Chronokinezi?

Impulse

Kayıtlı Üye
Geliştiremezsiniz. Bunun için her şeyden önce dünyaya hakim olmanız gerekir ki Dünya nın hakimi mutlağı Yaratıcıdan başkası değildir.
Hükmedemediğiniz dünya ve mekan üzerinde söz sahibi olma fikri afaki bir düşüncedir.

Yapabileceğiniz şey en fazla zamanı beyninize hükmederek inanç yasasıyla kendinize yavaşlatmak olabilir onuda bir noktaya kadar zaten yapmışsınız. Zamanı değil kendi beyninizi akord etmişsiniz yani.

Sadece istemekle her şey fiile dökülüyor olsaydı Dünya da taş üstünde taş, baş üstünde baş kalmazdı. Herkes hükmedebildiğince söz ve sorumluluk sahibidir.

Nitekim İslam tarihinde zamana dair Kur an'da bir örnek mevcuttur. Araplar işlerine gelmediği için haram ayları(savaş ve yağma yapılmayan aylar) uzatıp kısaltıyorlardı. Bunun üzerine Tevbe suresi 36. ve 37. ayetleri nazil oldu.

﴾36﴿
Doğrusu Allah’a göre ayların sayısı, Allah’ın gökleri ve yeri yarattığı günkü yazısına uygun olarak on ikidir; bunlardan dördü haram aylardır. İşte doğru olan hesap budur. O aylarda kendinize zulmetmeyin, müşrikler sizinle topyekün savaştıkları gibi siz de onlarla topyekün savaşın. Bilin ki Allah buyruklarına karşı gelmekten sakınanlarla beraberdir.
﴾37﴿
Aylara ek yapmak, inkârcılığı artırmaktan başka bir şey değildir, inkârcıların daha da sapmasına yol açmaktadır. Onlar (ayların sayısını) Allah’ın yasakladığı aylara uyarlamak üzere, bu eklemeyi bir yıl helâl bir yıl haram sayıyorlar ki, böylece Allah’ın haram kıldıklarını meşrû hale getirsinler. Bu yaptıkları kötü işler kendilerine güzel görünüyor. Allah inkârcılar topluluğunu doğru yola iletmez.

Zaman ne uzalır ne de kısalır yaratıcının tayin ettigi neyse o dur.
Ayetler elbette müslümanları bağlar.
Müslüman olmayan arkadaşların zaman hakkındaki görüşlerini merak ediyorum.
Güzel bir beyin fırtınası için müsait bir zemin.
Saygılar.

Ü

Üye silindi 55028

Geliştiremezsiniz. Bunun için her şeyden önce dünyaya hakim olmanız gerekir ki Dünya nın hakimi mutlağı Yaratıcıdan başkası değildir.
Hükmedemediğiniz dünya ve mekan üzerinde söz sahibi olma fikri afaki bir düşüncedir.

Yapabileceğiniz şey en fazla zamanı beyninize hükmederek inanç yasasıyla kendinize yavaşlatmak olabilir onuda bir noktaya kadar zaten yapmışsınız. Zamanı değil kendi beyninizi akord etmişsiniz yani.

Sadece istemekle her şey fiile dökülüyor olsaydı Dünya da taş üstünde taş, baş üstünde baş kalmazdı. Herkes hükmedebildiğince söz ve sorumluluk sahibidir.

Saygılar.
Sadece beyinle alakalı olduğuna katılıyorum.Böbrek üstü bezleriyle alakalı bir durum.Tabi arkadaşında dediği gibi beyinden kaynaklanıyor.Hipofiz bezinin böbrek üstü bezi uyarması sonrası böbrek üstü bezin hormon sağlamasıyla alakalı.Böbrek üstü bezi aşağı yukarı hareketlerimizi hızlandırıp yavaşlatıyor denebilir.

KarBahçesi

Kayıtlı Üye

Nitekim İslam tarihinde zamana dair Kur an'da bir örnek mevcuttur. Araplar işlerine gelmediği için haram ayları(savaş ve yağma yapılmayan aylar) uzatıp kısaltıyorlardı. Bunun üzerine Tevbe suresi 36. ve 37. ayetleri nazil oldu.

﴾36﴿
Doğrusu Allah’a göre ayların sayısı, Allah’ın gökleri ve yeri yarattığı günkü yazısına uygun olarak on ikidir; bunlardan dördü haram aylardır. İşte doğru olan hesap budur. O aylarda kendinize zulmetmeyin, müşrikler sizinle topyekün savaştıkları gibi siz de onlarla topyekün savaşın. Bilin ki Allah buyruklarına karşı gelmekten sakınanlarla beraberdir.
﴾37﴿
Aylara ek yapmak, inkârcılığı artırmaktan başka bir şey değildir, inkârcıların daha da sapmasına yol açmaktadır. Onlar (ayların sayısını) Allah’ın yasakladığı aylara uyarlamak üzere, bu eklemeyi bir yıl helâl bir yıl haram sayıyorlar ki, böylece Allah’ın haram kıldıklarını meşrû hale getirsinler. Bu yaptıkları kötü işler kendilerine güzel görünüyor. Allah inkârcılar topluluğunu doğru yola iletmez.

Saygılar.
sadece kendine zamanı yavaşlatabilir meleğin yapmasıyla da olabilir ama bunu keyfine göre her zaman kullanabilir mi orasını bilmiyorum

dhardhar

Kayıtlı Üye

﴾36﴿
﴾37﴿

Saygılar.
Bana gore zaman algidir. Newton fiziginde cok bellidir zaman tarifi bunu da boyut diye bize ifade edilmistir ancak kuantum fizigiyle birlikte newton fizigini asan durumlarda ileri fizik durumlari atom alti parcaciklar ve kuantum etkileri irdelenmistir. Simdi bir tik oteye gecilerek titresim konulari da irdelenerek daha ust bir fizik turune hatta herseyin denklemininnyazilma calismalarina gecmis durumdayiz. Ozellikle algimiz zamani kontrol etmek aslinda var olayan bir fiziki tanimi degil algimizi kontrol etmekten gecer. Ben ve benim gibiler zamanin olmadigini kabul ediyoruz inaniyoruz. O nedenle arkadasimizin sorusu aalinda zamani degil algiyi kontrol etmek olmalidir. Arkadasimiz butun halinde titresimini 100binlere cikarsin gorunmez bile olur hatta isinlanir bile.

Bu konuda dunyada en onde gelen arasfirma gruplari m.i.t'de calisirlar ve kuantim konusunda en cok bilimadami da m.i.t'den yayin cikarmistir. M.i.t'de su an resmi olarak kabul edilmis bitis tarihi acik molekuler transport uzerine calisma grubu halen calismaktadir. Ayni yer ayni konularla benzerlik gostermesi tesaduf olamaz.

PsişikHacker/34-28

Banlı Kullanıcı
İş
Ölüyor..
Cevaplarınız için her birinize ayriyeten teşekkür ederim dostlarım :) dönüşümün şerefine bu şarkı benden size gelsin :) ayrıca @Impulse ablacım, haklısın zamanın ve dünyanın yegane sahibi Allahtır, lakin Allah bize kendi ruhundan üflediği için (belki bilirsin, "size şah damarınızdan daha yakınım" demesi bu yüzdendir) ki; insanlar boş varlıklar değillerdir. Telekinezi'den tut, hava olaylarını manipule etmeye kadar bütün psişik yetenekler yapılabilir, günah değildir lakin tek şart: ego ve kibir olmamasıdır. Bu da bende olmadığına göre :) yine de dikkate alacağım...ve @taroh bu aralar çok kötüyüm evet. Sadece psikolojim fazla bozuk ve gelecek kaygısı var. Deneyeceğim :)
Ve @dhardhar evet haklısın, sanırım zamanı değil algıyı bükmek olay. Peki "Titreşimini 100binlere çıkarsa" diye başlayan cümlende titreşimden kastın nedir? Biliyorum, insan frekanslardan oluşuyor ama titreşim kısmını anlamadım. Titreşimi nasıl arttırabilirim, ve arttırırsam ne gibi değişiklikler olur? Şimdiden teşekkür ederim..

Saygılarımla;
Psişik Hacker...

Bu şarkı, sevipte kavuşamayan, özleyipte barışamayan herkes için gelsin :')
(Model--Mey değil) :D

dhardhar

Kayıtlı Üye
Cevaplarınız için her birinize ayriyeten teşekkür ederim dostlarım :) dönüşümün şerefine bu şarkı benden size gelsin :) ayrıca @Impulse ablacım, haklısın zamanın ve dünyanın yegane sahibi Allahtır, lakin Allah bize kendi ruhundan üflediği için (belki bilirsin, "size şah damarınızdan daha yakınım" demesi bu yüzdendir) ki; insanlar boş varlıklar değillerdir. Telekinezi'den tut, hava olaylarını manipule etmeye kadar bütün psişik yetenekler yapılabilir, günah değildir lakin tek şart: ego ve kibir olmamasıdır. Bu da bende olmadığına göre :) yine de dikkate alacağım...ve @taroh bu aralar çok kötüyüm evet. Sadece psikolojim fazla bozuk ve gelecek kaygısı var. Deneyeceğim :)
Ve @dhardhar evet haklısın, sanırım zamanı değil algıyı bükmek olay. Peki "Titreşimini 100binlere çıkarsa" diye başlayan cümlende titreşimden kastın nedir? Biliyorum, insan frekanslardan oluşuyor ama titreşim kısmını anlamadım. Titreşimi nasıl arttırabilirim, ve arttırırsam ne gibi değişiklikler olur? Şimdiden teşekkür ederim..

Saygılarımla;
Psişik Hacker...

Bu şarkı, sevipte kavuşamayan, özleyipte barışamayan herkes için gelsin :')
(Model--Mey değil) :D
Dostum peryodun tersi frekanstir. Birsey titresirken periyoduk hareket yapacagi icin oradan frekansi hesaplayabilirsinn. Google kolayca anlatir frekans titresim periyot yazz. Birsey ne kadar cok titresirse gozle gorunmez hale gelir.

Impulse

Kayıtlı Üye
Zamanın "algıyla" uzayıp kısalması egilip bükülebilir bir şey olduguna kanıt değil mi ki?

Zaman, mekana ve algıya göre değişkenlik gösterir ama Dünya mekanındaki zaman ya güneşle yahut ay ile ölçülmüş. Geçen süre için su saati ateş saati kum saati gibi değişik ölçüm aletleri kullanılmışsa da zaman Güneş ve Ay dan başka bir şeyle ölçülememiştir. Oniki Hayvanlı Türk Takvimi de güneş esaslıydı, Rumi Takvim, Celali Takvim, Miladi Takvimde öyle. Ay yılı esaslı olan ise müslümanların buldugu Hicri Takvimdi.
Yaratıcı yeryüzüne bizi göndermeden önce müsait zemini hazırlamış zaman ölçümü ve de daha farklı ihtiyaçlarımız için Güneşi ve Ay ı hizmetimize vermiştir.

Dünya dışı yaşam hala günümüzde kanıtlanmış değil malumunuz Kuran da da herhangi bir bilgiye rastlanmadı. Akıllı varlıkların tek yaşam alanı Dünya.
Dünya dışındaki zaman kavramıyla ölümden sonraki zaman kavramı da Güneşe ve Ay a göre olamayacağı için haliyle farklı olacaktır. Yani zamanın göreceli oldugu zaten malumdur.

Dünyada bulunupta bu zamanın dışına çıkanlar ise algıyla zamanı ne kadar genişletseler yani yavaşlatsalarda bunu kendi zihinleri haricine taşıramazlar.
Nitekim İslamiyette bast-ı zaman: zamanın genişlemesi, bereketlenmesi; az zamanda uzun bir zaman yaşamış olma hâli ile
tayy-ı mekân: Mekânı aşarak bir anda değişik yerlerde görünebilme gibi haller zaten mevcut, bunu ulema kabul eder.
Ve Allah mekan içinde mekan, zaman içinde zaman yaratmaya muktedirdir.
Bunlar şaşılacak şeyler degil.
Örnegin: Rüya zaman içinde zaman yaratımına bir örnektir. Miraç hadisesi bir diğer örnektir. Soruyu soran arkadaşın yaşadığı bir diger örnektir.
Mekan içinde mekan yaratımına ise yeryüzündeki daglar örnek verilebilir. Dar alanın genişlemesi böyle oluyor mekan içinde mekan yaratılıyor.

Zamanın genişlemesi demek dünya düzeninin ölçümünü değiştirmiyor ama zaman ne kadar genişlerse genişlesin Dünyanın bir düzeni var ve sahibi Allah oldugu için konulan düzene Allah bile riayet ediyor ve de her şeyi kuralına göre yaratıyor. Normal olan düzen bellidir, şaşmaz. Yukarıdaki ayetlerde buna kanıttır.

Hevraz

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Heyecanlandığında zaman sana yavaş akıyor gibi gelir biliyor muydun? bunu yapan ilaçlarda var kullanan kişi salondan tuvalete gitmesinin 2 saat sürdüğüne yemin edebilir ama halbuki 5 saniye sürmüştür. Kısacası birşey sadece sana oluyorsa placebodan başka birşey değildir.

PsişikHacker/34-28

Banlı Kullanıcı
İş
Ölüyor..
Dostum peryodun tersi frekanstir. Birsey titresirken periyoduk hareket yapacagi icin oradan frekansi hesaplayabilirsinn. Google kolayca anlatir frekans titresim periyot yazz. Birsey ne kadar cok titresirse gozle gorunmez hale gelir.
Eveet, flash dizisinden biliyordum ama karşıma çıkacağını sanmamıştım :D Bir ara deneyeceğim de :) teşekkürler <3

Düşmüş Kartal

Kayıtlı Üye
Bazen insan kulaklarını dışarıya kapatıp içeriye açmalıdır. Olmaz, yapamazsın, mümkün değil sözleri bağnazlıktır ve bu insanı bir adım öteye taşımaz. Ufku genişletir açmak varken küçük beyinlerde duvar içinde kalmak niye?
Kendini geliştirebilirsin kardeşim, yeter ki iste, sınırlardan kalıplardan kurtul.3.katmanda 2.boyut insanlarla yaşamak, onlara kendini ispat etmek zorunda değilsin. Frekansını yükselt, aydınlan zamanı lineer çizgiden kurtar, küresel zaman üzerine çık, zamanın boyutlarını algıla, yükselmeye devam ettikçe, rubik küp gibi oynarsın zamanla

Ü

Üye silindi 58480

"Rabbin katında bir yıl sizin saymakta olduklarınızdan bin yıl gibidir." Ayet.

Kozmik bilincin dip akıntısını ve takvim kuşağını veriyor Allah. Algı frekansını 1000 kat eğilip bükülebileceğini söylüyor.

Melekler ve ruh onun katına süresi elli bin yıl olan bir günde çıkabilmektedir. Ayet.

Şimdi zamanın da bir put olduğunu böylece görüyoruz. Yani zamana da bağlı olmamiz bizden pek istenmiyor kozmik planda.

Ayette bizim için 1 günde 50 bin yıllık bir işlem gücünden bahsedilir. Hem de melek enerjisinin ne kadar avantajlı olduğu vurgulandı. Zamanı yavaslatabilmek meleklerin en temel yeteneğidir. İnsan trafik kazası yaparken 30 saniyelik bir şarambolden yuvarlanmak melekler için ağır çekimde akar. Koruyucu melek beyne hasar almamızı ışık hızı ile engeller. Bunun için bizim zaman ve mekan izdüșümüzü kullanır. Belki milimetrik saptırma yapar. İnternette var açın bakın kazalardan nasıl sağ çıkan insanların olduğu video haline getirilmiş.

Düşmüş Kartal

Kayıtlı Üye
Zaman kavramı idrake göre tanımlanır, sizin idrakınız arttıkça farklı zaman kavramları ile tanışırsınız. 2 veya 3 boyutlu bir insan zamanı lineer algılar, 4. Boyut idrakinde olan birine göre zaman küreseldir yani aynı anda başı ortayı sonu görür, 5.boyut idrakinde zaman derinlik kazanır ve pekçok küresel zaman algılarsın. Ama bu zamanların sonsuz tanesi bile asli zamanda ya da evrensel yaratıcı katlarında bir an kadardır. 5.boyut idrakinden sonra asli zamanda yol kat edilir, yani an'dan çıkılır saat işler, zaman akar.

PsişikHacker/34-28

Banlı Kullanıcı
İş
Ölüyor..
Bazen insan kulaklarını dışarıya kapatıp içeriye açmalıdır. Olmaz, yapamazsın, mümkün değil sözleri bağnazlıktır ve bu insanı bir adım öteye taşımaz. Ufku genişletir açmak varken küçük beyinlerde duvar içinde kalmak niye?
Kendini geliştirebilirsin kardeşim, yeter ki iste, sınırlardan kalıplardan kurtul.3.katmanda 2.boyut insanlarla yaşamak, onlara kendini ispat etmek zorunda değilsin. Frekansını yükselt, aydınlan zamanı lineer çizgiden kurtar, küresel zaman üzerine çık, zamanın boyutlarını algıla, yükselmeye devam ettikçe, rubik küp gibi oynarsın zamanla
Ohaa :O çok teşekkür ederiim :)