Ders çalışamıyorum

Champagne

Kayıtlı Üye
Üniversite sınavına hazırlanan 12.sınıf öğrencisiyim ama her derse oturduğumda üstümde bi yorgunluk oluyo ve kendimi tam veremiyorum. Bunun için(zeka açma) büyüleri varmı diye baktım hiç bir şey bulamadım büyü anlamında yardım ederseniz sevinirim
Not : büyü tevekkül anlamında olucak çalışmadan yapmıycam, çalışmak için yapıcam
Not2 : her gün verimli çalışıyorum sadece 1 saatlik molalarımda buraya giriyorum

gamzedeyim

Kayıtlı Üye
Büyü değil dua söyleyebilirim eğer müslümansanız.

ProRai

Kayıtlı Üye
Ne istiyorsun kardeşim ceylan derisi, bi tutam saç, safran kürekkebi.... malzeme tarif mi istiyorsun. Burdan gelen herhangi bir tarifi uygulayınca pat zekan açılacak mı sanıyorsun.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Birbiriniz ile konuşma uslübunuza dikkat ediniz lütfen. Sosyal hayatınız daki insanlarla konuşma şekliniz sizi ilgilendirir ama Gizlimabet Platformu içinde iken konuşma adabınıza dikkat ediniz.

Gençlerin yoğun olduğu bir alan da sürekli olarak konuşma adabı ile ilgili uyarı yapmaktan ben kendime utanıyorum. Lütfen dikkat ediniz.

Konuyu açan arkadaşım. Şikayetiniz ile istediğiniz aynı değil. Ders çalışırken yorgunluk ve kendini verememe sıkıntılarından bahsediyorsunuz fakat zeka için çalışma istiyorsunuz.

Diyelim ki zeka çalışması yapıldı ve zekanız arttı. Yorgunluk ve kendini verememe sorunu devam edecektir.

12.sınıf bir bireyin zekasının ortalama bir zeka olduğunu kabul edelim. Çok daha zeki de olabilesiniz bilemiyorum. Farazi konuşuyorum.

Üniversite sınavı için ortalama zeka yeterlidir.

Ortalama zeka dediğim de süper zeka gibi IQ seviyesi yüksek olan kimselerden daha aşağı bir değer de zekaya sahip olmayı kast ediyorum.

Sınav için gerekli olan ise çalışma ve tekrar etmek ve bir sistem oluşturmak.

Az molalar verip sık çalıştığınız da ifade etmişsiniz.

Yani çalışma sürenizin yeterli hatta fazla olduğunu da varsayabiliriz ifadenize göre.

20 dakikadan fazla bir konuya dikkat vermek sağlıklı değildir. Beyin yeni bir hareket noktası ihtiyaçı duyar ve algıma seviyesini düşürür. Televizyonlarda uyku sensörü olur ya, belli bir süre farklı işlem yapmaz iseniz televizyon bu kişi uyudu diyip televizyonu kapatıyor.

Beyin de benzer bir mantık ile ilgilenir.

Aynı yerde aynı ortam da aynı renklere ve sese sahip bir alan da aynı faliyeti yapınca beyin kendini algılamaya kapatıyor.

20 dakikalık çalışma süreleri ayarlayın.
Çok ışık uyarıcıdır beyin aktivetisini etkiler, az ışık beyin frekansını düşürür. Bu yüzden çok aydınlık olmayan ama net görebileceğiniz sarı ışık ile çalışın.

Beyaz kağıt beyine yemek yeme uyarısı verir. Bu yüzden şekeri yükseltir ve yorgunluk hissi verir.

Mutlaka ders çalışma sırasında hafif yiyecekler yiyin ve sağlıklı içecekler için. Meyve kuruyemiş, su gibi.

Kendinize yüklenmek ve sitres yapmak, boyun ağrılarına neden olur. Tabi ki ders çalışırken duruş şekli de bunu etkiler. Bu yüzden yorgunluk paikosomatik stres artar ve yorgunluk ve dikkat bozukluğu oluşur.

Evde yapılabilecek basit beden engzersizleri yapın.

B12 vitamini ve magnezyum desteği alabilirsiniz.

8FCE87AE-6BDD-4AD0-AEC9-64B5FADB38E4.jpeg

Kadekeus sembolünün zeka algılama seviyesini artırdığı kabul edilmektedir

Champagne

Kayıtlı Üye
Birbiriniz ile konuşma uslübunuza dikkat ediniz lütfen. Sosyal hayatınız daki insanlarla konuşma şekliniz sizi ilgilendirir ama Gizlimabet Platformu içinde iken konuşma adabınıza dikkat ediniz.

Gençlerin yoğun olduğu bir alan da sürekli olarak konuşma adabı ile ilgili uyarı yapmaktan ben kendime utanıyorum. Lütfen dikkat ediniz.

Konuyu açan arkadaşım. Şikayetiniz ile istediğiniz aynı değil. Ders çalışırken yorgunluk ve kendini verememe sıkıntılarından bahsediyorsunuz fakat zeka için çalışma istiyorsunuz.

Diyelim ki zeka çalışması yapıldı ve zekanız arttı. Yorgunluk ve kendini verememe sorunu devam edecektir.

12.sınıf bir bireyin zekasının ortalama bir zeka olduğunu kabul edelim. Çok daha zeki de olabilesiniz bilemiyorum. Farazi konuşuyorum.

Üniversite sınavı için ortalama zeka yeterlidir.

Ortalama zeka dediğim de süper zeka gibi IQ seviyesi yüksek olan kimselerden daha aşağı bir değer de zekaya sahip olmayı kast ediyorum.

Sınav için gerekli olan ise çalışma ve tekrar etmek ve bir sistem oluşturmak.

Az molalar verip sık çalıştığınız da ifade etmişsiniz.

Yani çalışma sürenizin yeterli hatta fazla olduğunu da varsayabiliriz ifadenize göre.

20 dakikadan fazla bir konuya dikkat vermek sağlıklı değildir. Beyin yeni bir hareket noktası ihtiyaçı duyar ve algıma seviyesini düşürür. Televizyonlarda uyku sensörü olur ya, belli bir süre farklı işlem yapmaz iseniz televizyon bu kişi uyudu diyip televizyonu kapatıyor.

Beyin de benzer bir mantık ile ilgilenir.

Aynı yerde aynı ortam da aynı renklere ve sese sahip bir alan da aynı faliyeti yapınca beyin kendini algılamaya kapatıyor.

20 dakikalık çalışma süreleri ayarlayın.
Çok ışık uyarıcıdır beyin aktivetisini etkiler, az ışık beyin frekansını düşürür. Bu yüzden çok aydınlık olmayan ama net görebileceğiniz sarı ışık ile çalışın.

Beyaz kağıt beyine yemek yeme uyarısı verir. Bu yüzden şekeri yükseltir ve yorgunluk hissi verir.

Mutlaka ders çalışma sırasında hafif yiyecekler yiyin ve sağlıklı içecekler için. Meyve kuruyemiş, su gibi.

Kendinize yüklenmek ve sitres yapmak, boyun ağrılarına neden olur. Tabi ki ders çalışırken duruş şekli de bunu etkiler. Bu yüzden yorgunluk paikosomatik stres artar ve yorgunluk ve dikkat bozukluğu oluşur.

Evde yapılabilecek basit beden engzersizleri yapın.

B12 vitamini ve magnezyum desteği alabilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 144

Kadekeus sembolünün zeka algılama seviyesini artırdığı kabul edilmektedir
Ya sanırım tam anlatammışım özür dilerim ben artık soruları yapamadığım için ders çalışma isteği gidiyo bende, derste bile bazen hoca anlattığı halde anlamıyorum. Geç öğrenen biri değilim ama biraz ek yardıma ihtiyacım olduğunu hissediyorum sadece ( ek yardım özel ders vs. değil ) anlatabilmişimdir umarım kendimi

Ü

Üye silindi 58480

Benim de lisede ingilizcem cok kotuydu. Ama farkettim ki bu derse asama atlamak,yazili gecmek icin katlaniyormusum.

Sonradan isime yarayacagini farkedince ilerletmeme bile gerek kalmadi. Zaruriyetten dolayi kisa sure icinde ise girer girmez bunye artik kabul etti ve su an akici konusuyorum. Konsolosluklarla iletisime gecen biri olacagima hayatta inanmazdim.

Simdi burda bir nuans var. Siz derslerinize kuck capta bir kademe gecmekten oturu calisiyorsaniz vallahi arka planiniz bu cabalari zulme ugramak olarak ele alir. Kendinize goz gore gore zulmetmis olursunuz. Universite sinavi bile olsa hayatinizi sekillendirebilecek cok onemli bir kisayol,gecit,pateka gibi gorebilmelisiniz. Isinize yaramayacak bilgilere zihninizi hapsetmekten ziyade, muazzam zekanizi elinizdeki derslerin mekanigi uzerinden isletebilmelisiniz.

Hangi zeka sorusu akilda kalir ki. Dersler de oyle onemli olan butun hayat boyu yapmak zorunda oldugunuz zeka cimlastiginizi bu siralar derslerinizin parcalarini birlestirmeye kullanmaktir.

Beyniz o derslerin %90 inin cop oldugunu zaten biliyor. Bosa zaman kaybetmek istemiyor beyniniz. Ama bunu kabullenmeden ders calismaya baslamak en agir, en hakli, en demoralize blokaji yaratir

Champagne

Kayıtlı Üye
Benim de lisede ingilizcem cok kotuydu. Ama farkettim ki bu derse asama atlamak,yazili gecmek icin katlaniyormusum.

Sonradan isime yarayacagini farkedince ilerletmeme bile gerek kalmadi. Zaruriyetten dolayi kisa sure icinde ise girer girmez bunye artik kabul etti ve su an akici konusuyorum. Konsolosluklarla iletisime gecen biri olacagima hayatta inanmazdim.

Simdi burda bir nuans var. Siz derslerinize kuck capta bir kademe gecmekten oturu calisiyorsaniz vallahi arka planiniz bu cabalari zulme ugramak olarak ele alir. Kendinize goz gore gore zulmetmis olursunuz. Universite sinavi bile olsa hayatinizi sekillendirebilecek cok onemli bir kisayol,gecit,pateka gibi gorebilmelisiniz. Isinize yaramayacak bilgilere zihninizi hapsetmekten ziyade, muazzam zekanizi elinizdeki derslerin mekanigi uzerinden isletebilmelisiniz.

Hangi zeka sorusu akilda kalir ki. Dersler de oyle onemli olan butun hayat boyu yapmak zorunda oldugunuz zeka cimlastiginizi bu siralar derslerinizin parcalarini birlestirmeye kullanmaktir.

Beyniz o derslerin %90 inin cop oldugunu zaten biliyor. Bosa zaman kaybetmek istemiyor beyniniz. Ama bunu kabullenmeden ders calismaya baslamak en agir, en hakli, en demoralize blokaji yaratir
Teşekkür ederim kendimi inandırmaya çalışacağım

ruhname

Kayıtlı Üye
21 gün kuralını deneyin yani 21gün çalışma programınız varsa ki olmalı bence ona harfiyen uyarak çalışın 21.günün sonunda zaten beyniniz bu duruma alışacaktır ve böylelikle zorluk çekmeyeceksiniz.

Ü

Üye silindi 55028

Problem çözmede sıkıntı yaşadığınızı söylemişsiniz.Kesin olarak çözüm olmasada ezberci veya sözeli iyi olan biri için önerim var.Örneğin matematikte basamaklarla alakalı bu sayı kaç basamaklıdır diye bir soru vardır.O soruda 5 ve 2 üzeri üslü sayılar bularak soruyu çözersin.Anlatmak istediğim bu sorunun çözümünü veya çözüm taktiğini ezberlemeniz.5 ve 2 sayılarını bulup 10 üslü sayısına dönüştürerek soru çözülüyor.Soru sadece üslü sayı işlemleri ve 2 ve 5'i bulmak.

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
musallata da uğramış olabilirsiniz bende de oldu çünkü küçükken ders çalışırken üstüme bir huzursuzluk oturuyordu ama iş başka şeye gelince rahatlıyordum

Godric1461

Kayıtlı Üye
İş
Yüksek Lisans
Concerta ilacını psikiyatri de yazdır.Ders çalışırken kullan çok güzel odaklanır saatlerce çalışırsın.İlacı alırken dikkatim çok çabuk dağılıyor ders çalışamıyorum dersen yazar kırmızı reçete çünkü.

ziavkurvick

Kayıtlı Üye
İş
Ahiret için
Abartılı vaadlerden uzak gerçek bir yöntem buyur kullan biiznillah hersey yolunangirer benimde faydasını bizzat test ettiğim bir yöntem senin nefsine uygun olarak uygun gordugum en basit yontem ustelik sağlığın icinde iyi 3 ü bir arada etki sevap işlev sağlık daha ne olsun:) sayfa numaralarına dikkat et yanlışlık veya sırası kaymış olabilir 20180916_005404.jpg
corek-otu-60.jpgcorek-otu-61.jpg20180916_013350.jpg20180916_013439.jpg20180916_013524.jpg

Hopemore

Kayıtlı Üye
musallata da uğramış olabilirsiniz bende de oldu çünkü küçükken ders çalışırken üstüme bir huzursuzluk oturuyordu ama iş başka şeye gelince rahatlıyordum

Neden cevapladığınız soruların çoğuna musallat gibi şeyler yazıyosunuz anlam veremiyorum
--
Bence insanın sahip oduğu erteleme hissi ve tembellik nedeniyle çalışmakta zorluk çekiyosunuz. Telefon, bilgisayar vb. Gibi daha ilgi çekici şeyler varken ders çalışmak arkaplanda kalıyor.

Ü

Üye silindi 62166

Bencede telefon pc akıllı tabletler insanın çalışmasını engeller..

Champagne

Kayıtlı Üye
Neden cevapladığınız soruların çoğuna musallat gibi şeyler yazıyosunuz anlam veremiyorum
--
Bence insanın sahip oduğu erteleme hissi ve tembellik nedeniyle çalışmakta zorluk çekiyosunuz. Telefon, bilgisayar vb. Gibi daha ilgi çekici şeyler varken ders çalışmak arkaplanda kalıyor.
Bencede telefon pc akıllı tabletler insanın çalışmasını engeller..
Zaten sınav için televizyon ve bilgisayarı bıraktım telefonuda buraya girmek için kullanıyorum sadece

gamzedeyim

Kayıtlı Üye
Biraz kafanızı dağıtabilirsiniz. Eminim iyi gelecektir. Gördüğüm kadarıyla çok fazla yoğun tempoyla çalışıyorsunuz bu kadarı da abartı beyniniz yorulmuş ve karışmış olabilir. Biraz ara verin, dışarı çıkın bir şeyler yapın, ders dışında bir şeylerle uğraşın iyi gelecektir. Tekrar algınızı toplarsınız.

Fehu

Kayıtlı Üye
Ben de 12.sınıftayım. dediğin gibi hep bir yorgunluk oluyor ve başım ağrıyor derse oturdugumda. Ama kolay tesleri çözerken hobi gibi geldi bir sıkıntı,ağrı yasamadim. Sana da oneririm en azindan test cozme aliskanligi edinirsin, cehennem gibi gelmez. Ancak benim en büyük sorunum ozguvensizlik ve hırslı olamamak. Sanki herkes yapabilir ama ben yapamam veya yapabiliyor olsam bile sınavda bir terslik çıkacak gibi. Bunun için bir çözüm yolu varsa çok mutlu olurum. Herkese iyi günler dilerim

Champagne

Kayıtlı Üye
Ben de 12.sınıftayım. dediğin gibi hep bir yorgunluk oluyor ve başım ağrıyor derse oturdugumda. Ama kolay tesleri çözerken hobi gibi geldi bir sıkıntı,ağrı yasamadim. Sana da oneririm en azindan test cozme aliskanligi edinirsin, cehennem gibi gelmez. Ancak benim en büyük sorunum ozguvensizlik ve hırslı olamamak. Sanki herkes yapabilir ama ben yapamam veya yapabiliyor olsam bile sınavda bir terslik çıkacak gibi. Bunun için bir çözüm yolu varsa çok mutlu olurum. Herkese iyi günler dilerim
Şimd sen yazınca anladım benim sorunum hırsımın olmaması gerçekten ne kadar konuşma dinlesemde video izlesemde hırslanamıyorum umarım buna çözüm bulucak kişi burdan görür mesajımı

Fehu

Kayıtlı Üye
Umarım. Birinin elimden tutmasına ihtiyacım var ... :(

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
--
zaten insanlar biliyor elektronik araçların kendilerini engellediğini eğer olmayacak kadar rahatsız hissediyorsa bunu söylemiş olacağını düşünmek daha iyi değil mi çünkü burası bir parapsikoloji forumu elektronik şeylerden uzaklaşmak için birçok yöntem var