Acılarımı hafiflettiğim , Özgüvenimi arttırdığım yöntemi anlatıyorum.

enesrko

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar öncelikle ufak bir ön bilgilendirme yapayım. Bu yöntem bende çok işe yaradı. Kimsenin sizi anlayamadığını düşünüyorsanız bu yöntem sizde 1 tik daha çok işe yarayacaktır.

Öncelikle bir adet aynaya ihtiyacınız var. Büyük ve sabit bir ayna olmalı. Ben boy aynası kullanıyorum ama dikdörtgen şekilde bir ayna da kullanabilirsiniz.
Sevdiğiniz kıyafetlerinizi kullanabilirsiniz. Ama dikkat ! kötü şeyler yaşadığınız günde giydiğiniz bir elbiseyi giymeyiniz. Kıyafette negatiflik olduğu için terapinin etkisini azaltabilir. İlk önce yüzünüzü yıkıyorsunuz ve saçınızı daha önce hiç yapmadığınız bi tarzda tarıyorsunuz ya da şekil veriyorsunuz. Aynanın karşısına geçiyorsunuz ve orda birini görüyorsunuz. Evet o bir varlık. İstediğiniz her şeyi becerebilecek bir varlık. Bir melekten daha üstün. Bir cinden üstün. Evrende tanrıdan sonra gelen varlık. Her türlü potansiyel var onda. Evet o sizsiniz. Yapmanız gereken tek şey onunla göz teması kurmak. Sağ veya sol gözüne bakıyorsunuz ve istediğinizi söylüyorsunuz. Dertlerinizi dökebilirsiniz çünkü sizi en çok anlayan kişi de o. Evet o size hep yardım etti. Ona bakarak istediğiniz şeyleri söylüyorsunuz. Kalbiniz çok mu acıyor? ona yani dolaylı yoldan kendinize biraz daha azaltmasını söylüyorsunuz. Ve azalıyor. Kendinize güveniniz mi yok ? Diksiyonunuzun bozuk olduğuna mı inanıyorsunuz ? 2 kelimeyi bir araya getiremiyor musunuz ? Hızlı koşamıyor musunuz ? Kendinize inanacak gücünüz kalmadı mı ? Aşk acısı mı çekiyorsunuz ? Kıskanç mısınız ? Kurtulmak istediğiniz bir şey mi var ? Kavuşmak istediğiniz bir muradınız mı var ? Bu yöntemle aşacağınıza inanıyorum.

Şahsen her gün 1 defa yaptım ve özgüvenim arttı. Kıskançlığım azaldı. İntikam arzumu kısmen bastırdım. 2 kelimeyi bir araya getiremiyordum artık arkadaşlarım çok güzel konuştuğum için beni övüyor. Futbol oynayamıyordum artık harika oynuyorum. Çok fazla ağlıyordum artık pek ağlayamıyorum. ( Ağlamanın değerini bilmeniz gerek çünkü bazen çok üzülüp te ağlayamamak çok kötü oluyor. ) Bunun dışında sayamadığım kadar çok şey var. Bu yöntemi 1 ay boyunca denemenizi tavsiye ediyorum. Ben aylarca kafamı taktığım sorunlarımı tek günde bu yolla inanılmaz derecede azalttım. Denemek ya da denememek size kalmış. Sevgiyle ve ışıkla. Allaha emanet olunuz :)

Parpsikolog

Kayıtlı Üye
Ben kesinlikle işe yarayacağını düşünüyorum bu yöntemin. Çok güzel bir paylaşım olmuş, sorunlarınızdan kurtulmanıza çok sevindim. Sevgiyle kalın. :)

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
Bende beğendim hergün veya en azından haftada bir yapacağım mutlaka faydası olur.Teşekkürler

vivalavida

Kayıtlı Üye
Mucızelere ınanırım, daha dun basladım yapmaya. Ayna karsısında konusurken, hele kı gozlerımın ıcıne bakarak anlatırken ınanılmaz sıkıldım, bunaldım, kotu hıssettım. Ama devam ettım, aslında o kadar da cok sorunum yokmus, tekrarlayıp durdugum ıcın oyle algılıyormusum. Dun gece, hıc ummadıgım bır saatte aylardır cozemedıgım bır sey duzeldı. Hıc beklemıyordum. Harıkasınız.:) soylenecek cok sey var, mınıcık, ufacık bı tas yerınden oynasa, hatta oynamasın sadece ustundekı toz kalksa bıle ınanılmaz degısıklıkler oluyor. Bambaska kapılar acılıyor. Tesekkurler arkadaslar. :)

ASCG

Kayıtlı Üye
Deneyeceğim. Faydasını görmek dileğiyle. :D

Ashina

Kayıtlı Üye
Ben de sabahtan itibaren bir ay boyunca deneyeceğim. Denemek ile bir şey kaybetmeyiz. Umarım uygulama deneyen herkese iyi sonuç verir.