Cehennemi Görenlerin Şahitliği

ptaah

Kayıtlı Üye
Sprituel kitapları okumaya başladığımda Cehennem inancım zayıflamaya başlamıştı.Sonra nasıl olduysa gerek Kuranda defalarca geçmesi gerek Fatiha da okuduğumuz "ceza gününün maliki" ifadesiyle ve you tube'da gördüğüm yabancıların cehennem tasvirleri cehennem konusunda bende şüphe bırakmadı.

Videolar İngilizcedir.Ama resimler olsun konuşanın ses tonu olsun size bir şeyler ifade edecektir.

http://www.youtube.com/watch?v=kLimoqZUWgw

Bu adam bir diğer videoda dünya hayal orası gerçek ifadesi şaşırtıcıdır.

[video=youtube;ydEjhzPNdVo]http://www.youtube.com/watch?v=ydEjhzPNdVo[/video]
Burada ki adam cehennemi bir çukur olarak tarif ediyor ve oradaki şeytani varlıkların kertenkeleye benzediğini söylüyor.Oradan çıkış umudu olmadığını ve şeytanların Allah'tan nefret ettiklerini söylüyor.Orada hiç bir gücünüz yok.Sizin yaratılışınızdan nefret ediyorlar.

Diğer videolar altta

Kurandan cehennemle ilgi bazı ayetler

Ağızlarına aldıkları bu iğrenç karışımı bir türlü yutamazlar, boğazlarında kalır. Yutmaya, yutkunmaya çalışır, ama başaramazlar. Kan ve irinle boğulurlar, ancak yine de bir türlü ölemezler:
(Böylesinin) Önünde cehennem vardır ve (orada) irinli sudan içirilecektir. Yutkunmaya çabalayacak ve boğazından geçirmeyi başaramayacak, ona her yandan ölüm gelecek, oysa ölmeyecek de. Ardından daha katı bir azab olacak. (İbrahim Suresi, 16-17)

Hayır; eğer o, (bu tutumuna) bir son vermeyecek olursa, andolsun, onu perçeminden tutup sürükleyeceğiz; O yalancı, günahkar olan alnından. O zaman da meclisini (yakın çevresini ve yandaşlarını) çağırsın. Biz de zebanileri çağıracağız. (Alak Suresi, 15-18)

Arkadan çekiştirip duran, kaşgöz hareketleriyle alay eden her kişinin vay haline;
Ki o, mal yığıp biriktiren ve onu saydıkça sayandır.
Gerçekten malının kendisini ebedi kılacağını sanıyor.
Hayır; andolsun o, 'hutame'ye atılacaktır.
"Hutame"nin ne olduğunu sana bildiren nedir?
Allah'ın tutuşturulmuşateşidir.
Ki o, yüreklerin üstüne tırmanıp çıkar.
O, onların üzerine kilitlenecektir;
(Kendileri de) Dikilip-yükseltilmiş sütunlarda (bağlanacaklardır). (Hümeze Suresi, 1-9)

Başlarından aşağıya kaynar sıvılar dökülecek. Bu sıvı kişilerin karınlarında var olanları ve derilerini eritecek. Demirden kamçılar ve topuzlar ile ayrıca işkence edilecek. Her ne zaman cehennemden çıkmak isteseler gerisin geriye döndürülecekler ve onlara “Yaptıklarınızın cezasını çekin.” denilecek.[55] Ateşte çekecek oldukları azaptan ötürü her daim ağlama ve inleme, göğüs kafesini yırtacak derecede zorlayacak nefes alma halleri olacak.[56] Kişiyi ölüme sebep olan her şey çepeçevre kuşatmasına rağmen kişi ölmekten mahrum bırakılacak,[57] çünkü kişinin ölmesine izin verilmeyecek,[58] dolayısıyla kişi orada ne yaşayabilecek ne de ölebilecek.[59]

Onlar (müminler) cennetlerdedirler; birbirlerine sorarlar. Suçlu-günahkarları;
"Sizi şu cehenneme sürükleyip-iten nedir?"
Onlar: "Biz namaz kılanlardan değildik" dediler.
"Yoksula yedirmezdik.
(Batıla ve tutkulara) Dalıp gidenlerle biz de dalar giderdik.
Din (hesap ve ceza) gününü yalan sayıyorduk.
Sonunda yakîn (kesin bir gerçek olan ölüm) gelip bize çattı."
Artık, şefaat edenlerin şefaati onlara bir yarar sağlamaz. (Müddesir Suresi, 40-48)

[video=youtube;H05DAzFQd2Y]http://www.youtube.com/watch?v=H05DAzFQd2Y[/video]

Papaz Danie bir trafik kazasında ölür.Vücudu 2 gün morgda kalır.

[video=youtube;ci9KI4rSXw4]http://www.youtube.com/watch?v=ci9KI4rSXw4[/video]

Cehenneme gitti resimlerini çizdi."cehennemde duyular 100 katı daha güçlü.

[video=youtube;EAXyWF_fqPQ]http://www.youtube.com/watch?v=EAXyWF_fqPQ[/video]

Uyuştucu overdoz4:18 "Uzun dişleri ve tırnakları vardı"Kıllıydılar ,her çeşit boyuttaydılar"Dilimi çekiyor ve gülüyorlardı.Yaptığın büyülerle( bu bir kurmacaydı) seni kandırdık.Bana işkence ediyorladı.

[video=youtube;SwODi6DoEl4]http://www.youtube.com/watch?v=SwODi6DoEl4[/video]

[video=youtube;BwFruS4rpdI]http://www.youtube.com/watch?v=BwFruS4rpdI[/video]
karanlıktı ateşler vardı ve aşırı sıcaktı.

[video=youtube;XcgkOQsyJcs]http://www.youtube.com/watch?v=XcgkOQsyJcs[/video]

3:44 yanıyorlar ama yok olmuyorlar.

mürşid

Banlı Kullanıcı
Güzel fakat cehennemin kutsal kitaplarda anlatıldığı gibi yanmak olduğunu zannetmiyorum.Çünkü kutsal kitaplar benzetmelerle doludur.Örneğin: insan için toprak der cinler için dumansız ateş der. Burada insan için anlatılmak istenen toprak değil maddiyat cinler içinse enerji anlamına gelmektedir.Ayrıca beni yaratanın diğer yarattıklarıyla ilgilenip benimle ilgilenmemesi beni atacağı ateşten daha çok acı verir bana.Bu yüzden cehennemin yanmak olduğunu düşünmüyorum.

ptaah

Kayıtlı Üye
Hatırladığım kadarıyla bu insanlar bir kazaya maruz kalıyorlar öldü deniyor yada komada deniyor o sırada gördüklerini anlatıyorlar.Bilemem cevap verebildin mi?Bu cehennemi görenler bedenlerini de görüyor.

sevimkoşkatilgeldi

Kayıtlı Üye
İş
Kamu Hukuku
Kusura bakmayın ama görüp geri dönmenin söz konusu olacağına inanmıyorum. İyi forumlar...

Enochian1

Banlı Kullanıcı
İnancınıza Saygı Duyuyorum Ama Kur'an-ı Kerim'de Belirtildiği Gibi Cehennemden Kesinlikle Çıkış Yolu Yoktur Ancak Bu Dünyada Küfrünü Gizleyebilirler Burada Ayıp Edenler Ayıbı Kadar Ceza Çekip Cennete Gönderilecekler Bunlar Medyanın Ve Bizim İlgimizi Çekebilmek İçin Yapılan Hurafelerdir Lütfen İnanmayalım

gümüş

Kayıtlı Üye
Konu Müslümanlık bölümünde açıldığı için ;

Çok özet olarak

İslama göre Sûr üflenecek, Kıyamet kopacak, yeniden diriliş ve hesap günü gelecek. Ardından cennetlikler cennete, cehennemlikler cehenneme Yaradan'ın takdir ve tarif ettiği biçimde ayrılacaklar.
Sur üflendi mi ? Hayır
Kıyamet koptu mu ? Hayır
Ölüler dirildi mi ? Hayır
Hesap gününü atlattık mı ? Hayır

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Bu tip videolar dini inancı olmayanları korkutup, dine yönelmelerini sağlamak amaçlı çekilmektedir. Dikkat ederseniz rahip cennete gidiyor, diğerleri cehenneme. Bunlar Hristiyanlık propagandası içeren videolar, videolarda İsa var. Yola gelin yoksa cehennemde yanacaksınızı görselle destekleyip, gidip- geldi diye gösterdikleri kişilerle de korkuyla inanç aşılamaya çalışıyorlar.

Not: Konu ilgili bölüme taşınmıştır.

ptaah

Kayıtlı Üye
Bu tip videolar dini inancı olmayanları korkutup, dine yönelmelerini sağlamak amaçlı çekilmektedir. Dikkat ederseniz rahip cennete gidiyor, diğerleri cehenneme. Bunlar Hristiyanlık propagandası içeren videolar, videolarda İsa var. Yola gelin yoksa cehennemde yanacaksınızı görselle destekleyip, gidip- geldi diye gösterdikleri kişilerle de korkuyla inanç aşılamaya çalışıyorlar.

Not: Konu ilgili bölüme taşınmıştır.
Dediğiniz doğru olabilir.Pek ya ölüme yakın deneyim yaşayanlar?
Ben umuyordum ki parapsikoloji formunda insanlar bu tip şeylere kuşkucu değil inanarak bakıcak oda ayrı bir konu.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Gerçekten ölüme yakın çok farklı deneyim yaşayanlar olduğuna inanıyorum, ancak onlar burada ki videolarda konuşanlar mı tartışılır? Bu kişiler daha çok yazılan senaryoları oynayan figüranlara benziyor. Neyin ne olduğunu ancak öldüğümüzde tam olarak anlayacağız, ölmeden önce ölümü çok fazla düşünüp, kendimize çekmeyelim derim:) Ama bu arada ölmeyecekmiş gibi de yaşamayalım.
Ölümü nasıl düşünürseniz o şekilde deneyimleyeceğinize inananlardanım, özellikle bu videolarda ki korkutucu şeyleri izlememenizi öneririm. Benim için ölüm beden denen tabuttan kurtulup, Yaradanıma, Bir'e, Allah'ıma kavuşma zamanıdır.
İbadet etmediği için cehenneme gideceğinden korkan kişiler bile en azından iyi insan olmaya çalışsa, fakire ve yardıma ihtiyacı olana maddi-manevi yardım etse, önce kendi-ailesi ve çevresi için faydalı bir kişi olmaya çalışsa bu dünyadayken huzur içinde manevi olarak cenneti yaşar.
Gözünü para hırsı sarmış, madde dünyasına takılıp kalmış kişiler ise kök çakraya (rengi kırmızıdır) takılıp kalır ve kendi cehennemlerinde daha bu dünyadayken yanarlar.

vermud

Kayıtlı Üye
vücut işkencesi nedir ki yeterki ruhumu incitmesinler :) şu yüreğim yanmasın yeter bana

ten

Banlı Kullanıcı
ateistler ve diğer inançlar neysede cehenneme tassviri benzetme vs demek ne kadar saçma bunu düşünenlerin 2 yaşındaki çocuğu tecavüze uğrayıp boğazı kesilerek öldürülse sonrada o adamla cennetle ele ele gezse bu daha mı mantıklı böyle mi olacak yaratıcının adaleti

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
Gerçekten ölüme yakın çok farklı deneyim yaşayanlar olduğuna inanıyorum, ancak onlar burada ki videolarda konuşanlar mı tartışılır? Bu kişiler daha çok yazılan senaryoları oynayan figüranlara benziyor. Neyin ne olduğunu ancak öldüğümüzde tam olarak anlayacağız, ölmeden önce ölümü çok fazla düşünüp, kendimize çekmeyelim derim:) Ama bu arada ölmeyecekmiş gibi de yaşamayalım.
Ölümü nasıl düşünürseniz o şekilde deneyimleyeceğinize inananlardanım, özellikle bu videolarda ki korkutucu şeyleri izlememenizi öneririm. Benim için ölüm beden denen tabuttan kurtulup, Yaradanıma, Bir'e, Allah'ıma kavuşma zamanıdır.
İbadet etmediği için cehenneme gideceğinden korkan kişiler bile en azından iyi insan olmaya çalışsa, fakire ve yardıma ihtiyacı olana maddi-manevi yardım etse, önce kendi-ailesi ve çevresi için faydalı bir kişi olmaya çalışsa bu dünyadayken huzur içinde manevi olarak cenneti yaşar.
Gözünü para hırsı sarmış, madde dünyasına takılıp kalmış kişiler ise kök çakraya (rengi kırmızıdır) takılıp kalır ve kendi cehennemlerinde daha bu dünyadayken yanarlar.

Teşekkürler embriyo yeteri kadar açık yazmışsın gerçekten..

ptaah

Kayıtlı Üye
ateistler ve diğer inançlar neysede cehenneme tassviri benzetme vs demek ne kadar saçma bunu düşünenlerin 2 yaşındaki çocuğu tecavüze uğrayıp boğazı kesilerek öldürülse sonrada o adamla cennetle ele ele gezse bu daha mı mantıklı böyle mi olacak yaratıcının adaleti

Allah kimseyi cehenneme atmaz çok bağışlayıcıdır ama insanlar yaptıklarının sonucu gider.

II. TEKABÜL PRENSİBİ
"Yukarıdaki aşağıdaki gibidir, aşağıdaki yukarıdaki gibidir."

Hermetik prensiblerden olan bu cümle cehennemin varlığını açıklıyor.Bu dünyada ceza evi vardır.Cehennemin yanında hiç olsada insanlar bir yerde kapalı tutulur.Belki burada işkence görür ,koğuş arkadaşlarıyla kavga eder vs

Bu insanlar bunu göremez diyenlere yanıt:

Peygamber Efendimizin MİRAC'ta cennet ve cehennemi görmüştür.

"Ey Cibril! Bunlar kimler?" dedim.

O: "Yetimlerin mallarını haksızlıkla yiyenlerdir" dedi.

Sonra baktım bir toplum vardı ki, derilerinden sırım kesiliyor ve ağızlarına tıkılıyor. Ve yediğiniz gibi yiyiniz deniliyor. Ve bu onlara en iğrenç bir şey oluyor.

"Bunlar o koğucular, fitnecilerdir ki, insanların etlerini yerler ve sövmek ile ırz ve namuslarına saldırırlar." dedi. "

Sonra baktım bir toplum var ki, önlerine bir sofra kurulmuş, üzerinde benim gördüğüm etlerin en güzellerinden kebaplar var, etraflarında da leşler var. Onlar, o güzel etleri bırakıp bu leşlerden yemeğe başladılar.

"Bunlar kim? Ey Cebrail!" dedim.

O:

"Bunlar zinakarlar" dedi. "Allah'ın helal kıldığını bırakırlar da haram kıldığını yerler."

Sonra baktım bir toplum var ki, karınları evler gibidir. Bunlar Firavun ailesinin yolu üzerinde bulunuyor. Firavun ailesi sabah ve akşam ateşe atılırken bunlara uğruyor, uğradı mı bunlar bir fırlıyorlar, fırlayınca her biri karnının ağır basması ile düşüyor ve bunun üzerine Firavun ailesi bunları ayaklarıyla çiğniyorlar.

"Ey Cibril! Bunlar kimler?" dedim...

Dedi ki:

"Bunlar, karınlarında faiz yiyenlerdir. "onların misali kendisini şeytan çarpmış olan kimse gibidir".

Sonra birtakım kadınlar memelerinden asılmış ve birtakım kadınlar, baş aşağı ayaklarından asılmış.

"Ey Cibril! Bunlar kimler?" dedim. O:

"Bunlar zina eden ve çocuklarını öldüren kadınlardır" dedi. "

En doğrusunu Allah bilir.Ben sadece araştırıp veri toplarım.

vermud

Kayıtlı Üye

fani gözüyle bakıyorsun olaya :)

muhsin iyi

Kayıtlı Üye
Yüce Allahın verdiği bir lütufla bir kabrin başında yarım saat kadar kaldığımda ya o kabirden dünyada koklama imkanı bulamayacağınız muhakkak ki cennetten gelen bir hoş koku geldiğine ya da o kabirde yanmış saç veya kızgın zift gibi bir koku geldiğine ben pek çok kez şahit oldum. Evliya kabirleri ise çok farklı hoş cennet kokularının yeridir. Bir şehre gittim mi mutlaka evliya kabirlerini ziyaret ederim. bir evliyanın kabrinden gelen hoş koku bir diğerine de benzemiyor. o an o yerlerde ölüp de aralarına girmeye can atarım. ölüm burada ne güzel diye düşünürüm. tabii bu alınan kokular öyle belli belirsiz değil de halkın burnun direği kırılırcasına dediği cinsten. yani o kadar açık ve güçlü. tabii bu bir nimet olduğundan yanınızdaki arkadaşınız hiç bir şey alamayabiliyor. cehennemden gelen iğrenç koku ile insan birkaç gün yemek bile yiyemiyor. dehşetten kendisine gelemiyor. Allah'tan çok korkuyor. Gerçekten Allahtan çok korkuyorum bu yüzden. kabirde durum böyle ise ya insanlar diriltilip hesaptan sonra cehenneme gittiklerinde ne büyük azap çekecekler. Allah bizleri cehennem azabından korusun.

insanların ölümleri ile hemen daha kabirde iken cennet ve cehennem yaşantıları başlıyor. ben bu müşahedem ile bundan zaten zerre kadar şüphe duymuyorum. hadisler de zaten buna işaret ediyor.

insanalar ev almak için bir ömür boyu çalışıyorlar da bir kaç yıl sonra ölüp gidiyorlar. 50 yıl otursa ne olur. asıl evi o değil ki. kabirde kıyamete kadar bekleyecek. kabir de hadis-i şerifin ifade ettiği üzere ya cennet bahçelerinden bir bahçe olacak ya cehennem çukurlarından bir çukur. üçüncüsü yok. ben de zaten hep bunu müşahede ettim. kişi kabirdeki yerine neden dünyada iken hazırlanmaz. bu konuda çoğu insanlar neden büyük bir gaflet içerisindeler. İşte yukarıdaki insanlar müşahede etmişler. Ben de Allahın üzerine yemin ederim ki yalan söylemiyorum.

İnsanlar neden Allahın emir ve yasaklarına uyup da kendisini cehennem ateşinden kurtarmaz. Allahın buyruklarını çiğner. Küçümser. Çok mu zor onun emir ve yasakları. Nefse çok mu ağır geliyor. Akıl almaz bir şey. İnsanların Allahı, emir ve yasaklarını hafife almaları. Allah daha kabirde iken böylelerini dehşetle yakıyor işte. Allah hepimizi kabir ve cehennem azabından korusun. Günahlara tövbe etmeyi ve emirleri doğrultusunda yaşamayı nasip eylesin. Amin.

hürem

Kayıtlı Üye
Allah kimseyi cehenneme atmaz çok bağışlayıcıdır ama insanlar yaptıklarının sonucu gider.

II. TEKABÜL PRENSİBİ
"Yukarıdaki aşağıdaki gibidir, aşağıdaki yukarıdaki gibidir."

Hermetik prensiblerden olan bu cümle cehennemin varlığını açıklıyor.Bu dünyada ceza evi vardır.Cehennemin yanında hiç olsada insanlar bir yerde kapalı tutulur.Belki burada işkence görür ,koğuş arkadaşlarıyla kavga eder vs

Bu insanlar bunu göremez diyenlere yanıt:

Peygamber Efendimizin MİRAC'ta cennet ve cehennemi görmüştür.

O: "Yetimlerin mallarını haksızlıkla yiyenlerdir" dedi.

Sonra baktım bir toplum vardı ki, derilerinden sırım kesiliyor ve ağızlarına tıkılıyor. Ve yediğiniz gibi yiyiniz deniliyor. Ve bu onlara en iğrenç bir şey oluyor.

"Bunlar o koğucular, fitnecilerdir ki, insanların etlerini yerler ve sövmek ile ırz ve namuslarına saldırırlar." dedi. "

Sonra baktım bir toplum var ki, önlerine bir sofra kurulmuş, üzerinde benim gördüğüm etlerin en güzellerinden kebaplar var, etraflarında da leşler var. Onlar, o güzel etleri bırakıp bu leşlerden yemeğe başladılar.

"Bunlar kim? Ey Cebrail!" dedim.

O:

"Bunlar zinakarlar" dedi. "Allah'ın helal kıldığını bırakırlar da haram kıldığını yerler."

Sonra baktım bir toplum var ki, karınları evler gibidir. Bunlar Firavun ailesinin yolu üzerinde bulunuyor. Firavun ailesi sabah ve akşam ateşe atılırken bunlara uğruyor, uğradı mı bunlar bir fırlıyorlar, fırlayınca her biri karnının ağır basması ile düşüyor ve bunun üzerine Firavun ailesi bunları ayaklarıyla çiğniyorlar.

"Ey Cibril! Bunlar kimler?" dedim...

Dedi ki:

"Bunlar, karınlarında faiz yiyenlerdir. "onların misali kendisini şeytan çarpmış olan kimse gibidir".

Sonra birtakım kadınlar memelerinden asılmış ve birtakım kadınlar, baş aşağı ayaklarından asılmış.

"Ey Cibril! Bunlar kimler?" dedim. O:

"Bunlar zina eden ve çocuklarını öldüren kadınlardır" dedi. "

En doğrusunu Allah bilir.Ben sadece araştırıp veri toplarım.

İnsanlar ölür ölmez cennete ya da cehenneme mi gidiyor ? Yani sonuçta hesap günü var. Mahşerde herkes toplanıp hesap verecek ondan sonra insanlar cennete ya da cehenneme gidecek diye biliyorum.

güneşdeniz

Kayıtlı Üye
tamamen korkutmacadan ibaret koca bir yalan bence bu videolar. hiç inanasım gelmedi

heppha

Banlı Kullanıcı
Bence cehennem diye gösterilen videolarda cehenneme yakınlık bile yok.Cehennemde ölüm tohumları yetişir,aç kalacaklar o tohumları yiyecekler ve açlıktan bile iğnerecekler.Yani sırf alev alev yanan bir yer değil orası.Benim tahminim cehenneme gidecek olanlar önce kovalanacaklar,korkuyu ve yorgunluğu hissedecekler.Sonra köleliği tadıp,birçok işkenceye maruz kalacaklar gibi.Muhtemelen cehennemden kaçabilenler(izin verilenler) oradan farkında olmadan Araf'a doğru koşacaklar,orada da zaten cehennemden daha beter bir yer.Araftada birkaç kere kurban gidecek bu cehennemden kaçan arkadaş,belki de arafı hiç geçemeyecek.İşte bence bu yüzden cehenneme geri dönecek.Bu yüzden cehennemden cennete gitmek problem olsa gerek.