Ajna Çakra Meditasyonunda İpuçları ve Püf Noktalar:

Osiris

Kayıtlı Üye
* Ajna çakrayı akvite etmek için "OM" hecesinin değişik söyleniş biçimleri de vardır. Biz sadece "OM" hecesini sessiz bir şekilde söylenişini tercih ettik çünkü nerdeyse hemen hemen her yerde kullanıla bilir. Yukarıdaki tüm adımları takip edin fakat "OM" (AUM) kelimesini yüksek sesle söylemek dışında, nefes alırken söylenen "Oh", hayal ederken sesin Ajna Çakranıza ve alnınıza aktığını ve sonra nefes verirken sessizce "Mmmm" derken, sesin alnınızdan Ajna Çakranızı terkettiğini hayal ediniz. Gerisi üzeride belirtildiği gibi takip edilmelidir.

-Alıntıdır, İngilizce'den Türkçe'ye çevrilmiştir-

Osiris

Kayıtlı Üye
bizzat deneyimlemiş ve işe yaradığını test etmiş bulunmaktayım.

osho

Kayıtlı Üye
İş
müzisyen/öğrenci
lütfen meditasyonlarınızda "om(aum)" kelimesini kullanmayın.Bunun yerine "Allah" kelimesini kullanırsanız emin olun çok daha güçlü bir meditasyon olacaktır...

osho

Kayıtlı Üye
İş
müzisyen/öğrenci
bu konuda kesin bir bilgi olmamakla birlikte "om" kelimesinin kötü deneyimler getirebileceği inancını taşıyorum yeterli geçerlilikte olmasa da örnekleri vardır,ancak dediğim gibi Allah kelimesi her halukarda daha sağlıklı olur ve daha da önemlisi daha da güçlü bir meditasyon olacağına inanıyorum çünkü eğer zikirli bir meditasyon yapıyor iseniz mutlaka ki zikrin ehemmiyeti oranında bir frekansa yönelirsiniz doğal olarak tabi bu benim fikrim tabii ki benim gibi düşünmeyebilirsiniz...saygılar...

Doganay

Kayıtlı Üye
Ben ikisinide denedim. Allah bende çok daha güçlü bir etki yarattı.. Ertesi günümü de farklı bir şekilde tamamen etkiledi. İlerlemekten korktuğum için bıraktım.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Şimdi omm kelimesi de Allah kelimeside tamamen konsantrasyon içindir. Çok büyük bir etkisi bulunmamaktadır. Sadece Allah kelimesinin anlamı ve manası gereği daha huzurlu hissetmeniz olasıdır.