Bir cinle deneyimim

cahomuco

Kayıtlı Üye
Özetle kısaca anlatmak istiyorum, bir gün uyuyordum rüyamda yengemin kucağında bir bebek vardı. Yengem bana "Eğil bak sana bişey diyor abisi." dedi, eğildim ardından kalın ve gür sesle o bebek "Sen talmudu(yada talutta olabilir emin değilim) bilirmisin!" dedi ve aniden uyandım ardından etrafımda beyaz ışıklar vardı bir saniye falan gördüm sonra yok oldular. Talmudu da talutu da araştırdım ama neden böyle birşey yaptıklarını, neyi kastettiklerini anlamadım malesef.

Core

Kayıtlı Üye
Talmud'a tabi olmanı ima etmişler.

Ü

Üye silindi 55028

Tagutta demiş olabilir.Şeytana yakın olmak ve büyü yapmak gibi bir şey.

cahomuco

Kayıtlı Üye
Öğrendim Talmud:yahudilerin kutsal kitaplarından biridir. aslında bir nevi hukuk ansiklopedisidir. yahudi halkının bin yıllık yaşam serüvenini, gelenek ve göreneklerini konu alır.
Bu cinler yahudi olabilir , değişik bişey yaşamışsınız

Bilmiyorum ama öğrenmek isterim bu talmudu, bi okuyum bakıyım internetten, taluta bakmıştım.

Tagutta demiş olabilir.Şeytana yakın olmak ve büyü yapmak gibi bir şey.

Çok kalın ve hırıltılı bi sesti tağutta olabilir. Tağut "Allah'ın koyduğu ölçüler dışında ölçüler koyan kimse." olarak çıktı benim öyle biri olduğumu mu kastetti acaba.

Tabi basitçe oyun oynamış da olabilirler bunlar insanoğlunu pek sevmeyen varlıklar sonuçta.

cahomuco

Kayıtlı Üye
Kelime olarak "Tâlût" İbranice bir lakabdır. Arapça "Tûl" kelimesi ile alakalı olup, aşırı derecede boylu ve kudretli anlamına gelir (Goldziher, Der Mythosbei den Hebraern, 162 vd.).

Kur'an'da iki yerde Tâlût kelimesi geçmektedir. Birkaç yerde de, ona işaret eden zamirler bulunmaktadır.

Anlaşılan o ki talut ihtimali devredışı kalıyor neden böyle bişeyi bilmemi istesin ki?

muhalif06

Kayıtlı Üye
Kardeşim Talmud tevratın (eski ahitin bir bölümüdür). Tağut ise kuranda var zaten. Talmud u bilen yok diye yazdim

nzbcr

Kayıtlı Üye
Sevgili arkadaşlar, nasıl tecrübeler yaşadınız geçmişte bilmiyorum ancak başka bir boyutta yaşayan varlığın bizimle iletişime geçmesinin olanağı olabileceğini düşünmüyorum. Şöyle diyebiliriz ki nasıl biz yaşadığımız boyutun dışını algılayamazsak,onlar da yaşadıkları boyutun dışını algılayamazlar. Her varlık kendi algısı kadar vardır. O nedenle yaşadığınızın kötü bir rüyadan başka bir şey olmadığını düşünüyorum ancak eğer kötü enerjiyle dolduysanız, yoga yapmanızı ve zihninizi rahatlatmanızı önerebilirim. Sevgiler...

nzbcr

Kayıtlı Üye
Merhaba era2, burada bahsedilen iki boyutlu grafik veya çizimler yada üç boyutlu nesneler değil. Yaşamsal boyutlardan bahsediyorum, kağıdın üzerindeki kare herhangi bir yaşamsal boyut ifade etmiyor, buradaki kareyi sadece ''en''e sahip olmadığı için grafiksel olarak 2 boyutlu olarak tanımlıyoruz. Kare bir çizimden başka bir şey değil. Ancak bakış açını anladım ve farklılıklar güzeldir. Örneğin için teşekkür ediyorum.