Ay'a Ayak Basma Anı ve İzin Fotoğrafı Sahte mi?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Merhaba :)

Günümüzde Neil Armstrong'u duymayan, hakkında az da olsa bilgi sahibi olmayan insan çok azdır, ne de olsa adam Ay'a ilk ayak basan insan olarak geçiyor. Hatta ayak basma anının videosu ve izinin fotoğrafları bile mevcut.

Ama ben bu bilginin, fotoğrafın ve o videonun tamamen asparagas olduğununu düşünüyorum. Aşağıda ki fotoğrafta sol kısımda Neil Armstrong'un aya bastığı ilk ayak izi olduğu söylenen izin fotoğrafı bulunuyor. Sağ kısımda ise Neil Armstrong'un o uçuş görevinde kullandığı, ay üzerinde kullandığı astronot elbisesi bulunuyor.
Elbisenin ayakkabı kısmına bakarsanız sol tarafta ki izden farklı bir taban yapısına sahip ayakkabı kullanıldığını görebilirsiniz.

Ori

Kayıtlı Üye
Ben şahsen uzaya gönderilmiş ama geri getirilememiş astronotların olduğunu düşünüyorum. Bu arada bu teknolojiyle uzaya insan gönderilmiyorsa bunun altında da birşey ararım.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ben şahsen uzaya gönderilmiş ama geri getirilememiş astronotların olduğunu düşünüyorum. Bu arada bu teknolojiyle uzaya insan gönderilmiyorsa bunun altında da bir şey ararım.
Gönderiliyor da paylaşılmıyor tam olarak.
En son Nasa son insanlı ekip uçuşunu gerçekleştirerek bundan böyle insanlı uçuşu sadece çok zorunlu uydu bakımları için yapacaklarını duyurdular. Nedeni için ise, başka bir gezegende koloni kurma girişimi olana kadar, Dünya yörüngesine artık insan göndermenin pek bir avantajı olmadığını, maliyet-fayda ilişkisini göz önünde bulundurduklarını söylediler.
Başka bir gezegeni geçtim de, Ay üstünde bir üs rahatlıkla kurulabilir ama özellikle Ay'dan uzak duruluyor. Ay'da belirlenen bir noktayı vurabildiklerini göstermek dışında Ay ile daha fazla ilgilenmiyorlar. Burada da ''ee hani maliyet-fayda prensibinize ne oldu?'' diye sorduğunuzda, ''aslında epey faydalı oldu, toz bulutu kalktı biz onu inceledik belki su vardır diye bıdı bıdı'' gibi saçma bir sebep belirtiyorlar. 80 milyon doları Ay yüzeyinden çıkacak o patlama bulutundaki su buharı miktarına bakarak anlayacaklarmış. Yahu kendi verilerine göre zaten yılda en az 400 meteor Ay'a çarpıyor, bu da her gün en az 1 adet meteor demek. Peki yine bu Nasa'nın Ay'ı özel olarak izlediği bir sistemi var. Hadi diyelim o sistem bu meteorların %50'sini görmedi, yani yine istatistikle bakarsak 2 günde bir meteor saptaması yapacak. Peki kardeşim bu kadar maliyet-fayda derdindesiniz o halde niye sadece meteorların çarpışmasından çıkan toz bulutlarını gözlemlemiyorsunuz? İlla hemen acil mi gözlemleyecektiniz? Demek ki işin içinde başka bir iş var, ki zaten aslında bu Ay'ı bilerek 8. veya 9. füzeyle vurma çalışmasıydı. Evet daha önce de Ruslar tarafından da vuruldu Ay. Ay üstünde çok füze denemesi yapıldı. Hadi 2 kere isabet ettirdin, hadi 4-5 de, 9 nedir? Yani deseler ki, biz uzaydan gelen bir meteor tehdidini vurup vuramayacağımızı anlamak için atışlar yaptık epey para harcayıp ve bunu gezegen savunması için yaptık yoksa bu kadar para harcamayız deseler, o zaman da şu sorulur, niye Dünya'yı mahvetmek için yaklaşık 1000 katı para harcadınız madem gezgenimizi çok düşünüyordunuz?
Kısaca Ay'da çok ciddi sırlar var ve bunlar açıklanmıyor. Ay'ı iki de bir füzelemek, Ay'a ısrarla insan göndermemek, Güneş sisteminde her yere zibil gibi alet edevat robot gönderip bir türlü şu Ay'a ciddi bir şey göndermemek, basit açıklamalarla anlatılacak bir şey değil.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Şu evrenin sırlarını öğrenmek için sırf FBI a katılmayı düşünüyorum :) çok merak ediyorum şu dünya dışında neler yaşanıyor acaba şu anda biz hala sahte resimlerle oyalanırken..

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Şu evrenin sırlarını öğrenmek için sırf FBI a katılmayı düşünüyorum :) çok merak ediyorum şu dünya dışında neler yaşanıyor acaba şu anda biz hala sahte resimlerle oyalanırken..
Hedefiniz yanlış. Yani FBI'ya bir Türk vatandaşı olarak katılma hayali bir yana, FBI bırakın evreni, Dünya'ya ait sırları bile tam olarak bilemez. Sadece Abd içindeki federal topraklarda iç soruşturmaları yürütür. Nadiren yürütülen çalışma yurt dışı bağlantılı çıkarsa resmi görev yazısıyla diğer birimler yanında gözlemci statüsünde göreve dahil olur. Sıkıcı, bol prosedürlü polisten hallice devlet memuriyetidir. :)
Sır isteyen biri (o da hem Abd vatandaşı olacak hem de bir çok şartı yerine getirebilecek) NSA'ya girmelidir. Hoş NSA ile de sadece Dünya'yı ilgilendiren uluslar arası ve ulusal gerekli gereksiz bir dolu bilgiye ulaşmış olursunuz.
Evren sırları devletlerin resmi kurumlarıyla ulaşılabilecek sırlar değildir. Ancak resmi kurumlarda uzun süre ve çok sıkı başarılar varsa, ya gayrı resmi gruplarda alınacak imtiyaz ile, ya da devletin en üst düzey yetki seviyelerine bürokratik olarak gelmek işinizi görür.
Öyle her Abd vatandaşı da bu tür kurumlara alınmaz onu da bilin. Nasıl her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Mit'e uzman istihbarat görevlisi olarak giremiyorsa bu da öyle bir şey. Hoş uzman istihbarat yardımcısı olarak bile herkes giremiyor kolaylaştırılmasına rağmen.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Hedefiniz yanlış. Yani FBI'ya bir Türk vatandaşı olarak katılma hayali bir yana, FBI bırakın evreni, Dünya'ya ait sırları bile tam olarak bilemez. Sadece Abd içindeki federal topraklarda iç soruşturmaları yürütür. Nadiren yürütülen çalışma yurt dışı bağlantılı çıkarsa resmi görev yazısıyla diğer birimler yanında gözlemci statüsünde göreve dahil olur. Sıkıcı, bol prosedürlü polisten hallice devlet memuriyetidir. :)
Sır isteyen biri (o da hem Abd vatandaşı olacak hem de bir çok şartı yerine getirebilecek) NSA'ya girmelidir. Hoş NSA ile de sadece Dünya'yı ilgilendiren uluslar arası ve ulusal gerekli gereksiz bir dolu bilgiye ulaşmış olursunuz.
Evren sırları devletlerin resmi kurumlarıyla ulaşılabilecek sırlar değildir. Ancak resmi kurumlarda uzun süre ve çok sıkı başarılar varsa, ya gayrı resmi gruplarda alınacak imtiyaz ile, ya da devletin en üst düzey yetki seviyelerine bürokratik olarak gelmek işinizi görür.
Öyle her Abd vatandaşı da bu tür kurumlara alınmaz onu da bilin. Nasıl her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Mit'e uzman istihbarat görevlisi olarak giremiyorsa bu da öyle bir şey. Hoş uzman istihbarat yardımcısı olarak bile herkes giremiyor kolaylaştırılmasına rağmen.
Neyse vazgeçtim :) içimde hep böyle ajanlık gibi şeyler var ama amerika zaten kendini baya aşmış durumda şu an hiç bulaşmamak lazım

asterix

Kayıtlı Üye
FBI katılsanda çoğunu öğrenemezsin,abd başkanına bile açıklanmyana sırlar var ancak abd derin devletine katılman lazım.

ela.nass

Kayıtlı Üye
İş
İntelligence
Ay'a bir kez gidildiyse şimdiki gelişmiş teknoloji ile neden bir daha gidilmiyor bunu merak ediyorum. En son 7 senelik mesafede olan Plütonun yüzeyinden bile fotoğraflar yayınlandı Nasa tarafından ( gerçek mi bilemiyorum), karadelik görüntüleri vs. Daha yakın olmasına rağmen neden Ay'a tekrar giden yok ?

ela.nass

Kayıtlı Üye
İş
İntelligence
Gönderiliyor da paylaşılmıyor tam olarak.
En son Nasa son insanlı ekip uçuşunu gerçekleştirerek bundan böyle insanlı uçuşu sadece çok zorunlu uydu bakımları için yapacaklarını duyurdular. Nedeni için ise, başka bir gezegende koloni kurma girişimi olana kadar, Dünya yörüngesine artık insan göndermenin pek bir avantajı olmadığını, maliyet-fayda ilişkisini göz önünde bulundurduklarını söylediler.
Başka bir gezegeni geçtim de, Ay üstünde bir üs rahatlıkla kurulabilir ama özellikle Ay'dan uzak duruluyor. Ay'da belirlenen bir noktayı vurabildiklerini göstermek dışında Ay ile daha fazla ilgilenmiyorlar. Burada da ''ee hani maliyet-fayda prensibinize ne oldu?'' diye sorduğunuzda, ''aslında epey faydalı oldu, toz bulutu kalktı biz onu inceledik belki su vardır diye bıdı bıdı'' gibi saçma bir sebep belirtiyorlar. 80 milyon doları Ay yüzeyinden çıkacak o patlama bulutundaki su buharı miktarına bakarak anlayacaklarmış. Yahu kendi verilerine göre zaten yılda en az 400 meteor Ay'a çarpıyor, bu da her gün en az 1 adet meteor demek. Peki yine bu Nasa'nın Ay'ı özel olarak izlediği bir sistemi var. Hadi diyelim o sistem bu meteorların %50'sini görmedi, yani yine istatistikle bakarsak 2 günde bir meteor saptaması yapacak. Peki kardeşim bu kadar maliyet-fayda derdindesiniz o halde niye sadece meteorların çarpışmasından çıkan toz bulutlarını gözlemlemiyorsunuz? İlla hemen acil mi gözlemleyecektiniz? Demek ki işin içinde başka bir iş var, ki zaten aslında bu Ay'ı bilerek 8. veya 9. füzeyle vurma çalışmasıydı. Evet daha önce de Ruslar tarafından da vuruldu Ay. Ay üstünde çok füze denemesi yapıldı. Hadi 2 kere isabet ettirdin, hadi 4-5 de, 9 nedir? Yani deseler ki, biz uzaydan gelen bir meteor tehdidini vurup vuramayacağımızı anlamak için atışlar yaptık epey para harcayıp ve bunu gezegen savunması için yaptık yoksa bu kadar para harcamayız deseler, o zaman da şu sorulur, niye Dünya'yı mahvetmek için yaklaşık 1000 katı para harcadınız madem gezgenimizi çok düşünüyordunuz?
Kısaca Ay'da çok ciddi sırlar var ve bunlar açıklanmıyor. Ay'ı iki de bir füzelemek, Ay'a ısrarla insan göndermemek, Güneş sisteminde her yere zibil gibi alet edevat robot gönderip bir türlü şu Ay'a ciddi bir şey göndermemek, basit açıklamalarla anlatılacak bir şey değil.
Flood olacak ama, şahane yorum. Şuanki düşüncelerinizi de merak ediyorum.

dhardhar

Kayıtlı Üye
Ay'a bir kez gidildiyse şimdiki gelişmiş teknoloji ile neden bir daha gidilmiyor bunu merak ediyorum. En son 7 senelik mesafede olan Plütonun yüzeyinden bile fotoğraflar yayınlandı Nasa tarafından ( gerçek mi bilemiyorum), karadelik görüntüleri vs. Daha yakın olmasına rağmen neden Ay'a tekrar giden yok ?
2. Gorev hazirlaniyor. Bu sefer us kuracaklar o us icinde asrronot birakilcak. Bu nedenle 2021 senesine cin ayin diger yuzeyine arac indirme projesini cekti. Hindistan gecen ay aya inecek uzay araci firlatti. Dunya bos durmuyor arkadaslar ki gecen sene airbus merkure inecek uzay araci firlatti.

Ü

Üye silindi 58480

Aya gidildiğine inanmıyorum.
O günün teknolojisi ile gidilseydi bugünün teknolojisi ile ayda semester ve yıl sonu tatilleri ekmek gibi satıyor olurdu.

Filmler ayda çekilirdi. Ayda röportaj yapılır ve 4k full hdr belgeseller, bloglar vs olurdu.

Discovery Channel hala timsah belgeseli çekiyor.

Aya gidilseydi ay diğer gezegenlere seyehatin ilk durağı olurdu. Dinlenme tesisleri olur. İnsanlığın bir bölümü çoktan aya yerleştirdi.

Kimse kimseyi kandırmasın.
Amerika pazarlama ve toplumsal mühendislik dehası olarak tüm dünyaya medeniyeti önde goturuyor izlenimi vermeliydi. Bunu da ay fatihi oyunu ile yaptı. Halbuki yaptığı tek şey Hollywoodun işine yaradı.

Hollywood filmleri ile daha sansasyonel olduğunu görünce parasını filmlere harcadı. Aya hiç gidilmesi.

Siyasilerin derdi ay değil, dünya!

dhardhar

Kayıtlı Üye
Aya gidildiğine inanmıyorum.
O günün teknolojisi ile gidilseydi bugünün teknolojisi ile ayda semester ve yıl sonu tatilleri ekmek gibi satıyor olurdu.

Filmler ayda çekilirdi. Ayda röportaj yapılır ve 4k full hdr belgeseller, bloglar vs olurdu.

Discovery Channel hala timsah belgeseli çekiyor.

Aya gidilseydi ay diğer gezegenlere seyehatin ilk durağı olurdu. Dinlenme tesisleri olur. İnsanlığın bir bölümü çoktan aya yerleştirdi.

Kimse kimseyi kandırmasın.
Amerika pazarlama ve toplumsal mühendislik dehası olarak tüm dünyaya medeniyeti önde goturuyor izlenimi vermeliydi. Bunu da ay fatihi oyunu ile yaptı. Halbuki yaptığı tek şey Hollywoodun işine yaradı.

Hollywood filmleri ile daha sansasyonel olduğunu görünce parasını filmlere harcadı. Aya hiç gidilmesi.

Siyasilerin derdi ay değil, dünya!
Dennise hocam yapma lutfen ya :) gerci sen israrla dunyanin duz olduguna inaniyordun degil mi?

Ü

Üye silindi 58480

Bir haber kanalındaki haberlerin sadece yüzde 20si doğru iken,

Bir magazin programındaki haberler külliyen yalan iken,

Politika denen şeyde herşey mubah iken, kitleleri tesir altina almak ve psikolojik üstünlük argümanları üretmeden ve pazarlamada düşünce kuruluşları kurulurken,

TV de pazarlanan ve eve sipariş verdiğim ürünlerin %80inden pişman olmuş biri olarak söylüyorum ki,

Her duyduğumuz şeye inanmaya çok meyilliyiz.

dhardhar

Kayıtlı Üye
Bir haber kanalındaki haberlerin sadece yüzde 20si doğru iken,

Bir magazin programındaki haberler külliyen yalan iken,

Politika denen şeyde herşey mubah iken, kitleleri tesir altina almak ve psikolojik üstünlük argümanları üretmeden ve pazarlamada düşünce kuruluşları kurulurken,

TV de pazarlanan ve eve sipariş verdiğim ürünlerin %80inden pişman olmuş biri olarak söylüyorum ki,

Her duyduğumuz şeye inanmaya çok meyilliyiz.
Haklisin dennise ama bu konuda degil :) bu ayricalikli ozel bir konu

Ü

Üye silindi 58480

Valla 21. Yy ispat değil iddia yüzyılı.
Verdiğin izlenim üzerinden psikolojik kitle motivasyonu yonetebilme yüzyılı.

Yahu Amerika amerika :)))
Hani heryere barış getiren ama heryeri istila eden, darbe düğmesine basana kadar yüzüne gülen ülke. İnandırma, kandırma ve ileri propoganda tekniklerini en iyi uygulayan ülke.

Aya gelene kadar daha ne kandirmacalar çıkacak ortaya.

Bu Yy ifșalar yüzyılı olacak.

dhardhar

Kayıtlı Üye
Valla 21. Yy ispat değil iddia yüzyılı.
Verdiğin izlenim üzerinden psikolojik kitle motivasyonu yonetebilme yüzyılı.

Yahu Amerika amerika :)))
Hani heryere barış getiren ama heryeri istila eden, darbe düğmesine basana kadar yüzüne gülen ülke. İnandırma, kandırma ve ileri propoganda tekniklerini en iyi uygulayan ülke.

Aya gelene kadar daha ne kandirmacalar çıkacak ortaya.

Bu Yy ifșalar yüzyılı olacak.
:D:cool:

Mr. Şeytan

Banlı Kullanıcı
Sayın @dennise eğer dünyanın düz olduğunu düşünüyorsanız şu konulardaki merakımı giderebilir misiniz?

1-) dünyanın oluşumu nasıl oldu? Düz bir dünyanın çekirdeğinin olması pek olası gelmiyor.
2-) sadece dünya mı düz yoksa güneş, ay ve diğer gezegenler de mi düz?
3-) dünya düzse evrenin merkezi dünya mı? Gece gündüz nasıl oluşuyor güneş mi etrafında dönüyor dünyanın?
4-) Amerika ve diğer ülkeler hatta şirketler gerçekten de bilmem kaç milyar doları ve tükenebilir kaynaklarını uzay teknolojisine harcıyor? Reklam için abartı bir yöntem değil mi?
5-) gezegenleri geçtim galaksiler ve evrenin şekilleri nasıl? Evren düz değilse kusursuz oluşum biraz bozuk olmuyor mu? Bir balon içindeki tabaklar gibi bir şekil hayal ediyorum ister istemez.

Saygısızlık etmek istemiyorum yanlış anlamayın, cidden merak ettiğim konular bunlar. Diğer konularda bilgileriniz gerçekten doğruluk payı var gibi geliyor bu konuda da beni şaşırtmanızı umuyorum.

Ü

Üye silindi 58480

Duz dunyayi size anlatmak icin once birsuru radikal sey anlatmam lazim :D
Vaktim yok ne yazik ki.
su an bile latince klavyeye gectim ve konfor alanimin disindan yaziyorum. Yani tartisma yurutebilmem icin karsimda istekli ve disaridan bakabilen bi kitle olmasi gerek. Su anda paylastigim hersey herkesin bildigi seyler. bana da iyi geliyor. Ama radikal bir tartisma arenasi olmasi icin ne yazik ki zaman ve mekani isabetli bulmuyorum.

Bir ara bu konuya gir3riz. Cevaplayamadigim soru kalmadi.

birkac video birakayim farkli bir acidan ele alin iste5rseniz :

kanalin adi : Dusunen insan kanalda hersey curutuluyor. Koca bir kulliyat.