Artık dayanamıyorum

Derman Baba

Kayıtlı Üye
Söylediğin her kelimenin tasavvuf olarak açıklamasını yapabilirim daha okurken cevaplar kafamda beliriyor lakin Abdülkadir geylani hz nin bir kıssası aklıma da geldi aynı zamanda hesap et yani bende senin durumdayım araştırmaktan baya baya derinlerdeyim şuan bende kafayı kırmak üzereyim lafı bağlamak istediğim yer Abdülkadir geylani hz nin bir kıssası vardı ya o mübareke bir gün bir adam gelmiş demişki benim oğlum çook fazla bal yiyor bir dua edinde bu aşırılıktan kurtulsun demiş mübarek de demiş 40 gün sonra gel adam tamam demiş 40 gün boyunca mübarek azına hiç bal koymamış önce kendim yapayım demiş sonra dua etmiş.

Yani mesele önce benim sana cevabım için yazacaklarıma tam manasıyla gönülden katılmam lazım. Lakin kendimi sana yol gösterecek inandıracak kadar bi halt görmüyorum bende senden beterim aramızdaki tek fark ben henüz umudumu kaybetmedim

Derman Baba

Kayıtlı Üye
Peki sizce neden bunu yapiyor ? Sonucta ne yapacagimizi bilmiyor mu ki ? Amac ceza mi sinav mi guclendirmek mi? Ben guclendirmeye inaniyorum bisey basimiza geliyor evet ve savasarak daha da gucleniyruz ama bitmemesi yada yenilerinin eklenmesi ve ya baska birinin yaptigi hatanin cezasini odemek ? Anlayacaginiz kafamda deli sorular cevap ariyorum bazende umursamiyorum bazende kiziyorum, umursamamak en huzurlu oldugum an ama her zaman olmuyor bu
Ama kısaca benim bu hayattan çıkardığım ya sınav değişince göreceğiz şuan neden bunların yaşandığını yada ölünce ahirette göreceğiz şuan bunların neden yaşandığını başka cevabı yok arama ben yıllardır arıyorum yıllardır İnan dayanacak gücüm de yok ama şuan sadece günümü dolduruyorum istediğimin şeyin bana verileceği günü bekliyorum

Derman Baba

Kayıtlı Üye
Denediğim şeyler: saatlerce Rukye dinlemek, 1000 kez Tebbet okumak , beddua etmek, dua etmek . Bu kadar. Bu şeytani insanlardan kurtulma isteğimi kanalize etmek istiyorum artık ailem kalp krizi geçirecek diye korkuyorum artık o derece büyük olaylara sebep oluyorlar lütfen yardım edin
Taşının başka şehire kökten çözülsün tedbili mekanda ferahlık vardır lakin prygamber efendimizde hicret etmiştir

TheGreatPanGod

Kayıtlı Üye
başmelekleri summonlayın bunların bitmesini çözülmesini isteyin en temiz ve risksiz çözüm bu bence.Çünkü ordan burdan gelen "koruma" büyüleri ters tepebilir,bir kelime yanlış yazılmış olabilir.Büyüler çocuk oyuncağı değildir malesef birçok zorluklukları var bu yüzden başmelekler çok iyi bir çözüm olabilir.

Derman Baba

Kayıtlı Üye
başmelekleri summonlayın bunların bitmesini çözülmesini isteyin en temiz ve risksiz çözüm bu bence.Çünkü ordan burdan gelen "koruma" büyüleri ters tepebilir,bir kelime yanlış yazılmış olabilir.Büyüler çocuk oyuncağı değildir malesef birçok zorluklukları var bu yüzden başmelekler çok iyi bir çözüm olabilir.
nasıl yani meleklerde öylece çözümleme yapmak için bekliyorlarmı

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Söylediğin her kelimenin tasavvuf olarak açıklamasını yapabilirim daha okurken cevaplar kafamda beliriyor lakin Abdülkadir geylani hz nin bir kıssası aklıma da geldi aynı zamanda hesap et yani bende senin durumdayım araştırmaktan baya baya derinlerdeyim şuan bende kafayı kırmak üzereyim lafı bağlamak istediğim yer Abdülkadir geylani hz nin bir kıssası vardı ya o mübareke bir gün bir adam gelmiş demişki benim oğlum çook fazla bal yiyor bir dua edinde bu aşırılıktan kurtulsun demiş mübarek de demiş 40 gün sonra gel adam tamam demiş 40 gün boyunca mübarek azına hiç bal koymamış önce kendim yapayım demiş sonra dua etmiş.

Yani mesele önce benim sana cevabım için yazacaklarıma tam manasıyla gönülden katılmam lazım. Lakin kendimi sana yol gösterecek inandıracak kadar bi halt görmüyorum bende senden beterim aramızdaki tek fark ben henüz umudumu kaybetmedim
Yooo bende umudumu kaybettim hic bi zaman kaybetmedim bi kac kere dustum ama cok kisa surdu tekrar ayaklanmam..
:)

Derman Baba

Kayıtlı Üye
Yooo bende umudumu kaybettim hic bi zaman kaybetmedim bi kac kere dustum ama cok kisa surdu tekrar ayaklanmam..
:)
Allah izin vermeden olmaz mi ? Hayatini bi kosede buna inanarak bekleme allahin ya umrunda degil ya da hic bir seye karismiyor, bak ban babama buyu yapildi 6 7 yil allahtan baskasina ihtiyacim yok dedim ama bana musallat olan cinlerden aileminde bir turlu isinin gucunun rast gitmemesinden kurtulamadik ne oldu biliyormusun bana yardim eden bir insan oldu allah oylece durdu bu yuzden artik ona inncim yok saygim yoktur.. ona derken bazende oyle bir sey var mi diye dusunmeden edemiyorum

ben sanırım yanlış anlamışım

Ü

Üye silindi 58480

paradoxlu sorunuza en genel cevap :

Cunku biz apacik bir simulasyonda yasiyoruz(ayet) ! Bu saatten sonra bunu inkar edecek halimiz bile kalmadi !
Uzaya cikmadan once astronotlar bir simulasyona tabi tutulurlar. Burada yapay zorluklar ve sasirtmacalarla basa cikmalari beklenir. Astronotlar bunun bilincinde davranirlar.

Yasadigimiz dunya daha en bastan bir deneme tahtasi olarak yaratildi. Bir taslak projesiymisiz meger hepimiz. Bir fabrikada defolu urunler nasil toplanip imha ediliyorsa yeryuzundeki insanlarin da bir kismi defolu urundur.

Fabrikada uretilen bir robot belki hizmet edebilir, ama defoludur yani internete baglanmada sorun yasar belki modemi bozuktur ve kendi kendini guncelleyemez. Ve nesneleri tanimlayamayacagi icin o kendi ofline dunyasinda yasar. Belki oyle bir yapay zeka ile kodlanmistir ki icini acip baktirtmak bile istemez ve oldugu gibi kalir. Simdi bu robot tabi ki defoludur ve kendine de yaratilis amacina da zarar verecegi icin imha edilir. Imha edilmeden once HER TURLU teste tabi tutulur ama.

Biz de oyleyiz. 7 cakramizla da imtihan olan robotlariz. Ilahi feyze ne kadar acigiz (tac cakrasi) ? Sevgi ve merhamet konusunda ne leveldeyiz (kalp) ? Bilgelik ve ilimde hic guncellendik mi, mucadele ve cehd gucumuz (kok cakrasi olmasi lazim) hic ambalajindan cikti mi?

Idrak ? kendimizin farkinda degilsek zaten varligimiz daha simdiden degersizdir. Hic sahadet ettik mi ? VArlik alemini taktir edip yokluk icinde yalniz kalinca kendimizi bulabilecegimiz bir konum attik mi kendimize? Simdiden var oldugumuzun idrakinin ucunu kacirmis haldeysek bu alemi bir sanri sayabiliriz simdiden. Degersizlik hissi iste burada baslar.

Tanri imtihanin sonucu biliyor zaten ! Ama bizi, bize sahit ederek kendimizin aslinda ne oldugunu bize yasatarak ogretmeyi murad etti ! Bizim secimlerimiz Ona surpriz olmayacak bilakis kendi kendimize surpriz olacak.

Sistemin kurallari zaten konmus. Sistemin icindeyiz, disina cikip yeni bir kanun koyabilen varsa koysun. Bilim ilerledikce sistemin onceden ayetlerle konmus referanslarina ulasiyor sadece.

Lilitschild

Kayıtlı Üye
Bu tam olarak nasıl yapılıyor detay verebilir misiniz

Mistedover

Kayıtlı Üye

unbroken

Kayıtlı Üye
Hayatınızda olan insanlardan ziyade etkileşim dışında olduğunuz insanlarla bu denli sorun yaşamanız garibime gitti. Siz nasıl etki alanı dışına çıkarıyorsanız aynı şekilde aileniz de çıkartmalı bence. Her insanın hayatında yanlış insanlar olur zarar verir ama biter gider bi şekilde. Sürekli insanların değişmesi ama olayların aynı şekilde tekerrür etmesi hayli tuhaf. Bu insanlar size şurdan doğru geçerken musallat olabilir mi? Muhakkak bir başlangıcı var bu silsilenin değil mi? Tanışma, görüşme, hayata dahil olma bu durumdayken kıskançlıklar vesaire oldu diyelim, tam birşeyler ters giderken hayatınızdan çıkardınız bu insanları ve daha sonra sizinle uğraşmaya başladılar hemde başka hiçbir işleri yokmuşcasına.
Siz tamamen masumsunuz ama diğer insanlar şeytani?? Hem de bir şekilde hayatınıza girenlerin tümü?? Ortada bir soru olduğu kesin ama sorunun kaynağı belli değil. Sizi üzmek asla istemem ama bir uzmana danışmanızda fayda var denemekten birşey kaybetmezsiniz.

Lilitschild

Kayıtlı Üye
Hayatınızda olan insanlardan ziyade etkileşim dışında olduğunuz insanlarla bu denli sorun yaşamanız garibime gitti. Siz nasıl etki alanı dışına çıkarıyorsanız aynı şekilde aileniz de çıkartmalı bence. Her insanın hayatında yanlış insanlar olur zarar verir ama biter gider bi şekilde. Sürekli insanların değişmesi ama olayların aynı şekilde tekerrür etmesi hayli tuhaf. Bu insanlar size şurdan doğru geçerken musallat olabilir mi? Muhakkak bir başlangıcı var bu silsilenin değil mi? Tanışma, görüşme, hayata dahil olma bu durumdayken kıskançlıklar vesaire oldu diyelim, tam birşeyler ters giderken hayatınızdan çıkardınız bu insanları ve daha sonra sizinle uğraşmaya başladılar hemde başka hiçbir işleri yokmuşcasına.
Siz tamamen masumsunuz ama diğer insanlar şeytani?? Hem de bir şekilde hayatınıza girenlerin tümü?? Ortada bir soru olduğu kesin ama sorunun kaynağı belli değil. Sizi üzmek asla istemem ama bir uzmana danışmanızda fayda var denemekten birşey kaybetmezsiniz.

evet garip olan da bu zaten merhaba merhaba dışında diyalog olmayan hiçbir şekilde sınırlarına girmediğiniz hayatınızda sadece yan komşudan ötesi olmayan biri bu mesela evler zaten müstakil bitişik bahçe sınırından başka hıcbır ortak noktamız yok , hayatında olan ınsanlarla sorun yasamak oldukca doğal ama bu değil. olayın başlangıcı yok.

bahsi geçen kişiler işsiz bütün gün evlerinin bahçesinde oturup kimi rahatsız etsem diye düşünüyorlar ,kendılerıne ıs edınıyorlar baya baya durduk yere oluyor bunlar yani. biz nereye gitsek bir şekilde göze çarpıyoruz. ailem çok iyi insanlar calısıyoruz kendı halımızdeyız.

evet masumum . günahlarım elbette vardır ama bunlar kendime zarar veriyordur başkalarına asla değil.. ve evet benım hayatıma gıren ınsanların %98i şeytaniydi. kimisi bana zarar verdi, kimisi vermek istedi bir şey oldu Allah engelledi diye düşünüyorum. artık bütün bu olanlardan yorulup hayatımdakı butun ınsanları cıkarttım. sorun istemiyordum. insanların bana musallat olmasından bıkmıştım butun sosyal medyayı da kapattım dedim bari huzur bulayım evimde ertesi gün bu olay oluyor. hep böyle yani.

hayatıma sürekli bir şeytan sinsice sızıyor bunu farkettim anlamıyorum neden olabilir ve nasıl çözülebilir bilmiyorum kendimi zor tutuyorum.

unbroken

Kayıtlı Üye
evet garip olan da bu zaten merhaba merhaba dışında diyalog olmayan hiçbir şekilde sınırlarına girmediğiniz hayatınızda sadece yan komşudan ötesi olmayan biri bu mesela evler zaten müstakil bitişik bahçe sınırından başka hıcbır ortak noktamız yok , hayatında olan ınsanlarla sorun yasamak oldukca doğal ama bu değil. olayın başlangıcı yok.

bahsi geçen kişiler işsiz bütün gün evlerinin bahçesinde oturup kimi rahatsız etsem diye düşünüyorlar ,kendılerıne ıs edınıyorlar baya baya durduk yere oluyor bunlar yani. biz nereye gitsek bir şekilde göze çarpıyoruz. ailem çok iyi insanlar calısıyoruz kendı halımızdeyız.

evet masumum . günahlarım elbette vardır ama bunlar kendime zarar veriyordur başkalarına asla değil.. ve evet benım hayatıma gıren ınsanların %98i şeytaniydi. kimisi bana zarar verdi, kimisi vermek istedi bir şey oldu Allah engelledi diye düşünüyorum. artık bütün bu olanlardan yorulup hayatımdakı butun ınsanları cıkarttım. sorun istemiyordum. insanların bana musallat olmasından bıkmıştım butun sosyal medyayı da kapattım dedim bari huzur bulayım evimde ertesi gün bu olay oluyor. hep böyle yani.

hayatıma sürekli bir şeytan sinsice sızıyor bunu farkettim anlamıyorum neden olabilir ve nasıl çözülebilir bilmiyorum kendimi zor tutuyorum.

Çirkef kendinden daha çirkefini görmedikçe durmaz.Dilerim başlarındaki dertten sizi göremeyecek duruma gelirler de kurtulursunuz. Şiddet yanlısı biri değilim ama benim başıma böyle musallat olacak insana ciddi zarar veririm misli ile karşılık veririm yapım gereği. Sizin yapınız buna müsait değil anladığım kadarı ile tevekkül ediyorsunuz. Sabrınızın sonu selamete çıkar umarım.

Lilitschild

Kayıtlı Üye
Çirkef kendinden daha çirkefini görmedikçe durmaz.Dilerim başlarındaki dertten sizi göremeyecek duruma gelirler de kurtulursunuz. Şiddet yanlısı biri değilim ama benim başıma böyle musallat olacak insana ciddi zarar veririm misli ile karşılık veririm yapım gereği. Sizin yapınız buna müsait değil anladığım kadarı ile tevekkül ediyorsunuz. Sabrınızın sonu selamete çıkar umarım.

AMİN...
yapım buna müsait intikam almadan rahat duramam... ama kariyerim gereği beni sıkıntıya sokar hukuki herhangi bir süreç o yüzden duruyorum. devam ederlerse kendimle bağlantılanamıcak şekilde başlarına iş getiricem ama yapmak istemiyorum zorla adamı çileden çıkarıyorlar.... belalarını Allahtan bulsunlar diyorum inşallah cuma gününün hürmetine Allah bunları helak eder giderler başımızdan.