Zayıflamak İçin Özel Bir Yöntem.

Katarina

Kayıtlı Üye
Sayın urum;

Soda olarak bahsettiğiniz bildiğimiz ufak şişelerde olan mı yoksa mineralli su olarak satılan litrelik sular mı?

Himalaya tuzunu bir marketten satın aldım,arkasını okuduğumda Pakistan'dan ithal edildiği yazıyor.Ne kadar güvenilir bilemiyorum.Fakat kullanımına baktığımda günlük 1 tatlı kaşığı önerildiğini gördüm.

Diyeti şu anda yapıyorum çokta memnunum.Fakat bir konu aklıma takılıyor.O da tuzun fazlalığı.İçtikten sonra çarpıntı olduğunu hissediyorum.Limon ve tuzun tansiyon düşürmesinden kaynaklı da olabilir bilemiyorum.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Tuz miktarı bir şeker kaşığı (süzme ) yani çok fazla değil.
Pakistan'da da Himalaya tuzu bulunuyor. Kristal gibi çok yoğun bir tadı olan bir tuz. Toz halinde ise almayınız ve kullanmayınız, minik minik kristal gibi olması gerekiyor.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Ay şuan bir anda öyle bir mutlu oldumki bu konuyu okuyunca derhal başlıyorum :D Fakat birşey sormak istiyorum mide hastalığım var reflü sadece tarçınlı olanı yapsam yetersizmi kalır ?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Maden suyu mideye zarar veren bir şey değildir. Sudan farkı yok,sadece minarelleri fazla.

MAVİLİM1

Kayıtlı Üye
1 Kasım dan beri maden suyu kürünü uyguluyorum. Sabah aç karnına içine limon sıkılmış doğal maden suyunu içiyorum. Ayrıca her öğünden ve sonra yaklaşık olarak günde 10 adet maden suyuna limon sıkıp içiyorum. Sonuç ise mucize diyebilirim. Cildim inanılmaz derecede güzelleşti ve kilo verdim. Bu kür benim iştahımı kapatdığı için az yediriyor ve limonlu su alkali su olduğu içinde vucudumda asit baz denkesini düzeltdiği için cildimi pürüssüzleştirdi. Teşekkür ediyorum bu bilgileri bize veren arkadaşımıza.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Bir şeyi merak ediyorum. Tarçın uygulamasını yeni bitirdim ve evet çok yararını gördüm. Şimdi maden suyuna geçiyorum ama şimdi merak ettiğim kristal gibi tuzlar yani serpelemeyimi beceremedim bilmiyorum aşırı köpürüyor. Tuzdanmı oluyor anlamadım köpükler suyada dönüşmüyor kaşıkla alarak kurtulabiliyorum. Yanlış yaptığım bir yer olabilirmi sayın Urum ?

H€RA

Kayıtlı Üye
Bende birşey sormak istiyorum, maden suyundan sonra gelen tarçın ve çörekotu karışımını içemiyorum. Tarçınıda çörekotunuda sevmediğimden içemiyorum acaba tarçın yerine maden suyundan sonra uygulanabilecek başka bir uygulama biliyormusunuz?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Evet köpürüyor, limon ve tuz birleşince köpüklü oluyor. Yapacak birşey yok, karıştırın.
Tarçın yerine sadece çörek otu kullanın.

valentina

Kayıtlı Üye
Bende birşey sormak istiyorum, maden suyundan sonra gelen tarçın ve çörekotu karışımını içemiyorum. Tarçınıda çörekotunuda sevmediğimden içemiyorum acaba tarçın yerine maden suyundan sonra uygulanabilecek başka bir uygulama biliyormusunuz?

Çörek otu yerine keten tohumu geldi aklıma ama nasıl olur bilemem onun da en az çörek otu kadar tok tutma özelliği vardır. Tarçının yerine vücut ısısını artırabilecek bal katsanız olur mu ki bilemedim :sifone:

Dimply

Kayıtlı Üye
Yarın denemeye başlıyıcam.Teşekkürler :)

Avalon

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Sayın Urum bende kısa bir süre önce diyetle iyi kilo verdim ama farkettim ki yemek için yaşayan biriyim ve çevrmdekilerde yemek yemekten gerçekten zevk alan insanlar bu uygulamayı en kısa zamanda denemeye başlayacağım. KEsinlikle size katılıyorum mineralli suyun hiçbir yan etkisi olmamakla birlikte tamamen doğaldır. Ayrıca Almanya'da normal su bulmanız pek kolay değil. Günlük hayatta mineralli su içerler. Ve normal suya hasret kalabilirisinz :) (Türk bakkallar sağolsun Erikli den şaşmazlar :) )
Benim bir kaç kafama takılan soru var. Öncelikle himalaya tuzunu nereden temin edebiliriz? Aktarlarda bulabilirmiyiz? Özellikle kristal gibi olanlarından.
Diyelimki istediğimiz kiloya geldik o kiloyu nasıl koruyacağız. Sürekli kilo alıp kilo vermeler vücut dengesinde bir bozulmaya yol açailir ki buda hastalıkların habercisidir..
Sevgiyle kalın cevaplarınızı bekliyorum...

ikk

Kayıtlı Üye
Özür dileyerek bir yanlış anlamayı düzeltmek istedim.

Maden suyu (Soda olarak da tabir edilir) dahil bütün gazlı içecekler içerisine sıvılaştırılmış karbondioksit (CO2) basıldığı (veya dogal olarak çıkarken karbondioksit içerdiği için) için köpürür ve bu yüzden basınçlıdır. Karbondioksit su ile birleşince karbolik asit oluşturur. Karbolik asit çok zayıf bir asittir ve karasız yapıda olduğu için çabuk bozunuma uğrar. Karbolik asit zayıf bir asit olmasına rağmen aşırı kullanımda mide mukozasına zarar vererek gastirit baslangıcına neden olabilir.

Saygılar.

Kilo vermekle ilgili birkaç tavsiyede ben vermek istedim.

Öncelikle başlamadan önce bir diyetisyene başvurmak en doğrusu olur derim.

Herhangi bir rahatsızlık yok ise önce metabolizmanın hızlandırılması gerekiyor, bunu için ekşi ve acı gıdalar aşırıya kaçmadan mideye zarar vermeden kullanılabilir. (Örnek 1/2 çay bardağı ılık suya bir çay kaşığı elma sirkesi veya yarım limon)

Alınan karbonhidrat miktarı kontrol altına alınırsa kilo almak ve vermekte kontrol altına alınır. Bunun için hangi gıdaların kaç birim karbonhidrat ihtiva ettiğini bilerek tüketmek en iyisidir. Bunu internet sitelerinden bulabilirsiniz. Örneğin bir küpşekerde ortalama 2 birim karbonhidrat varken bir dilim ekmekte 250 birim, bir porsiyon kuru fasülyede 58 birim, 1 yaprak marulda 1 birim, karbonhidrat varken et, balık ve tavukta (yağsız olarak değerlendirildiğinde) karbonhidrat bulunmaz. Bir insanın ortalama günlük karbonhidrat ihtiyacı spor yapmayanlar için 40-65 birim hafif spor yapanlar için 65-100 birim ağır spor yapanlar için 100 ve yukarı... (bu aralıklar metabolizma hızına ve yaşa göre değişir.)

Kendinize göre bir menü ayarlayarak uygulayabilirsiniz. İnternette örnek menüler bol miktarda bulunmakta karbonhidrat diyeti olarak aratırsanız bulabilirsiniz.

Önemli bir uyarıda bulunmak istiyorum, bu diyetleri uygularken alerjiniz yoksa vitamin eksiğini tamamlamanız için en az iki günde bir yumurta yiyin. Yumurtanın içinde hemen hemen bütün vitaminler bulunur.

Saygılar.

H€RA

Kayıtlı Üye
Özür dileyerek bir yanlış anlamayı düzeltmek istedim.

Maden suyu (Soda olarak da tabir edilir) dahil bütün gazlı içecekler içerisine sıvılaştırılmış karbondioksit (CO2) basıldığı (veya dogal olarak çıkarken karbondioksit içerdiği için) için köpürür ve bu yüzden basınçlıdır. Karbondioksit su ile birleşince karbolik asit oluşturur. Karbolik asit çok zayıf bir asittir ve karasız yapıda olduğu için çabuk bozunuma uğrar. Karbolik asit zayıf bir asit olmasına rağmen aşırı kullanımda mide mukozasına zarar vererek gastirit baslangıcına neden olabilir.

Saygılar.
Bende sizin eksik bilgilerinizi tamamlayım doğal maden suyu soda değildir, sizin anlattığınız sodanın özellikleri, soda yüksek basınçta kapatıldığından şişkinliğe neden olur, yapaydır mesela meyveli sodalar, Fakat doğal maden suyu mide mukozasına zarar vermez, soda zarar verebilir. Çünkü doğal maden suyu yer altından gelen doğal mineralli sudur yani onun karbondioksitide doğaldır, fazlaca doğal maden suyu tüketirseniz ne olur vücudunuza fazlaca mineral almış olursunuz hepsi bu, bilin istedim. :)

valentina

Kayıtlı Üye
Konu ilk açıldığında bende maden suyu olarak satılan şişelerdeki bildiğimiz basınçlı ürünlerden sanmıştım. Bu yüzden de diyete biraz soğukdum .. Sayın Urum açıklama yaparak sayın Hera'nın da dediği gibi doğal mineralli suyu kastettiğini söylemişti. E yaz hızla geliyor kendimi denemekten alıkoyamıycam sanırım :D Sevgiler...

H€RA

Kayıtlı Üye
Sormak istediğim birşey var, bende migren var aç kalınca başım ağrıyor ve hap içsemde geçmiyor. Kısaca aç kalınca başımızın ağrımaması için yapılacak bir yöntem varmı? (Az ve sık yemek gibi bir öneriden bahsetmiyorum.)

valentina

Kayıtlı Üye
Diyetle alakalı böyle bir komplikasyona açabilir mi?? olarak soruyorsunuz yoksa genel anlamda mı sayın HERA