Bedir Savaşı ve Lotus Çiçeği

Lyusifer

Kayıtlı Üye
Ekli dosyayı görüntüle 8078

Lotus Çiçeği hem özellikleri ile hemde bu özellikleri anlamlandıran inanışlar ile saflığın sembollerinden en önemlisidir.Budizm’in ise kutsal sembollerindendir.Bin yapraklı lotus cennetin krallığını temsil eder.

Lotus çiçeği bataklığın içinden yukarılara doğru çıkarken kökleri ile yaşar, çiçek haline geldiğinde de köksüz yaşayan bir çiçektir. Ölü iken diri diri iken ölüdür…Ölmeden önce ölünüz’ün yansıması gibi
Lotus Çiçeği bataklıktan çıkan ama kendi kendini temizleyebilen bir çiçektir ki suyun temizlenmesine de aracı olur.Mum olmak kolay değil ışık saçmak için önce yanmak gerek’in yansıması gibi
Lotus Çiçeği solduğunda tekrar köklerine döner beslenir ve yukarıya çıkar.Kökü yerde başı gökte’nin yansımasıdır
Lotus Çiçeği kendi kendini temizleme özelliğindedir ve bu yağmur ile mümkündür.Yağmur çiçeğin üstündeki tozu kiri temizleyen bir nimettir.
Ya bu ne anlatıyor diyebilirsiniz.Bedir Savaşı 305 kişilik peygamber ordusu ile 950 kişilik kureyşlilerin arasında geçen bir savaştır lotus çiçeği ile ilgisi nedir diye merak edenler için ayetleri paylaşalım (enfal suresi)

9 – O vakit siz Rabbinizden yardım diliyordunuz. O da: “Ben işte ardarda bin melekle size yardım ediyorum” diye duanızı kabul buyurmuştu.
10 – Bunu da Allah size sırf bir müjde olsun ve bununla kalbleriniz yatışsın diye yapmıştı. Yoksa zafer ancak Allah katındandır. Gerçekten Allah mutlak galiptir ve hikmet sahibidir.
11 – O sırada size, yine katından bir güven ve esenlik olmak üzere bir uyku sardırıyordu, sizi temizlemek, şeytanın vesvesesini sizden gidermek, yüreklerinize kuvvet vermek ve ayaklarınızı sağlam durdurmak için gökten üzerinize yağmur indiriyordu.
12 – İşte o anda Rabbin meleklere şöyle vahyediyordu: Ben sizinle beraberim, müminlere sebat verin. Kâfirlerin yüreğine korku salacağım, hemen boyunlarının üstüne vurun, parmaklarına, parmaklarına vurun”.
Ayetlerde 1000 tane meleğin yardımından bahsediliyor.Bu melekler kalpleri yatıştırıyor ve peşi sıra bir uyku hali meydana getiriyordu. Temizlemek ve şeytanın vesvesesinden kurtarmak içinde yağmur indiriyordu…

yani ayetlerde sizinle birlikte savaşsın diye 1000 melek gönderdi gibi bir ifade siz görebiliyor musunuz? İşte Kuran’a arkasını dönenler genelde bu yorumlar yüzünden arkalarını dönüyorlar.Ayrıca son kitap olma iddiasında olan Kuran bir sayı veriyorsa onun öylesine bir sayı olduğunu düşünmekte kitaba haksızlıktır düşüncesindeyim..
Ekli dosyayı görüntüle 8079

1000 yapraklı lotus çiçeği Sahashara Çakra yani Kuran’da Sakar Cehennemi olarak geçen başın üst kısmında olan enerji merkezidir.Epifiz bezini etkileyen bu çakra açıldığında iç huzur ve birlik hissi sağlanır kalp korkudan arınıp sevgi ile dolar ayrıca epifiz bezinden salgılanan melatonin hormonu insanın uykusunu getirir.

Bu çakranın çalışmaması durumunda herşeyden önce ölmekten korkulur parmak uçları yani mudralarla da yakından ilgili olan bu durum parmaklarına parmaklarına vurun ayeti ile ilgilidir.

Lotus çiçeğinin temizlenmesi bahsettiğimiz gibi yağmurla sağlanır ki ayetler o durumu da es geçmeden anlatmıştır.

Sahashara’nızı açmanız dileğimle yazımı sonlandırıyorum…Unutmayın birkez açılırsa bir daha kapanmaz

Ekli dosyayı görüntüle 8080

Sevgiyle kalın

Kaynak - S.Barış