Arapça bılen acil cevırebılırse cok memnun olurum

sevo123

Kayıtlı Üye
Bu duayı arapca bılen arkadasımız kardesımız cok dua alır..Kac kişi ‘evlıyaların dılek ıstek duası’ adı altında yayınlanan bu duamızı, okuduktan sonra bırcok ruya (olumsuza yonelık bazı karartılar sıyah varlıklar) gordugunden bahsedıyor.Bende bunlardan bırıyım.Rıca etsem harfıyen cevrımı yapabılırsek kafamızdakı soru işaretlerıde kalkar.. şimdiden cok tesekkur ederım.(
  1. Lahavle Vela kuvvete illa billahil aliyyil azim
  2. Allahümme inni eseluke ya kadimu
  3. Ya daimu
  4. Ya vitru
  5. Ya ehadu
  6. Ya samedu
  7. Ya hayyum
  8. Ya kayyum
  9. Ya zelcelali Vel ikram
  10. Fein tevellev fekul
  11. Hasbiyallahü lailaheillahu Ve Aleyhi tevekkeltü Ve hüve rabbil arsil azim

quanttum

Kayıtlı Üye
Güç ve Kuvvet yanlızca Yüce Allah’tandır
Allahım senden dilerim, ey kadim olan
Ey daim olan
Ey benzersiz olan
Ey Tek olan
Ey herşeyin ona muhtaç olduğu ama hiçbir şeye muhtaç olmayan
Ey hayat veren
Ey herşeyi bir arada tutan
Ey Celal, azamet ve büyük ikram sahibi
Eğer aldırmazlarsa onlara de ki: Bana Allah yeter! O'ndan başka ilah yoktur! Ben O'na dayanmaktayım ve O büyük Arş'ın sahibidir! (Tevbe/129)
Şimdi aynı konuyu heryere açmayı bırak elli kere açıklaması yapıldı. İyi günler

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
bazı duaların belli sayıda ve belli bir gün sayısında okunması başka şeyleri işin içine sokabiliyor diye okumuştum sanırım bundan dolayı da olabilir

dokidokimomo

Kayıtlı Üye
Okudum şu an bir değişiklik olursa sizi de bilgilendiririm.ucuncu gözle uğraşıyorum

Berliner

Kayıtlı Üye
orada yazanların her birinin ayrı ayrı büyük havasları vardır.
hepsi toplu olarak değil de birini veya birkaçını çoklu sayılarda genelde ebcedi veya olması gereken bir sayısı vardır o sayıda okuyup halvette riyazet ve oruc halinde bu zikirlerin esmaların yetkileri alınır. dua kabul olması için okuyabilirsiniz elbette sorun olmaz. ama ben bu isimlerin zikirlerin hadimleri ile görüşeyim konuşayım bana yardım etsinler derseniz olmaz. Tabi ki En doğrusunu elbette Allah bilir.
selametle

sevo123

Kayıtlı Üye
orada yazanların her birinin ayrı ayrı büyük havasları vardır.
hepsi toplu olarak değil de birini veya birkaçını çoklu sayılarda genelde ebcedi veya olması gereken bir sayısı vardır o sayıda okuyup halvette riyazet ve oruc halinde bu zikirlerin esmaların yetkileri alınır. dua kabul olması için okuyabilirsiniz elbette sorun olmaz. ama ben bu isimlerin zikirlerin hadimleri ile görüşeyim konuşayım bana yardım etsinler derseniz olmaz. Tabi ki En doğrusunu elbette Allah bilir.
selametle
Biraz daha genıs bır anlatım olursa, yanı tesekkurler ama bu duanın kelımelerının anlamlarında mı farklı anlamlar içerıyor? Bu dua normal sekılde yatmadan 20 kere fılan okunup yatılmıstı o sekılde gorulmustu o varlık.. bu duanın ne anlama geldıgını kımın dedıgını ( googla evlıyaların dılek ıstek duaları) dıye yazın ılk sırada cıkıyor bakın ıstersenız?

quanttum

Kayıtlı Üye
Biraz daha genıs bır anlatım olursa, yanı tesekkurler ama bu duanın kelımelerının anlamlarında mı farklı anlamlar içerıyor? Bu dua normal sekılde yatmadan 20 kere fılan okunup yatılmıstı o sekılde gorulmustu o varlık.. bu duanın ne anlama geldıgını kımın dedıgını ( googla evlıyaların dılek ıstek duaları) dıye yazın ılk sırada cıkıyor bakın ıstersenız?
Arkadaşım dalga mı geçiyorsun daha nasıl tatmin edebiliriz seni birebir çevirisini yazdım

Berliner

Kayıtlı Üye

Yukarıda arkadaş açıklamalarını yazmış. açıklamalar onlar zaten. varlık görülmesininde bir etkisi olabilir ama devamlı böyle okumak yerine dediğim gibi içerisinden biri üzerine yoğunlaşmak daha mantıklı çünkü her biri ayrı havassı ayrı etkisi olan ayetler esmalar ve Allah kelamları var. Her biri zaten başlı başına bir dünya. onu kastediyorum. Yani toplam olarak her birini 20 defa okumuş olursunuz. o da güclü bir etki yapmaz. istekte dilekte kullanılabilir zaten Allah'u teala yüce kitabında Araf suresi 180 de zaten esmalar ile dua ediniz diyor yani esmaların azımsanmayacak kadar güclü etkisi var bunu dualarınızda kullanabilirsiniz. Ama yetkisini icazetini alayım perdemi açsın felan derseniz etkisi az olacaktır. Doğrusunu Allah bilir.

Araf 180 : Ve lillâhil esmâul husnâ fed’uhu bihâ ve zerûllezîne yulhıdûne fî esmâih(esmâihî), se yuczevne mâ kânû ya’melûn(ya’melûne).
En güzel isimler Allah'ındır, artık O'na onunla (esmaları ile) dua ediniz! Allah'ın isimlerini (mânâsını) saptıranları terket! Yapmış oldukları şeyden dolayı yakında cezalandırılacaklar.

sevo123

Kayıtlı Üye
Tam
Yukarıda arkadaş açıklamalarını yazmış. açıklamalar onlar zaten. varlık görülmesininde bir etkisi olabilir ama devamlı böyle okumak yerine dediğim gibi içerisinden biri üzerine yoğunlaşmak daha mantıklı çünkü her biri ayrı havassı ayrı etkisi olan ayetler esmalar ve Allah kelamları var. Her biri zaten başlı başına bir dünya. onu kastediyorum. Yani toplam olarak her birini 20 defa okumuş olursunuz. o da güclü bir etki yapmaz. istekte dilekte kullanılabilir zaten Allah'u teala yüce kitabında Araf suresi 180 de zaten esmalar ile dua ediniz diyor yani esmaların azımsanmayacak kadar güclü etkisi var bunu dualarınızda kullanabilirsiniz. Ama yetkisini icazetini alayım perdemi açsın felan derseniz etkisi az olacaktır. Doğrusunu Allah bilir.

Araf 180 : Ve lillâhil esmâul husnâ fed’uhu bihâ ve zerûllezîne yulhıdûne fî esmâih(esmâihî), se yuczevne mâ kânû ya’melûn(ya’melûne).
En güzel isimler Allah'ındır, artık O'na onunla (esmaları ile) dua ediniz! Allah'ın isimlerini (mânâsını) saptıranları terket! Yapmış oldukları şeyden dolayı yakında cezalandırılacaklar.[/QUOTE
Tamam kardesım .sızler bılgılısınız .. ucundan anlamaya calısıyorum sızlerı ... gucum yettıgınce

sevo123

Kayıtlı Üye

En güzel isimler Allah'ındır, artık O'na onunla (esmaları ile) dua ediniz! Allah'ın isimlerini (mânâsını) saptıranları terket! Yapmış oldukları şeyden dolayı yakında cezalandırılacaklar.
Tamam kardesım... sizler bılgılısınız kardesciğim.. bızlerde ucundan bi hikmet algılayabılırsek gucumuz yettıgınce ınsAllah.