Büyünün Mantığı (Boyutlar ve Büyücü Olmak)

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Arkadaşlar bu konula alakalı bir önceki konuda büyü sayılar ve sesler sistematiği içinde kurgulanır dedik. Bugün yerkürede yaşayan her insan yakın bazı boyutların kaçınılmaz etkisi altında kalır. Bu enerji dalgalanmalarından kaynaklanır ve enerjiler dalgalandığı zaman boyutlar belli zamanla ve yerlerde birbirine geçer.

Yani başka bir boyutun anlık rüzgarı üzerinize geldiği zaman onun etkisinde kalır ve birçok anlık değişiklikler yaşarsınız. Bazı duygu bozukluklarının, moral çöküntüsünün, depresyonun, ani anlamsız yorgunlukların ve bitkinliğin ya da ani coşkunun geçici deliliğin nedenleri bunlardır. Bunları altı çizili ve kalın olarak yazarak tekrar vurguluyorum ki birçok arkadaşımız bu sorunların sebebinin hep büyü olabileceği kanaatindeler. Anlayacağınız üzere tüm sorunların nedeni büyü değildir ya da musallat değildir. Boyutlar çok sık dalgalandığı için boyutların manyetik rüzgarları, bizim boyutumuza her an geçer ve etki eder. Bazı boyutlar bu kadar yakındır. İşte o yakın boyutlara ulaşmak kolay olduğundan yüzyıllardır o boyutlardan beslenerek çok sayıda büyü ve sihirde ortaya çıkmıştır.

Bu şekilde yazılan ve ortay çıkarılmış binlerce kitap batı kaynaklarında mevcuttur. Bazı majikal pratikler yapanlar, hala bu boyutlarda ufak tefek işler çevirmektedir. Göz bağlamak, nasip açmak ya da kapamak, üzüntü vermek, sevinç vermek gibi geçici büyüler her gün yapılmaktadır. Nazarda bunlardan biridir.

Büyücü olmak için ciddi ve disiplinli bir şekilde çalışmak gerekir. Önce büyü literatürünü okumak öğrenmek ve derin anlamlarını kavramak gerekir. Yani sembol bilimini kavramak gerekir. Sonra da 129 boyut olarak alınan ama daha fazla olduğuda söylenen boyutlardaki varlıklar ve işlevlerini, görev ve güçlerini anlamak gerekiyor. Bir sonraki basamak ise o varlıklara ulaşacak "sihirli kelimelerin" yapılarının çözülmesidir. Ama bunlardan daha önemli birşey var ki oda büyü ritüelleridir.

Büyücülük kendi aleminden soyutlanmak, asosyal bir insan olmak, başkaq enerji alanları ile ilişkili olmak demektir. Yani ateşle oynamaktır. Ateşle oynayanlar ateşin sahibi olabilirler ama ateş onları yakabilirde.

Derleme: Yule

gümüş

Kayıtlı Üye
Emin değilim ama zaman zaman o altı çizili anlık hislere kapıldığımı sanıyorum. Gerç, hiç bir zaman büyü/ nazardır diye düşünmedim ama anlık bir farklılık işte. Şimdi biraz daha farklı izlemeye çalışacağım +)

Ama sormak istediğim bir şey var, size de oluyor mu bilmiyorum ama mesela bazen sokakta yürürken ya da öyle oturuyorken yani sıradan günlük bir durumda iken böyle sanki zaman durmuş ya da başkalaşmış ve renkler aynı ama değişmiş, tonları açılmış-koyulaşmış gibi başkalık sezinliyor musunuz ?Yani herşey aynı ama bir şekilde havanın ağırlığı bile aynı değil gibi ? Eğer tarif etmeye çalıştığımı anlatabildiysem bu da bir türdalgalanma yansımasına örnek olabilir mi ?

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Anlattığım ve sizlere algılatmaya çalıştığım bu konu ile ilgili çok güzel bir örnek bu yaşadığınız :)

ahya

Kayıtlı Üye
Sevgili Yule,
bahsetiginiz 2x129 boyut bizim boyutumuzla ic ice olduguna göre, onlari görmemiz mümkünmü?

Sevgiyle...

gümüş

Kayıtlı Üye
Ben de bu dalga yakınlaşmasından kaynaklı ruhsal değişim, mümkün depresyon , bitkinlik, vs için öncesinde, esnasında ya da sonrasında dalgalanma etkisini nötralize edecek bir formül var mı diye sormak istiyorum. Teşekkür ederim

exotic

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci [Sürünüyoz bea :D]
ben aslında büyüyle pek fazla ilgilenmem ama şu boyutlar kelimesini görünce gözüm dört oldu :) boyutları algılamanın bi yolu var mıdır ???? :)

rebaka

Kayıtlı Üye
Altı çizilen yazıları yaşamaktan yoruldum artık büyücülerden nefret ediyorum.

leviathan25

Banlı Kullanıcı
anlatım çok mantıklı....peki ya en son söylediğiniz büyü literatürü okuyup öğrenmek derin olarak kavrayabilmek sembol bilimini iyi şekilde öğrenmek 129 ya da daha fazla olduğu söylenen boyutları incelemek ve sihirli kelimeleri çözmek.... bunları nerde nasıl ve ne şekilde hangi kaynaklarıdan tam ve doğru bir şekilde öğrenicez dediğinizi gibi kaynakların çoğu batı kaynağı....

codzombi

Kayıtlı Üye
anlatım çok mantıklı....peki ya en son söylediğiniz büyü literatürü okuyup öğrenmek derin olarak kavrayabilmek sembol bilimini iyi şekilde öğrenmek 129 ya da daha fazla olduğu söylenen boyutları incelemek ve sihirli kelimeleri çözmek.... bunları nerde nasıl ve ne şekilde hangi kaynaklarıdan tam ve doğru bir şekilde öğrenicez dediğinizi gibi kaynakların çoğu batı kaynağı....

türkçe kaynaklarda yeterince var. aslında şöyle var , püf nokta kitaplar çevirilmiş ama piyasaya sürülmüyor sadece öğrenci üstat ilişksine bağlı olarak bunara sahip olma şansı var.

yeterli kaynak olduğunu düşünüyorum en azından benim karşılaştığım kitaplar için söylüyorum. öbür türlü majikal öğretilerinin yolcusu olman gerekiyor. ya birinden öğreniceksin sana formül vermeyecek , ona ulaşmana yardımcı olacak . ya da kendine ilham yoluyla çekicen , rüya, astral çalışmaları yapacaksın..

Meraklıkedİ1

Kayıtlı Üye
İyi akşamlar ben olabiliyosam büyücü olmak istiyorum bunu net kavrayabilmek için bana net sağlam bilgiler veren büyücülüğün temelini attıran hatta içinde bazı büyülerin de yer aldığı bi kitap önerebilir misiniz? site de olur farketmez ama gerçekten düzgün bişey istiyorum aradım ama bulamadım yardımlarınız bekliyorum teşekkürler

Oracle of Delhi

Banlı Kullanıcı
nasıl simya ile kimya arasında bir bağ varsa fizikle maji arasında da benzer bir bağ var.

CapellaİsBig

Banlı Kullanıcı
Peki başka boyutlardan gelen dalgalanmalardan korunmak için ne yapmalıyız?