çiçeklerin büyüsel özellikleri

Karanlık

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Mavi Çan: Sabitlik, dayanıklılık, şans, gerçeği
Düğünçiçeği: Refah, mutluluk
Kamelya: Şükran, refah
Zerrin: Sevmek, şans
Yüksükotu: Koruma ( zehirli bitki)
Sardunya: Doğurganlık, sağlık, koruma, sevmek
Hanımeli: Para; ruhsal ve zihinsel güç
Sümbül: sevmek, koruma, mutluluk
Lavanta: mutluluk, şifa, huzur, uyumak, saflaştırma
Leylak: koruma, güzellik, sevmek
Zambak:koruma, saflık, TR sihirlerinizi kırma
İnciçiçeği: mutluluk. Ruhsal güçler.(zehirli bitki)
Kadife Çiçeği: koruma, rüyalar, psişik güçler, iş
Sığırkuyruğu: Cesaret, sevmek, kehanet, koruma
Çuhaçiçeği: sevgi, koruma
Gül: sevgi, şifa, kehanet, doğurganlık,
Rododendron: Huzur, dayanıklılık (zehirli bitki)
Aslanağzı: koruma, Arkadaşlık
Ayçiçeği: Dilek, bilgelik, sağlık, doğurganlık
Lale: sevgi, mutluluk, rüyalar
Civanperçemi: Cesaret, koruma, sevgi, psişik güçler
Zinya Çiçeği: sevgi, şehvet, dayanıklılık

origanum

Yönetici
Mavi Çan: Sabitlik, dayanıklılık, şans, gerçeği
Düğünçiçeği: Refah, mutluluk
Kamelya: Şükran, refah
Zerrin: Sevmek, şans
Yüksükotu: Koruma ( zehirli bitki)
Sardunya: Doğurganlık, sağlık, koruma, sevmek
Hanımeli: Para; ruhsal ve zihinsel güç
Sümbül: sevmek, koruma, mutluluk
Lavanta: mutluluk, şifa, huzur, uyumak, saflaştırma
Leylak: koruma, güzellik, sevmek
Zambak:koruma, saflık, TR sihirlerinizi kırma
İnciçiçeği: mutluluk. Ruhsal güçler.(zehirli bitki)
Kadife Çiçeği: koruma, rüyalar, psişik güçler, iş
Sığırkuyruğu: Cesaret, sevmek, kehanet, koruma
Çuhaçiçeği: sevgi, koruma
Gül: sevgi, şifa, kehanet, doğurganlık,
Rododendron: Huzur, dayanıklılık (zehirli bitki)
Aslanağzı: koruma, Arkadaşlık
Ayçiçeği: Dilek, bilgelik, sağlık, doğurganlık
Lale: sevgi, mutluluk, rüyalar
Civanperçemi: Cesaret, koruma, sevgi, psişik güçler
Zinya Çiçeği: sevgi, şehvet, dayanıklılık

Lütfen aldığınız kaynağı da belirtiniz.
Rododendron bitkisinin Türkçe adı ormangülüdür.
"Zambak:koruma, saflık, TR sihirlerinizi kırma" Burada yazdığınız TR ne anlama gelmektedir?

Karanlık

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
tr yani sevgi sihirlerinizi kırma anlamına geliyor kaynak ta:the complate idiot's guide to wicca and witchraft adlı kitaptan türkçeye çevirdim.

Karanlık

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
şimdide aşk iksirini çevirmeye çalışıyorum inşallah bir kaç gün sonra yazacağım

Nada

Banlı Kullanıcı
inci çiçekleri inanılmaz güzeller =)
ama sanırım sadece mart-mayıs ayları içinler
bir kaç bitki yetiştirmeyi düşünüyorum güzel bir paylaşım =)

muhammet123

Kayıtlı Üye
Öncelikle merhaba bu forumda ve cadılıkta yeniyim cahilliğimi affedin lütfen müslüman bir cadı olabiliyomuyum acaba ak büyü yapıp bu şekilde cadı olabilirmiyim?

pythonissam

Kayıtlı Üye
Tamamiyle farklı bir inanıştır müslüman bin cadı olamazsınız.
Müslüman bir cadı olamazsınız diyerek akılları karıştırmayın wicca / wiccan ve cadılık arasında ince bir çizgi var. Evet wicca/wiccan iseniz müslan olamazsınız. Fakat çağrı alarak aile köklerinizde cadılık var ise cadı olabilirsiniz. Cadılık her dinden çıkabilir. Ritüellerinizi ekol olarak inandığınız dine dayalı yapabilirsiniz. Her din kutsaldır boşuna var olmamıştır amacınız güzellikler ise her dinin güzelliklerinden faydalanabilirsiniz veya sadece doğaya kozmik enerjiye dayalı çalışırsınız...

pythonissam

Kayıtlı Üye
Öncelikle merhaba bu forumda ve cadılıkta yeniyim cahilliğimi affedin lütfen müslüman bir cadı olabiliyomuyum acaba ak büyü yapıp bu şekilde cadı olabilirmiyim?
Merhaba
Müslüman bir cadı olamazsınız diyerek akılları karıştırmayın wicca / wiccan ve cadılık arasında ince bir çizgi var. Evet wicca/wiccan iseniz müslan olamazsınız. Fakat çağrı alarak aile köklerinizde cadılık var ise cadı olabilirsiniz. Cadılık her dinden çıkabilir. Ritüellerinizi ekol olarak inandığınız dine dayalı yapabilirsiniz. Her din kutsaldır boşuna var olmamıştır amacınız güzellikler ise her dinin güzelliklerinden faydalanabilirsiniz veya sadece doğaya kozmik enerjiye

muhammet123

Kayıtlı Üye
Merhaba
Müslüman bir cadı olamazsınız diyerek akılları karıştırmayın wicca / wiccan ve cadılık arasında ince bir çizgi var. Evet wicca/wiccan iseniz müslan olamazsınız. Fakat çağrı alarak aile köklerinizde cadılık var ise cadı olabilirsiniz. Cadılık her dinden çıkabilir. Ritüellerinizi ekol olarak inandığınız dine dayalı yapabilirsiniz. Her din kutsaldır boşuna var olmamıştır amacınız güzellikler ise her dinin güzelliklerinden faydalanabilirsiniz veya sadece doğaya kozmik enerjiye
öncelikşe merhaba çok yardımcı oldunuz az daha gölgeler kitabımı yakıcaktım malzemeleri çöpe atıcaktım iyiki sizin gibiler var tekrar çok sağol

dhardhar

Kayıtlı Üye
Tamamen meraktan ve bilgisiliğimi kapatmak için soruyorum: erkek cadı olur mu
?

pythonissam

Kayıtlı Üye
Tamamen meraktan ve bilgisiliğimi kapatmak için soruyorum: erkek cadı olur mu
?
Tabiki mesela ben. Öncelikle cadı bir sıfattır isimdir,yaftadır,etikettir. Bu zamanla değişir. Cadı,büyücü,majisyen vs vs maji yapan kişilere insanlar her türlü etketi yapıştırabilir. Tarihte erkek cadılar vardır hatta kadın cadılardan bile daha fazladır şuanda da sessizce çalışmalarına devam edenler var var. Erkekerin fazla olduğu Orta çağ dönemindeki kayıtlarda var. Salemden tutunda litvanya'ya kadar. Son ayinler kitabında çok güzel anlatılıyor. Roman olmasına rağmen güzel bir kaynak.

shamanayışığı

Kayıtlı Üye
Müslüman bir cadı olamazsınız diyerek akılları karıştırmayın wicca / wiccan ve cadılık arasında ince bir çizgi var. Evet wicca/wiccan iseniz müslan olamazsınız. Fakat çağrı alarak aile köklerinizde cadılık var ise cadı olabilirsiniz. Cadılık her dinden çıkabilir. Ritüellerinizi ekol olarak inandığınız dine dayalı yapabilirsiniz. Her din kutsaldır boşuna var olmamıştır amacınız güzellikler ise her dinin güzelliklerinden faydalanabilirsiniz veya sadece doğaya kozmik enerjiye dayalı çalışırsınız...
Demek istediğim hem müslüman olup hem de cadı olamayacağı yoksa dediğiniz gibi soyunda cadılık varsa ve seçilmişse olur ama cadı olduktan sonra zaten müslümanlığı kalmaz.. Enerjiyle çalışmak ve cadı olmak farklı şeyler

muhammet123

Kayıtlı Üye
Demek istediğim hem müslüman olup hem de cadı olamayacağı yoksa dediğiniz gibi soyunda cadılık varsa ve seçilmişse olur ama cadı olduktan sonra zaten müslümanlığı kalmaz.. Enerjiyle çalışmak ve cadı olmak farklı şeyler
cadı ve wiccalığın hepsinin bir sürü dalları var biraz araştırma yaptım ve müslüman bir wicca olabileceğini okudum.