Zihin Gücüyle Yumurtayı Dik Tutma Yöntemi!

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
:)
Fizik inanılacak bir şey değildir, uçurumdan atlarsanız zemin sizi parçalar :) Tabi istisnalar oluyor doğru açılarla düşerseniz belki parçalanmadan kurtulabilirsiniz :p

Açıkcası konu yeri değil ama merak ediyorum; Hangi fizik nerede konuyu kapatıp raflara kaldırmış :D Fizik bir kişilik gibi değerlendirmemek lazım etrafımızda olup biten herşey fiziktir. Metafizikte buna dahil, sadece modern fizik ile açıklanamıyor :) Kuantum mekaniğinde ki pek çok gariplikte modern fizik ile açıklanamaz, örneğin elektronların aynı anda yeri ve hızının hesaplanamaması veya fotonlar arası telepatik iletişim gibi durumlar modern fizik ile açıklanamaz. Fakat vardır! Yani yok olduğunu iddia etmez kimse, metafizikte durum böyle değil. Çeşitli kültürel durumların etkisiyle subjektif şekilde kuantum mekaniğine tanınan ayrıcalık metafiziğe tanınmamış ve dolayısıyla metafizik yok sayılıyor :) Tabi resmi bir şekilde değil sadece ciddiye alınmıyor.

Nazca düzlüğünü açıklamaya çalıştı ama çalışamadı ve unutturulmaya çalışıldı.
Hareket eden taşlar (abd) açıklamaya çalıştı ama açıklayamadı ve unutturulmaya çalışıldı.
Bitmeyen fırtınaları açıklamaya çalıştı ama açıklayamadı ve unutturulmaya çalışıldı.
Eldridge Gemisi deneyi fizik kurallarına göre açıklamaya çalışıldı ama açıklanamadı ve unutturuldu ve dediğim gibi bu olay raflara kaldırıldı.Araştırılmasına bile izin verilmedi.

Fizik yoktur demiyorum yazımı okuyun.Vardır ama dediğim gibi her olaya bilimsel bir kalıba sokmaya çalışır. Doğa üstülüğü yok sayar. :)

mortuus

Kayıtlı Üye
Nazca düzlüğü yeni oluşmuş bir şey değil ki yahu elbette tam olarak açıklanamayacak, big bang bile bazı durumlarda sorgulanabiliyor :) Ayrıca kim niye unutturmaya çalışsın ki, yani einstein, bohr, hawking in işi yok bu işleri mi organize edecekler :p Bu arada kesinlikle müthiş şeylerdir o çizgiler
Ralph Lorenz isimli bilimadamı tarafından hareketli taş arkadaşlarımız için deney ortamında kanıtlanmış bir teori mevcut
Bitmeyen fırtınalar dediğiniz olayı tam anlayamadım
Philadelphia deneyi, 51. bölge, Roswell olayı bunlar hep kardeş konulardır. Devletle alakalı olan bir şey üzerinden istediğiniz kadar teori üretebilirsiniz, çünkü belge yoktur bu yüzden de tekrarlama şansı yoktur :) Ki olup olmadığı meçhul geçmiş bir konu üzerinden fizik çalışma yapmaz bu tarih biliminin bölümüdür. İddia edilen olayın etkisini kanıtlayabilirseniz bu araştırılır, şimdi diyeceksiniz ki her şey kanıt mı? evet herhalde her şey kanıt! Bilim bu şekilde çalışır. Düşünüyorum öyleyse varım, gibi :) Bu arada yapıldığı iddia edilen deney ışınlanma teknolojisiyle ilgiliydi, yani gemi durduk yere ortadan kaybolmamış, yine fizik :)

Kavram kargaşısının sebebi metafizik ve fiziğin birbiriyle alakasız konular olduğunun sanılması, halbuki metafiziksel bir olay yine fizik ile açıklanabilir. Sadece bizim kavramlaştırabildiğimiz doğada işleyen kurallar ile değil... Üst boyutlarda bizim anlayabileceğimizden çok üstün bir ilim vardır ki zaten biz kendi boyutumuzda ki zamanı bile daha tam anlayamadık.

Aslında aynı şeyleri söylüyoruz ama ben biraz daha bilimsel olan metafiziğe arzuluyum. Herkesin kendi düşüncesi tabi :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Nazca düzlüğü yeni oluşmuş bir şey değil ki yahu elbette tam olarak açıklanamayacak, big bang bile bazı durumlarda sorgulanabiliyor :) Ayrıca kim niye unutturmaya çalışsın ki, yani einstein, bohr, hawking in işi yok bu işleri mi organize edecekler :p Bu arada kesinlikle müthiş şeylerdir o çizgiler
Ralph Lorenz isimli bilimadamı tarafından hareketli taş arkadaşlarımız için deney ortamında kanıtlanmış bir teori mevcut
Bitmeyen fırtınalar dediğiniz olayı tam anlayamadım
Philadelphia deneyi, 51. bölge, Roswell olayı bunlar hep kardeş konulardır. Devletle alakalı olan bir şey üzerinden istediğiniz kadar teori üretebilirsiniz, çünkü belge yoktur bu yüzden de tekrarlama şansı yoktur :) Ki olup olmadığı meçhul geçmiş bir konu üzerinden fizik çalışma yapmaz bu tarih biliminin bölümüdür. İddia edilen olayın etkisini kanıtlayabilirseniz bu araştırılır, şimdi diyeceksiniz ki her şey kanıt mı? evet herhalde her şey kanıt! Bilim bu şekilde çalışır. Düşünüyorum öyleyse varım, gibi :) Bu arada yapıldığı iddia edilen deney ışınlanma teknolojisiyle ilgiliydi, yani gemi durduk yere ortadan kaybolmamış, yine fizik :)

Kavram kargaşısının sebebi metafizik ve fiziğin birbiriyle alakasız konular olduğunun sanılması, halbuki metafiziksel bir olay yine fizik ile açıklanabilir. Sadece bizim kavramlaştırabildiğimiz doğada işleyen kurallar ile değil... Üst boyutlarda bizim anlayabileceğimizden çok üstün bir ilim vardır ki zaten biz kendi boyutumuzda ki zamanı bile daha tam anlayamadık.

Aslında aynı şeyleri söylüyoruz ama ben biraz daha bilimsel olan metafiziğe arzuluyum. Herkesin kendi düşüncesi tabi :)

Doğru bende demiştim zaten herkesin kendi düşüncesi. :)

Hareketli taşlar için bir çok deney yapılmış,teori üretilmiş ama hiç bir teori kanıtlanamamıştır. :) Bu olayı özel olarak araştırmıştım. :)

Parapsikoloji kavram olarak Metafiziğe giriyor ama Fizik parapsikolojiyi açıklayamaz,açıklayamamıştır. :)

Konu amacından sapmasın bence keselim. :)

gümüş

Kayıtlı Üye
Doğru bende demiştim zaten herkesin kendi düşüncesi. :)

Hareketli taşlar için bir çok deney yapılmış,teori üretilmiş ama hiç bir teori kanıtlanamamıştır. :) Bu olayı özel olarak araştırmıştım. :)

Parapsikoloji kavram olarak Metafiziğe giriyor ama Fizik parapsikolojiyi açıklayamaz,açıklayamamıştır. :)

Konu amacından sapmasın bence keselim. :)

tataaaaa...
Gecenin gıcık moderatörü geldi, kendini güncellemelisin sevgili Tai Chi :)

ABD'nin Kaliforniya ile Nevada eyaletlerinin sınırında bulunan Death Valley (Ölüm Vadisi), "hareket eden taşları" ile yıllardan beri bilim adamlarını çekiyor. Günlerce gözlemlenen taşların yer değiştirmesi ise tüm araştırmalara rağmen açıklanamıyordu.
Bir teze göre, rüzgar, taşların kum üzerinde kaymalarını sağlıyor. Ancak yüzlerce kiloluk taşları hareket ettirecek kadar şiddetli rüzgarlar kaydedilmiyor. Ayrıca aynı noktadan hareket etmeye başlayan taşların nasıl olup da farklı yönlere yöneldiklerini kimse açıklayamıyor.
Buradaki taşların kendiliğinden 700 metre ilerlemiş olması rüzgar teorisini baştan bozdu.
Yelken taşlar için araştırma yapan NASA'nın jeologları sonunda muammayı çözmeyi başardı.
Profesör Ralph Lorenz, vadinin bir göl yatağı olduğuna dikkat çekerek, "Burada belli dönemlerde su yukarıya çıkmaktadır.Yukarıya çıkan su aşırı soğuklarda bir buz tabakası oluşturuyor.Rüzgarla hareket eden buz tabakası üstündeki taşlarıda hareket ettiriyor.Taş hareket ederken altındaki çamurda iz bırakıyor" dedi.
Profesör Ralph Lorenz, teorisinin doğruluğunu buz üstüne koyduğu bir iri taşa rüzgar vererek ispatladı. /alıntı

Ek olarak yerinde görmeye gelen ziyaretçilerin zaman zaman bu taşları çaldıkları ve fakat bu yürüyen taşların Racetrack'tan başka yerde maalesef hareket etmedikleri de kayıtlara girsin lütfen +)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
tataaaaa...
Gecenin gıcık moderatörü geldi, kendini güncellemelisin sevgili Tai Chi :)

ABD'nin Kaliforniya ile Nevada eyaletlerinin sınırında bulunan Death Valley (Ölüm Vadisi), "hareket eden taşları" ile yıllardan beri bilim adamlarını çekiyor. Günlerce gözlemlenen taşların yer değiştirmesi ise tüm araştırmalara rağmen açıklanamıyordu.
Bir teze göre, rüzgar, taşların kum üzerinde kaymalarını sağlıyor. Ancak yüzlerce kiloluk taşları hareket ettirecek kadar şiddetli rüzgarlar kaydedilmiyor. Ayrıca aynı noktadan hareket etmeye başlayan taşların nasıl olup da farklı yönlere yöneldiklerini kimse açıklayamıyor.
Buradaki taşların kendiliğinden 700 metre ilerlemiş olması rüzgar teorisini baştan bozdu.
Yelken taşlar için araştırma yapan NASA'nın jeologları sonunda muammayı çözmeyi başardı.
Profesör Ralph Lorenz, vadinin bir göl yatağı olduğuna dikkat çekerek, "Burada belli dönemlerde su yukarıya çıkmaktadır.Yukarıya çıkan su aşırı soğuklarda bir buz tabakası oluşturuyor.Rüzgarla hareket eden buz tabakası üstündeki taşlarıda hareket ettiriyor.Taş hareket ederken altındaki çamurda iz bırakıyor" dedi.
Profesör Ralph Lorenz, teorisinin doğruluğunu buz üstüne koyduğu bir iri taşa rüzgar vererek ispatladı. /alıntı

Ek olarak yerinde görmeye gelen ziyaretçilerin zaman zaman bu taşları çaldıkları ve fakat bu yürüyen taşların Racetrack'tan başka yerde maalesef hareket etmedikleri de kayıtlara girsin lütfen +)

Hıımm. :) Sağolun cidden ama daha cözülememiş bir çok olay var hahhaa :) Olaylardan biri eksildi sadece. :)

AJA

Elit Üye
Ben de yapmıştım bunu bu konu açılmadan evvel :)Sevgili embriyoya atmıştım fotosunu. Bu kadar kolay olmayacağını sanıyordum yapınca şaşırdım açıkçası. Yada bana kolay geldi bilmiyorum.

albicocca

Kayıtlı Üye
afedersiniz,bu yöntemin zihin gücü değil de kütle merkezi ile alakası olabilir. yumurtayı dik şekilde parmaklarımızla tutarken içindeki sıvıyı alt kısımda tamamen toplanana kadar beklemiş oluyoruz.

01anavarza

Banlı Kullanıcı
afedersiniz,bu yöntemin zihin gücü değil de kütle merkezi ile alakası olabilir. yumurtayı dik şekilde parmaklarımızla tutarken içindeki sıvıyı alt kısımda tamamen toplanana kadar beklemiş oluyoruz.

Haklısınız aslında.Hatta buna örnek olarak çatallarla yapılan deneyler var 3-4 tane çatalı uç uca ekleyip bir çatalı altına koyup öyle bir denge sağlanıyor ki.Halbuki baksan bu hayatta dengede durmaz dersiniz.Bu deneyde rahatlıkla kütle merkeziyle açıklanabilir.Bir şekilde yumurtalarla oynaya oynaya ağırlık merkezi değişir ve yumurtanın zemine temas ettiği doğrultuda olur

salvador54

Kayıtlı Üye
Nedense yumurtayı öyle dik görünce tuz aklıma geliyor ;) benimkinin tuzu az geldi galiba :)şaka şaka daha denemedim :D

drakentyheaphlefuf

Banlı Kullanıcı
İş
Aydınlanmış insan
arkadaşlar ben de ilk defa bu yazıyı görüp denemek istedim ve iki yumurta aldım. bir tanesini alıp denedim ve bir kaç saniye içinde dik durdu ! ikincisini ne kadar denesem de olmadı. bence bu yumurtalar hacı yatmaz mantığı dik duruyor olabilir kendimizi kandırmayalım :eek:fftopic:

dexter

Elit Üye
arkadaşlar ben de ilk defa bu yazıyı görüp denemek istedim ve iki yumurta aldım. bir tanesini alıp denedim ve bir kaç saniye içinde dik durdu ! ikincisini ne kadar denesem de olmadı. bence bu yumurtalar hacı yatmaz mantığı dik duruyor olabilir kendimizi kandırmayalım :eek:fftopic:

Konu sahibi sevgili Embriyo'nun yazısından alıntı:

Önemli olan dünyanın kütle çekimi ve yumurtayı dengeli şekilde zemin üzerine yerleştirebilmek. Önce yumurta içindeki sıvı yerine oturuna kadar hareketsiz tutmalısınız. Sonrasında sabırlı bir şekilde yumurtanın kütle merkezini, zemine dik açı yapacak şekile getirmeniz gerekiyor. Burada ölçümle uğraşmayıp, tamamen sezgilerinizle, imaj veya düşünce gücünüzle hareket ediyor ve olduğu zaman da hissediyorsunuz.

albus

Kayıtlı Üye
hah ha

ya sevgili tai chi, başka insanları bilemem ama benim açımdan olay fizik ya da metafizik değil.
aslında olaya şöyle bakıyorum metafizik denen bir herhangi bir olayı fizikçi denklemlere döker ve herkes için mümkün kılar. fizik metafizikten beslenir-en azından bazı zamanlar
şekilde yumurta dönüyor sanıyorum ilk etapta metafizik gibi görünür aaa oooo vaay falan sonra uyuz bir fizikçi gelir kalem kağıdı alır ve rüzgar ısı birşeysi hesaplarına başlar. fizkçi kalem kağıdı ile gelene kadar bekle bence +)))

Bende fizikçilerden yanayım :D Deneyip başarılı olan var mı? Allah bilir kaç yumurta kırmışlardır başlangıçta

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Bende fizikçilerden yanayım :D Deneyip başarılı olan var mı? Allah bilir kaç yumurta kırmışlardır başlangıçta

:) İlk denediğimde heyecanla aileme göstermiştim. Zorlanmadan yapışımı izlemişlerdi. Sonra onlar da alaycı bakışlarıyla sıra sıra gelip tek denemede yumurtaları önüme dizdiler:D Şimdi hatırlıyorum da nasıl sinir olmuştum.:D
Sonra benden embriyo'ya sitem dolu bir mesaj. Bu yumurtanın sabit durmasıyla alakalıymış diye. Aynı cevabı vermişti. O da baya şaşırmıştı aileme.. :)