Zikir.

Abdullah007

Kayıtlı Üye
Selamün aleykum. Bir soru icin rahatsız ediyorum. Ben normal de günde en az 1000 ile en fazla 25 000 zikir çeken biriyim. Fakat Elhamdülillah zikrini çekerken sol elim ve kolum sanki hiç bir kas kullanmadan havaya kalkıyor. Tabi bunun yanı sıra aşırı rahatlama da oluyor. Ve yine aynı zikri çekerken istemsiz sol elim ve kolum yine kalbime doğru gidiyor. Tabi burada istemsiz kas gücü de kullanıyorum. Bunun sebebi ne olabilir? Bu ilk defa oldu.

boristanblue

Kayıtlı Üye
Selamün aleykum. Bir soru icin rahatsız ediyorum. Ben normal de günde en az 1000 ile en fazla 25 000 zikir çeken biriyim. Fakat Elhamdülillah zikrini çekerken sol elim ve kolum sanki hiç bir kas kullanmadan havaya kalkıyor. Tabi bunun yanı sıra aşırı rahatlama da oluyor. Ve yine aynı zikri çekerken istemsiz sol elim ve kolum yine kalbime doğru gidiyor. Tabi burada istemsiz kas gücü de kullanıyorum. Bunun sebebi ne olabilir? Bu ilk defa oldu.
valla sebebi nedir bilmem ama geçen gün bir arkadaşımızı ziyarete gittik ruh ve sinir hastalıkları bölümüne bir hasta vardı çok zikir çekmekten contayı maalesef yakmış ve tedavi görüyordu.

yani diyeceğim demekki dozajı kaçırıyorsun, dikkat et.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Eğer zikre devam ederken bu enerji sizi çok rahatsiz etmiyorsa tamamlandığında tansiyonunuza ve nabzıniza bakin, 25k zikir çekiyorsanız cok acemi olmadığınızı sanıyorum çünkü bu normal bir insan için çok çok fazla. Ayrica ne zikri olduğu da önemli.
Tansiyon ve nabiz çok yüksek veya düşük olacak diye bir seyde yok sadece normal dinlenme haliyle olan ölçülerinizi karşılaştırın . Buna göre kendi sınırinizi daha iyi anlamış olursunuz.