Zihin Gücüyle Yumurtayı Dik Tutma Yöntemi!

bendekiben

Elit Üye
Sayın bendekiben ve Dexter

Evet Mortuus arkadaşımızın sömürmeyle ilgili olarak yazdıkları yanlış ve o kısımlara bende sizler gibi katılmıyorum. Konuyu başlatan arkadaşın iyi niyetinde hiç bir şüphem yok.

Fakat uygulamanın düşünce gücüyle bir alakası yok bunu da ayrıca belirtmek gerek. Konun fiziksel açıklaması tam olarak Mortuus arkadaşımızın dediği gibidir. Tabi yapan arkadaşların konsantrasyon elde etmeye çalışmaları uygulama yanlış olsa bile fayda sağlar.

Ama ''bakın ben düşünce gücüyle yumurtayı dik tuttum'' derseniz o yanlış olur. İyi forumlar

Evrenin enerjiden oluştuğu insan beyninin bir frekans ve enerji yaydığı bilimsel olarak kanıtlanmış.Su bile ona söylenen iyi veya kötü söze göre iyonlarını değiştirebiliyorsa ve bu bilimsel olarak kanıtlanmış ise auraların fotoğrafı çekilebiliyorsa insanların kaderlerinin düşüncelerine bağlı olduğu kabul olmuş bir gerçek ise Kuantum düşüncenin fizikten ayrı bir kol olarak kabul görmesi vs.. İnsan Düşüncesinin neleri yapıp neleri yapamıyacağı üzerine söylenecek bir söz bulamıyorum.Yumurtayı dik tutmaya çalıştığım ve bunu inanmadan yaptığım zaman o yumurta dik durmuyor ama o yumurtanın dik duracağına inandığım zaman işe yarıyor bunu denediğinizi ve ona göre yorum yaptığınızı ümit ediyorum.Ve evreni gördüğüne inan görmediğine inanma olarak yaşayacaksak bizim bu sitede bulunmamıza bile gerek yok.Bilimin Alternatif tıbbı kabul etmesi düşünce gücünün(niyetin) insan hayatında yaratabileceği mucizeleri tecrübe etmesiyle kabul görmüştür.Abra Kadabra bu eski bir sihirbaz sözüdür ve anlamı söylediğim gibi yaratırım.Niyet yani düşünce gücü sanıldığının aksine inançla birleşince enbüyük güç.

benmuneccim

Kayıtlı Üye
Parapsikoloji ve düşünce gücü konusunda söylediklerinize katılıyorum. Fakat fiziği yok sayıp her şey düşünce sayesinde demeniz (ben böyle anladım, eğer bunu söylemek istemediyseniz özür dilerim) bana çok yanlış geldi. En basitinden birini mutlu etmeyi düşünün hiçbir şey yapmadan hiç konuşmadan sadece bunu düşünün ve karşındakinin mutlu olmasını bekleyin. Bir de sadece düşünmek yerine onu mutlu edebilmek için bir şeyler yapın. Size hangisi daha mantıklı geliyor? Harekete geçmek mi, sadece düşünmek mi?

edit: Düşünce gücünü kesinlikle küçümsemiyorum. Bu durumda uzmanlaşanlar sadece düşünce gücüyle, imgeleyerek aklın sınırlarını zorlayacak şeyler yapabilir. Ama bu yumurta olayı düşünceyle alakalı değildir, daha önce yaptığım yorumu okursanız neden böyle söylediğimi anlarsınız. Lütfen metafizikle fizik arasındaki ince çizgiye dikkat edelim.Hiçbir kötü niyetim yok, yanlış bir şey söylediysem tekrar özür dilerim. Şen geceler :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Parapsikoloji ve düşünce gücü konusunda söylediklerinize katılıyorum. Fakat fiziği yok sayıp her şey düşünce sayesinde demeniz (ben böyle anladım, eğer bunu söylemek istemediyseniz özür dilerim) bana çok yanlış geldi. En basitinden birini mutlu etmeyi düşünün hiçbir şey yapmadan hiç konuşmadan sadece bunu düşünün ve karşındakinin mutlu olmasını bekleyin. Bir de sadece düşünmek yerine onu mutlu edebilmek için bir şeyler yapın. Size hangisi daha mantıklı geliyor? Harekete geçmek mi, sadece düşünmek mi?

edit: Düşünce gücünü kesinlikle küçümsemiyorum. Bu durumda uzmanlaşanlar sadece düşünce gücüyle, imgeleyerek aklın sınırlarını zorlayacak şeyler yapabilir. Ama bu yumurta olayı düşünceyle alakalı değildir, daha önce yaptığım yorumu okursanız neden böyle söylediğimi anlarsınız. Lütfen metafizikle fizik arasındaki ince çizgiye dikkat edelim.Hiçbir kötü niyetim yok, yanlış bir şey söylediysem tekrar özür dilerim. Şen geceler :)

Syn.Dexter'in yazısına bakmanızı tavsiye ederim.Ve yazı da dediği şeyi uygulamanızı tavsiye ederim. :)

O zaman dolaptan bir yumurta çıkarıp deneyin bakalım "düşünmeden dik tutmayı"..
Ayrıca "düşünmeden dik tutma" mantığını yazan sizsiniz, o yumurtayı elinize aldığınızda "düşünmeden dik tutmaya" çalıştığınız anda bile zihin gücünüzü açmış bulunuyorsunuz, "düşünmeden dik tutma" çabasında bile düşünüyorsunuz unutmayın.

İyi Forumlar dilerim.

Siz ne kadar o yumurta olayı fizik bile deseniz,aslında düşünce gücünüzü kullanıyorsunuz. :)

benmuneccim

Kayıtlı Üye
Ben de denedim ve oldu da. İçeride oturan ev arkadaşlarımdan birini yanıma çağırdım ve ona gösterdim.Ne var bunda dedi, alıp bir yumurtayı yanına koydu aynı şekilde dik durdu. Torkunu ayarladığın zaman zaten dengede ve dik durur deyip gitti. Zihin gücüyle (metafiziksel olarak nitelendirebiliriz) değil de fizikle alakalı bir şey bu.

peki ben böyle yazmıştım, arkadaşımın bilmeden yapmasına ne diyorsunuz? Yanlış anlamayın sadece anlamaya çalışıyorum :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
peki ben böyle yazmıştım, arkadaşımın bilmeden yapmasına ne diyorsunuz? Yanlış anlamayın sadece anlamaya çalışıyorum :)

Ne yanlış anlaması yanlış anlaşılacak bir şey yok ki sizde fikrinizi söylüyorsunuz. :)

Arkadaşınız bu uygulamayı bilmese bile o yumurtayı dik tutacağına inandırmıştır kendini.Ve o sayede düşünce gücünü kullanmıştır. :)
Yani bu uygulamanın bilinmesine gerek yok.Düşünce gücünü hayatımızın her anında kullanıyoruz. :)
Burada sadece küçül bir uygulama düşünce gücünün eseri gösterilmeye çalışılmış. :)

benmuneccim

Kayıtlı Üye
Haklısınız, yazarken düşündüm.O an amacı yumurtayı dik tutmaktı ve bunu yapmayı düşündü. Sadece fazla hızlı ve kolay bir şekilde yapması beni yanılttı. Bilgiler için tekrar teşekkürler. :)

gümüş

Kayıtlı Üye
Ekli dosyayı görüntüle 5624

Aslında şöyle bir durum var, egg balancing yani yumurtayı dik tutma Çin gelenekselliğinde yeni yılda yapılan bir pratik. Eskiden ay takvimine göre ay veya güneşin çekim gücüne bağlı olarak sadece belli zamanlarda dik duracağına inanılırmış. Daha detaylı bilmek isteyenler Lichun yumurtası ve Dragon Boat Festival tarihçesine bakabilirler. İkinci Dünya Savaşı'nın ardından 1988'e kadar ara ara dünyanın çeşitli yerlerinde dünya barışı temalı yumurtayı dik tutma organizasyonları düzenlenmiş.

İnsanlar her ne kadar bu festiveler için ekinoks özellikle bahar ekinoksunun en iyi zaman olduğuna inansa da medyada yayılan bu çılgınlık japon fizikçi Ukichiro Nakaya'nın ilgisini çekmiş(1947)

Yumurta kabuğu üzerinde miniminnnacık tümsekler olduğu yani pürüzsüz olmadığını farkeden Nakaya, 3 noktadan düz zemine hangi şekilde oturtulursa oturtulsun yumurtanın kütle merkezi altındaki 3 noktaya yayılacağından dik duracağını ve bunun da herhangi bir objeyi dengelemek için gerekli koşul olduğunu açıklamış. Nakaya'nın açıklaması New York'lu gökbilimci Frank D. Ghigo tarafından benimsenip, yayılmış.

Konumuza dönersek yumurtayı dik tutmak fizik midir metafizik mi? Bence fiziktir ama diğer taraftan motivasyon elementi olarak metafiziksel yanını da görmezden gelemeyiz. Genel anlamda ise biri diğerinin yerine değil ama beraber bütünleyici olarak bakmanın daha sağlıklı bir bakış açısı olacağına ve aslında aralarında grift bir ilişki olduğuna inandığımı da eklemek istiyorum

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Olay bambaşka yerlere gitmiş düşünce gücünü önemini bilmeyen zaten yok sadece yumurtadaki olay bu değil diyoruz. Aslında bu kadar basit bir mevzuyu bu kadar dallandırıp budaklandıracak çok da birşey yok farzedelimki yumutayı dik hale düşünce gücüyle getirdiniz yumurtayı öylece bırakın aylar hatta haftalar boyunca öyle kalır halbuki güç ortadan kalkınca devrilmesi gerekmez mi?

Sayın Moderatörler tamam burası parapiskoloji forumu tabiki bu tür şeyleri konusacaz burda ama siz benden daha iyi bilirsiniz ki burada uygulamaların yanlışlarını doğruluğunu eksikliklerinide dile getirmek zorundayız.

İnsanları yanıltmayalım lütfen tamam bu uygulamayı yaparken konsantrasyon gücümüzü geliştirmemiz açısından güzel birşey özellikle yeni başlayan arkadaşlar için ama yumurtanın dik durmasının düşünce gücüyle bir alakası yok nasıl bir çay bardağı dik duruyorsa yumurtada aynı fizik kurallarıyla dik duruyor. Herkese iyi forumlar.

mortuus

Kayıtlı Üye
Tekrar merhaba, forumda alıntı bildirme özelliği bulunmadığı için yazılarınıza geç cevap veriyorum bu yüzden özür dilerim...

Doğru olmadığı için okumamış olmasınlar ? Tamam zihin gücüne inanmıyorsunuz ama yazınızı yine öne çıkartmanızın amacı ney ? Okuyan oradan da okurdu.
Bu konu zihin gücüne inananların,zihin gücünü test etmesi için açılmış bir konu. :)

İlk olarak; yazımı doğru olup olmadığını anlayabilmeleri için okumaları gerekir Sayın Tai Chi Chuan, okumadan doğru olmadığına kanaat getirebiliyorlarsa zaten söze gerek yok o kişi ermiştir diye düşünüyorum :)

İkinci olarak; Zihin gücüne inanmadığımı nereden çıkardınız Sayın Tai Chi Chuan :) Parapsikoloji çok ayağa düşmüş olsa da hala işleyen yanları var ve emin olun bunu canı gönülden inanarak söylüyorum. Zor zamanlarımda tanrı (veya siz ne diyorsanız) bana inkar edemeyeceğim hatta çevremdekilerin bile şaşıp kaldığı bir mucize gönderdi. Tabii ki bu mucizeyi kendime saklayıp paylaşmamak yaptığım büyük hatalardan birisiydi ve sonuç olarak hala işlese de bana bir yararı kesinlikle dokunmuyor, ben ne zaman faydalanmaya çalışsam ilginç bir şekilde işlemiyor ama ben uzaktan seyrettiğim zaman ise mükemmel şekilde işliyor :) Bu anımı sadece kendimi daha iyi ifade edebilmek için yazdım.
Yazıyı öne çıkarmamın amacı burada herkesin yaptığı gibi diğerlerine yardımcı olabilmek... Bu konu hakkında şu anda olduğu gibi bir tartışma yaratarak fikirlerin geliştiğini düşünüyorum dolayısıyla bir nebze de olsa yardımcı olduğumu sanıyorum. :)

Son olarak; Dediğiniz gibi bu konu zihin gücüne inananlar için açılmış. Dikkatinizi çekerim "zihin gücüne inananlar için" Yani bu uygulamaya inananlar için değil ... Dolayısıyla uygulamayı tartışmak ve bunu yazımı öne çıkararak yapmak hususunda bir sakınca görmüyorum. Siz neden böyle düşündünüz anlayabiliyorum, insanların çoğu medeniyetin kölesi dolayısıyla bu tür şeylere inanmıyorlar beni onlardan sanmanız çok doğal :)
Yorumunuz için teşekkür ederim.

Emin olun yazınız okunuyor :)

Fakat ufak tefek fizik kurallarıyla koca bir düşünce gücünü karşılaştırmaya çalışıyorsunuz.
O zaman dolaptan bir yumurta çıkarıp deneyin bakalım "düşünmeden dik tutmayı"..
Ayrıca "düşünmeden dik tutma" mantığını yazan sizsiniz, o yumurtayı elinize aldığınızda "düşünmeden dik tutmaya" çalıştığınız anda bile zihin gücünüzü açmış bulunuyorsunuz, "düşünmeden dik tutma" çabasında bile düşünüyorsunuz unutmayın.

İyi Forumlar dilerim.

Sayın Dexter ilk olarak; Koca bir düşünce gücü ve fiziksel yasaları karşılaştırdığımı söylemişsiniz fakat bir yanlış anlamada burada mevcut maalesef... Fizik yasalarıyla açıklanabilecek bir olguya düşünce gücünün bir sonucu olarak yaklaşılması sizce ne kadar doğrudur? Bunu sorarak zihin gücü ile fizik yasalarını mı karşılaştırıyorum yoksa ortada var olan durumun düşünce gücünden kaynaklanmadığını mı anlatmaya çalışıyorum. Takdir sizin...

İkinci olarak; dolaptan sayısız kere yumurta çıkarıp bunu denedim. Ne diyebilirim biraz saplantılı septistim (bu özellğimle övünüyorum bu özellik sayesinde geniş bir bakış açısı kazanabilir insan) Her neyse tahmin edebileceğiniz gibi bir yumurtanın neredeyse 5 saniye içerisinde dik durmasını sağlayabiliyorum. Önceki yorumumda belirttiğim gibi 2 gün sabit şekilde beklettim yumurtayı ve tahmin edin ne oldu? Tabii ki yumurta milim kımıldamadı :) Ya ben çok güçlü bir psişikim zira bu 2 gün içerisinde işim gereğiyle evde bulunmadım, yada daha önce söylediğim gibi fizik kuralları işledi. Fizik bile başlı başına bir mucizedir dolayısıyla yumurtanın dik durması bir bakıma yine mucize fakat sadece bizden kaynaklanmayan bir mucize :)

Üçüncü olarak; Mabetlerde on yıllarca rahiplerin veya ermiş kişilerin zihin güçlerini geliştirmek adına sıkıca çalıştıklarını göz önüne alırsak (ki bu zihin gücü azami miktarda fiziksel dünyaya etki eder, gerçek şu ki zihin gücü daha çok manevi dünyaya yöneliktir); Benim bu şekilde "yanlışlıkla" bir düşünceden dolayı yumurtaları bu kadar kolay dik tutmam sizce biraz garip ve korkutucu olmaz mı? Düşünsenize insanlar "yanlışlıkla" düşüncelerden dolayı dünyayı nasıl felaketlere sürükleyebilirler :) Görünüşe göre on yıllarını harcayan rahiplere nispeten "yanlışlıkla" düşünce daha yararlı :)

Size de iyi forumlar, yorumunuz için teşekkür ederim.

Burda kimseyi kandırıp sömürmeye ne ihtiyaç nede bir sebep görebiliyorum.Haksız ithamların bu uygulamayı paylaşan kişinin hiç bir çıkar gözetmeksizin belleğindeki en ufak bir bilgi parçasını bile kendine saklamayıp birçok araştırma ve tecrübeden sonra paylaşarak yarar sağlamaya çalışması takdire şayanlığını göz ardı edilmesine müsade edemem doğrusu. Herkezin görüşüne saygım var.Ama haksız ithama dayanamam yani ortada sömürme veya kandırma yok burası parapsikoloji platformu zaten buraya gelen insanların çoğu görünmeyen bilinmeyenin peşinde inanmıyorsanız saygı duyun lütfen.

Sayın bendekiben ilk olarak; Yorumunuzda belirttiğiniz gibi başlığı açan kişinin iyi niyetinden benimde şüphem yok. Sizin nezdiniz de kendisinden özür diliyorum. Yorumuma şu kısmı eklesem daha iyi olurdu; "Başlığı açan Sayın embriyo nun iyi niyetinden bir an şüphe duymadım fakat onun nezdinde bu şekilde uygulamalar vasıtasıyla insanları kandırabileceklerini düşünenlerin emellerine ulaşmamalarını arzuluyorum."

Yorumunuz için teşekkür ederim.

Sn mortuus,

Bu kadar yürekten çağır-Ma beni diye başlayan bir şarkı vardır, bir gece ansızın gelebilirim diye de devam eder +)
Sitemizi incelerseniz zaman zaman negatifi düşün-ME-negatifi çağır-MA uyarıları yaparız üyelerimize. Yorumlarınıza sürekli ban yersem endişesi koyarsanız eninde sonunda banı yersiniz, çünkü ban fikrini yeşerten besleyen sizsinizdir. Esas mesajınıza dönüp bakarsanız- normalde ya ban yersem dedirtecek bir yan olmadığını görürsünüz o halde beden ban endişesi yaşadığınızı o son paragrafı ekleme ihtiyacı hissettiğinizi kendinize sormanız ve kendinizde çözmeniz gerekir.

Düşünce ve önerilerini ve eleştirilerin yapılması elbette en doğal haktırve bu hakka bizler her zaman saygı duymuş ve üyelerimizin de saygı duymalarını beklemişizdir. Ancak saygı tek taraflı olmaz, muhatap sayısına göre iki ya da çok taraflı olabilir.Aynı anlama gelebilecek herhangi bir cümleyi kurmanın birden fazla yolu vardır, mana aynı olsa da verdigi duygular birbirinden farklıdır.Eğer ifadelerinizde "ban" sebebi olacak bir istihza ,alay,küçümseme sezinliyorsanız ya da öyleymiş gibi algılanacağı düşüncesine kapılıyorsanız gönder tuşuna basmadan evvel o ifadeye göz gezdirin, düzeltin. İyi forumlar

Sayın gümüş; ilk olarak; Şakayla karışık ban yiyebilirsiniz demeniz çok hoş olmuş, bu ince uyarınız için teşekkür ederim :) Ban yiyeceğimi düşündüren şey mabetteki bir çok eski ve yeni üyenin banlı olmasıdır. Sanırım ban sebebi olan yazılar siliniyor dolayısıyla neden banlandıklarını bilemiyorum o yüzden yazmak istedim, böylece biraz daha geç ban yiyeceğimi düşündüm :) Emin olun ben bir çok şeyi etraflıca düşünmeden dillendirmiyorum burada yeni oluşum ve henüz kendimi tanıtmaya zamanım olmadığı için bu şekilde düşünmeniz normal...

İkinci olarak; Ayrıca düşünceler gerçeğe dönüşür kısmına katılıyorum. Fakat bazende sadece olacakları tahmin edersiniz ;) Bu arada dünyaya secret isimli kitap sayesinde yayılmış olan bu düşünce akımının köklerinin kabalistik öğretiye dayandığını eminim biliyor musunuz. Bu konu gerçekten ilginç ve felsefi bence zira secret isimli kitapta olmayan (eğer olsaydı eminim o kadar çok satmazdı) pek çok fikir mevcut kabalada ve bu fikirler gerçekten çok ilginç... Her neyse sadece söylemek istedim :)

Yorumunuz için teşekkür ederim...

Diğer yorumlar direkt şahsıma yönlendirilmediği için yanıt vermeyeceğim zira yeterince yazdığımı düşünüyorum :) Anlayışınız için teşekkür ederim. Herkese kaliteli forumlar...

Almina_s

Kayıtlı Üye
Bende yapabildim ancak bana biraz denge ile alakalı geldi.
İçerisindeki yumurtanın sarısı ve akının akışkanlığı az olduğundan belli bir süre dik tutunca merkez noktasında denge sağlıyor gibi.
Bu yüzden merak ettim, herkes yumurtanın geniş kısmı aşağıya gelecek şekilde dik tutmayı denemiş ,becermiş. Dar kısmı asağıdayken aynı işlemi yapabilen var mı?

gümüş

Kayıtlı Üye
Bende yapabildim ancak bana biraz denge ile alakalı geldi.
İçerisindeki yumurtanın sarısı ve akının akışkanlığı az olduğundan belli bir süre dik tutunca merkez noktasında denge sağlıyor gibi.
Bu yüzden merak ettim, herkes yumurtanın geniş kısmı aşağıya gelecek şekilde dik tutmayı denemiş ,becermiş. Dar kısmı asağıdayken aynı işlemi yapabilen var mı?

Şahsen dengelemeyi hiç beceremedim ama sizin için baktım nete, dar ucu üzerinde de durduranlar var.
Hile yapmak için avuçiçine az tuz konuyor yumurtanınucu avuca tuza bastırılıyor ve yapışan tuz sayesinde yumurta dik tutuluyor
Ama hile yapmak istemeyenler için önerilen 2 elin baş ve işaret parmakları karşılıklı U şeklinde, sol el alttan sağ el ortasından hafifçe yumurtayı kavrıyor gevşekçe, yumurta hangi yöne düşecek gibi olursa o tarafa çekilip ağırlığı dengeleniyor sonrası klasik yumurta dengeleme şeklinde. Videoları var, "egg balancing on narrow end "sözcükleri ile arama yapabilirsiniz

tekseleme

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bunun yaşla bi alakası yok demi 15 yaşındayımda yapabilirim heralde deneyince olursa atarım buraya :D

Almina_s

Kayıtlı Üye
Şahsen dengelemeyi hiç beceremedim ama sizin için baktım nete, dar ucu üzerinde de durduranlar var.
Hile yapmak için avuçiçine az tuz konuyor yumurtanınucu avuca tuza bastırılıyor ve yapışan tuz sayesinde yumurta dik tutuluyor
Ama hile yapmak istemeyenler için önerilen 2 elin baş ve işaret parmakları karşılıklı U şeklinde, sol el alttan sağ el ortasından hafifçe yumurtayı kavrıyor gevşekçe, yumurta hangi yöne düşecek gibi olursa o tarafa çekilip ağırlığı dengeleniyor sonrası klasik yumurta dengeleme şeklinde. Videoları var, "egg balancing on narrow end "sözcükleri ile arama yapabilirsiniz

Teşekkür ederim şimdi bende biraz araştırdım. Sadece dik durma durumunun tamemen zihinsel olup olmadığını, dengede tutmakla alakasını merak etmiştim. Videolar sayesinde açıklığa kavuşturabildim :)

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...

2Pac

Kayıtlı Üye
Denedim,işe yaradı ama kısa sürdü.Tekrar deneyeceğim,eğer uzun bir süre dik durursa fotoğrafını çekeceğim.:)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Bu da zihin gücünün başka bir eseri. :) Not: Fizik yasalarına inanıyor olabilirsiniz ama fizik yasaları bu aşağıda atacağım resimdeki şeyi kabul etmiyor. :)

gümüş

Kayıtlı Üye
Bu da zihin gücünün başka bir eseri. :) Not: Fizik yasalarına inanıyor olabilirsiniz ama fizik yasaları bu aşağıda atacağım resimdeki şeyi kabul etmiyor. :)

hah ha

ya sevgili tai chi, başka insanları bilemem ama benim açımdan olay fizik ya da metafizik değil.
aslında olaya şöyle bakıyorum metafizik denen bir herhangi bir olayı fizikçi denklemlere döker ve herkes için mümkün kılar. fizik metafizikten beslenir-en azından bazı zamanlar
şekilde yumurta dönüyor sanıyorum ilk etapta metafizik gibi görünür aaa oooo vaay falan sonra uyuz bir fizikçi gelir kalem kağıdı alır ve rüzgar ısı birşeysi hesaplarına başlar. fizkçi kalem kağıdı ile gelene kadar bekle bence +)))

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
hah ha

ya sevgili tai chi, başka insanları bilemem ama benim açımdan olay fizik ya da metafizik değil.
aslında olaya şöyle bakıyorum metafizik denen bir herhangi bir olayı fizikçi denklemlere döker ve herkes için mümkün kılar. fizik metafizikten beslenir-en azından bazı zamanlar
şekilde yumurta dönüyor sanıyorum ilk etapta metafizik gibi görünür aaa oooo vaay falan sonra uyuz bir fizikçi gelir kalem kağıdı alır ve rüzgar ısı birşeysi hesaplarına başlar. fizkçi kalem kağıdı ile gelene kadar bekle bence +)))

Yok yok resimde yumurta dönmüyor sabit bir şekilde duruyor. :)
Dediğiniz gibi olabilir ama ben hayatım da fiziğe çok inanmadım.Doğa üstü,paranormal olaylarda bile onu bilimsel bir kalıba sokmak,Paranormaliği ortadan kaldırmak için yeni yeni şeyler ortaya çıkarılıyor. :) Fizik çok büyük bir doğa üstü olay ile karşılaştığı zaman sıkıştığı zaman ise hemen konuyu kapatıyor ve raflara atıyor. :)

Ama dediğim gibi bu benim fikrim. :)

mortuus

Kayıtlı Üye
:)
Fizik inanılacak bir şey değildir, uçurumdan atlarsanız zemin sizi parçalar :) Tabi istisnalar oluyor doğru açılarla düşerseniz belki parçalanmadan kurtulabilirsiniz :p

Açıkcası konu yeri değil ama merak ediyorum; Hangi fizik nerede konuyu kapatıp raflara kaldırmış :D Fizik bir kişilik gibi değerlendirmemek lazım etrafımızda olup biten herşey fiziktir. Metafizikte buna dahil, sadece modern fizik ile açıklanamıyor :) Kuantum mekaniğinde ki pek çok gariplikte modern fizik ile açıklanamaz, örneğin elektronların aynı anda yeri ve hızının hesaplanamaması veya fotonlar arası telepatik iletişim gibi durumlar modern fizik ile açıklanamaz. Fakat vardır! Yani yok olduğunu iddia etmez kimse, metafizikte durum böyle değil. Çeşitli kültürel durumların etkisiyle subjektif şekilde kuantum mekaniğine tanınan ayrıcalık metafiziğe tanınmamış ve dolayısıyla metafizik yok sayılıyor :) Tabi resmi bir şekilde değil sadece ciddiye alınmıyor.