cinleri tanıyalım! özel ve geniş kapsamlı bilgi

EkSen

Kayıtlı Üye
Senin gibi düşünmüyorum Dennise. En başta belirttiğim gibi iyileri ve kötüleri vardır ve kötüleri şeytana hizmet ederler. Sen iyileri=Müslüman olarak sınıflandırmışsın ama içlerinde hristiyan ya da yahudi olup gayet iyi olan cinler de vardır.
Aslında kavram bazında en geniş sınıflandırma ULVİ VE SUFLİ olarak yapılır.
Ayrıca konu cinler oldu mu verilen bir bilgiyi yanlış ya da doğru diye nitelendirebilecek ehliyette kimse yok aramızda. Bunun yanlışlığına ya da doğruluğuna ancak yine bir başka cin cevap verebilir ki öyle bir imkanımız da yok vesselam.

Ü

Üye silindi 58480

Cinleri tanimak kadarinda seninle hemfikirim.

Senin gibi düşünmüyorum Dennise. En başta belirttiğim gibi iyileri ve kötüleri vardır ve kötüleri şeytana hizmet ederler.

Elbette,

Sen iyileri=Müslüman olarak sınıflandırmışsın ama içlerinde hristiyan ya da yahudi olup gayet iyi olan cinler de vardır.

Baska birsey soyliyim : Muslumanligin da yahudiligin de hristiyanligin da daha en bastan ayni kaynaktan ve ayni mesaj ile geldigi, en net olarak cinler aleminde ayan beyandir. Biz bunu mantik yuruterek cikariyor iken onlar bu bilgiye daha yakin bir yuksek boyuttadirlar cunku. Iki din arasi yaklasik 500 yili gecmez . Hristiyan cin yoktur. Tarihi goruyorlar cunku.Hz. Meryemi Tanri olarak kabul edemeyecegini kendi zayif yaratilis kodlarinda en bastan bilir cinler. Hristiyan oldugunu soyluyorsa ya alay ediyordur. Ya da Kurandaki guncellenmis bir mesaj uzerinden hristiyan oldugunu iidia ediyordur. Sizin anladiginiz anlamda bir hristiyanlik cinler alemini baglayici bir faktor degildir artik. Bunu onlar goruyorlar.

Aslında kavram bazında en geniş sınıflandırma ULVİ VE SUFLİ olarak yapılır.

O alemi daha yakindan tanimak ise mesele , ben genelleme ile degil isabetli olmasini istedim

Ayrıca konu cinler oldu mu verilen bir bilgiyi yanlış ya da doğru diye nitelendirebilecek ehliyette kimse yok aramızda.

Oyle biri aramizda olsaydi da bunu bilemicektik. Cunku bilgi senin kendi icinde kabul edebilip reddedebildigin biseydir. Bilgiye veren kisiyi baglamaz.

Bunun yanlışlığına ya da doğruluğuna ancak yine bir başka cin cevap verebilir ki öyle bir imkanımız da yok vesselam.

Oyle bir imkanimiz olsaydi da cinin dogru soyleyip soylemedigini bilemeyecektik !
Cinlerin tamamina yakini Allahin bizim icin imtihan olan sistemine bilerek ya da bilmeyerek hizmet etmesi icin seytanin emrinde cunku.

Yani cinler aleminde dini butun cin bulursaniz karmik borcunu temizlemeye calisan ve Allahin gozune yeniden girmeye calisan bir halde oldugunu da gorursunuz. Cunku surgundeler. Cunku 2. sanslari ellerinden alindi. Insanlara yardim etmeye ancak Kurandaki belli ayetlerin baglayici hukmu uzerinden yanasirlar. Ne Tevrat ne incilde boyle ayet yoktur. Var oldugunu iddia eden kisiye gelen cin zamanla kontrolden cikacak, musallat olacak hatta cozun yine Kuranin ile gelecektir.

Benim verdigim bilgileri kabul etmek zorunda elbette degilsiniz. Ancak ben buraya destan yazmak zorundayim.
Kisisel algilamayiniz.

EkSen

Kayıtlı Üye
Destanın içerisinde tek katıldığım cümlen ; Oyle bir imkanimiz olsaydi da cinin dogru soyleyip soylemedigini bilemeyecektik ! cümlen oldu. O alemde isevi cinler de vardır musevi cinler de vardır. Asıl olan tüm bunların hanif yolu üzerinde olup olmadıklarının bilinememesidir, yoksa bizde ki bir çok kavram gibi onlarda bu kavramlara yüklenen anlamlar çok daha farklıdır.
Sonuç olarak en başta kurduğum cümlemin arkasındayım. İyileri ve kötüleri vardır. Şerrin hayırdan, hayrın da şerden çıkabileceği gerçeğini unutmadan cinleri sınıflandırabileceğim en sağlam iki başlık budur. Ha ama olayın ayrıntılarına, konunun gidişatına göre derine iner daha başka alt başlıkları o zaman ki duygu ve düşüncelerimize göre sınıflandırırız elbette.
Kişisel algılamadım sevgili dennise.

Ü

Üye silindi 58480

Elbette haklisinizdir.

Konuyu bizzat ben 1 adim oteye goturmek geregi duydum merak edenler icin :

Bir bilgilendirme yapayim :

Cinler museviligin de hristiyanligin da hukmunun kalmadigini cok iyi bilirler. Cunku kendi irklari o dinleri yok etmistir. Seytan ve iblisler cin irkinin taninmis komutanlari olarak kafir cinleri insanlara musallat etmisler ve dinler ortadan kalkmistir. (Tabi cinler degil insanlar acik verdigi icin seytan etkili olabilmistir o ayri perspektiftir) Inkar eden insanlar seytanin etkisine girerle ve isteyerek veya istemeyerek seytanin kiskirtmalari ile hareket ederler bildigimiz gibi. Cinler alemi ust tabakadir ve hersey ayan beyandir. Iyi niyetli dediginiz cinlerin bunu gormeleri icin bakmalarina bile gerek yok cunku 4D film izler gibi olayin icindeler. Makan blokajlari yok bi kere.

Sonuc : Bircok Peygamber babadan ogula bir sekilde devir etmistir Allahin dilemesi ile : Yakubun oglu Yusuf, Davutun Oglu Suleyman gibi. Ve iki din arasi tarihte 500 yili gecmemistir. Simdi cinler tarihi 1. kisi olarak gormuyorlar mi ? E goruyorlar. Peygamberlerini olduren israilogullarini gormuyorlar mi e goruyorlar. Tarihi goruyorlar.

Bir cini algilarindan yakalayabilecek tek bir kaynak var ise o da Kurandir. Ne tevrat, Ne incilde cinleri, kediyi ceken ciger gibi cekebilecek bir cezbe kalmamistir. Bunu cinler gordukleri icin bilirler. Biz ise bu konuda geriden geliyoruz.

Musevi cin ya da hristiyan cin belki vardir. ANcak kesin olarak Hristiyanligin bozulmamis hali uzerinden yani simdiki Islamiyete 100de 100 paralel bir haldedir. Yani Ahmet isminde bir PEygamberin gelecegini haber veren bozulmamis Incile inanmis ve PEygamberimize sahadet etmis cinler vardir. Hristiyanliklarinin kabul olmasinin tek sartidir bu. Bozulmamis ve Ahmet isimli Peygambere tabi olunacagi kendilerine bildirilmis kitaba uymak. ISte O kitabi da Kuran kendinden oncekileri dogrulayici olarak indigi icin kabul eder. Yani Muslumanlik olarak atfeder.

EkSen

Kayıtlı Üye
İşte bunu bende söylemeye çalışıyorum ama başaramadım sanırım. Onların Hristiyanı hakiki hristiyan, musevisi hakiki musevi, müslümanı hakiki müslüman.

Ü

Üye silindi 58480

İşte bunu bende söylemeye çalışıyorum ama başaramadım sanırım. Onların Hristiyanı hakiki hristiyan, musevisi hakiki musevi, müslümanı hakiki müslüman.

Aynen ayle,
Son 2.0 guncellemesinden sonra ise hepsi Muslumandir. Cunku Kuran ayette son kitap icin : `Kendinden oncekileri dogrulayan` ifadesini kullanarak
bir nevi museviligi ve hristiyanligi kendilestirmistir. Isa Suresi ile Bir dinin Peygamberi en bastan cinlerin de sahitlik ettigi sekilde anlatilmistir.
Cin suresi ile cinlerin ne isler cevirdigi ciplak bir sekilde anlatilmistir. Ayetlerdeki meydanokuyucu yaptirim gucu ile cinlerin yazif benlikleri adeta baglanmistir.

Musevi cin tevrati benimsemez, Isevi cin incili benimsemez. Museviyim diyorsa Hz. Muhammed SAV`in indirdigine tabidir. Degil ise vallahi kafirdir. Iyi niyetli ise ve gordugu halde Son cagriya yanasmiyorsa - Ki Ahmed Peygambere tabi olmakla sarumludur- kafirdir. Cunku cinler aleminde ya inanmissinizdir ya da inkar etmissinizdir. Arada kalma ve 3 maymunu oynama yoktur. Cok hizli bir sekilde taraf secmelisiniz cinler aleminde. Cunku bilinc altiniz yok ve seytan tam yetki sahibi. Tarafinizi secmediginiz taktirde aninda seytan cokuyor ustunuze. Bizde farkli. Biz suskunlari oynayabiliyoruz uzun sure. Ama o alemde tarafini secmeyen aninda yem oluyor. O alemin formati bu !

O yuzden de diyorum ki Cinle aleminde ya inanmissinizdir/muslumansinizdir/son dine tabisinizdir ya da seytanin firkasi olmussunuzdur.
Iyi ve kotu diye ayirmayi yeterli bulmuyorum, cunku dinsiz ama iyi cin yoktur. Mutlaka yem alacagini bilir cunku. Taraflar ikiye cok net ayrilmistir o alemde. Seytan korkunc tutucudur.

Ü

Üye silindi 58480

Cinler aleminde neden ya inanmis ya da kafirsinizdir ? Orta yol yok mu ? Yok mu bana dokunmayan yilan 1000 yil yasasin diyen cin ?

Yok,
Cunku Seytan korkunc seridir. Cinlerdendir. Allaha kiyamete kadar insanlarin cogunu saptiracagini soylemistir.

Ayet : Ne yazik ki Seytan insanlar uzerindeki zanninda hakli cikti (Kuran)
yani Allah Seytanin insanlarin yarisindan cogunu saptirdigini onayliyor Kuranda gelecekten verdigi bilgi ile.

Seytan bos duran bir varlik degildir. Kendi firkasi vardir. O firka cinleri kendi tarafina toplayarak edinilmistir. Cinler seytani birbirlerini gordugu gibi gorurler. Seytandan korunmanin tek sarti ise Kurana tabi olmaktir. Incile tabi olarak seytandan korunamazlar. Tevrata tabi olarak ta seytandan korunamazlar. Bunu zayif ve yarim akilli halde olmalarina ragmen cok iyi bilirler. Fitratlarina yazilmistir bu. Kuran ise meleklerin mudail oldugu hukumler uzerinde oldugu icin Kurana tabi cinlere koruyucu melekler atanir. Bu Allahin vadidir ve gonullerde fitratlarda karsiligi oldugu icin son din canlidir , haktir.

Yani cinler aleminde seytanin korkunc bir propogandasi vardir. Bir cin baska bir cini yarim saniyede bulabilir. Inanan ve inanmayan cinler bunu saklayamazlar cunku bilincaltlari yoktur. Seffaftirlar. Seytan ise inanmayan cinleri baglamistir. Aninda bulur ve baglar.

O alemde imkani yok ki iki bu konulara uzak kalarak kendi halinizde yasam surun. Alemin formati buna musade etmez.

EkSen

Kayıtlı Üye
O yüzden kavram olarak sufli ve ulvi kavramını kullanmayı seviyorum ve tecrübelerime dayanarak belirtirim ki, günümüzde bakımcılık yaptığını ve insanlara yardım ettiklerini iddia edenlerin büyük kısmının etrafında ki arkadaşlar suflidir.

Ü

Üye silindi 58480

Inkarci cinler ile de isbirligi yapilabilir evet
Ben de kendi tecrubelerimden arka planini soyliyeyim :

Inkarci cinler bir falci ile yolbirligine gireceklerse %100 net olarak anlasma yapmak isterler.

Ya Kuran sayfasini yirttirirlar,
Ya Abdest bozulan yerde (dilim varmiyor) Ayet okuttururlar
Ya sayfalarini yaktirirlar.
Ya tersten okuttururlar
Ya ustune pislik bulastirirlar vs vs

Bu kitap asla Tevrat ve Incil olmaz ! Cunku seytan o kitaplari artik ele gecirmistir ve altinda girip ustunden cikarak parca parca ederek Iktidarini ilan etmistir. Insana taptirtmis ve Allahi 3lemenin 3uncusu haline getirmistir. Cinler o kitaplarin itibarsizlastigini an ve an gormusler ve Seytanin hegomonyasina girmislerdir. Ayni kitap Kuran olarak Mustesem bir geridonus yaptigi icin de Kurana yonelik tavir alirlar.
Bu da O alemde asil onamli olan hususun Islamiyet oldugunu gosteriyor. Gecerli yasalarin Islamiyet uzerinden kaldigi yerden devam ettigini gosteriyor. Zaten beklenen ve inmeye baslarken bile Madur olan cinlerin

EkSen

Kayıtlı Üye
Dışkıya bile ayet yazdıranları var.
İnsana yaptırabilecekleri en aşağılık işleri yaptırtmaya çalışırlar ki şeytanın iddiasını kanıtlayabilsinler.
Yani insanı esfel-i safiline çekebilsinler. Yoksa sanki bir ritüelin parçasıymış gibi istedikleri şeylerin büyünün matematiğinde bir yeri yoktur. Amaç ödetebildikleri en iğrenç bedeli ödetip ALLAH'a " buyur işte bize tercih ettiğin insanoğlu bizden medet ummak için senin kitabına bile istediğimiz her pisliği yapabiliyor " demektir.

curius

Kayıtlı Üye
Arkadaslar ben sunu merak ediyorum. Cinler ve biz farkli boyutlardayiz ya mesela soyle dusunursek bizim boyutumuzun insani bizsek onlarin boyutununda insana en yakini onlarsa bizim boyutumuzdaki hayvanlara karsilik onlarin boyutunda ne var?

EkSen

Kayıtlı Üye
Onlarında kullandıkları binekleri olduğunu duymuştum.

Ü

Üye silindi 58480

Arkadaslar ben sunu merak ediyorum. Cinler ve biz farkli boyutlardayiz ya mesela soyle dusunursek bizim boyutumuzun insani bizsek onlarin boyutununda insana en yakini onlarsa bizim boyutumuzdaki hayvanlara karsilik onlarin boyutunda ne var?

Bizim boyutumuz ile onların boyutu ayrılır ama ortaktır da aynı zamanda. Biz bir şelalenin görüntüsünden huzur buluyor isek, onlar o şelalenin aurasındaki istikrarlı enerji akışından huzur bulup notürleniyorlar.

Biz korkuya kapıldığımızda, onlar enerji ile beslenmek için kırmızı ışın yayan auramiza siniyorlar mesela.

Yaşadığımız alemdeki canlı cansız her varlığın aura bedeni vardır. Cinler işte bu aura bedenler üzerinden bizimle yaşadığımız gerçekliği paylaşırlar. Biz, nesnelerin aura bedenlerini cinlerin gördüğü gibi göremez iken, cinler de organik gözleri olmadığı için bizi bizim gözümüz ile göremezler. Aura dalgaları cinler ile aramızdaki ortak iletişim koridorudur. Gerçekliği da paylaşma platformumuzdur.

Korku ve vesvesenin bir anda modumuzu değiştirdiğinde şahit olmuşuzdur. İşte auramız korku rezonansina geçer geçmez biz dikkat çekici hale geliriz. Bunu auramız aracılığı ile de evrenin ortak çağrı merkezine iletir ve benzer enerjili mahlukatın iletişim kanalına kendimizi sokmuş oluruz

Kısacası dünyayı enerji bazlı olarak ortak kullanıyoruz cinlerle. Tek fark onlara sahneden çekilin ben insanı önemsiyorum artık dendi ve biz kasinmadikca yolumuza çıkmıyorlar. Vebali var çünkü biliyorlar. İlkokul çocuğunun kırmızı ışıkta durulması gerektiğini öğrendiği gibi, cinler insanlara bulasmamalari gerektiğini öğreniyorlar. Vakalar bu dağının görülen kısmıdır. Yüzde 99 oranında cinler insanların yoluna çıkmaz. En azından kainatı sahiplenecek curreti göstermezler.

curius

Kayıtlı Üye
Tesekkur ederim aciklayici bilgilendirmeniz icin(y):)

Tuğbacan

Kayıtlı Üye
Sonuç olarak anlamak adına kısaca kesin net bilgi verirseniz sevinirim.. müslüman cinlerle biz gibimi mesela biz müslğmanız bazen şeytana uyabiliyoruz müslüman cinlerde biz gibi mi yoksa sadece ibadetlemi uğraştır ?

omr

Kayıtlı Üye
Pozitif ilimler diye birşey yoktur.Pozitif bilim ve normatif bilim vardır.İlim ise demerminasyonun geçerli olduğu pozitif ve determinizmin olmadığı normatif bilimleri ve bilim olmayan alanları içine alan sahadır."Cinlerin varolduğunu pozitif ilimler kabul etmektedir"ne demek?Bu arada hiçbirşey bildiğiniz gibi değil.

Ü

Üye silindi 58480

Sonuç olarak anlamak adına kısaca kesin net bilgi verirseniz sevinirim.. müslüman cinlerle biz gibimi mesela biz müslğmanız bazen şeytana uyabiliyoruz müslüman cinlerde biz gibi mi yoksa sadece ibadetlemi uğraştır ?

Cinler, seytana bir kere uydular mi hemen kafir olurlar. Onlarda tereddut cok kisa surer. Ya sakinirlar ya da kufre saparlar. Kafir olduktan sonraki butun fiilleri belirgin sekilde kufre hizmet edecek sekilde devam eder.

Musluman olduktan sonra ise, eski hallerinden tek seferce vazgecmis olurlar. Cunku enerji bedenleri vardir ve Kurani enerji bilinclilik ile ele alirlar. Enerjileri bir anda taraf degistirir.

Bizde oyle degil, biz cok katmanliyiz. Bizde zina da yapsan, akabininde bir ihtiyara sadaka verecek kadar kalbin yumusayabilir. Bizim imtihanimiz daha komplextir. Inkari da imani da ayni anda yasayabiliyoruz bir. Zaten o yuzde ahirette gosterilecek ne halde olgumuz. Inandik mi inanmadik mi bilemeyecegiz hesap gunu gelmeden.

Ama cinler tek seferde eksi kutuptan arti kutba gecer gibi taraf degistirirler. Onlar daha seridir. Bizde ilk motivasyon aldaticidir. Sonradan ibadet zahmet verir. Ama cinlerde ilk motivasyon esastir. Bir kere inanc yoluna girdiler mi bircogu o yolda kalmak icin cani ile direnir.

Tuğbacan

Kayıtlı Üye
Cinler, seytana bir kere uydular mi hemen kafir olurlar. Onlarda tereddut cok kisa surer. Ya sakinirlar ya da kufre saparlar. Kafir olduktan sonraki butun fiilleri belirgin sekilde kufre hizmet edecek sekilde devam eder.

Musluman olduktan sonra ise, eski hallerinden tek seferce vazgecmis olurlar. Cunku enerji bedenleri vardir ve Kurani enerji bilinclilik ile ele alirlar. Enerjileri bir anda taraf degistirir.

Bizde oyle degil, biz cok katmanliyiz. Bizde zina da yapsan, akabininde bir ihtiyara sadaka verecek kadar kalbin yumusayabilir. Bizim imtihanimiz daha komplextir. Inkari da imani da ayni anda yasayabiliyoruz bir. Zaten o yuzde ahirette gosterilecek ne halde olgumuz. Inandik mi inanmadik mi bilemeyecegiz hesap gunu gelmeden.

Ama cinler tek seferde eksi kutuptan arti kutba gecer gibi taraf degistirirler. Onlar daha seridir. Bizde ilk motivasyon aldaticidir. Sonradan ibadet zahmet verir. Ama cinlerde ilk motivasyon esastir. Bir kere inanc yoluna girdiler mi bircogu o yolda kalmak icin cani ile direnir.
Peki kaynak nerden biliyorsunuz size inanabilirmiyim bu konuda cünkü cok insan yorum yapıor ve kafa karışıklığıdır oluyor.. son olarak ta Cinler bizim gibi meslek sahibimidir doktoru mühendisi varmıdır ?

Ü

Üye silindi 58480

Ben yazayım da
İspatını herkez kendinden bilcek artık.

Herkez farklı yorum yapmıyor aslında, derinlemesine okursanız, herkez sadece kendi referansını koymaya çalışıyor.

Cinlerde meslek vardır demek biraz zorlama olur. Onlarda görev dağılımı, emir komuta ve mevki mertebeleri vardır.

Hayatta kalmak için enerji bedenlerini beslerler. Akarsu kenarlarında yaşayanlar suyun enerjisi ile beslenirler. Suyun debisi ile bir telefon gibi kendilerini doldururlar.

Tarlalardan geçerler ve beslenmiş olurlar.
Tatlanirlar.

Şifacı olanları vardır. Bizdeki doktorlar gibidirler. Padişahları vardır. Bizdeki ülke başkanları gibidir. Ama bunları görev dağılımı ve rütbe olarak yaparlar. Meslek olarak değil. Gözlemci olanları vardır. İstihbaratçı olanları vardır. Muhafızlar vardır. Herbiri kabilesine hizmet için vazifesini bilmiştir.

Kizilderililere benzetebilirsiniz. Para yok. Meslek yok. Herkesin bir tekamül kapasitesi ve kapasitesine göre üstlendiği vazifesi var.