Bilinçli Ölüm

• Konbuyu başlatan Üye silindi 56746
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 56746

daha önce sözünü ettiğim rüyasız uykudan başka, istemdışı açılan bir başka kapı daha vardır. o fiziksel ölüm sırasında kısa bir süre için açılır. yaşamınız sırasında spiritüel idrak için tüm diğer fırsatları kaçırmış olsanız bile, beden öldükten hemen sonra sizin için son bir kapı açılacaktır.

ölümün eşiğinden dönen insanların çoğu, bu deneyim sırasında bu kapıyı parlak bir ışık olarak gördüğünü bildirmiştir. bu insanların birçoğu, o sırada vecd dolu bir dinginlik ve derin bir huzur hissettiğini de söylemiştir. Tibet'in Ölüler Kitabında bu, "boşluğun renksiz ışığının parlak ihtişamı" olarak tarif edilir ve bunun "sizin gerçek benliğiniz" olduğu bildirilir. bu kapı çok kısa bir süre için açılır ve eğer siz yaşarken Tezahür-Etmemiş-Olan'ın boyutuyla karşılaşmamışsanız, büyük bir olasılıkla onu gözden kaçırabilirsiniz. Çoğu insan çok fazla direnç kalıntısı, çok fazla korku, duyusal deneyime çok fazla bağlılık, tezahür etmiş dünya ile çok fazla özdeşleşme taşır. bu yüzden onlar kapıyı gördüklerinde, korkuyla geri döner ve sonra bilinçlerini yitirirler. bundan sonra olup bitenin çoğu istemdışı ve otomatik olarak vuku bulur. eninde sonunda da, bir başka doğum ve ölüm evresi olacaktır. onların mevcudiyetleri henüz bilinçli ölümsüzlük için yeterince güçlü değildir.

- öyleyse bu kapıdan geçmek yok olmak anlamına gelmez...

tüm diğer kapılarda olduğu gibi, sizin parlak gerçek doğanız kalır, kişilik değil. her durumda, kişiliğinizde gerçek olan ya da gerçek değere sahip olan her şey gerçek doğanızın içinizden yansımasıdır. bu asla kaybolmaz. değere sahip olan, gerçek olan hiçbir şey, asla kaybolmaz.

ölüme yaklaşmak ve ölüm, yani, fiziksel formun çözülmesi daima spiritüel idrak için büyük bir fırsattır. bu fırsat çoğunlukla trajik bir biçimde kaçırılır, çünkü biz gerçekten önemli olan her konuda olduğu gibi, ölüm konusunda da hemen hemen cahil olan bir toplumda yaşamaktayız.

bakın, her kapı aslında bir ölüm kapısıdır; sahte benliğin ölümü. siz o kapıdan geçtiğinizde, kimliğinizi psikolojik, zihin ürünü formunuzdan almayı da bırakırsınız. o zaman, tıpkı formla özdeşleşmenizin bir illüzyon olduğu gibi, ölümün de bir illüzyon olduğunu idrak edersiniz. illüzyonun sonu: ölüm tümüyle budur. o sadece siz illüzyona sımsıkı sarıldığınız sürece acı vericidir.

Lilitschild

Kayıtlı Üye
Ölmek burada yazdığınız kadar kolay ve rahat olmuyor . Geçirdiğim ağır bir ameliyat sonrası klinik olarak 1.5 dakika x olarak kaldım. Malesef bütün detayları hatırlıyorum öncelikle ruhun bedenden çekilmesi oldukça hissedilir bir şey. Hücrelerinden tek tek sinir ya da elektrik çekilmesi gibi bir şey ve kesinlikle acı veriyor canın her hücreden ayrı ayrı çıkıyor sanki. İkinci olarak her yer hiçlik ve dehşete kapılıyorsun. Ne olduğunu görmediğim varlıklar tarafından götürülüyorsun bunlar olurken doktorların söylediği şeyleri ise hatırlıyorum , gitmicem diye bağırıyordum ama kimse duymuyordu dediğim gibi hiçlik. Sonra kesinlikle gitmeyeceğim diye beni götüren şeylere söyledim tünelin sonunda da gercekten beyaz bir ışık var evet. Ama orda olmak bana hiç iyi bir his vermedi kesinlikle vermedi hemde.gozumu açınca nasıl rahatladım.

Bu herkeste böyle olmayabilir ama benim yaşadığım korkunctu gerçekçi olmak gerekirse.

Ü

Üye silindi 56746

Yazı Eckhart Tolle'a ait, belirtmeyi unutmuşum. ben bu bahsedilen durumu hiç deneyimlemedim :)

nikılıs

Kayıtlı Üye
Ölmek burada yazdığınız kadar kolay ve rahat olmuyor . Geçirdiğim ağır bir ameliyat sonrası klinik olarak 1.5 dakika x olarak kaldım. Malesef bütün detayları hatırlıyorum öncelikle ruhun bedenden çekilmesi oldukça hissedilir bir şey. Hücrelerinden tek tek sinir ya da elektrik çekilmesi gibi bir şey ve kesinlikle acı veriyor canın her hücreden ayrı ayrı çıkıyor sanki. İkinci olarak her yer hiçlik ve dehşete kapılıyorsun. Ne olduğunu görmediğim varlıklar tarafından götürülüyorsun bunlar olurken doktorların söylediği şeyleri ise hatırlıyorum , gitmicem diye bağırıyordum ama kimse duymuyordu dediğim gibi hiçlik. Sonra kesinlikle gitmeyeceğim diye beni götüren şeylere söyledim tünelin sonunda da gercekten beyaz bir ışık var evet. Ama orda olmak bana hiç iyi bir his vermedi kesinlikle vermedi hemde.gozumu açınca nasıl rahatladım.

Bu herkeste böyle olmayabilir ama benim yaşadığım korkunctu gerçekçi olmak gerekirse.

İlk kez ÖYD yaşayan birinin bu durumu olumsuz karşıladığını görüyorum.Oysa bedeninden ayrılanlar bir daha geri dönmek istemiyordu.