Yüksek benlikle bağlanti kurmak

sdbr

Banlı Kullanıcı
Katılım
22 Haz 2008
Mesajlar
256
Tepkime puanı
2
Bu meditasyonun amacı, yüksek benliğinizle bağlantı kurmanız ve yüksek benliğinizi kendiniz olarak hissetmenizi sağlamaktır.

Bütün meditasyonlar için; sessizce oturun, zihninizi odaklayın, bedeninizi gevşetin ve derin soluk almaya başlayın. Sizi sakinleştirecek ve yükseklere taşıyacak bir müzik de dinleyebilirsiniz.. Bu metinleri kendi kendinize okuyarak, bir arkadaşınıza okutarak ya da teyp bandına kaydedip, daha sonra dinleyerek meditasyon yapabilirsiniz. Size gelecek yanıtları kaydetmek için kalem ve kağıt bulundurmanız iyi olur.

Gözleriniz açık ya da kapalı olarak oturun. Duruşunuzu, rahat edebileceğiniz şekilde ayarlayın, isterseniz ellerinizi iki yanınıza koyabilirsiniz. Birkaç derin soluk almakla başlayın.

Ayak parkmaklarınızdan başlayarak, bütün bedeninizin gevşeyip rahatladığını imgeleyin. Ayaklarınıza, baldırınıza ve kalçanıza, sonra yukarıya, karnınıza ve sırtınızın alt kısmına, göğsünüze, sırtınızın üst kısmına ve omuzlarınıza doğru yükselen bir gevşeme ve rahatlama hissedin. Daha sonra kollarınızı, ellerinizi, boynunuzu, başınızı ve yüzünüzü gevşetin. Çenenizin ve gözlerinizin çevresindeki kasların gevşemesini sağlayın, kendinizi sakin, odaklanmış ve fiziksel bakımdan rahat hissedinceye kadar bunu sürdürün.

Duruşunuzu, omurganız boyunca enerjinizin daha kolayca akışına olanak verecek şekilde ayarlayın. Diyaframınızı ve karnınızı, mümkün olduğunca az hareket ettirerek, göğsünüzün üst kısmını derin bir solukla birkaç defa doldurun; ne hissettiğinize dikkat edin. Şimdi birkaç defa da karnınızdan soluk alın; bundan sonra hem göğsünüzden ve hem de karnınızdan birkaç defa soluk alın.
Derin bir solukla birlikte göğsünüzün alt kısmını doldurun ve dik tutun, böylece omurganız daha dikleşsin. Bunu yaparken, başınızın arka kısmını ve ensenizi de doğrultarak dikleştirin. Bu sizin duygu bedeninizde akıcılık yaratılmasına, kalp merkezini açmaya ve daha yüksek düzeyde düşünmenize yardım edebilir.
Şimdi yüksek benliğinizle buluşmaya hazırsınız. Çevrenizde bir halka halinde oturmuş birçok yüksek varlığın arasına katılmış olduğunuzu hayal edin. Tüm çevrenizde huzur, sevinç ve sevgi hissedin. Bu varlıklar sizin yüksek benliğinizle buluşmanıza yardımcı olmak üzere buradalar.

Yüksek benliğinizin, uzaktan size doğru gelmeye başladığını imgeleyin. Onu güzel, titreşen, parlak bir ışık olarak hayal edebilirsiniz. Yüksek benliğinizi selamlayın ve onu daha yakına gelmesi için davet edin. Zihnen, ondan kendisiyle daha güçlü bir bağlantı kurabilmeniz için size yardımcı olmasını isteyin. Onun sevgisinin sizi saran ve kucaklayan ışığını hissedin. Yüksek benliğinizden size gelmekte olan ışık huzmelerini hissedin. Bu ışık huzmeleri size dokundukça, titreşiminizin yükseldiğini hissedin. Yüksek benliğiniz şimdi sizinle birleşip, bir oluyor. Moleküllerinizin ve atomlarınızın onunla karışıp birleştiğini hissedin, sanki enerjinizin bir bölümünü geri alıyormuşsunuz gibi. Bırakın yüksek benliğiniz sizinle daha çok bir olsun; tüm enerji kalıplarınız yüksek benliğinizin ışığına yükselinceye kadar. Şimdi siz ve yüksek benliğiniz artık birsiniz.
Yüksek benliğiniz olarak siz, bedeninizde daha büyük bir enerji akışı yaratmak üzere, derince soluklanın. Yüksek benliğiniz olarak oturmak üzere duruşunuzu düzeltin. Yüksek benliğiniz olarak, güveninizi ve bilgeliğinizi gösterecek bir biçimde omuzlarınızı, göğsünüzü dik tutun. Yüksek benliğiniz olarak nasıl bir yüz ifadesi taşırsınız?

Rehberlik istediğiniz bir durumu düşünün. Yüksek benliğiniz olarak siz, bu durum hakkında kendinize yol göstereceksiniz. Bilge bir öğretmen ve danışman olduğunuzu hayal edin. Bu durum hakkında kendinize nasıl bir öğüt verirdiniz? Yanıtlarınızı yüksek sesle söylemek ya da yazmak isteyebilirsiniz.
Yüksek benliğiniz olarak, başka herhangi bir mesajınız var mı, örneğin ruhsal büyümeniz, yüce amacınız ya da herhangi bir şey hakkında?
Sizinle bir olduğu için yüksek benliğinize teşekkür edin ve istediğiniz sürece yüksek benliğiniz olarak oturun.

Ruhsal Büyüme Kitabından Alıntı
 

ayperisi

Kayıtlı Üye
Katılım
14 Tem 2008
Mesajlar
65
Tepkime puanı
2
Yaş
2023
Tavsiye ederim gerçekten çok işe yarıyor.Çok rahatlatıcı bir meditasyon.
 

embriyo

Elit Üye
Katılım
19 May 2010
Mesajlar
2,217
Tepkime puanı
884
Konum
Ankara
İş
Ressam
Siz Ruhsal yönde büyürken, harikulade bir kendini keşfetme yolculuğundasınız. Evrenin gizemlerini gitgide daha çok anlayacak ve kişisel değişimin (Transformasyonun) gereçlerini öğreneceksiniz. Siz yükseldikçe, hayatınız çabasız, kolay bir hal alabilir. İhtiyacınız olan her şey ihtiyacınız olduğu anda size gelecek ve yaratıcı çabalarınız size hayal edebileceğiniz her şeyin ötesindeki sonuçları getirecek.
Ruhsal büyüme, bilinç kadar uçsuz bucaksız bir yolculuktur. Ruhsal büyüme size günlük hayatınızı başarıyla sürdürecek ve hayatınızın her alanında gitgide yükselen düzen, uyum, berraklık düzeyleri ve sevgi getirecek gereçleri verir. Ruhsal büyüme, eğer sevinçli, huzurlu ve sevgi dolu bir hayat istiyorsanız, üstünde odaklanabileceğiniz tek en önemli şeydir.
Siz Ruhsal yönde büyüdükçe, hayatınızın daha büyük tablosunu da görebileceksiniz. İradenizi Yüksek irade ile bir ettikçe, insanlığın tekâmül yolu ve o yol içindeki kendi yeriniz hakkında daha büyük farkındalık kazanacaksınız. Hayatınızın işini keşfedecek ve onu gerçekleştirecek gereçleri kazanacaksınız. Sizin hayatınızın işi insanlara, hayvanlar ve bitkiler alemine ve yerkürenin kendisine anlamlı bir katkıda bulunacak. Her zaman, sevdiğiniz bir şeyi yapabilirsiniz işiniz sizin oyununuz olabilir.
Daha yüksek boyutlarınıza kendinizi açtığınız zaman, ilizyon perdelerini kaldırıp, dünyayı Yüksek Benliğinizin gözlerinden seyredebileceksiniz. İfadenizi Yüksek Benliğiniz ile bir ederek, söylediğiniz her şeyde gerçeği ve sevgiyi dile getirebileceksiniz. Yüksek Benliğiniz’in ışığı ile birleştikçe, zihniniz aydınlanacak ve duygularınız uyumlu olacak.
Ruhsal büyüme, sevgi dolu ilişkiler yaratmanızda size yardım edecek. Ruhsal yönden geliştikçe, insanlarla daha yüksek düzeyde ilişki kurabileceksiniz. Sizin gelişiminiz, paylaşma ve yakınlık düzeylerine ulaşmanıza olanak verecek Sevdiklerinizle ilişkileriniz daha derin ve anlamlı hale Gelecek.
Çoğumuzun birbirimizde aramakta olduğunuz şeyleri şefkati, anlayışı ve sevgiyi önce kendi Yüksek Benliğiniz’le olan bağlantıda bulacaksınız. Bu bağlantı, kendinizi daha çok sevip, daha çok beslemenizi ve başkaları ile daha yüksek ve daha sevecen biçimde ilişki kurabilmenizi sağlayacak.
Siz geliştikçe, kendinizi ve dostlarınızı güçlendirmek için nasıl ışık göndereceğinizi bileceksiniz. Siz enerjiyi hissetme yeteneğinize o kadar çok güveneceksiniz ki gittiğiniz her yerde kendinizi güvenlikte hissedeceksiniz. İç rehberliğinizi açık seçik işitecek ve ona uygun davranacaksınız. Her türdeki insanın enerjisiyle kolayca uyum sağlayacaksınız. Olumsuz enerjiye geçirgen olmayı bu enerjinin içinizden geçip gitmesini sağlamayı, hatta onu olumlu enerjiye dönüştürmeyi öğreneceksiniz. Her gittiğiniz yerde dostça gülümsemeler, sevgi ve huzur bulacaksınız.
Bilincin daha Yüksek Düzeylerde süptil enerjilerin daha çok farkında olacaksınız. Başka boyutların, yaşam formlarının ve insanların bedenlerini çevreleyen aura’ların süptil titreşimlerini hissetme, hatta görme yeteneği kazanacaksınız. Durugörü, telepati ve diğer psişik yetenekleriz onlar her ne kadar birer amaç olmayıp, yalnızca gelişiminiz için kullanacağınız araçlar olsalar da bu arada onlarda güçlenecekler. Fiziksel bedenlerinizde hızlı ve olumlu değişimler yaratabileceksiniz ve kendinize şifa vermekte daha büyük beceri kazanacaksınız. Korkularınız tümüyle geçmeyebilir, fakat bir korku baş gösterdiği zaman, buna daha büyük bir korkuyla tepki vermeyeceksiniz artık. Onun yerine, korkuya hitap edecek, ona sevgi gönderecek ve ona, içerdiği mesajın ne olduğunu soracaksınız. Yüksek bir ruh hali içinde olmadığınız zaman bunu derhal fark edecek ve süratle dengelenmiş, merkezlenmiş sükûn haline geri dönebileceksiniz.
Ruhsal gelişme, kişisel gelişmeye benzer, bir tek büyük farkla siz ruhsal yönden geliştiğiniz zaman daha yüksek bir güç ile bağlantıda olursunuz ve bu bağlantınızı gelişiminizi güçlendirmek için kullanırsınız. Bu daha yüksek güç sizin yüksek benliğiniz ve bütün olan sizin kişilik benliğinizle birlikte çalışır ve kendine -güven kendini-sevme, berraklık ve diğer önemli nitelikleri geliştirmesinde ona yardımsı olur. Siz kişisel gelişiminiz üzerinde çalışır ve buna, bağlantıda olduğunuz daha yüksek gücü de eklerseniz, yolculuğunuz daha neşeli, hızlı ve dönüştürücü olur.
Sizin Yüksek Benliğiniz gelişen, dinamik bir yaşam gücü bilincidir. O bütün varlıkların çok boyutlu bir bilinç halinde bir olduğu bir alemde yer alır. Gündelik bilinciniz, Yüksek benliğiniz’in sizin fiziksel realitenizde yaşayan bir veçhesidir. Yüksek benliğiniz size, başkalarını sevmeniz ve onlarla birleşmeniz için dürtüler gönderir. Yüksek benliğiniz uyumu, düzeni ve ışığı bilir bunları hayatınıza kattığınız zaman, siz Yüksek Benliğiniz olarak hareket etmektesiniz demektir.
Yüksek Benliğiniz Karşılaştığınız zorluk ve mücadelelerle neden karşılaştığınızı bilir . Yüksek benliğiniz, kimliğinizin ta özüdür ve sizin bütün enkarnasyonlarınızın birikimini taşımaktadır. O , sizin içinizdeki bilge öğretmendir.


Ruhsal Büyüme Kitabından Alıntı
 

bilge kurt

Kayıtlı Üye
Katılım
12 Nis 2013
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
selam ben birkaç kere meditasyon yapmadan yüksek benligimle buluştum ama artık meditasyon yapsamda olmuyor cevap alamıyorum bunun nedeni nedir acaba teşekkürler
 

bendekiben

Elit Üye
Katılım
10 Eki 2011
Mesajlar
1,218
Tepkime puanı
199
Konum
Ankara
Meditasyon demek zihni susturmak demektir.Siz yüksek benliğinizle zihninizi susturmadan bağlantıya geçemezsiniz, bütün endişe korku nefret öfke gibi duygulardan arınmak ve sadece anda olmak yorum yapmadan etrafı dinlemek bir meditasyondur.Yüksek benliğinizle bir olduğunuzu söylüyorsanız tekrar yapabilirsiniz olmuyor düşüncesi sizi olumsuz sonuçlarla karşı karşıya getirir.İsteğinize ulaşmada kendinize olan inancınız en büyük gücünüz olacaktır.
 
Üst