Bu nedir ? Anlayan arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?

Constantin

Kayıtlı Üye
Bir arkadaşıma üzerinde taşıması için verilmiş. Tükenmez kalemle yazıldığı için,etkisi olacağını düşünmüyorum bildiğim kadarıyla ama yine de ne yazdığını ne anlam içerdiğini anlayan arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa sevinirim. Sevgiler.IMG_2553.JPG

İbisu

Kayıtlı Üye
özel bir sembol çizilmiş gibi geldi bana döndürülmüş hallerini de koymuş etkisi olabilir ama ne için yapıldığını bilmiyorum dili bilmediğim için

Constantin

Kayıtlı Üye
Dil bilinse bile belki de manasız bir şeydir. Bilen bir arkadaş yardımcı olsa keşke.

berksurucu

Banlı Kullanıcı
Pek anlamıyorum bu işlerden ama tükenmez kalemle bişeyler karalayınca etkisi olur mu ki?

Constantin

Kayıtlı Üye
Ben de genel olarak olmuyor diye biliyorum. Ancak yapan kişiye,enerjisine göre de değişebilir bu durum sanırım.

Berliner

Kayıtlı Üye
çalışıp çalışmadığını bilmek için tertibi bilmek lazım, vefk değil ki standardı olsun, her hoca ayrı ilim ve bilgi sahibidir. pek bilindik bir tertip değil bu zira çalışıp çalışmadığını, kandırıldığınızı veya kandırılmadığınızı söyleyemem. Ama tükenmez kalemle yazılı bu çalışmaz doğru değildir gibi bir şey de aklınıza gelmesin, yetki olduktan sonra diğerleri teferruat. yani düzen nizam uygun mürekkep vs olsa daha güzel olur ama bunlar illa ki olacak da demek doğru değil, işin sırrı dediğim gibi yetkide. Normal Mürekkep ile ekseriyetle şer işler veya şerli veya sufli ruhanilerin kullanıldığı işlemler veya tılsımatlar yapılır.

Constantin

Kayıtlı Üye
Peki yazılardan bir anlam çıkarabildiniz mi ? Ne yazıyor tam olarak ya da az çok anladığınız kadarıyla ?

Snooww

Kayıtlı Üye
Yapan kişi kafadan atarak yapmış.Tukenmez kalemle yazılmaz böyle şeyler , özel bir mürekkeple yazılır.

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Tek tek birden fazla anlamsız harf ve rakamlar mevcut oldugu için tılsım olma ihtimalini öngörüyorum. Şifre gibidirler yapandan başkası bilemez.
Bu tılsımın işlevselliği yazan şahsa bağlı olmakla birlikte tükenmez kalemle yazılıp yazılmaması çok şey ifade etmese de dikkate değer bir detay.
Fakat hakiki manada bir tılsım olup olmadıgını ölçecek nitelikte bir bilgiye sahip değilim.

Hasvili

Kayıtlı Üye
Hocaya degil cindara yazdirilmis. Bunu yazdiran cinlerden baskasi sifreyi ve baglantiyi bilemez. Buyuk ihtimalle sag kolunda tasinmasi soylenmistir. Sirkede bekletip yazi silinince akarsuya atin. Gorevliler ilerde bunu tasiyan arkadasini benimserlerse musallat kapar.

Berliner

Kayıtlı Üye
normal mürekkep ile yazılmaz, kağıdı orjinal değil olmaz gibi bilgileri nereden alıyorsunuz şaşırıyorum, delinin biri kuyuya taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış hesabı..
Büyünün illa ki;
özel mürekkeple yazılması gerekmez
özel bir kalemle yazılması gerekmez
özel bir kağıda yazılması gerekmez
güzel bir yazıyla yazılması gerekmez
illa ki tütsülenmesi gerekmez
illa ki özel bir günde yazılması da gerekmez.
illa ki arapça veya ibranice yazılması da gerekmez.
illa ki yazılanların bir mana ifade etmesi de gerekmez
bu dediklerimim hepsinin istisnaları vardır. ama bu olmazsa olmaz şarttır diye bir şeyi kimse iddia edemez

ona kalırsa düz a4 kağıdı şeklinde fotokopi çekip kağıtta yazan vefki muskayı yetkilendiren hocalar var, sen onu a4 fotokopi olarak görüyorsun ama hocanın yetkisini de görüyormusun? yetkili bir hocaysa yanındaki ruhaniye kağıdın üzerine yazdırır da senin ruhun duymaz, çalışmıyor bu fotokopi diye ortalıkla gezersin. veya başka bir yolu daha var onu burada söylememe müsaade yok , yine görünürde fotokopi olur sen görüşte çalışmaz dersin ama bir çok hocanın elde yazdığından daha verimli çalışır.
Bildiğiniz Türkçe olarak işlemlerini yazıp piyasada hocayım diye geçinen şarlatanları dizlerinin üstüne çöktürecek, ilim sahibi insanlar tanıdık.
kim neye göre o olmaz bu olmaz diyor anlamış değilim, bunların olmayacağını iddia eden adamın sözüne de itibar etmeyiniz, çevrenizde ilim ehli olarak bildiğiniz saydığınız birileri varsa gidin buyrun bu dediklerimi sorun bakalım onların cevaplarını bu dediklerim ile karşılaştırın, piyasada çevirisi yapılmış herkesin elinde gezen 3-5 kitaba bakarak , oradan buradan doğruluğu bilinmeyen bilgiler ile o olmaz bu olmaz iddialarında bulunmayın. İnsanları yanlış da yönlendirmeyin..

Constantin

Kayıtlı Üye
Aslında ben de bremer'e katılıyorum bu konuda. Ama mabette tükenmez kalemle yazılan hiç birşey tutmaz gibi genel bir kanı var. Defalarca farklı konularda karşılatım bu tarz yorumlarla. Akılda da böyle yer ediyor haliyle. Ancak mantıklı düşününce bremer'in dediği gibi olay yetkilendirme olayı. Kimi saatlerce yazar çizer kimi bir iki çizikle istediğini elde eder.

Constantin

Kayıtlı Üye
Hocaya degil cindara yazdirilmis. Bunu yazdiran cinlerden baskasi sifreyi ve baglantiyi bilemez. Buyuk ihtimalle sag kolunda tasinmasi soylenmistir. Sirkede bekletip yazi silinince akarsuya atin. Gorevliler ilerde bunu tasiyan arkadasini benimserlerse musallat kapar.
Peki merakımdan soruyorum. Akarsuya atmasak da yaksak bi problem teşkil eder mi ?

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Her ibadetin başı niyettir. Niyet edilen yolda gayret ediyorsanız, şartlar olgunlaşmasa da Allah yapılan niyete binaen kulunun niyazını geri çevirmeyecektir.
Bu durum ayakta namaz kılamayan birinin oturarak namaz kılması ruhsatına benzer. Özür hali gibidir.
Yani evliyaullah şifa niyeti ile bir ayet tertip edecekse öncelikli olarak kokulu ve dua ile hazırlanmış mürekkep karışımını tercih eder. Aciliyeti varsa, imkanlar sınırlıysa, zemin yazmaya müsait değilse vs. samimiyeti doğrultusunda her türlü kalemle yaptığı işlem, emelinin sıhhatine mani olmaz.
Tabi yazılan ayetlerden istifade etmek için ihlaslı bir mümin olmak lazımsa da icazetli olmak duanın kabulünü kolaylaştıracaktır.
İcazet vesilesiyle yalnız olmazsınız arkanızda Resulullah'a(sas) dayanan bir silsile olur. Sizin nefesiniz onların nefesi, sizin madde aleminde tuttuğunuz kalem onların yazması gibi olur. Manevi güç ve destektir. Bu sizin maneviyatınızla pekiştiginde bi-iznillah ölümden başka her şeye çare Kur-an ı Kerim de mevcuttur.

“Biz, Kur’ân’dan öyle bir şey indiriyoruz ki o, mü’minler için şifâ ve rahmettir…” (el-İsrâ, 82)
“Hastalandığım zaman bana şifâ veren O’dur.”(eş-Şuarâ, 80)
“…De ki: O, (Kur’ân) inananlar için doğru yolu gösteren bir kılavuzdur ve şifâdır…”
(Fussilet, 44)

Ayet yazılı olan kagıt, kumaş yahut okunan su her ne ise necis(pis) bir yere atılmamalı ve yakılmamalıdır. Başta edep dışıdır ve varlıklara farklı tesirleri söz konusu olabilir. Zira bilinçli bir müslüman tedbirsiz iş yapmaktan imtina edecektir.
Peygamber dahi olsanız tedbirden uzaklaştığınız taktirde başa gelene rıza göstermeniz gerekir.
Misal; Hz. Muhammed (sas) karanlık odaya girmeden evvel ışıklandırır, kontrol eder sonrasında içeri girerdi. Hz. Muhammed de olsanız özellkle Cebrail as tarafından korunuyorsanız dahi dogrusu böyledir, sünnet bu yöndedir.
Hasılı tedbirsiz iş yapmak akıllı ve olgun imana sahip bir Müslümanın yapacagı iş değildir.
Peki ne yapılmalı?

Dinimizde iki şey temiz ve temizleyicidir.
Biri su ise digeri topraktır.
Karaya vurması mümkün olmayan ve gömülecek olan malzeme yüzeye çıkmayacağı türden kendi kendine temizlenen açık denize, nehire yahut göle atılabilir.
Yahut dışarı bir hayvanın çıkaramayacagı derinlikte olup üstü açılamayacak ve akmayacak bir topraga gömülebilir. Yağmur yağdıkça yazılar silinecek ve çürüyüp yok olacaktır.