Yüreğin değişsin,her şey değişir

arifaydin

Kayıtlı Üye
Kimin yolunun uzun olacağına sen mi karar veriyorsun.
Neden çok uzun, Çünkü kendimden biliyorum. Amacım. Bilgiye ulasmakti. Bilmk denilen şeyin, sorunun bir parçası oldugunu milyon yıl düşünsem bulamazdim. Mesela dünyanın gizeminin cozulmesinden bahsediyorsun. Umarım basarirsin. Ogrenirsin. Ancak doğru sandiginiz şey, dogru olmayabilir. Mesela, arkadaşım adaletten bahsediyor. Çok güzel birşey mış. Her yerde adalet olsa diyor. Bir filmde gormustum; yakup peygamber diyor ki; ya Rabbi , bize, mahşerde adaletin ile hukmet me, merhametin ile hükmet. Adaletin ike hukmedersen kaybedenlere oluruz.

cathrine

Kayıtlı Üye
Mesela dünyanın gizeminin cozulmesinden bahsediyorsun.
Sorun da burada işte,dünyanın gizemi hiç bir zaman çözülemeyecek...Lütfen okurken her yazılanı dümdüz okumayın...Benim üstteki sorumu saptırmaya başladınız...Yol uzun ya da kısa...Meselemiz bu da değil...Bilgiye ulaşmayı,bilmeyi istemeyi kim istemez?Anlaşılmayan şey şu;Yolda gitmek güzel,nasıl gideceğimize bireysel olarak bize bahşedilen ,fıtratımıza uygun şekillerle devam ediyoruz..Herkes aynı yoldan gitmek zorunda değil...Sonuca ulaşmak diye de bir şey yok...Yaşadığımız sürece daha kaç yüzümüz var onu göreceğiz...Bir öğretiye ya da efsanelere göre değil yaşamın içindeki örneklerle biraz açılmak istedim...O aydınlanma denen duyguya da fazla kaptırmayın...Hepsi sanrı olabilir...ki o da gerekiyor, yaşamamız gereken bir deneyim demek ki...Dünyanın gizemini kim çözmüş ki biz çözelim??