapmış olabilir ozaman onların ismini yazıp buraya cevap yazıcaksınız. Sığ bilgiylen insanlar yargılanmaz bildikleriniz varsa doğruyu onlara söylersiniz onlarda öğrenir. Kibir kötü bir şey onlara ne kadar açıkladanızda onların anlayacaklarını sanmıyorum. Konu dışı değilmi tartışmaya yaratmaya açık değilmi ? Doğrudur benim son yazdıklarım tartışmaya açıkdır. Ama bunu diyen kişinin siz olması beni şaşırtıyor. Bana kurallarınokuyun diyipde kendisinin okumuş olmaması beni dahada şaşırtıyor.