Bir vücutta iki ruh

Kar

Elit Üye
Bir vücudda iki ruh barınırmı?Az önce bir video izledim.İki baş tek vücudlu bir bayan veya iki bayan diyeyim.İkiside tek vücudda ayrı insanlar.Açıklayabilenler paylaşsın lütfen.

faruki777

Kayıtlı Üye
İş
Serbest
ALLAH ım herşeye kadir dir.Onun ol demesi kafidir bir mevcudiyetin olması için vesselam.

La-edri

Kayıtlı Üye
bu cok ilginc hic dusunmemistim ziyam ikizleri birde yukarda verilen örnekde oldugu gibi iki bas tek vucut,benim bildigim kadaryla ruh insanin kalbinde "hapis" olan Allah'in ufurdugu bir degerdir..kalb iki tane ise ruhda ikidir diye bir mantik yürüttüm

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bir vücudda iki ruh barınırmı?Az önce bir video izledim.İki baş tek vücudlu bir bayan veya iki bayan diyeyim.İkiside tek vücudda ayrı insanlar.Açıklayabilenler paylaşsın lütfen.

Sorunuzun kısa ve öz yanıtı: Evet, olabilir, mümkündür. Daha önce de buna benzer bir durumu, reenkarnasyon için belirtmiştim.

Kar

Elit Üye
Sayın Chillout,cevap evet olunca aklıma başka sorular geliyor, onları da daha sonra sormak istiyorum.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Sayın Chillout,cevap evet olunca aklıma başka sorular geliyor, onları da daha sonra sormak istiyorum.
Sorularınız gözümde oluştu sormadan yanıtlayayım, ahir dünyada hesaba Ruh sahibi çekilecek.. Bu baglamda tek vücutta tek ruh olur, çeşitli fiziksel rahatsızlıklar sonucu, yada hamilelik döneminden kaynaklanan etkilerle oluşan çift başlılık çift kalplilik gibi durumlar bedeni yapıya ikinci bir ruhu atamaz..
Ancak şu olabilir bir bedene ikinci bir ruh müdahale ile giriş yapabilir bir müddet beden paylaşımı yapabilir, ancak öz olan dogum esnasında ve ölüm esnasında bedene atanmış yani üflenmiş ruh'tur..

Kar

Elit Üye
Yanlış anlamadıysam geçicideolsa beden paylaşımı olabilirmi?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Sayın Kar, sorunuzun tam olarak yanıtı Sayın Kontejyan'ın bir önceki mesajında çok iyi biçimde tarif ediliyor. Şunu da biliniz ki, bu her zaman ve her insana (daha doğrusu insan ve ruha) olmaz. Bu çok nadir ve tesadüf olmayan, mutlak sistemin oluşturduğu denklemlerin ortaya koyup, çerçevesini belirlediği, gerekli hallerde meydana gelir.

Kar

Elit Üye
Anladım,peki vücutlar arası ruh geçişi yapılabilirmi.Yaşlı bir vücuddaki ruh ölmek üzere olan genç bir vücuda veya yeni ölen birvücuda çeşitli uygulamalarla geçicide olsa aktarılabilinirmi?

La-edri

Kayıtlı Üye
pardon ya orada yanlis anlasilma olmus, ziyam ikizi diye kast ettiklerim ikizlerin kafadan yada omuzdan bitisik olupda ayri bedenleri olanlardi,onlar icin iki kalb var haliyle her insanin kendine özgü bir ruhu var demek istemistim..

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Anladım,peki vücutlar arası ruh geçişi yapılabilirmi.Yaşlı bir vücuddaki ruh ölmek üzere olan genç bir vücuda veya yeni ölen birvücuda çeşitli uygulamalarla geçicide olsa aktarılabilinirmi?
Bildiğim kadarıyla insanın isteği ile bu mümkün değil. :) Çok başka aktarımlar evet ama ruh değil.

Adramelech

Kayıtlı Üye
Bahsettiğiniz vücutta demektirki 2 beyin var ve bu da vücudu 2 vücut yapar.

Kar

Elit Üye
Bu bahsettiğim olay tibette keşişlerce uygulanıyormuş.Ruhların kopmakda olan gümüş kordonlarınında bu işlemi yapıyorlar ,tabiki herkese değil.Bu doğruysa düşünsenize neler yapılabilir. Ben şimdi çok düşünemiyorumda beynim durdu karadenizliyim ya öğleden sonra pek çalışmıyor.

bloodlife

Kayıtlı Üye
bir vücutta ıkı ruh olabılır veya olmayabılır ama soyle bır durum var ruh cagrıldıgında bazen cok kotu heybetlı bazen de cok ıyı gelebılıyor yanı kısının ıcınde 2 tane ruh varsa bazen ıyısı bazen kotusu gelıyo olabılır

La-edri

Kayıtlı Üye
ruhun kötüsü iyisi olmazki,ruh Allah'in nef ettigi birseydir kötü olan insanin nefsidir..
ve niye ruh cagirma ayinlerinde gelenin hep ruh olduguna inaniriz? hayatimizda bir ruh görmemisiz cismini seklini bilmeyiz niye ruh diyoruz ki gelene, cin olur seytan olur vsa ki bunlar zaten kötülügü icinde barindiran varliklardir ( cinlerin bir kismi) ve onlarin görevi insani hataya dusurmekdir..

nalper

Kayıtlı Üye
bana göre iki ruh vardır çünkü insan gördüklerini yaşadıklarını beyni ile hatırlar bu durumda ik ruh olmuş olur ama bir bedende iki beyin olduğu içinde ikiside aynı anda farklı şeyler yapabilirler bunu birde ruh olarak düşünün.....

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Bir bedene ikinci ruh gelebilir.
Ama bunu tetikleyen bir dönem geçirmelisiniz; bir kaza bir yıkım gibi.
Sonra ikinci pasif ruh kişiyi etkilemeye başlar ama ilk ruh hiçbiryere gitmez sadece sırasını bekler.
Bunun nedeni ailede reenkarne olcak bir beden bulamayan ruhun dünyayı deneyimlemesini sağlamaktır.

Gecegezen

Kayıtlı Üye
Benimde iki ruhum var.İkinci ruhun bedenine girdiği anı da hatırlıyorum , çok garip bir andı tam kaza geçireceken mucize bir kurtulmam ve ruhun bedenine girmesi...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Hangi kaynaktı hatırlayamadım fakat sırf bu konuyu işleyen bir kitap var bir bedende iki ruh bu dünyayı deneyimleyebiliyor. Bu da hipnozla ortaya çıkıyordu.