Aç kalarak sağlığa kavuşma.Aidin Salih'in listesi

ihtiyar76

Banlı Kullanıcı
@yay, hayvansal gidalardan kisa bir süredir uzak duruyorum. Et yemezdim zaten ama peynir benim vazgecilmezimdi. Amacim kilo vermek değil di fakat iki gün önce tarti 44.7 gr gösterdi. Diyet için belki kullanabilirsin.

Ü

Üye silindi 58480

Ben A+ grubuyum
Ve bu grup vejeteryan bir grupmuș.

Ama ben et yemeden duramıyordum. Sonra farkettim ki ne zaman et yesem asabi oluyorum. Başım ağrıyor. Bir süre halsizlik geçiriyorum. Hatta kilo alıyorum.

1,5 2 aydır vejeteryan besleniyorum ve sonuç şimdi kendini belli ediyor artık.

Mercimek, bulgur, patlıcan, barbunya, kurufasulye, börek, çörek, krep, lokma... ? Meğerse ne güzel yiyecekler varmış.

Kırmızı süzme mercimek bol limonlu, hafif tereyağlı ve zencefilli ne zaman yesem vallahi daha ilk kaşıkta gözlerimi yumup lezzetin ve şifanın ibadet gibi başladığını hissediyorum.?

Et yaramıyor bana çünkü A kan grubu zaten proteini herşeyden alabiliyor. Maydonozdan bile. Çünkü herşeyde protein zaten var. Protein yapı taşı çünkü. Protein olmasa bitkinin kendisi olmaz. Ama bir O(sıfır) grubu mutlaka et yemeli. Onların kanı daha asitli. O asit bitkileri ve salataları direk eritiyor. Proteini kaba besinlerden almak zorundalar.

Kan grubunuza göre beslenkrseniz istediğiniz kadar yiyin yağa dönüşmez. Çünkü hakkı ile dayma zamanında gerçekleşir. Doyduğunu anlamamak denen şey sizin tabiatiniza uygunsuz yemeniz dolayısı ile içindeki o sesin son ana kadar kendi grubuna göre bir besin gireceğini beklemesidir.

Ü

Üye silindi 58480

Gerçi haftada bir lahmacun hala yiyorum.
Ama 2 kat limon sıkıyorum extra asit takviyesi için, içini iki kat yeşillikler ve roka ile dolduruyorum. Üstüne 6 saat kendimi serbest bırakıyorum çünkü eti sindirmem uzun sürüyor. Yanında ayran da içmiyorum ve sonuç mükemmel. Zaten bol yeşillik sıvı ihtiyacını da bastırıyor.

Ama Sıfır O grupları ve B ler lahmacunu 4 saatte eritip üstüne istedikleri gibi yemek yiyebilirler. Ama A' lar ne yazık ki doğru zamana kadar beklemek zorunda.

İşte bu yüzden bazı insanlar yiyip yiyip kilo almazken bazıları da en ufak Bi yemekte kilo alıyorlar. Tamamen kan grupları ile alakalı. Şanslı olup olmamakla bir alakası yok. Tamamen değişkenleri yönetebilip yonetememekle alakalı

nomansland

Kayıtlı Üye
Kilo verdiniz mi?
Evet, her gün 1 kilo kadar kaybettim ve toplamda 6.4 kilo falan vermiştim. Kas yıkımının önüne geçebilmek adına her gün hafif ağırlıklarla temel hareketler yaptım. 2 kilo da geri aldım beslenmeye başlayınca malum kaslar glikojen doluyor vb. Totalde 4 kilo civarı verdim. Direk verdiğin gibi alırsın demişlerdi ancak ben çok çok fazla yediğim halde uzun süre kilo almamıştım. Kişiden kişiye bu tarz parametrelerin değiştiğini de unutmamak gerekiyor ama.