arzu edilen şeyin rüyada haber verilmesi

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bu yöntemi uygulayanlar ne durumdalar. İlginç her yaptığımda başardım. Dün gece uyguladım. Bana rüyamda yanlış davranışı olan birinin yüzüne tükürüyorum , inanınız gerçek gibiydi. Bir de tanımadığım bir bayan yolda yürüyor ve iki adet erkek cinsel organına sahip ve görünür durumda ben de şaşırarak bakıyorum yürüyüp giden kadına. Sn iviv' e sordum. Bakalım yorumları ne olacak. Çözülemeyen bir işim sorunum için hayırlı mı olacak hayırsız mı, '' bir renk, bir sembol , bir işaret '' olarak anlayabilmem için niyetlendim. Peki şimdi sonucu nasıl yorumlayacağım. Bilgisi olan varsa rica ediyorum.

İstihare rüyaları yorumlanmaz kişiye özeldir. Ben bu yöntemi istediğim şeyi rüyada görmek için kullanıyorum hatta cübbeli hoca da paylaşmıştı. Aynı bu uygulama fakat uyuyana kadar ya latif ya habir çekiyorsunuz. Bir defa denedim karışık rüyalar gördüm illa ki bir mesaj vardır ancak bir hafta boyunca denemediğim için anlayamadım.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
İstihareler illaki sonucu belli ediyor.Eğer çok kötü ya da çok iyi sembollü ruya gördüyseniz aslında sonuç ortada.Eğer ilk gecede ruya görüldüyse uzatılmamalı ,görülmediyse 3 veya 7 gece yapılmalı.İlk gece görülüp tekrar devam edilenler kafa karışıklığı yorumlamada güçlük yapabiliyor.Yada ara verilip aynı niyete baştan yatılmalı.

Nego

Kayıtlı Üye
Ben önce niyet ettim Arapça yazıp yastığımın altına koydum sona yine niyet edip 7 defa okudum ve yattım. Ben de arkadaşımda ilk gecede gördük.

Konuyla ilgili deneyimleri merak edenler varsa kendi deneyimimi paylaşmak isterim. Ben bu yöntemi denedim, niyet ettiğim şeyle alakalı güzel bir rüya gördüm.

Redzoss

Kayıtlı Üye
diyelim bir sefer okuduk ama bir sey görmedik illa yine okumalimiyiz veya herhangi baska bir uygulamaya başlayabilirmiyiz o 7 günü doldurmasak da?

asterix

Kayıtlı Üye
Referandum sonuçalarını bir ay önceden doğru olarak rüyamda görmüştüm.Bunu arzulamamıştım.

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
diyelim 1. gün gördük ama bunu görsek bile 7. güne kadar sürdürmek zorunda mıyız

nikılıs

Kayıtlı Üye
Şu an ki işimden ayrılmak istiyorum.Ama sonrasında hangi işi yapmak benim için hayırlı olur,kazançlı olur,hiçbir fikrim yok.Bu tür belirsiz konuların sonucunu aynı yöntemle görebilirmiyiz?

Mr. Şeytan

Banlı Kullanıcı
Şu an ki işimden ayrılmak istiyorum.Ama sonrasında hangi işi yapmak benim için hayırlı olur,kazançlı olur,hiçbir fikrim yok.Bu tür belirsiz konuların sonucunu aynı yöntemle görebilirmiyiz?

Ben mesleğimi tarot ile seçtim pişman değilim. Şimdi de tarot ile şirketimden ayrılıp ayrılmayacağımı öğrenecektim ama başka bir yol gözüktü.

Kendinizle ilgili en uygun mesleği seçmek için kağıt kalem alın;
Becerilerinizi ve iş ortamında sevdiğiniz şeyleri bir yana sevmediğiniz ve beceriksiz olduğunuz konuları yazın. Buna göre meslek araştırması yapın. En güzel seçim bu olacaktır bence. Çok kişiye tavsiye ettim olumlu cevap aldık hep

Berliner

Kayıtlı Üye
Tarot şans işidir , fal ve şans işleri islamda yasaklanmıştır. yanlış anlamayın tarot uygulamasına yanlış demiyorum ama arkadaş bir ayet ile istihare yapmayı düşündüğü için belirtiyorum. islami düşüncede tarot gibi bilimum şans , fal , kart işlerinin yeri yoktur. Arkadaşlar dikkat ederse iyi olur. İslami düşünce beni ilgilendirmez diyen arkadaşlara da saygı duyarım tabi elbetteki özgürler.
neyse konuya gelecek olursak ;
Bu konuda verilmiş ayet;
67/MULK-14

أَلَا يَعْلَمُ مَنْ خَلَقَ وَهُوَ اللَّطِيفُ الْخَبِيرُ

Elâ ya’lemu men halak(halaka), ve huvel latîful habîr(habîru).

Yaratan (yarattığını) bilmez mi? Ve O; Lâtif'tir, Habîr'dir (haberdar olandır).

Mülk suresi 14. ayet olup istihare ayetlerinden biridir.
Her insan her istihare ayetiyle göremez bir çok istihare çeşidir vardır. görmedim diye vazgeçmemek gerekir.
ayrıca ilk gün bir sonuç çıkmayabilir 7 gün boyunca tekrar edilmesinde yarar vardır. 7 günde göremezseniz biraz ara verip tekrar aynı yöntemi deneyin. 3 kere en azından böyle ara vererek deneyin. olmaz ise bu sizin görüşünüzü açan size haber getirebilecek ayet belki de olmayabilir. en iyisi başka bir istihare yolu denemek olmalıdır.

arkadaşların sorularına gelecek olursak etiketlemeden cevaplıyorum.
gördüğünüz zaman istihare ayetlerini 7 güne tamamlamanızın zarureti yoktur ne zaman görürseniz o niyet için artık okumayı kesebilirsiniz.

nikılıs adlı arkadaşım Niyetini açık ve net olarak belirttikten sonra görmemen için hiçbir sebep yok. ama gösterirler ama göstermezler bir şey diyemem Orası Senin ile Allah arasında :)

ayrıca şunu da belirtmek gerekiyor.
istiharede illa ki bir şeyler görmek zorunda değilsiniz.
sonucu görmezsiniz ama istiharelerden sonra kalbinize de doğabilir. o yüzden birşey görmedim demekki istiharede sonuç alamadım demeyin bir de kalbinizi sorgulayın değişen birşey oldu mu bir taraf daha fazla basmaya başladı mı gibi gibi de kontrol etmeyi ihmal etmeyin :)
Allah şimdiden yapacakları muvaffak etsin.