Cadı & wicca & Şaman & pagan Tartışma alanı

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
cadı cinleşmiş seytandan pisişik elde etmiş seytanın çekim alanına girmiş seytanın beden olmuş halidir

Benim de cadı tanıdıklarım var cinleşmiş şeytandan psişik elde etmiş insanlar değiller gayette iyi insanlar ne alakası var ?

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Çok teşekkür ederim :) Peki, her cadı wicca, her wicca cadı değildir bu bilinen bir şey ama cadı olmayan bir wicca büyü tarzı bir şey yapabilir mi?

Wicca ile ilgili sorduğunuz şeyler sitede ilgili başlıkta sayfalarca var. Hatta sorularınız kısmında da sorulduğundan 'cevap verilip kapatılmış sorular' başlığında da defalarca cevaplanmıştır.

Keira

Moderator
Ben de merak ettim bu kanıya nereden vardınız? Hayatınızda hiç cadı gördünüz mü, tanıştınız mı, oturup sohbet ettiniz mi? Amerikan dizilerinden, filmlerinden gördüklerinizle vardığınız kanılarla yorum yapmak biraz saçma değil mi?

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
cadı cinleşmiş seytandan pisişik elde etmiş seytanın çekim alanına girmiş seytanın beden olmuş halidir
Cinleşmiş şeytan ne oluyor bu kısmı tam anlayamadım doğrusu :)

Benim fikrim şöyle insanda bir çeşit güç var bu güç bazısında doğuştan ortaya çıkıyor bazısında ise çalışmalar ile ortaya çıkarılıyo
kişi bu gücü şeytanın zihniyeti için kullanırsa bu onun meselesi bence biraz daha araştıra yapın derim.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Cinleşmiş şeytan ne oluyor bu kısmı tam anlayamadım doğrusu :)

Benim fikrim şöyle insanda bir çeşit güç var bu güç bazısında doğuştan ortaya çıkıyor bazısında ise çalışmalar ile ortaya çıkarılıyo
kişi bu gücü şeytanın zihniyeti için kullanırsa bu onun meselesi bence biraz daha araştıra yapın derim.

Tam açıklamışsınız aslında, bazısında doğuştan gelir, bazısında çalışmalarla. Bu yetiyi ister iyi ister kötü yönde kullanılabilir, aynen katılıyorum sayfalarca yazan yazının özeti gibi.

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Uzun uğraşlar sonucu telepati yeteneğimi baya geliştirmiştim bu yeteneği sonradan uygun olmayan amaçlarım için kullandım ve neden bilmiyorum artık telepati yeteneğim yok o günden beri elde edilen güçlerin egosal amaçlar için kullanılmaması gerektiğini öğrendim.

codzombi

Kayıtlı Üye

İşin komik tarafı havass yaptıklarını sanan şakirtlerin varlıklar tarafından astral yaptırılması, varlığın gücünden faydalanması, varlığa eşya taşıttırılması gibi uygulamaları yaparken varlığın etkisi altına girmesi varlığa güvenmesi varlığın oyuncağı haline gelmesine ne demeli. çağırdığı hadime kendini teslim eden obsesif ler var. ayrıntıyı anla işte. bu şekilde yapılan sufli ulvi hadimlerin oyuncağı haline gelmekle iblislerle anlaşmanın bir farkı yok. yurtdışında büyücüler demonlar la anlaşıp şeytan çıkartma ayinler yapıyorlar. şimdi aradaki çelişkiyi bul mesele şeytan meydan değil her şeyi şeytana bağlamak tanrıya hakarettir

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Şimdi bir kaç teknik hata var bu yazıda.
Şeytan cinleşmez ama cin ve insan şeytanlaşabilir. Bu teknik bir hata.
Psişik elde edilmez. Zira psişik terimi, bir takım aktivitelerde bulunan kişiye dönüşmeyi tarif eder. Psişik yetenek elde etmiş demek teknik açıdan daha doğru.
Şeytanın beden olması değil, beden bulması yine devrik cümle olmaması açısından daha doğru bir ifadedir.

Türkçe dil bigisine, parapsikolojiye, teolojiye bu kadar uzak olup, bütün bu konuları içeren bir konuda, bu kadar insan çok ciddi yorumlar yaparken sizin böylesine cümleler kurmanız bende harakiri yapma isteği uyandırıyor. Yanlış anlamayın şahsınızı küçümsediğimden değil, bu konu içine hem benim hem de bazı kişilerin yazdığı şeyler bir insanın oturup en az 50 kalın kitap okuyup, bir fiil paranormal ve teolojik çalışmalar yapıp, sonra elde ettiği bilgileri derleyip, kısaca nöronlarını çatlatıp özet olarak küçük mesajlarla büyük şeyler anlatan insanlara nasıl bir hakaret anlatamam. Aynı oksijeni yakıyor olmamız bile hayatı ciddi anlamda tekrar sorgulamaya itti beni, derin tefekkür içindeyim ve bunda çok ciddiyim.

Vampir Poe

Kayıtlı Üye
Peki Paganizm ve Wicca dini arasındaki farkları konuşsak biraz. "Her cadı wicca, her wicca cadı değildir" diye bir söz var, yani wicca olmak için bir cadı olmaya gerek yok. Peki, bir insan neye göre bu dinlerden birini seçer? Sonuçta bazı şeyler dışında neredeyse aralarında fark yok... Zaten Wicca dini Paganizmden yola çıkılarak oluşturulmuş bir din. Sormak istediğim soru; bir insan neye göre bu dinlerden birini seçer, çünkü neredeyse iki din de aynı.

Keira

Moderator
Sevgili üye Paganizmle Wicca arasındaki farkı konuşalım diyorsunuz ancak siz hala Wicca dininin Paganizm'in bir kolu olduğundan habersizsiniz. Önce biraz konuları araştırıp okumayı deneseniz. İstediğiniz bilgi forumda zaten mevcut. Biz burada farklı bakış açılarıyla zaten genel-geçer bilineni değil, dikkatten kaçmış, önemsenmemiş ya da herkes tarafından bilinmeyen yönleri konuşuyoruz.

Siz din seçerken neye dikkat ediyorsunuz? Sürekli aynı şeyleri soruyorsunuz ve size okumanız gereken yerler gösteriliyor. Ben cidden ne öğrenmek istediğinizi anlayamadım. Yanlış anlamayın ama bu sitede herkesin belirli bir yoğunluğu, belirli bir işi var. Şimdi biz size sitede olan bilgileri bir daha buraya nasıl yazalım. Lütfen her şeyi okuyun sonra kafanıza takılan noktayı bizimle paylaşın.

Vampir Poe

Kayıtlı Üye
Wicca dininin Paganizmin bir kolu olduğunu biliyorum, hatta sorumda da yazdım "Zaten Wicca dini Paganizmden yola çıkılarak oluşturulmuş bir din." diye. Ben sadece diğer üyelerin yorumlarını merak ettiğim için soruyorum. Kusura bakmayın bir daha soru sormam

Keira

Moderator
Beni yanlış anlıyorsunuz, ben size soru sormayın demiyorum. Şunu demek istedim. Size Sevgili Lavander okumanız gereken konuları bir önceki sorunuzda ki yine aynı şeyi sormuştunuz, nereye bakacağınızı söylemişti. Benim demek istediğim, o bölümleri inceleyip okusaydınız böyle bir soru yerine, "Arkadaşlar paganizmde ........ şeklinde bir olay varken, wicca dininde bu şu şekilde değiştirilmiş, uygulanmamış, yok sayılmış vs. siz bu konuda ne düşünüyorsunuz, sizce neden?" gibi bir soru sorardınız. Siz sürekli aynı soruyu ısrarla soruyorsunuz biz de size okumanız gereken bölümü gösteriyoruz. Bu alan tartışma alanı, paylaşım alanı, sizin sorduğunuz soru ise Wicca bölümünün neredeyse tamamını içeriyor. Amacım kırmak vs değil lütfen beni yanlış anlamayın.

cinciagmet

Kayıtlı Üye
Buradaki bilgileri doğru mduur ??

[video=youtube;0ABQ6FzpVjA]https://www.youtube.com/watch?v=0ABQ6FzpVjA[/video]

codzombi

Kayıtlı Üye
Peki Paganizm ve Wicca dini arasındaki farkları konuşsak biraz. "Her cadı wicca, her wicca cadı değildir" diye bir söz var, yani wicca olmak için bir cadı olmaya gerek yok. Peki, bir insan neye göre bu dinlerden birini seçer? Sonuçta bazı şeyler dışında neredeyse aralarında fark yok... Zaten Wicca dini Paganizmden yola çıkılarak oluşturulmuş bir din. Sormak istediğim soru; bir insan neye göre bu dinlerden birini seçer, çünkü neredeyse iki din de aynı.

dinler öğretidir yoldur,tecrübedir.örnek bana mesela eski mısır çalışmaları hermetik öğretiler uygun ken başkasına anadolu sümer öğretileri uygundur . ikisi de benzer ikisi de paganizm . sadece isimler yöreler kültürler farklı.şimdi cadılık bir sıfattır ,öğreti ismi değildir . wicca bir dindir . cadılık yukarıdan alır bilgileri . kendi sistemini kurar.cadılık seçemezsin ya osundur ya da değilsindir .herkesin şaman olamayacağı gibi herkesin büyücü olamayacağı gibi anlatabilmişimdir umarım .

Vampir Poe

Kayıtlı Üye
Beni yanlış anlıyorsunuz, ben size soru sormayın demiyorum. Şunu demek istedim. Size Sevgili Lavander okumanız gereken konuları bir önceki sorunuzda ki yine aynı şeyi sormuştunuz, nereye bakacağınızı söylemişti. Benim demek istediğim, o bölümleri inceleyip okusaydınız böyle bir soru yerine, "Arkadaşlar paganizmde ........ şeklinde bir olay varken, wicca dininde bu şu şekilde değiştirilmiş, uygulanmamış, yok sayılmış vs. siz bu konuda ne düşünüyorsunuz, sizce neden?" gibi bir soru sorardınız. Siz sürekli aynı soruyu ısrarla soruyorsunuz biz de size okumanız gereken bölümü gösteriyoruz. Bu alan tartışma alanı, paylaşım alanı, sizin sorduğunuz soru ise Wicca bölümünün neredeyse tamamını içeriyor. Amacım kırmak vs değil lütfen beni yanlış anlamayın.
Haklısınız :) Bundan sonra soruları sorarken daha dikkatli davranacağım :) İyi forumlar

@codzombi Cevabın için teşekkür ederim :)

Prunin

Banlı Kullanıcı
Aslında Çogu Konu İslami Yani Resmen islam Dayatması Yok
Paganist Yada Tarafsız Bir Yazı Yok.
Hangi Yazıya Baksam Hepsi İslamik Kokuyor.
Zehir Gibi.

Ha Bu Arada Yok Demişim Var :D :D

Prunin

Banlı Kullanıcı
Demek istedigim Çogunlugu Paganizim Ve Cadılık (Wiccan) Oluşan Bi Forum Buram Buram İslamiyet Kokuyor ??
Yani Verilmek istenen Mesaj Tanrıça/Tanrıya Degil Peygambere Tapın zorla 'mı
Yönetim Yanlış Anlamasın Ama Zoruma Gidiyor!
Resmen Zehirlemek Gibi Müslümansı Topicler / Konular
Her Yazan Kişinin Elinden Müslümanlık Akıyor Foruma(Bazıları Hariç Herkes Degil.)
Demek İstedigim Çogu Müslümansı Eger Banlanıcaksam Banlayın Ama Fikrimi Söyledim Diye Ban Yersem Ne Mutlu :)

Vampir Poe

Kayıtlı Üye
Aslında biraz düşününce cadılık fazla fantastik kaçıyor.

Vampir Poe

Kayıtlı Üye
Bir yerde cadıların perilere, elflere, cücelere inandığını okudum. Bu sizce ne kadar doğrudur? Periler, cüceler, elfler sizce de fazla fantastik değil mi?