Aklıma gelen seyleri yasamak

bambina1

Kayıtlı Üye
Merhaba herkese.
Benimki aslında cok buyuk bir sorun degil, hatta hic sorun degil fakat aklıma takılıyor.
Benim gun icinde hic yoktan aklıma gelen hersey o gun icinde mutlaka basıma geliyor. Bu bilincli olarak kafa yordugum seylerde olmuyor yalnızca bir anda aklıma takılan seyler, mesela bi sarkıyı hatırlayıp onu duymak ya da birini hatırlayınca onun araması gibi...
Tarot ve katina bakmaya calisirim ama mesela herseyi cat diye soyleyebilenlerden degilim kart anlamları uzerinden bakarım, kahve falan bakamam mesela yani o kadar spirituel biri degilim...
Bu olanların sebebi nedir sizce? Yani bir iki degil surekli oluyor ve ben de artık merak etmeye basladım. Simdiden tesekkurler.

Willard Deleyn

Kayıtlı Üye
İş
Çevirmen
Merhaba, öngörü (premonition) yeteneğiniz olabilir. Bu aklınıza gelen şeyler, aktif olarak kendi ürettiğiniz fikirler mi? Yoksa boşluktan gelir gibi olan bilgiler mi? Bu ikisinin ayırdına vardığınızda kabiliyetinizi daha isabetli kullanabilirsiniz.

bambina1

Kayıtlı Üye
Cevabınız icin tesekkurler.
Bunlar genellikle o an ugrastıgım isle hic alakası olmayan bi takım sozler ya da olaylar. Mesela dedigim gibi bir sarkı gelse aklıma onu bi yerden gecerken duyuyorum, alakasız biri gelir mesela aklıma durup dururken o kisi ya arar ya da gorurum. Gecen gun kuzenimin cok onceden soyledigi birsey geldi aklıma, ama kafamın takıldıgı ya da garip olan bisey degil oylesine soyledigi bi cumle, o aksam catkapı geldi ve konusurken aynı cumleyi soyledi, ki cok alakasızdı hic beklemiyordum. Bu gibi seyler genelde. Bilincli yapmıyorum kesinlikle, istiyorum ama olmuyor daha dogrusu.
Ongoruyu daha once hic duymamıstım, mutlaka arastıracagım.

Willard Deleyn

Kayıtlı Üye
İş
Çevirmen
Bahsettiğim iki husus önemli. Öngörünüz varsa bile, doğal olarak kendi ürettiğiniz düşünceleriniz de mevcuttur. Ancak haricinde gelen bilgiler yani "out of void" / hiçlikten gelir gibi olanlar sizin psişik yanınızın ortaya çıkış şeklidir. Tabi şunu da unutmayın. Duygular ve kişisel meseleler işin içine girdikçe, edineceğiniz bilgilerde sapmalar olabilir. Yani her malum olan, gerçek olacak diye şartlandırmayın kendinizi. Akışına bırakın.

Efset

Kayıtlı Üye
Aynı durum bende de var..
Iyi veya kötü genel olarak aklıma gelen başıma gelir .
Hiç nedenini merak etmedim ama bu yönümü sevmem genelde kötü olayları hissederim .
Mesela önceden, kötü olaylar olmadan önce bir anda mutsuz ve depresif bir hal alırdım.
Içim huzursuz olurdu ve hemen akabinde kötü bir olay yaşanırdı. Benim de aramadı etmedi dediğim kisi arar.bende şimdi merak ettim.
Bunu geliştirme şansımız var mi ki ?

Efset

Kayıtlı Üye
Hatta bir ara nisanli iken nisanlim ile dışarı cikmistik...
Bir anda içime adını koyamadigim tarifsiz bir his geldi .
Telefonum masanın üzerinde duruyordu.
Alıp sessiz e aldım.
Ters çevirdim hatta .
Sonra bir baktım bana oldukça kötü gunler yasatan kisi mesaj atmış ve aramış.
Eğer nisanlim şu anki eşim görmüş olsaydı ayrilabilirdik de onun yüzünden.
Bu şekilde oluyor

bambina1

Kayıtlı Üye
Evet bu da oluyor bana da, ozellikle sevdigim biriyle kotu bisey yasayacaksam o gun basından itibaren hissederim, yani bi kötü his oluyor o gun uyandıgımdan itibaren, tarif edemem o hissi ama aglayasım geliyor durup dururken...
Cok ustunde durmuyordum bu ara cok yogun bi sekilde olunca aklıma takıldı sormak istedim, cevaplarınız icin tesekkurler