Yıldızname ile ilgili yaşadığım saçma olay

meguim

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar uzun zamandır foruma üyeyim fakat daha önce hiç konu açmamıştım. 1 sene önce yaşadığım bir olayı paylaşmak istiyorum, olay kafamı fazlasıyla kurcaladı daha sonrasında zaten psikolojik sıkıntılarım vs baş gösterdi, tedavi görmeye başladım fakat yaşadığım şeyin sebebi anlatacağım olay değil tam olarak sadece fazlasıyla aklıma takıldığı için sizlerle paylaşmak istedim.

marina da çalışıyorum, açık açık yer isim şehir belirtmek istemiyorum, gece vardiyasındayken bu olayı yaşadım. işim dolayısıyla marina giriş çıkışlarını kontrol ediyorum ve kameraların oldugu bir kısımda duruyorum otopark tarafında, konuyu daha iyi anlayabilmeniz açısından detay veriyorum 3 bölüm var bir marina tarafi, bir otopark tarafı, bir de çekek sahası yani tersane olarak düşünebilirsiniz, 12 civarlarinda otopark kısmında oturuyordum kural dolayısıyla 11 den sonra giriş kapılarını vs kapatiyoruz ve gece oldugu icin disariyi daha rahat görebilmek adına ışıkları çok açmıyoruz kamera ışığı yeterli geliyor, yine oturduğum bir gece etrafa bakıyorum falan önümde de rapor tuttugumuz defterler vs var 10 15 sn ligine deftere baktım kafamı kaldırdıgımda bir adam karşımda duruyordu, normal şartlarda liman kısmından geçmesi için kartının olması lazim, çekek sahası zaten kilitli e benim olduğum otopark girişindeki tüm kapılar kapalı nereden geldiğini anlayamadım ve kısa süreli şaşkınlık yaşadım sonrasında yardımcı olabilmek adına ayağa kalktım fakat adamla aramızda yaklaşık 30 40 metre falan var ve bana içeri girmeye çalıştığını kartının olmadığını beyan etti uzaktan bende kendisini ilk defa görüyorum normalde giren çıkan tekne sahipleri vs ister istemez aşinalık oluyor, kısa şaşkınlıktan sonra yardım edeceğimi söyledim fakat kulubeden çıkıp yanına gelene kadar bana ( ismimi vermek istemiyorum megium diyeceğim) isminiz megium du değil mi diye sordu. İsmimin yazdığı bir kart cebimde asılı fakat karanlıkta ve o mesafeden ismimi görmesi imkansız, kaldı ki saçlarım uzun olduğundan dolayı gömlek cebimi kapatiyor, evet falan diyip yanına yaklaştım ama ismimi nasıl öğrendiğini falan bilemiyorum, benden önceki arkadaşlar söylemiştir diyeceğim ama sonrasında onlarında tanımadığını öğrendim zaten kendisi o gün Mısır'dan gelen bir tekneyle gelmiş, whatsapp üzerinden limana giriş yaptığını görmüştüm ama detaylı bilgim falan yok, üstelik benimle çalışan bir kiz arkadaş daha var rastgele biri konuşurken dahi ismimi duysa iki bayanız hangimizin kim oldugunu nereden bilecek zaten ismimi duyabileceği pek bir ortam oluştuğunu düşünmüyorum kalabalık bir ortamda çalışmadığımızdan dolayı. kafamda bu soruyla kendisine eşlik edip kartlı sistemin oraya doğru götürmeye başladım ama adamın tuhaf oldugu görünüşünden belli kendisinin tekneyle mısırdan geldiğini daha sonrasında limandaki teknelerden birinden iş teklifi aldığını dolayısıyla o teknede kalacağını söyledi( çalışacağı tekne ve sahibini tnaıyorum zaten oda teknesinde kalır hep) ön kapıya götürürken aklımdan geçirdiğim bir soruya şak diye cevap verdi ve ben böyle şeylerden biraz ürken biri olarak ürperdim, korktuğumdan konuşamıyorum ama belli etmiyorum tam kapıya getirdim ki bana fal bakmak istediğini, aslında ablasının mı abla dediği bir insanın mı bilmem nerde çalıştığını onunda çok iyi fal bakabildiğini söyledi, ben de ne kadar korksamda fal konularına herkes gibi ilgiliyimdir ama işim dolayısıyla vazifedeyken böyle birşey olamayacağını bildiğimden reddettim fakat ısrarla bakmak istediğini bilmem ne kahvesine ihtiyacı oldugunu söyledi, saatin geç oldugunu görevde oldugumu zaten istesede herhangi bir kahveyi şu an temin edemeyeceğimi söyledim uzun yazıyorum ama bu kısım yaklaşık 2 3 dakikalık bir kısım kendisini kartlı kapıdaki arkadaşa teslim ettim giriş işlemlerinin yapılabilmesi için ve otoparka geri döndüm ama tabii ismimi söylemesi aklımdan geçene cevap vermesi ve alakasız bir şekilde fal bakmak istemesi kafa karışıklığı yarattı bi de gece vakti olunca daha bir tuhaf oldum. İş dolayısıyla 1 saatte bir yer değiştirilir yer değişikliğinden oncede limanda genel kontrol yapılır devriye yani, saat 1 gibi bu sefer devriyeye ciktim sahayı kontrol ederken liman tarafından bana seslendi isimi bitirince yanına gelip gelemeyeceğimi sordu zaten kontrol ederken mecbur yanından gecmek zorundayım teknelere baktıgım icin, dolandıktan sonra yanına gittim ve bana fal bakmak istediğini (isim vermeyeceğim tekne sahibi) x kişisini kaldırdığını onunla teknede kahve aradıklarını fakat bulamadıklarını nolursa olsun bana fal bakması gerektiğini söyledi bende gerek yok zaten iş başında bunun sorun olacağını söyledim işimi hallettim yaklaşık 1 saat geçirdikten sonra tekrar otopark kısmına geçerken liman kısmına geçecek arkadaşa durumu anlattım ilginç bir adam oldugunu tanıyıp tanımadıgını sordum kendisi benden yaşça büyük boşver takma abicim bende tanımıyorum dedi o sırada da başka bir teknenin sahibiyle arkadaşı geldi kendilerini tanıyorum sürekli gelip gittikleri için onların girişleri yapıldı, neyse böyle git gel devriyeler devam ederken teknenin yanındayken yine seslendi bu sefer yıldızname bakmak istediğini kağıt kalemim olup olmadıgını sordu bende yıldıznameye ciddi meraklıyımdır, geçmişte anneme biri bakmıştı ben çok küçükmüşüm hep annem anlatır söylediği herşeyi birebir yaşadık ve hala daha yaşıyoruz o yüzden kabul ettim kağıt kalem temin ettikten sonra anne ismimi doğum tarihimi söyledim daha sonra işlerimi hallettim kısa kısa yazabilmek adına detayları geçiyorum çok uzun oldu bi ara yine devrşyedeyken tekneye içmeye gelen bahsettigim kisilerden biri uyuya kalmis digeride marina icinde turlamaya cikmis onunla denk geldik marina icinde belirli bi saatten sonra turlamak yasak normalde konustum falan kendisiyle bana o adamın kim oldugunu kendisine ismiyle seslendiğini doğum tarihini vs söyledigini ve teknesine davet ettigini söyledi bende tanımadığımı gidip gitmeme konusunda bişey diyemeyeceğimi söyledim sonra işimi bitirip diğer tarafa geçmek için yola koyuldum tam kartlı kapıya geldim otopark kısmına geçeceğim adam çıplak ayakla teknesinden bana doğru koşmaya başladı bende refleks olarak kapıyı kapattim en azından aramızda bariyer olsun diye iki üç adım geri çekilip ne yaptığına baktım, yalınayak telaşlı telaşlı koşturdu ve fala baktığını çok kötü şeyler gördüğünü kardeşimin ismini sordu kardeşim oldugunu soyledim bana onu yakın zamanda kaybedeceğimi onunla ilgili bi kaç detayı söyledi ki başta bahsettiğim anneme geçmişte yıldızname bakan kadında bundan bahsettiği için bir anlık duygusal çöküşle ağlamaya başldım ve durmasını dinlemek istemediğimi söyledim otopark kısmına geçip diğer abiye anlattım beni sakinleştirdikten sonra liman tarafına geçti o taraftaykende adamla konuşmuş ve adama kendine fal bakıp bakmayacağını sorup fal baktırmış bundan haberim yoktu daha sonra gelip bana anlattı ve abicim bu adam herşeyi biliyor herşeyimi döktü falan dedi ben iyice kötü oldum tabi işi de bırakıp gidemiyorum zor bela tekrar liman tarafına geçtim bu sefer sakinleştiğimi görünce devamını anlatmak istemediğini elinde kağıdımın oldugunu ama kötü şeyler olduğu için bana veremeyeceğini söyledi, adamın kendisi bi tuhaf ama görüntüsünden bile ürkebiliyor insan benden sonra diğer teknedeki arkadaşta ona fal baktırmış onada herşeyi söylemiş bende hava aliyim sakinleşiyim diye dolaşırken fal baktırmaktan donen arkadaş bana beni teknesine çağırdını bana anlatacsklarını oldugunu gitmem gerektiğni söyledi, gittim ama gittiğim halde yine kötü şeyler olduğunu söyleyemeyeceğini söyleyip durdu iyice gerdi ve sinirlendirdi beni, öyle böyle derken sabahı ettim, eve geldim annemi uyandırıp durumu anlattim annemde şaşkınlıkla karşıladı ve muhakkak adamla görüşüp kağıdını al dedi birazda kötü oldu evlat acısı vs diyince, ertesi gece tekrar vardiyaya gittiğimde diğer vardiyadan çıkan bayan arkadaşıma da ad dogum tarihi vs durduk yere söylediğini öğrendim, gecenin ilerleyen saatlerinde denk geldik ve ben sana kimseye anlatma demedim mi diye sesini yükseltti, yani anneme sabah anlattığım şeyi nasıl bilebildi hala aklım almıyor, kendisi 1.5 hafta kadar kaldı orada 1.5 hafta boyunca sataştı kağıdını vereyim mi vermeyeyim mi şöyle böyle diye sürekli kışkırttı, zaten sabahları falanda başka tekne sahiplerinede ypıyormuş şikayet falan gelmiş hakkında daha sonra ayrıldı çalıştığım yerden. ama hala ne gördü, nasıl bazı şeyleri bilebildi aklım almıyor, üstelik bana bir kişi söyledi aynı yerde çalışıyorsunuz dikkat et çok kazık atıcak sana duygusal anlamda dedi o sırada ilişkim vardı başkasıyla, bir kaç ay sonra bahsettiği kişiyle gerçekten olmayacak şekilde bir ilişkim oldu ve bana atmadığı kazık kalmadı. işin ilginç tarafı bu adamın ismini soyismini biliyordum giriş çıkış yaptığımiçin fakat adam gittikten sonra ismini ve soyismini hiçbir şekilde hatırlayamadım bir kaç ay sonrada ben ayrıldım zaten oradan. o zamanlar kimle çalıştıysam hepsine sordum kimse adamın ismini soyismini hatırlamıyor belki evraklara vs bak diyeceksiniz ama evraklar ay sonları teslim ediliyor adam zaten ayın ortalarında gelmişti 1.5 hafta sonrada gitti dolayısıyla evraklarda şirkete verilmişti her ay bazında yenileniyor çünkü.

bu adamdan sonra tavsiyeyle hocaya falan danışmaya gittim her ne kadar çok iyi karşılamasamda tatmin edici bir cevap alamadım, bu konuyla ya da bu konudan alakasız olarak gerçekten işler sarpa sarmaya başladı, şu an da da psikolojik tedavi alıyorum zaten.

böyle birşey yaşamak mümkün müdür? Yani bir insanın geleceğimi görebilmesi? buna istinaden sürekli birileri bana fal bakmak istiyor konudan bağımsız ama ve bu bakanların hepsi normalde yalvarsalar bakmayacak insanlar ama bana gelince ısrarla falıma bakmak istiyorlar nedenini anlamış değilim ve hepte doğru şeyleri söylüyorlar gördüğüm rüyalara kadar.
Bu adamın benim için yazdığı kağıdı nasıl temin edebilirim bilmiyorum ismini soyisimini hstırlasam ulaşmaya çalışacağım ama o da yok. Yıldızname kağıtla mı bakılır onuda bilmiyorum, birde bu adam alkol kullanıyor hani hacı hoca diyeceğim ama adamı 1.5 haftadır ayık kafayla görmedi bunları yaşarkende çok ayık değildi kanaatimce, sizce yaşadığım şey neydi? Yıldızname gerçekten kağıtlamı bakılıyor? Bunun gibi çok olay yaşadım ama en çok kafamı kurcalayanlardan biri bu, fikirlerinize ihtiyacım var.