Yorum

yenibaslayantarotcu

Kayıtlı Üye
Tarota yeni başladım da tam yorumlayamiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim?Bu aralar kendimi çok eleştiriyorum ve değersiz olduğumu düşünüyorum. Kendimle barisip istediğim kişi olmak için ne yapmalıyım diye sordum .Sırayla degnek 6,mahkeme, tilsim 10 ve kilic 9 çıktı. Yorumlayabilir misiniz?

Alakan

Kayıtlı Üye
Açılımı hanelere ayırırsanız yorumlamanız kolaylaşır. Hemen örnek bir açılım yazıyorum.
1. Değersizlik hissimin ana sebebi nedir?( Belki çevreniz size değersiz hissettiriyor ya da ne bileyim farklı bir olay burada alt metni anlamaya çalışıyoruz)
2. Degersizlik hissimin üstesinden gelmek için temizlenmesi gereken enerji nedir?
3. Değersizlik hissimin üstesinden gelmek için bana yardımcı olacak enerji nedir?
Bu şekilde açılım yaparsanız ve fazla kart çekmezseniz yorumlamanız daha kolay olur.

Kendinizle alakalı kaygılarınız çok fazla. Kendinizi her yönünüzle kabul edemiyorsunuz ve kendi özünüzü başkalarından da saklıyorsunuz.
Özellikle mahkeme kartı açılımda baskın ve belirleyici kart olarak çıkmış aslında. Nedir Mahkeme kartı? Majör arkana serisinin tamamlanmasından(dünya kartı) bir önceki karttır. Hedefe gidilen yolda atılacak son adımdır artık uyanış başlamıştır. Kart Plüto etkisinde bir kart. Dolayısıyla bizim için büyük bir dönüşümü, uyanışı simgeler. Peki nasıl olacak bu dönüşüm? Kendimizi olduğumuz gibi kabul ederek. Sadece iyi yönlerimizi kucaklayarak veya yücelterek değil bir bütün halinde iyi ve kötü tüm özelliklerimizi kabul edip kendimizi severek olacak. Başkalarından kabul/onay veya değer vermesini beklemeyeceğiz. Çünkü kendinize onay verebilecek olan sadece sizsiniz. Siz kendinize gerçek manada değer verdikten sonra başkaları size değer verebilir. Başarılarımız kadar başarısızlıklarımız da artılarımız kadar eksilerimiz de bize ait aslında. Kartlar bunu anlamanızı istiyor aslında.

yenibaslayantarotcu

Kayıtlı Üye
Açılımı hanelere ayırırsanız yorumlamanız kolaylaşır. Hemen örnek bir açılım yazıyorum.
1. Değersizlik hissimin ana sebebi nedir?( Belki çevreniz size değersiz hissettiriyor ya da ne bileyim farklı bir olay burada alt metni anlamaya çalışıyoruz)
2. Degersizlik hissimin üstesinden gelmek için temizlenmesi gereken enerji nedir?
3. Değersizlik hissimin üstesinden gelmek için bana yardımcı olacak enerji nedir?
Bu şekilde açılım yaparsanız ve fazla kart çekmezseniz yorumlamanız daha kolay olur.

Kendinizle alakalı kaygılarınız çok fazla. Kendinizi her yönünüzle kabul edemiyorsunuz ve kendi özünüzü başkalarından da saklıyorsunuz.
Özellikle mahkeme kartı açılımda baskın ve belirleyici kart olarak çıkmış aslında. Nedir Mahkeme kartı? Majör arkana serisinin tamamlanmasından(dünya kartı) bir önceki karttır. Hedefe gidilen yolda atılacak son adımdır artık uyanış başlamıştır. Kart Plüto etkisinde bir kart. Dolayısıyla bizim için büyük bir dönüşümü, uyanışı simgeler. Peki nasıl olacak bu dönüşüm? Kendimizi olduğumuz gibi kabul ederek. Sadece iyi yönlerimizi kucaklayarak veya yücelterek değil bir bütün halinde iyi ve kötü tüm özelliklerimizi kabul edip kendimizi severek olacak. Başkalarından kabul/onay veya değer vermesini beklemeyeceğiz. Çünkü kendinize onay verebilecek olan sadece sizsiniz. Siz kendinize gerçek manada değer verdikten sonra başkaları size değer verebilir. Başarılarımız kadar başarısızlıklarımız da artılarımız kadar eksilerimiz de bize ait aslında. Kartlar bunu anlamanızı istiyor aslında.
Teşekkür ederim ama çok karışık geliyor ya yorumlamak

Alakan

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim ama çok karışık geliyor ya yorumlamak
Biraz zaman alan bir süreç. Kartları özümsemeye çalışın. Sadece kartların anlamını ezberlemek yetmiyor. Hem kendinize hem başkalarına o yolculuğu anlatabilmek için yolculuğa kendinizin de çıkması gerekiyor. Kehanet amaçlı "şu şudur" şeklinde yorumlamak yerine kartların ruhsal yolculuğumuzda ne ifade ettiğine neyi temsil ettiğine odaklanın. Sizi ruhsal olarak da geliştirecek bir araç Tarot.

Eskiden bu kadar bilgi kaynağı da yoktu herkesin ulaşabileceği şimdi çok çeşitli bilgi kaynakları var onlardan yararlanabilirsiniz. Klasik destenin hemen hemen her kartında çok fazla sembolizm var. Bazen hiç görmediğiniz bir şeyi görüyorsunuz o size çağrışım yapıyor. O yüzden kartların her biriyle ayrı ayrı vakit geçirmek önemli. Başlarda fazla kartla okuma yapmaya çalışmayın. Mesela iki kart çekin bu iki kart yan yana ne ifade edebilir not alın. Sorularınız için üç kartlık açılımlar da yapabilirsiniz. Çok fazla kart konuyu derinlemesine anlatır diye bir şey yok. Bir süre sonra kartların anlamları oturacak ve hisleriniz devreye girecek, pes etmeyin yeter ki.