4 Element Meditasyonu

Ra_

Banlı Kullanıcı
İş
Araştırmacı Yazar
Birkaç kişi tarafından geliştirilen bir tekniktir.(Daha doğrusu ben ve 3 arkadaşım )Gerçekten enerji akışını daha iyi hissediyorsunuz.Şu anda kullanan azınlıkta bir sayı isteyen dener istemeyene zorlama yok.Deneyenler yorumlarını paylaşırsa sevinirim. Resim de anlatmaya çalıştım "?" kısmı sizsiniz üstenizdeki ateş, altınızdaki su , sağınızdaki hava , solunuzdaki toprak elementi oluyor.Ben ateş yerine mum yakıyorum.Toprakta cam tabağa toprak koyuyorum suda gene cam tabağa su koyuyorum.Hava yerine boş cam tabak koyuyorum.Sırayla sırası önemli a soldan sağa doğru ( saat yönü ) ateşten başlayarak elementleri aktifleştiriyoruz.Seansı kapatırken gene sırasıyla ( saat yönü ) ateşten başlayıp hava-su-toprak elementleriyle kapanışı yapıyoruz.Burada dikkat edilecek husus elementlere saygısızlık yapılmaması mesela mumu üfleyerek değil de kibarca elimizle yelleyerek söndürmek gibi.Meditasyon sırasında mümkün olduğunca maddi dünyadan kopuyoruz , birşeyler düşünmemeye çalışıyoruz ve o elementlerin içimizi saran enerjisine odaklanıyoruz.Belirli bir seviyeden sonra elementlere hükmetme değil de Tanrının lütfuyla kontrol edebilir hale geliyoruz.(Gerçekten belirli amaçlar doğrultusunda herkesin hayrına olacak şekilde)

Ekli dosyayı görüntüle 4301

Arkadaşımın başından geçen olayı aktaracağım o zamanlar çokta yeni değiliz ama daha yeni oturttuyduk tekniği kendisi iş arkadaşının yanına giderken (iş arkadaşı da spritualist ona bu teknikten bahsedecek) şansına yağmur yağmaya başlıyor.Gecenin bir saati yağmur başlıyor.Yol aslında çok uzun değil yağmur şiddetli olduğu için taksi çevirmeye çalışıyor lakin ki hiçbir taksi durmuyor hatta ıslatarak geçiyor şimdi belli kat etmiş eve de dönmek istemiyor.Çünkü daha önce zaten zatürre geçirmiş ev daha uzakta kalıyor.Anlayacağınız oraya gidilecek belli ki.En sonunda "Tanrım, ben senin enerjini yaymak için gidiyorum.Lütfen yağmurun bir süre dinmesini sağla.İçinden de su elementine sesleniyor biraz ara ver gibisinden olumlamalar yapıyor.Sözü biter bitmez yağmur bir anda duruyor.Arkadaşının evine varıyor ve kapıdan içeri adımını atar atmaz yağmur tekrar başlamaya başlıyor. :) Neden gece çıkmış yola derseniz sabah iş var iş çıkışı eve dönmesi lazım evden arkadaşına geçecek öyle sözleşmişler gece derken de akşamüstü yani öyle geç saatler felan değil.Daha birkaç kişinin yaşadığı olaylar da var ama sonra anlatırım onları.

Bu bir evrensel yaşam enerjisi olduğundan ( biz sadece kaşifiz ) küçük bir uyumlama gerekiyor. Eğer konu ilgi görürse "kendi kendinizi uyumlamayı" anlatacağım.Şifa prosedürü bulunmaktadır ve etkili olduğunu söyleyebilirim.Bu enerjiyi hiçbir şekilde para elde etmek için kullanamazsınız.Parayla şifa gönderme veya başka bir şey için kullanırsanız kesinlikle ters teper haberiniz olsun bunu da söyleyim.Ö.M. atmayınız sorularınızı konu içinde yazınız ve açık olmayan yerleri bana belirtiniz.Hala bir isim bulamadık eğer isim önerileriniz varsa yazabilirsiniz.4'ün gücü tarzı saçma isimler yazmayınız.

Sevgiyle.

MoNa

Kayıtlı Üye
Burada sözünü etmiş olduğunuz herşey benim inancım dahilinde,
uygulamanın mantık temelini de anlıyorum.
Zira bende iyi duygularla niyet etmenin herşeyden daha güçlü ve iyileştirici bir etkiye sahip olduğuna inanıyorum.

Konunun ilgi görmesi durumunda bilgi paylaşması yapabileceğinizi belirtmiş olduğunuz için yazıyorum bu mesajı.
Ve ilgilenme sebebim olan ikinci konu ise, uygulamadan maddi kazanç talep etmemek gerektiğini belirtmeniz.
Tamamen aynı düşüncede ve inançtayım.
Bu uygulamalar insanların faydasına yardımcı olmak niyet ve amacına hizmet etmeli,

bir kazanç kapısı olarak görülmesine en baştan beri karşıyım.

Spiritüel konulara yaklaşmaya başladığım ilk andan itibaren neredeyse herkesin birşey sattığını ve pazarladığını gördüm.
Bilgiyi ve emeği satıyorlar,bunun bir karşılığı olabilir diye kendimi alıştırmaya çalıştıysam da, kalbim ikna olmuyor.
Bu şekilde davranmak,
bu bilgi ve uygulamaların bol parası olan kişilerin hakkı olduğu, ancak böyle kimselerin ulaşıp yararlanabileceği bir lüks olduğu değerlendirmesine sevkediyor beni.

işin ehli olmayanlara bilgi ulaştırmak bir vebal, bunuda çok iyi ayırt etmek lazım, bunun da farkındayım.

Neyse herkes kendisi ne yapıyorsa ancak ondan sorumludur.

Söylemek istediğim, eğer bu bilgiyi paylaşırsanız kimseye karşılık için kullanmayacağıma kesilikle söz veririm.
Zira her öğrendiğim şeyi öğrenmekteki tek amacım ailemdeki insanların şifasına çalışabilmek.

Bazen birşeyi neden yaptığımızı bilmek bizi daha kesin ve kestirme şekilde sonuca götürmeye fayda veriyor.
Spiritüel çalışmalarında böyle bir faydası oldu bana.

Konsantrasyon artırmakta, niyetin gücüne olan inancımın yükselmesinde, enerji bedenlerimizin idraki ile işlerin nasıl çalıştığını farketmekte faydalar elde ettim.

Şimdiden teşekkür ederim.
Kendi çalışma düşüncelerimden de sözetmeye ileriki zamanlarda devam ederim inşaallah.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Üyemiz siteden uzaklaştırma aldığı için mesajınıza cevap veremeyecektir.