Cadı olmak istiyorum

Hekate8

Kayıtlı Üye
Wiccalığa bir göz atın. Araştırın. Onunda çeşitleri var. Cadı daha genel bir kavram ve eski, herhangi bir inançtan olabilir. Fakat wiccanların öğretileri de cadılığa dayanır. Neo paganizmin bir koludur. Yaptıkları uygulamalar, majiler, kutladıkları günler( pagan bayramları) var. Aklınıza yatarsa adanma ritüeli gerçekleştirebilirsiniz. Cadının günlüğü diye bir youtube kanalı var onu takip edip videolarına bakabilirsiniz. Yardımcı olacaktır diye umuyorum.
Cadının günlüğü youtube kanalı artık aktif değil

FrontalLob

Kayıtlı Üye
İş
Decor Expert
Cadılığa nereden başlamalıyım?

Öncelikle Cadı nedir. Kollar nedir? Türleri-Gelenekler-Ritüeller-Geçmişi-İnanç Biçimi-Büyüler-Etkiler-Ritüel Alet ve Gereçleri-Kadimliği gibi bu konularda kendinizi yeterli gördüğünüz noktaya ulaştırmanız gerek. Bu öyle hadi bugün cadı olayım bugün vika olayım denilecek bir olay değil. Ciddi bir konu. Getirisi kadar götürüsü var. Ciddi sorunluluklar getirir. Çünkü her büyünün bir bedeli var. Ve unutulmasın ki Cadılık dediğimiz şey yüzyıllar önceye dayanan mistik-spritüelizm gibi yegana Kadim bilgeliği kapsayan bir gelenek. Bildiğim kadarıyla bu tarz şeyler genler ile nesillere aktarılır. Yani önce soyunuzda ki bu işe yarkın kişileri saptamanız gerek. Demem o ki her isteyen her önüne gelen Cadı kavramını brnimseyemez, bu yetileri gerektiği kadar kullanamaz. Herhangi bir X platforma gelip cadılığı öğretin demek absürr kalmış. En azından nedir ne değildir diye araştırmış olsaydınız, bu soruyla değil daha derin anlamlar içeren, bilgi gerektiren sorular yöneltirdinğz. Brn cadımıyım hayır. Ancak parapsikolik-astrolojik-metafizik konularında size ahkâm kesecek kadar: bilgi sahibide değilm. Öncrlikle araştırın. Nedir ne değildir öğrenin. Kanınızda bu yeti varsa gerisi zaten çorap söküğü...