Deprem (Zina+Zülüm=Zelzele)

berksurucu

Banlı Kullanıcı
Mahallemden iki örnek geldi hemen aklıma, ayrıca sülalemde de akraba evliliği yapan kişiler mevcut. Özünü vererek açıklamışsınız ancak "kendinle evlenmek" ifadesi çok dikkat çekici, bunu biraz daha açabilir misiniz? @berksurucu

insanlık evrim sürecinde bir çok mutasyonal hastalıkla boğuştu. Ama sağlıklı olanlar; sağlıklı olanlarla üremeye devam ettiği için bildiğimiz ve bilmediğimiz onbinlerce hastalık çekinik hale geldi. Epigenetik olarak insanlık tarihindeki tüm hastalıkları DNA larımızda saklıyoruz. çünkü genlerimizde özellikler çiftler halinde taşınır (aleller) ve bu alellerin çekiniklik/baskınlık durumu nihai hastalığı belirler. Ama artık atıl kalmış belki milyarda bir ortaya çıkacaklar.

Peki bize yakın gen gruplarıyla çiftleşirsek ne olur ?

Yakın akrabalar çiftleştiğimiz zaman, atalarımızdan ortak olarak aldığımız çekinik genler çocuklarımızda birleşir ve ifade edilmeye başlar. Bu birleşimde, pek çok hastalığa sebep olabilecek çekinik genlerin bir araya denk gelme şansları, normal çiftleşmelere göre çok daha yüksektir. Bu sebeple de doğan yavrular sıklıkla hastalıklı ya da sorunlu doğmaktadırlar. Bir oran vermek gerekirse, ensest ilişkiler (insanlarda akraba evlilikleri gibi) sonucunda doğan yavruların sorunlu olma ihtimali, normal çiftleşmelere göre 64 kattan daha fazladır.

Bu ciddi bir orandır.

Genetik yapılarımız ve içerisinde bulunduğumuz doğa doğal olarak bu duruma karşı da bir seçilim baskısı uygulamaktadır. Çünkü ensest ilişkiye giren canlıların yavruları dezavantajlı olacak ve elenecektir. Dolayısıyla ensest ilişkiye yatkın olan bireylerin soyları elenecek ve bu yatkınlığa sebep olan genler de popülasyon içerisinde azalacaktır. Ancak çoğu zaman olduğu gibi, düşük bir frekansta bu bireyler popülasyon içerisinde kalacaktır.

Elbette ensesti etkileyen tek sebep genler değildir; yetiştirilme biçimi ve bunun gibi çevresel etmenler, bir bireyin gelecekte enseste olan yatkınlığını çok ciddi bir şekilde etkilemektedir. Aile dizimi çalışmalarında bunu sıklıkla gözlemlemekteyiz. Kuzen çocuklarıyla evlenenlerin çocukları, kuzen çocukları ile evlenmeye meyillidir. Çoğunlukla CİNSEL ÇEKİM hissederler...

Ama başka soylardan evlenen insanların çocukları, kuzenlerine karşı hiç bir arzu duymadıkları görülmüştür. Hatta hayatları boyunca aynı yerde büyümemiş, birbirlerini pek görmemiş kuzenlerin bile birbirlerini arzulamadıkları görülmüştür...

yukarıda ki sorunuza hitaben, 3-4 nesil boyunca birbiriyle çiftleşen amca teyze kızları benzer gen havuzu yaratırlar. ben kuzenimle evlendiğimde genetik haritası bana çok benzeyeceğinden "KENDİSİYLE EVLENMEK" alegorisi yaptım.

La-edri

Kayıtlı Üye
Sakin :)
ben seni anladim, bak simdi yukaridaki ayette Haram bununla evlenemezsin diye saydigi hanimlar varya onlar Haram. Yegen teyze vs.
Ve sayilmamis her kitle otomatikman helaldir. Yani kuzen yazmamis ya, sende simdi yazmadi diye mesru mu kildin dedin ya.

Evet yazmadigi icin direk mesru oluyor. Cünki Allah bir bir bir yazmis Allah o Kadar akrabayi sayarda kuzeni yazmaktan mi Gina getircek.

Söyle Islam insanliga indi tek bir irka yada kültüre degil, bazi kültürlerin halleri bazi diger kültürlerde cok kerih görülüyor. Mesela benim kültürüm de kuzenle evlenmek ensest Kabul edilir yargilanir hapse de girersin. Ama Allah bana sana özel indirmiyor Insanliga indiriyor ve insanlik adina en kolay olani ortaya koyuyuor bir anlamda ruhsat. Sen türkiye de ben Almanya da evleniriz ya sorun yok. Ama Somali eki kabiledeki napacak guzel kardesim ? Allah en mecburi seyi haram kiliyor. Kuzen yani dayinin kizi Haram degil, sen ben bunu anlamayabiliriz ama ya bir kabiledeki ne yapacak bilmiyorum anlatabildimmi..

Haram gidalar var ya domuz kann les, Allah en zarurisini saydi ve aslinda sayilmamis herseyi yiyebilirsin mesela solucan cekirge, alimler izin vermiyo o ayri mesele :D
Sen türkiye de domuz yemesen olur tavuk Yersin ben almanyada balik yerim, ama Islam avrupaya inmedi dünyaya ve dünyada müslüman olmak isteyen cok Fakir hatta kabileler var domuzun Haram olmasi ona kafi ama kültürü geregi cekirge yiyiorsa yer. Sorun su herkezin su dunyada senin ve benim imkanlari yok.Simdi git 14 Asir evveline ortalikta müslümanlik yok Allah neden cemberi daraltsin kuzenide Haram kilsin.. kilmadi zaten..Ben arabistana gittim bir ara inanamassin orada Haram olmayan ne cok haramlar var :)) kafayi Yersin cidden bak lanet getirdiler. Ya sen kimsin Allah misin nasil Haram koyarsin Allah adina dedirtiyorlar.Iste bence cidden arastirmak lazim yoksa boynumuza bir ip baglarlar ordan buraya savururlar din Islam adina. :)

magicex

Kayıtlı Üye
Konu altına yorum yapayım, müslümanların "zina" dediği, yani evlilik dışı sevişmek, neden günah? İki kişinin seksi neden günah? Evlilik bağı olmadan yapılınca ne oluyor?

Hayvanlara benzememek için olabilir mi? Onlar da hormonları salgılandığında şahit falan tutmadan çiftleşiyorlar. Sanki Yaratan a teslim olmuyorlar da nefislerine teslim oluyorlar. Evlilik dışı sevişmek, ben Yaratan izin verdiği zaman değil canım istediği zaman çiftleşirim oluyor gibi bilmem katılır mısın?

magicex

Kayıtlı Üye
Zelzele zelzele dediniz çağırdınız zelzeleyi:D

:) dünya üzerine düşen yağmur belli aralıklarla belirli sabit tonaj kadar düşüyormuş diye duymuştum. Deprem içinde böyle olabilir, Yeşilköy hattında en son 1766 da deprem olmuş, ortalama 250 senede bir deprem oluyormuş. Zamanı gelmiş anlayacağın. Dünya düzeninin bilimini öğrenince hayat bilgisayar oyunu gibi birşeye dönüyor.

Aşağıdaki videoyi izlemenizi öneririm.

magicex

Kayıtlı Üye
Peki geçmişte ne oluyordu? Doğum kontrolü diye bir şey yoktu ama yirmi çocuktan on sekizi ölüyordu. Sizce bu şefkatli bir durum mudur? Ve Tanrı başınıza savaş, büyük hastalıklar, deprem, yangın ve sel gibi felaketler veriyordu. Bunlar geçmişte Tanrı’nın nüfusunuzu kontrol altında tutma yöntemleriydi ki beslenebilecek insan sınırının üstüne çıkılmasın.

Zorunlu doğum kontrolü son derece şefkatli bir yaklaşımdır. Dünyanın yeniden sellere, yangın ve depremlere, büyük savaşlara kurban gitmesini istiyorsanız hiç sorun değil, o zaman çoğalmaya devam edin

Tekrar herkese merhaba,

Yukarıdaki yorum Osho ' nun "Sır" kitabından, aşağıdaki videonun 38:10 saniyesinden sonrasında dinledim ben de. Katılır mısınız bilmem?

Ü

Üye silindi 56746

iyi de insanlar nüfus kontrolü için doğum kontrol hapı kullanmıyor ki :rolleyes: gülmeyin tamam :D