Duaların Kabulü İçin

Metafizikçi

Kayıtlı Üye
Aşağıdaki cümleleri her namazdan sonra dua ederken söylerse Allah dualarını kabul eder.

1. Dinim için Allah bana kafidir.
  2. Dünyam İçin Allah bana kafidir
  3. İki cihan endişelerim için Allah bana kafidir.
  4. Haset eden için Allah bana kafidir.
  5. Bana haksızlık eden için Allah kafidir.
  6. Kötülük eden için Allah kafidir.
  7. Ölüm anında Allah kafidir.
  8. Mizanda Allah kafidir.
  9. Sıratta Allah kafidir.
  10. Kendisinden başka hiç bir ilah olmayan Allah bana kafidir. Ona tevekkül eder ona yalvarırım.

Ü

Üye silindi 58480

Paylaşımların arasında en güzeli bu !

Diğerleri de çok kıymetli hiç şüphesiz. Ama ikna olmak bakımından, idrak oluşması bakımından, kalbin yatışması beynin doyması ruhun bir anda sonsuzluğun gizem perdesini aralaması bakımından, basiretin ve ferasetin lens gibi şık bir hareketle bir anda takılması bakımından bu dua çok daha kıymetlidir.

Zikirler de önemli ama Allah katında Allahualem birçoğu tedavülden kaldırılan para birimi gibi geçersiz malesef. Allah ezberciliği yerden yere vurmuştur çünkü.

Namaz konusunda insanların %99 u ezbere namaz kılmaktadır. Birçoğu ayetlerin manasını bilmeden kılmaktadır. Allah dos-doğru kılın diyor. O ruh o bedenden ayrılsın diyor. KApı çalarsa kulaklarınız işitmesin diyor. Aşık olduğunuz kıza bakarken öğretmenin ikazini duymuyormuş gibi kılınmadı mı namaz şimdi akıl başka yere kayıyor demektir.

Akıl başka yere ne zaman kayar ? Ezbere iş yapıldığı zaman ! Aklın kapasitesi ezberleme lobuna indirgendiği zaman ! Ezber = yobaz, o da eşittir babadan-hocadan öyle görmek.
Allah bundan meneder.

dhardhar

Kayıtlı Üye
Paylaşımların arasında en güzeli bu !

Diğerleri de çok kıymetli hiç şüphesiz. Ama ikna olmak bakımından, idrak oluşması bakımından, kalbin yatışması beynin doyması ruhun bir anda sonsuzluğun gizem perdesini aralaması bakımından, basiretin ve ferasetin lens gibi şık bir hareketle bir anda takılması bakımından bu dua çok daha kıymetlidir.

Zikirler de önemli ama Allah katında Allahualem birçoğu tedavülden kaldırılan para birimi gibi geçersiz malesef. Allah ezberciliği yerden yere vurmuştur çünkü.

Namaz konusunda insanların %99 u ezbere namaz kılmaktadır. Birçoğu ayetlerin manasını bilmeden kılmaktadır. Allah dos-doğru kılın diyor. O ruh o bedenden ayrılsın diyor. KApı çalarsa kulaklarınız işitmesin diyor. Aşık olduğunuz kıza bakarken öğretmenin ikazini duymuyormuş gibi kılınmadı mı namaz şimdi akıl başka yere kayıyor demektir.

Akıl başka yere ne zaman kayar ? Ezbere iş yapıldığı zaman ! Aklın kapasitesi ezberleme lobuna indirgendiği zaman ! Ezber = yobaz, o da eşittir babadan-hocadan öyle görmek.
Allah bundan meneder.
Az cok herkes beni ve dusuncelerimi anlamistir forumda. Saygidan ahlaktan kusur etmemek gerekir hep belirtirim. Taniyan biliyor da hani bilmeuenler olabilir polemik olmamasi icin yazmak ihtiyaci hissettim.
Namaz kilmiyorum ancak ezbere namaz kilanlar ile aramda bir fark goremiyorum. Akrabalarimin sevdigim deger verdigim insanlar cenaze namazina katildim El-fatiha bilmem ancak kalbimden guzel dilekler geciririm. O nedenle dennise nin belirttigi gibi paylasim degerli. Inananlar icin inandiklarinin ne oldugunu bilip kavramak en onemli yoksa ben inanmayan biriyim ama benden bir farki kalmi6or ki anlamini bilmeden hissrtmeden ne icin ne amacla soylendigini bilmeden tekerleme gibi olur. O nedenle ulu onderimizin Turkce ibadet yaklasimini bu nedenle yerinde bulurum. Olayin disindayim tamam kabul ama kendimce degerlendirmem bu en azindan kural geregi baska dilde soylenmiyor olsa da bu forumda konustugumuz tartisma duzeyinde yeterli kafi bilinc verilmeli. Bu tum dinler inanislar felsefeler icin gecerli. Tesekkur ederim arkadasim bu guzel mesaj icin