Cadı & wicca & Şaman & pagan Tartışma alanı

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Hepsinde var ben Havası daha iyi bilirim. Kendi ülkemde Havas adı Altın'da yapılanlar cadılık içinde yapılanları masum bırakıyor maalesef. Kendi şahsım adına elimden gelince bildiklerimi anlatamaya çalışıyorum başka da yapabileceğim bir şey yok.
Bu da bir şey bence. Burası insanların bilgilenmek için başvurduğu bir yer. Verdiğimiz bilgiler bir başkasının yıllarca plan yapıp sattıklarının üstünü çiziyorsa bu ciddi bir şey oluyor.

codzombi

Kayıtlı Üye
Cadıları daha iyi tanımak ve onların haklarında daha kapsamlı bir bilgi edinmek için Evliya Çelebi anılarından başka hangi kaynaklara bakabiliriz? Ve size göre "Cadı" doğulur mu yoksa sonradan olunur mu? Bazı insanlar sonradan cadı olunabileceğini savunurken, bazıları sonradan olunmaz cadı olarak doğman gerekir diyor. Sizin için hangisi geçerli

Eskilerin kitaplarına bakmak lazım. mesela masonluk öyle bir şerefsizlik yapmış ki cadıların ellerindeki büyüleri toplamışlar benzer şey supernatural da geçiyor benzer olaylar o dönemde de yaşanmış. hırsız bunlar herşeyi alıyorlar kendileri sahipleniyorlar. bakın şuan dünyada gizli bir örgütlenme varmış masonluğa karşı. önlüksüz masonlar gibi kişiler soydan kalan cadılaır oluşturuyor. bunlar yani kurulu gibi bir şey. kendi aralarında da bir takım çalışmalar yürütüyorlarmış öyle dedi biri bana. ne kadar doğru bilmiyorum. benim hep duyduğum masallardaki cadılar aynen evliya Çelebinin anlattığı gibi. bunlar yalnız yaşarlar ya da kendi gib olan insanlarla yaşarlar. korkutucudur çünkü kendini savunması gerekir sonuçta insanlar onları öldürmek ister. mecburen kendini savunmak için de kendi güçlerini kullanır. bu havassçı için de geçerli başka kişi içinde geçerli olur. savunmak ayrı ego tatmini ayrı. evliyalar yukarıdan inisiye alır. en büyük güç yukarıdan dır. yukarıdan inisiyedir. bu sonradan da olabilir mesela eckhart tolle sonradan inisiye edildiğini söyler. ama bir jiddu doğuştan daha küçük yaşta milletin dikkatini çekmiştir. bunları daha iyi örnek olması için yazıyorum. bir de gen mevzusu çok önemli bir şey önceden önemsemezdim sonra karşıma bir sürü örnek hem de kendi soyum aşiretim sülalemin geldiği yerleri öğrenince bazı şeyleri anlayabiliyorsun, bunları niye yaşadım gibisinden niye böyle oldu gibi biraz özel o yüzden açıklamayacağım. bir de sayın chillout un dediği gibi bir gen aktifleşmesi olucak hatta oldu bile dönem dönem de oldu. bunun en güzel örneği 1800 1900 lü yıllar. bakın nikola Tesla, Einstein, aleister, mathers, Dion fortune, blavatsky, baba vanga, Adolf Hitler, daha adını sayamadığım o döneme damgasını vurmuş ve bize çok çok büyük yardımları olan bir çok kişi o dönem çıkmış. demek ki ara sıra aktifleştiriliyor. yenisine ediliyorlar.. her neyse inisiye konusun da gen çok önemli.kısaca kader :)))

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Eskilerin kitaplarına bakmak lazım. mesela masonluk öyle bir şerefsizlik yapmış ki cadıların ellerindeki büyüleri toplamışlar benzer şey supernatural da geçiyor benzer olaylar o dönemde de yaşanmış. hırsız bunlar herşeyi alıyorlar kendileri sahipleniyorlar. bakın şuan dünyada gizli bir örgütlenme varmış masonluğa karşı. önlüksüz masonlar gibi kişiler soydan kalan cadılaır oluşturuyor. bunlar yani kurulu gibi bir şey. kendi aralarında da bir takım çalışmalar yürütüyorlarmış öyle dedi biri bana. ne kadar doğru bilmiyorum. benim hep duyduğum masallardaki cadılar aynen evliya Çelebinin anlattığı gibi. bunlar yalnız yaşarlar ya da kendi gib olan insanlarla yaşarlar. korkutucudur çünkü kendini savunması gerekir sonuçta insanlar onları öldürmek ister. mecburen kendini savunmak için de kendi güçlerini kullanır. bu havassçı için de geçerli başka kişi içinde geçerli olur. savunmak ayrı ego tatmini ayrı. evliyalar yukarıdan inisiye alır. en büyük güç yukarıdan dır. yukarıdan inisiyedir. bu sonradan da olabilir mesela eckhart tolle sonradan inisiye edildiğini söyler. ama bir jiddu doğuştan daha küçük yaşta milletin dikkatini çekmiştir. bunları daha iyi örnek olması için yazıyorum. bir de gen mevzusu çok önemli bir şey önceden önemsemezdim sonra karşıma bir sürü örnek hem de kendi soyum aşiretim sülalemin geldiği yerleri öğrenince bazı şeyleri anlayabiliyorsun, bunları niye yaşadım gibisinden niye böyle oldu gibi biraz özel o yüzden açıklamayacağım. bir de sayın chillout un dediği gibi bir gen aktifleşmesi olucak hatta oldu bile dönem dönem de oldu. bunun en güzel örneği 1800 1900 lü yıllar. bakın nikola Tesla, Einstein, aleister, mathers, Dion fortune, blavatsky, baba vanga, Adolf Hitler, daha adını sayamadığım o döneme damgasını vurmuş ve bize çok çok büyük yardımları olan bir çok kişi o dönem çıkmış. demek ki ara sıra aktifleştiriliyor. yenisine ediliyorlar.. her neyse inisiye konusun da gen çok önemli.kısaca kader :)))
Bu genetik meselesini Japonlar ilk çok iyi anlayıp üstüne gitmişlerdi. Biraz da kendilerindeki mitolojik anlatımlardan yola çıkarak.. Onların anladığı şey genetiğin önemiydi. Evet bugün kadar ileri düzeylerde değillerdi belki ama nereye ne için bakmaları gerektiğini anlamışlardı. II. Dünya Savaşı Güneş İmparatorluğu açısından kötü bitmeseydi neler olurdu bilinmez.
Şuan bu konuda çok ileri düzeyde atılımlar mevcut. Bizim şuan konuştuğumuz bir çok konunun genetik üstünden çözümlemelerini de yapmış durumdalar. Daha önce bu kadar açık yazmadım belki ama insan avı hala sürüyor. İnsan avı genetik kodlar üstünden ve bazı özel genetik kodlara sahip insanların yaydığı benzer frekanslar üstünden yapılıyor. Uzaktan kilitleme ve aktifleştirme deneyleri ne durumda bilemiyorum ama bu da var.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bu çalışmalar elbette sadece Batı temelli Kuruluşlar Tarafından yapılmıyor Doğu da bu çalışmalar devam ediyor Osmanlı imparatorluğunda da vardı şuan Türkiye de de var. Buna sadece insan avı diye bakmamak Lazım. Savunma, saldırı, gelişme ve ilerleme gibi amaçlarda var. Konumuz Cadılık olduğu için olaya birde şu taraftan bakalım. Bazı Kuruluşlar asıl noktadan uzaklaştırmak içinde bazı şeyleri besliyor olabilir mi. Bireysel temelli bir insiye olan çalılığı dönüştüremeyeceklerini bile bile genele yaymay Çalışacak kadar aptal olamazlar. Vampirlik, politik satanizim, batı şamaniz mi, şeytan Çıkarma, Doğu mistik yaklaşımlarını Batıya uyarlama, dünya dışı yaşam gibi bir çok olay sürekli gerçeğinden uzak bir şekilde canlı tutulmaya Çalışıyor. Kitlesel İnisiyasyon dönemi biteli Yüzyıllar geçti. Yeni ve tamamen dünyasal amaca Yönelik kitlesel bir etkileşim oluşturmadan önce karıştırma politikası olabilir mi. Gerçeğe aç bırak sonra kabul edilebilir bir Gerçeklik sun ve açlığı gider. Bu yeni güya ilahi aktarım ne olabilir. Yeni bir Mesih mi?

Keira

Moderator
Yeni bir mesih mantıklı, hatta new age akımlarıyla birlikte birçok inanç ortaya çıktı, birçok tarikat var şuan. Hepsinin başında da bir lider, mesih. Kendilerini nasıl tanımlıyorlarsa artık. Bu tarikatların birçoğunda ünlü isimlerde var. Ünlü isimlerin bulunması hem maddi açıdan bu tarikatları besliyor hem de insanların bu ünlü isimler sayesinde kendilerine katılmalarını sağlıyor.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Genetik mi? Hiç bilimsel birşey olduğunu düşünmemiştim. Soydaki cadı, yaptığı cadılıklar ve inisiyeliği sayesinde tüm soyuna kara enerjisini bulaştırıyor. Düşünün artık gerçek cadı dediğimiz o soydaki ilk kişi, en üst mertebe tarafından okadar güçlü inisiye ediliyorki, onun kanından doğan sonraki nesillere bile bulaşıyor. Çünkü verilen o enerji cadı ölse bile ölmüyor, nesiller boyu kandan kana akıyor. Soydan gelenler, bu enerjiye doğuştan sahip oldukları için daha yatkınlar tabi

Keira

Moderator
Kara enerjiden kasıt nedir? Günümüzde kullandığımız cadı kavramından yola çıkıldığında tüm cadılar kötü değildir. Hatta cadılarda iyi ya da kötü denilen olgu diğer insanların zihnindeki kavramlardan çok daha farklıdır. Cadılarda iyi ve kötü, karanlık ve aydınlık birlikte barınır. Sizin iyi olarak nitelendirdiğiniz bir durum bir cadıya göre evrenin dengesini bozan kötü bir durum olabilir.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Kara enerjiden kasıt nedir? Günümüzde kullandığımız cadı kavramından yola çıkıldığında tüm cadılar kötü değildir. Hatta cadılarda iyi ya da kötü denilen olgu diğer insanların zihnindeki kavramlardan çok daha farklıdır. Cadılarda iyi ve kötü, karanlık ve aydınlık birlikte barınır. Sizin iyi olarak nitelendirdiğiniz bir durum bir cadıya göre evrenin dengesini bozan kötü bir durum olabilir.
Yok, yanlış anlaşıldım gene :) zaten sağ ve sol yın ve yang olarak ayrılırlar. Hepsi kötü pis değil Ama lakin bir cadıda kilise kendine ak derken, kendine kara demekten başka bir tabir bulamamıştır.

Vampir Poe

Kayıtlı Üye
Biraz değişik bir soru sormak istiyorum ben :) Bir kişi cadı olduğunu anladı ve kendini geliştirmeye başladı ve büyü yapma noktasına geldi. Hadi cadılık ile ilgili temel bilgileri kitaplardan ve internetten öğrendi ancak büyüleri nasıl öğrenecek? Cadılığı araştırmaktayım, birçok bilgi var ancak daha cadıların yapabileceği büyülerle ilgili yazıya rastlamadım.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Biraz değişik bir soru sormak istiyorum ben :) Bir kişi cadı olduğunu anladı ve kendini geliştirmeye başladı ve büyü yapma noktasına geldi. Hadi cadılık ile ilgili temel bilgileri kitaplardan ve internetten öğrendi ancak büyüleri nasıl öğrenecek? Cadılığı araştırmaktayım, birçok bilgi var ancak daha cadıların yapabileceği büyülerle ilgili yazıya rastlamadım.
Bu sorunuzun cevabı sitede biraz dağınık biçimdede olsa var,Aslında yüksek maji bölümünde maji derslerini incelerseniz yanılmıyorsam eğer sayın yule'nin açıklamasıydı büyülerin yapılış mantığını açıklıyordu bir nevi sizin sorunuza cevaptır.

codzombi

Kayıtlı Üye

bakın halen şurada hata yapılan nokta şu, büyücülük kitaplardan öğrenilecek bir şey değil. yukarıdan inisiye derken aslında bunun sana açılan bir kapı olduğunu ve senin rüyalarında, hatta bire bir varlık rehber üstadın la görüşmeler olur. bir şekilde sana yeni formüller sunulur rüyana gelir. bilgiyi çekersin. cadılar bildiğim kadarıyla her şeyi sıfırdan başlayan özel yetenekli insanlar yani onların kitap okumalarına gerek yok, zaten ona bilgi geliyor çünkü o inisiye edilmiş. eskiden matbaa mı vardı kitap mı vardı, eskiden tamamen sözlü aktarım vardı neredeyse. büyücü abiler ablalarımız daha iyi bilir en azından geçmişi onlar bilir.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bu çalışmalar elbette sadece Batı temelli Kuruluşlar Tarafından yapılmıyor Doğu da bu çalışmalar devam ediyor Osmanlı imparatorluğunda da vardı şuan Türkiye de de var. Buna sadece insan avı diye bakmamak Lazım. Savunma, saldırı, gelişme ve ilerleme gibi amaçlarda var. Konumuz Cadılık olduğu için olaya birde şu taraftan bakalım. Bazı Kuruluşlar asıl noktadan uzaklaştırmak içinde bazı şeyleri besliyor olabilir mi. Bireysel temelli bir insiye olan çalılığı dönüştüremeyeceklerini bile bile genele yaymay Çalışacak kadar aptal olamazlar. Vampirlik, politik satanizim, batı şamaniz mi, şeytan Çıkarma, Doğu mistik yaklaşımlarını Batıya uyarlama, dünya dışı yaşam gibi bir çok olay sürekli gerçeğinden uzak bir şekilde canlı tutulmaya Çalışıyor. Kitlesel İnisiyasyon dönemi biteli Yüzyıllar geçti. Yeni ve tamamen dünyasal amaca Yönelik kitlesel bir etkileşim oluşturmadan önce karıştırma politikası olabilir mi. Gerçeğe aç bırak sonra kabul edilebilir bir Gerçeklik sun ve açlığı gider. Bu yeni güya ilahi aktarım ne olabilir. Yeni bir Mesih mi?
İşte düğüm noktası.. :)
Kesinlikle yeni bir ''mesih'' (!) ayarlanıyor. Dünya üstünde en yaygın iki din için bütün ayarlamalar da hazırlanmış durumda ki, otomatik olarak milyarlarca insan tek hareketle tek çatı altına toplanacak. Neye hizmet ettiğini bilmeden, farkına varmadan aslında düşman diye bildiğine çalışacak. Yeni dünya düzeni denilen hareketin de bu konuyla bağdaşıklığı var.
Hani bahsettiğin genele uyarlama aslında zaten burada konuştuğumuz şey. Terimleri bir birine kat, her şeyi bir birine karıştır, bilgiyi ve orjinali boz, böylelikle at izi it izine karışsın. Şimdi bizim ''cadı'' dediğimiz şey de bu karmaşanın bir parçası. Hani diyorum ya yeni bir isim bulalım veya eskiden bilinen orjinallerine dönelim diye bu da o maksatları bozan bir hareket olur. Dediğin gibi ''cadı'' dediklerimiz kendilerine ne dediğini umursamıyor olabilirler ama birileri onları da bu ''eitch/cadı'' furyasına katarak genelleştirmiş oluyor. Evet bireysel olarak böyle bir şeyi bozamazlar ama toplumsal olarak negatif yönlendirme yapıyorlar bu şekilde.
Bu olguyu negatif genelleme ile bozuk örnekleme üzerinden yaşatıyorlar. Hoş ölmüş bitmiş bir şey yok, bunlar bir nevi zombi virüsü yaratıyor. Yani insan yaşıyor ama başka bir insana insan yiyen bir uydurma kimlik kazandırıp ''gerçek insanları'' onlara yedirmiş oluyorlar.
Havass meselesinde de aynısını yapmadılar mı? Hatta yapmıyorlar mı? :)

codzombi

Kayıtlı Üye
İşte düğüm noktası.. :)
Kesinlikle yeni bir ''mesih'' (!) ayarlanıyor. Dünya üstünde en yaygın iki din için bütün ayarlamalar da hazırlanmış durumda ki, otomatik olarak milyarlarca insan tek hareketle tek çatı altına toplanacak. Neye hizmet ettiğini bilmeden, farkına varmadan aslında düşman diye bildiğine çalışacak. Yeni dünya düzeni denilen hareketin de bu konuyla bağdaşıklığı var.
Hani bahsettiğin genele uyarlama aslında zaten burada konuştuğumuz şey. Terimleri bir birine kat, her şeyi bir birine karıştır, bilgiyi ve orjinali boz, böylelikle at izi it izine karışsın. Şimdi bizim ''cadı'' dediğimiz şey de bu karmaşanın bir parçası. Hani diyorum ya yeni bir isim bulalım veya eskiden bilinen orjinallerine dönelim diye bu da o maksatları bozan bir hareket olur. Dediğin gibi ''cadı'' dediklerimiz kendilerine ne dediğini umursamıyor olabilirler ama birileri onları da bu ''eitch/cadı'' furyasına katarak genelleştirmiş oluyor. Evet bireysel olarak böyle bir şeyi bozamazlar ama toplumsal olarak negatif yönlendirme yapıyorlar bu şekilde.
Bu olguyu negatif genelleme ile bozuk örnekleme üzerinden yaşatıyorlar. Hoş ölmüş bitmiş bir şey yok, bunlar bir nevi zombi virüsü yaratıyor. Yani insan yaşıyor ama başka bir insana insan yiyen bir uydurma kimlik kazandırıp ''gerçek insanları'' onlara yedirmiş oluyorlar.
Havass meselesinde de aynısını yapmadılar mı? Hatta yapmıyorlar mı? :)

Aytunç Altındal Havass ismine karşı masonların karalama kampanyası başlattığını, hatta kelimenin Türkiye lügatından kaldırılması için talepte bulunduklarını bu yüzden kendisinin Havass yayınlarını kurarak buna engel olduğunu söylüyor.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Aytunç Altındal Havass ismine karşı masonların karalama kampanyası başlattığını, hatta kelimenin Türkiye lügatından kaldırılması için talepte bulunduklarını bu yüzden kendisinin Havass yayınlarını kurarak buna engel olduğunu söylüyor.
Rahmetliyi çözemedim inanın. Gerçek olmayacak kadar cesur ve hesap alt üst ediciydi, bu yönden kendisini severdim. Kanser meselesinde de gösterilen bazı raporlar gerçekse suikasta uğradığı da kesin, dediğim gibi o raporlar gerçekse. Bu konuda kamu oyuna başıma iş gelecek diye beyanda da bulunmuştu. Eğer ki rahmetli söylediğinin 10 da 1 i kadar samimi idiyse ve başka bir amaç yoktu ise, bazı kesimlerin canına ot tıktı. Yani bazen bilirsiniz bir hedefe ait sırları ortaya döküp ona zarar vermek, uzun vadede fayda sağlamak stratejisi de içerebilir. Şuan mesela wikileaks için de çözülemeyen durum bu. Zaman gösterecektir.

Vampir Poe

Kayıtlı Üye
Sanki sadece cadılık hakkında konuştuk gibi, birazda Wicca dini ile alakalı konuşsak. Bilgili arkadaşlar bizi biraz aydınlatırsa güzel olur.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Sanki sadece cadılık hakkında konuştuk gibi, birazda Wicca dini ile alakalı konuşsak. Bilgili arkadaşlar bizi biraz aydınlatırsa güzel olur.
Neo paganizm başlığı altına giren bir inançtır. Neodruidizm de bu koldadır ve bazı kesimler tarafından çarpıtılmış olarak da tanımlanır. Zira Druid inancı geleneksel olarak monoteist olarak ifade edilirken, neodruidizm politesit bir inançla ortaya çıkarak tanrı-tanrıça figürünü benimsemiştir.
Wicca 1920'lerde temelleri atılan ve 1950'lerde Avrupa merkezli olarak, Amerika'ya yayılan neopagan dinidir. Tek bir merkeziyeti olmadığı ileri sürülen bir din olmasından kaynaklı olarak, bu inancı benimseyenler hem monoteist hem de politeist inancı benimsemiştir kendi aralarında.
Bu akımın çıkış noktası yine bir çok meselenin merkezi olan Altın Şafak Hermetik Cemiyetidir.
Bu cemiyetin 1888 yılından beri ilgilenmediği alan kalmadığından ve sürekli bir akımların başlatıcısı olmasından dolayı da, bu merkezden ve/veya bu merkezin temsilcilerinin başlattığı akımlar ben dahil bir çok kişi ve kesimin negatif görüşleri karşısında kalmaktadır.
Zira bu cemiyetin kurucularından Aleister Crowley, bir çok karanlık meselenin de ortasında yer almaktadır. Bu karanlıkta kalan ve detayları tam çözümlenmemiş meseleler sebebiyle Aleister Crowley'e bazı kesimler negatif, bazıları pozitif bazıları da tarafsız yaklaşmaktadır.

Vampir Poe

Kayıtlı Üye
Çok teşekkür ederim :) Peki, her cadı wicca, her wicca cadı değildir bu bilinen bir şey ama cadı olmayan bir wicca büyü tarzı bir şey yapabilir mi?

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Birde yayın evleri de kapatılmıştır ekstradan çok tazminat davasına maruz kalmıştır.

Bu adam benim gözümde çok saygın biryere sahip hatta ölümüne üzüldüğüm tek insandır desem yeridir.
Yerleşik düzene karşı cesurca mücadele vermiştir masonların bir çok belgelerini yayınlamıştır artık onları nereden buldularsa.
Mesela açıkladığı belgelerden birtanesi Türkiyenin avrupa birliğine girmemesi için ermeni diasporasının ve fransız mason locasının fransaya verdiği direktiflerdi
yayınladığı belgeler mektuplardan oluşuyordu buradan da anlaşılıyor ki güçlü birisiydi kendisi o belgelere uğlaşmak kolay bir iş değildir.
Bu adamın mücadelesine hayran kadım doğrusu birdaha canını hice sayacak şekilde bu derece cesur birisi gelir mi bilinmez

[video=youtube;9Uai8CXiN5E]https://www.youtube.com/watch?v=9Uai8CXiN5E[/video]

[video=youtube;cWfsw6vpxaQ]https://www.youtube.com/watch?v=cWfsw6vpxaQ[/video]

erhanwww

Kayıtlı Üye
cadı cinleşmiş seytandan pisişik elde etmiş seytanın çekim alanına girmiş seytanın beden olmuş halidir