Zaman yolculuğu

youandıfly

Kayıtlı Üye
Gelecek icin sormuyorum gelecek bu noktada cok fazla ilgimi cekmiyor henüz yaşanmamış şeyleri merak etmiyorum. geçmiş? Geçmişe gidebilmek mümkünmüdür sizce diyelim ki gidebildik şuan ki bedenimizlemi geçmişte olabiliriz yoksa gecmişteki bedenimizin icindemi
Örneğin : 2013 yılına gittim ve o zaman 13 yaşındayım. 20 yaşındaki bedenimin icindemi olacağım yoksa 13 yaşımdaki bedenimin icindemi eğer 13 yaşındaki bedenimin icerisinde olacaksam geldiğim zamanı yaşadıklarımı hafıza kaybı olmadan hatırlayabilecekmiyim?

bu konudaki düşüncelerinizi fikirlerinizi merak ediyorum . Bu konuyla ilgili makale kitap film dizi yazı vs varsa yazabilirmisiniz.

İbisu

Kayıtlı Üye
Gelecek icin sormuyorum gelecek bu noktada cok fazla ilgimi cekmiyor henüz yaşanmamış şeyleri merak etmiyorum. geçmiş? Geçmişe gidebilmek mümkünmüdür sizce diyelim ki gidebildik şuan ki bedenimizlemi geçmişte olabiliriz yoksa gecmişteki bedenimizin icindemi
Örneğin : 2013 yılına gittim ve o zaman 13 yaşındayım. 20 yaşındaki bedenimin icindemi olacağım yoksa 13 yaşımdaki bedenimin icindemi eğer 13 yaşındaki bedenimin icerisinde olacaksam geldiğim zamanı yaşadıklarımı hafıza kaybı olmadan hatırlayabilecekmiyim?

bu konudaki düşüncelerinizi fikirlerinizi merak ediyorum . Bu konuyla ilgili makale kitap film dizi yazı vs varsa yazabilirmisiniz.
bir kağıda zaman makinesi bulursam atıyorum saat 9 ise bugün 9:10da geleceğim yaz o yazıyı hep sakla eğer o yazıyı kaybetmezsen geleceğindeki sen saat 9:10'da gelir yani :D Bana kalırsa bulunsa bile keyfi kullanılabilir bir şey olmayacak bence

Demre

Kayıtlı Üye
Geleceğe gidebilmenin, geçmişe gidebilmekten fizik kurallararına göre, daha olasılık dahilinde olduğunu okumuştum. Ama bi takım dini kaynaklar ve de günümüze kadar aktarılagelen rivayetlerden bilgilere göre,; Hızır A.s. ve Zülkarneyn A.s. ın zamanda ileri ve geri gidebildiklerini anlıyoruz. Amerikan filmlerinin çocukluğumuzdan beri empoze ettiği 'zaman makinası" kalıbından zihnimizi özgürleştirebilirsek, belki bi gün o kadar da uzak bir hayal olmadığını anlarız zamanda yolculuğun kimbilir..

dünyalı

Kayıtlı Üye
arkadaş zaman makinası nı buldunda kaç yaşında ışınlanacagını mı sorguluyorsun? :) öyle müthiş bir deneyimde bu aranır mı ya:)

youandıfly

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bazılarınız zaman makinesi üzerinde durmuş ben bu yolcuğun zaman makinesi tarzı bir şey ile yapılacağını kastetmedim veya düşünmedim... başlıkta ve yazdıklarımda da zaman yolculuğu dedim

CLOUD

Kayıtlı Üye
Regresyon, kuantum hipnoz vb. ile gecmiş yaşam çalışmaları yapılabiliyor.

Alfapollo11

Kayıtlı Üye
Zamanda geriye gidildiğinde o yıldaki bedenimizde mi oluruz yoksa filmlerde gördüğümüz gibi dış bir bedende olup hiçbir olaya müdahele edemezmiyiz veya edersek sonuçları ne olur. Yaptığımız en ufak birşey bizi akabinde etrafında etkileşimde olan diğer insanlarında kaderini etkileyecektir. Umarım zaman makinesi yapılır ve o zamanı görebiliriz.

dünyalı

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bazılarınız zaman makinesi üzerinde durmuş ben bu yolcuğun zaman makinesi tarzı bir şey ile yapılacağını kastetmedim veya düşünmedim... başlıkta ve yazdıklarımda da zaman yolculuğu dedim

Makina kısmına takılan yok o sadece bahsettiğin işlemi somutlaştırmak için bir araç sadece. ..... Demek istediğimiz şey bahsettiğiniz şeyde bu kadar küçük hesaplar göz önüne alınmaz....olmayan birsey üstüne konuşuyoruz.....ama bahsettiğiniz şeyin ne önemi varki bu mucizenin yanında önemsiz bir ayrıntı bana göte

[XTR] Similar Threads