Zikirleri kaç adet çekeceğini soran arkadaşlara

fako

Kayıtlı Üye
Etkili olması için gerekli sayıya ulaşmak gerekmezmi ? Allah rızası yerine bir istek yada dilek için edilen zikir ler kafaya göre çekilmiyor diye bilgilendirmedilermi ben şimdi yazarsam yeni laf duymuş çocuk gibi koşturmuş görünecem ancak istek için yapılırsa kuralına uygun olmalıymış hatayı affetmez bu tür uygulamalar diye uyarıldım bende . Sonra tutup kafasına göre uygulama yapmasınlar nedense çok alındım bu konuya

La-edri

Kayıtlı Üye
Bu sitede ibadet amacli zikir verilmiyorki zaten, ben daha rasamadim yani, ibadet icin olaninin rakami yoktur.

Fakat üyeler farkli amaclar icin zikir paylasiyor yada istiyor, su kisi bana asik olsun, rizkim artsin vs gibi. Yani ask icin yapilan rizik icin yapilan zikir karsiliginda zaten uye ask yada rizik istiyor riza degil :p
haliyle bu ibadet degildir onunda rakami vardir. Dervisin olayi baska, bu isler baska..

origanum

Yönetici
Sevgilerimi sunuyorum La-edri :) :Angel_anim::nopity:
Ben bunu anlatmaktan bıktım ve yoruldum artık.

vkc

Kayıtlı Üye
ben her nekadar sayısız yapsam da sayı önemli. namazı rekatla sayıyla kılmıyo muyuz? rukuda secdede 3 er kere okumuyomuyuz?
kafama göre sabahın farzını 2 degil üç kılayım. böyle düşünürsek sayıyı anlarız.
sonucta herşeyde sayı düzen var. bazen zikirlerimizi sayısızda çekebiliriz. keyfiyete kalmış. Ama sayı önemsiz dememek lazım.
Ev arkadaşımın annesinin başına bişey gelmişti. kadın rahatsızlanmıştı. ruhi olarak sarsıntı geçirmişti.uzun süre sebebini bulamadılar.sonradan bulundu. arkadaşım ve ailesi ...... ders alıyolardı.kadıncağız kendisine verilen ders adetlerini kafasına göre arttırmış. baya bi sorun yaşamışlardı. bazı güzel isimlerde çok zikirde sıkıntı olmazmış mesala Nur isminde. Ama bazı esmalar ağır gelio .

LegendStar

Kayıtlı Üye
Konuyu açan arkadaş bir konuda haklıdır.Haklı olduğu taraf İslam dininde yaratıcıya ibadet etmenin,sevgi duymanın ve övgünün sınırı yoktur.Kuranı kerim Allahı zikr etmemiz,onu tesbih etmemiz emredilmiştir. Zikri istediğiniz kadar veya gücünüz yettiği kadar çekebilirsiniz,Bazı havas kitaplarında sizi uyku basıncaya kadar zikre yönlendirir.Ancak bu sayı olayı farklı bir durumdur.Yine havas ilminde sayıların kıymetinden de söz eder.sayılar bir anahtar gibidir,Bazı kapıları açmak için daha doğrusu açacağınız kapılar şifrelenmiştir,Belirli sayı gurublarının bir araya gelmesiyle bazı sırlar açığa çıkarılır,sizden şifre istenir siz o şifreyi girip kapıyı açmanız gerekir.Sonra o kapının ardında neyle karşılaşacağınız sizin amelinizle bağlantılıdır.Sağlıcakla...