Cinlerin Yapısı Nasıldır? Cevap İçeride.

erhanozbay

Banlı Kullanıcı
siyahlar seytandir aptal çingeneye hızsıza çok benzet kişilikleri yezit kavminin hüdamlarıdır

erhanozbay

Banlı Kullanıcı
zerdüşt seytana tapan yezidi hiç duymadınmı

67890

Banlı Kullanıcı
duydum elbette yalnız onların ismi ezidi olması lazım.zerdüşt değiller. etkileşim olabir zerdüştlük ayrı bir din.
(aklıma bir şey geldi zerdüştlük falan deyince bütün bu inançlarda paganizmde dahil hepsinde güneşe dönüp abdest alıp beş vakit namaz vardır .neyse konu dışına çıktım.)

erhanozbay

Banlı Kullanıcı
ahuramazda inanırlar aynı sey yezidin hüdamı seytandır

GogoL

Kayıtlı Üye
Ezidiler Ahuramazda'ya değil, meleke tavusa inanırlar ki bu da İblis'tir fakat Meleke pişman olmuş kırk küp gözyaşı doldurup tövbe etmiştir. Tövbesi kabul olununca da düşmüş melek yeniden yükseltilmiştir. Siz Yezit ile Ezidi'yi bir ayırın önce. Sonrası Ezidiler güneşe dönüp dua ederler, dualarını Meleke tavus aracılığı ile Rabb'e yöneltirler ve Ezidilere göre insan rasyoneldir iyilik ve kötülüğü kendi seçer ve yaptıklarının suçunu şeytana atamaz. Bu sebeple Rabb (Azda da denir) dünyada hiçbir şeye karışmaz ve iyiliğin de kötülüğün de mükafatını cennet ya da cehennem ile verir.Ezidilik başlarda Zerdüştlüğün bir kolu olarak Anadolu'da yaygınlaşmaya çabalamış fakat kendisi de koyu bir Sünni olan Şeyh Adi tarafından yeniden yorumlanarak Zerdüştlük çizgisinden çıkarılmıştır. Meshafa Reş kutsal metinleridir. Ezidiler'in şeytan çocukları diye katledilmeleri Kürtler'in Nasturi, Süryani katliamları yaptığı 18. yüzyıl sonuna denk gelir ki bu sayede bölgede Ezidiler'i de katletmişlerdir ( Ezidiler'in nasıl kolayca öldürüleceğini Murathan Mungan'ın Mahmud ile Yezida'sında okuyabilirsiniz.) Bir tarihçi olarak söylüyorum ki Ezidiler şeytanın çocukları diye yıllardır nefret söylemine ve ayrımcılığa maruz kalarak hiç sayılmışlardır. Zerdüştlük ve Ezidilik ise şeytana tapmak ile uzaktan yakından alakası olmayan başka dinlerdir.

foxx

Banlı Kullanıcı
cinlerin yapısını allahtan baska kimse bilmez.büyük zat allah dostlarının yazdıgı orda burda kitaplardan ögrenerek günümüze ulasmıstır birtakım bilgiler,icerigi degistirilip günümüz bilgi kaynakları yok olmustur,cinlerin yapısı çözülseydi bir parıldama olurdu ufukta.sadece değişik bilgiler okursunuz taki sıradaki söylenti yi duyana kadar.

targetbad

Banlı Kullanıcı
Öncelikle söylmek isterim ki onlarıda Allah yaratmıştır Allah'ın yarattığı birşeye güzel kötü çirkin demek yanlıştır. İnsanlardan önce yaratıldıkları için insana benzemezler orası kesin. Ama bir çok hayvan onları görür. Aslında korkulacak hiç birşeyleri yoktur. Şöyle söyliyeyim mesela kedisi olan br arkadaşım kesinlikle kedisinin onları görüdğünü söylüyordu bazen evin içinde onları izlediğini söyledi. Bir kedi bir insandan korkarak kaçar biraz üstüne yürüdüğümüzde ama onlardan kaçmıyor ??? Buda demek oluyor ki Allah onlarıda bizim anlayamayacağımız bir güzellikte yaratmıştır...

birtutamavi

Kayıtlı Üye
Çok ürkütücü görüntüler, nasıl çizmişler bunları normal insanı çizmek çok basit te bunları çizmek zor akılda kalan görüntüleriyle, kim resmetmiş acaba bunları merak ettim

mrtozn

Kayıtlı Üye
[h=2]Hüddam İlmi ve Hüddam Daveti Hakkında ve Babil'den bu yana en habis ifrit tarikatı ve onun veziri EFKALAŞİN hakkında Türk Korku Filmi[/h]
Hüddam; Cinler alemince adı yasaklı olan, Hz. Süleyman'ın ölümüyle onun hizmetinden çıkarak iblisin hizmetine giren, tarihin en eski ve lanetli ifrit tarikatının, Ege'nin ıssız ve karanlık bir köyündeki kan donduran vakasını beyazperdeye taşıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 6945Ekli dosyayı görüntüle 6946

https://www.facebook.com/huddamfilm?fref=ts

YAPIM NOTLARI

Film 35 kişilik bir ekip ile, Balıkesir İli’nin Ören, Hacıhasanlar ve Taylıeli köylerinde

çekildi

Hüddam filmi alışageldik Anadolu folklorik büyüleri yerine, ilk defa, geçmişi çok tanrılı dinlere kadar dayanan, sonrasında gelen bütün dinlerce kabul görmüş ve en sonunda Kur-an’ı Kerim tarafından yasaklanmış gizli bir öğretiyi konu alıyor

Filmde Hüddam Daveti ve Rukye gibi 2 dini ritüel yapıldı
Bir Türk filminde ilk defa Antik Aramice dili kullanıldı
Oyuncuların Arapça, İbranice ve Aramice konuşma ve telaffuzları için 3 aylık bir ön çalışma yapıldı

Çekimler süresince film ekibine bir din görevlisi eşlik etti
Filmde Hz. Süleyman dönemine ait olduğu bilinen Vefkler aslına uygun bir şekilde tekrar çizildi

Filmde yer alan bütün efektler, çekim esnasında gerçek zamanlı yapıldı. Stüdyoda yapılan hiçbir görsel efekt kullanılmadı

EFKALAŞİN, ismu şeytan-i

Yerde ve gökte iblise hizmet eden 7 ifritten oluşan 2 grup var. Ve yeri göğü birbirine bağlayan gizli bir kapı. Efkalaşin, bu tarikata bağlı ifritlerin baş veziri ve kapının koruyucusudur. Bu ifritler hem iblisin izinden giden insanların kötü isteklerini gerçekleştirmeye, hemde meleklerin korudukları gayb kapılarını dinlemeye çalışırlar. İkincisinde asla başarılı olamadılar, olamazlarda. Ama ilki için aynı şeyi söyleyemem. İnsanlardan pek azı bu tarikatın varlığına ulaşır ve onları kendi kötülüklerine vekil kılar

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Herkese değişik göründüğü kanaatindeyim. Şeytani türleri bilmiyorum ama her türlü şekle girdiğini biliyorum. Bunları görsek mahvoluruz demeyin, insanız başımıza herşey gelebilir. Bazı olaylar oluyor ki, ben islam inancındayım Allah bir cesaret veriyor. Evet korkunç ama karşı karşıya kalınca ölmezsiniz. Bende bir zamanlar üniversite yıllarında ruh çağırmış bir kaç sene uğraşmış bir insanım ama korkudan ölmedim. Korkmayın durup üstünüze gelmedikçe size bir şey yapmadıkça ölmezsiniz. İnsan herşeyden üstündür.

hasan06

Kayıtlı Üye
5 sene önce hüddam çağıracam diye tutturan bir formda üye vardı. ben ve iki arkadaş o kadar çağırma dememize ve uyarılarımıza ragmen dinlemedi ve rituali yaptı. sandı ki 1 fatiha 3 ihlas okuyunca gidicekler çocuğun rüyasına girdiler sonra bünyesini ele geçirdiler çocuğu intihara yönettiler hem intihar duygusu mutlusuzluk . sonra ya bize 3 kişi i tanıştır yada seni işkence ile öldürürüz demişler . çocuk sonradan bize konuyu anlattı yardım dedi ama o çokta ruhunu satmış ve anlaşma yapmıştı. burdan yardım etmeye çalıştık ama bu olaydan 4 gün sonra kendisinden hiç bir haber alamadık

YasakPerim

Kayıtlı Üye
Bu resimler hayal ürünü olabilir. Yani belki onlara "Cinler var, peki cinler nasıl gorunuyorlar sizce?" gibi sorular sorulmuştur onlar da bir ressam tutup herkes hayalindeki görseli aktarmaya çalışmıştır "bana göre bu şekildeler" gibi. Çünkü hepsi birbirinden farklı. Cinler hakkında pek bir şey bilmiyorum ama onlar enerji varligi ise kendilerine özgü bir bedenleri yoktur. Eskiden de cinler hayvanların kılıklarına girer derlerdi.

Ori

Kayıtlı Üye
Şekilden şekile giren birşeyin, bir şekilde kalması ve buna o tabirin yapıştırılması tuhaf geldi bana.

asterix

Kayıtlı Üye
Bunlar reptilaian denen varlıklara benziyor ,pozitif bir şeye benzemiyorlar,yardımları eksik olsun.

ottoman1453turk

Kayıtlı Üye
Herkes kendi kafasından birşey söylüyor yok biri hayal diyor , diğeri farklı şekillere girebilirler inanmamak lazım diyor.
Bende diyorum ki her kafadan bir yorum yapmak yerine Cinler konusunda gerçekten deneyimli olan biri varsa forumda o yorum yapsın.
Ama malesef forumun geneli benim gibi Cinler konusunda az bilgiye sahip ve sadece heyecan amaçlı bu konuları takip eden meraklı insanlar ...