Ailedeki insanların kötü enerjisinden korunmak

metisartemis

Kayıtlı Üye
Merhaba. Babaannem 75 yaşlarında bir kadın. Çok severim, zaten elinde büyüdüm. Ama kötü bir huyu var : insanları kınamak. Cahilliğinden yapıyor bunu belki de ama nedeni önemli değil. Mesela borç yapan insanları kınıyor, boşanan insanları kınıyor (bilirsiniz eskilere göre baba evinden gelinlikle çıktıysan kefenle dönersin) Çok yanlış ama maalesef bu yaştan sonra değişmiyor bazı şeyler. Onun kınadığı ne varsa bizde (çocuklarında ya da torunlarında) çıktı bugüne kadar. Yani o kadar çok şey var ki artık tesadüf diyemiyorum. Üzülen, yıpranan biz oluyoruz. Benim sormak istediğim, bu durumdan nasıl kurtulabiliriz? Yani elbette herkesin hayatta hataları var, tamamen ona bağlamıyorum olayı. Ama yine de o enerjiyi uzaklaştırmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyiz? Şimdiden teşekkür ederim.

Ü

Üye silindi 58480

Cok zor bir durum. Ben de yasiyorum. Benimki kufur de ediyor:rolleyes:
Hatta ilgi ve alakasiz birakinca direk en yakinindaki kisileri hedef almaya basliyor. Ilgi gostermezsen kendi kendine ihtiyar haliyle dert ediniyor yasli ve yorgunluguna verip aciyoruz. Ilgi gostersen bir sure sonra ic mekanizmalarimizi bozuyor isyan enerjisi cok fazla, memnuniyetsiz. Guzel olaylari israrla ignor edip illa isyan edecegi, neseyi kaciracagi bir taraf buluyor. Bulamazsa hayal gucu ile uretiyor.

Tum gucunu ve yasama baglanma motivasyonunu baskalarinin nesesini kacirabilmekten aliyor. Onu yapmadi mi kahrindan olecek bunu o da dahil hepimiz biliyoruz. Insanlarin nesesi ile neselenen biri asla degil.

Simdi ben tum dualarimi edip ibretimi alip ihtiyarladigim zaman nasil biri haline gelmemek icin iyice gozlem yapiyorum. Insan ibret nazarini da beslemelidir saglikli bir yasam icin.

O enerjiyi uzaklastiramazsiniz. Ama o enerjiyi absurde edecek bir enerji bilincine ulasabilirsiniz. Bu olmazsa havlayan kopege daha cok havlamasi icin hal ve hareket dilinizle tesvik vermis olursunuz.

Aisling

Kayıtlı Üye
Böyle insanlar mutsuz insanlar. Mutlu olmayı bilmeyen insanlar. Ben mutsuz ve huzursuzum sende öyle ol diyorlar. Sahip olamadıklarını başkalarında gördükleri için kıskanıyorlar. Kınama denen şey de çamur at izi kalsın'ın diğer adıdır. Çatal dillerinden zehirlerini akıtırlar. Sözleri can yakar. Bizzat kendi dedem ve babam öyle. Sizi anlıyorum. Hep başkalarına karşı nefret ve kin dolu olurlar. Kendileri mukemmelmis gibi diğerlerinin kusurlarını yüzlerine vurma cüretini gösterirler. Bu insanların iletişim kurma şekli bu. Başka türlü iletişim kuramıyorlar insanlarla. Sevgi, saygıyla muhabbetle değil. Hakaret ederek, üzerek, aşağılayarak. Kendinizi böyle insanlardan koruyun. Dillerinden uzak olmak o enerjiyi uzaklaştırmanın tek yolu. Ama yanyana durmak zorunda iseniz kulağınızı tıkayın. Ciddiye almayın. Söyler söyler susar. Alevlendirmezseniz, çabucak söner. Yanlarında yüzeysel konulara yer verin. Derin konuların açılmasına izin vermeyin. İllaki açılırsa mesafeli durun. Benim taktiğim bu. Senelerdir işime yaradı. Yanmaktansa izi kalıyor.

Afifege

Kayıtlı Üye
Benim bildigim bir yontem var. İyice odaklaniyorsunuz ve govdesiyle buyuk bir gul dusunuyorsunuz. Kirmizi isiltili bir gul olsun. Gulun kirmizi cicegi yuzunuze kadar gelsin, yuzunuz kadar olsun. Govdesinde bir kac ignesi olsun ama fazla degil. İki ya da uc tane de cok buyuk olmayan yapragi olsun. Gulu topraklayin. Yani ayaklarinizin altindan bir kordonla toprak ananin kristal kalbine baglayin. Daha sonra egilin ve gule 3 defa kendi adinizi soyleyin sesli bir sekilde ve sizi negatif enerjilerden koruyacagi icin tesekkur edin, niyetinizi soyleyin. Simdi adim attiginizi hayal edin. Gulunuz de sizin attiginiz adimlarla hareket ediyor mu bakin. Eger hareketleriniz birse, artik bir koruyucunuz var demektir. Buna inanin. Genelde duvarlar gibi farkli yontemler kullanilir fakat ben onlari cok sert buluyorum, bu yontem daha iyi geliyor. Her sabah kalktiginizda, gulunuze tesekkur edip onu gonderin ve yenisini yaratin. Sizi sizden daha iyi kimse koruyamaz. :)

Afifege

Kayıtlı Üye
Ayrica sevgili bas melek mikail ile birlikte calisabilirsiniz. Bunlar inancin safligi ve gucu ile daha da etki eden yontemlerdir. Calismalariniza, calismalarinizda kullandiginiz niyet, obje, canli ve varliklara inanip guvenin. Mikailin en onemli gorevi koruma, negatif enerjileri yenme ve bilerek ya da bilmeyerek dagittiniz tum enerjitik parcalarinizi toplamak, size ulastirmaktir. Bunun icin de size soundcloud internet sayfasinda arama kismina suatsound yazip mikail ile olan sesli meditasyon calismasini yapmanizi oneririm. Ayrica iyi bir odaklanma ile Mikaili cagirabilir, ona ihtiyaciniz oldugunu anlatabilir ve yardim isteyebilirsiniz. Sonuclar emin olun tatmin edici olacaktir.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
İnancınıza göre bol bol arınmalar yapmanızda fayda var.