Zikir

emiras4321

Kayıtlı Üye
Merhaba sayın arkadaşlar, acaba Esmaül Hüsna'dan zikirler çekip güzel deneyim yaşayan yada faydasını gören gören arkadaşlar deneyimi anlatabilir mi 😊

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Esmaül Hüsnadan belirli esmaları çektiğim zaman enerjisel olarak etkisini hissediyorum ama yakın zamanda dinlediğim bir konuşmada, esma zikirlerini dünyalık işler için çektiğinde bedel ödemen gerektiği söylendi, yani işini görürmüş ama borçlu oluyorsun, normal dua ederken esmalar tabiki söylenebilir ama belirli sayılarla anahtar gibi kullanmak tehlikeli olabilir.

emiras4321

Kayıtlı Üye
Esmaül Hüsnadan belirli esmaları çektiğim zaman enerjisel olarak etkisini hissediyorum ama yakın zamanda dinlediğim bir konuşmada, esma zikirlerini dünyalık işler için çektiğinde bedel ödemen gerektiği söylendi, yani işini görürmüş ama borçlu oluyorsun, normal dua ederken esmalar tabiki söylenebilir ama belirli sayılarla anahtar gibi kullanmak tehlikeli olabilir.
Bu durumda ne yapmam gerekiyor yani nasıl cekebilirim

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
İçinden geldiği.. yani mesela her esmanın sayısı var saati var, onları dikkate almadan.. bir de maddi kazanımlara niyet etmeden çek. Ben bir süredir esma çekerken 99 kere okuyorum başına -ya- eki getirerek.. Tabi bu benim görüşüm.. iyi bilen birileri belki farklı bir usül tavsiye edebilir bilemem.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog

Çok doğru. islami unsurların bir sistem halinde kullanılması ilmine Havvas deriz. Havvas ise ağır bir eğitim ile öğrenilebilir.
Havvas ehli öğrendiklerini kullanırken, yasalara göre yapar. Al ver döngüsü de bunlardan biridir.

Esmaların fizik dünya İçin kullanımı İçin gereken şartları öğrenmek ve bunları etkin bir şekilde kullanır hale gelmek için, eğitim almalısınız. Forumlardan öğrenilebilecek bir şey değil. Gizli ilimler halka olduğu gibi açıklanmaz çünkü.

o yüzden de Mya’nın da dediği gibi bir amaç İçin belli kurallar ile okumak yerine. İçinizden geldiği gibi ibadet maksatlı okuma yapınız.

her Esma herkese uygun değildir. Günleri saatleri vardır. Kişiye özel hesaplamaları ise kaç adet ve nasıl okunacağı gibi bilgiler içeririz kısaca Havvas ilmine göre okumak yemek tarifi verir gibi olacak bir şey değil.
Pek çok yerde anlamı bu sayısı bu kadar okuyunuz diye pek çok bilgi görürsünüz.
İstenirse yapılabilir. Lakin söylediğim gibi ibadet ile Havvas bambaşka bir şeydir ve Havvas ilmi bilinmiyorsa kesinlikle yapılmamı sadece ibadet olarak yapılmalıdır.