yetenek kaybı hakkında bilgilendirir misiniz?

Karacho

Kayıtlı Üye
Burada çok çok yeniyim ve haliyle kaçırdığım çok konu var.geriye dönük konulara bakarken bir cevap mesajında yetimizi paylaşırsak kaybolur (cümle böyle birşeydi sanırım) gibi birşey diyordu.bunun belli bir başlığı olmadığı için nasıl araştırırım bilemedim de.Ama gerçekten merak ediyorum bunun açıklamasını ...nasıl yani?,neden?
bu konuyla ilgili bilgilerinizi paylaşabilir misiniz?

Ü

Üye silindi 55028

Bende forumda okuduğum kadar biliyorum.Eğer bir yeteneğin var ve bunu anlatırsan yetenekte bir azalmanın olduğunu söylüyorlar.Anlattığın yeteneği başka birinin kullanması da kesin değil.Senin enerjin ve onun enerjisi aynı olmayabilir ve diğer kişi başarısız olabilir.Forumda bu tartışmalar olmuş.O tartışmalardan birinde bir kullanıcı kitap hazırladığını söylüyordu.Bu tarz maji paylaşımı kişi ölmeye yakın yazdığı kitapla devam ediyormuş.
(-Muş) Benim bu konuda bir bilgim yok.

Ü

Üye silindi 55028

+Yeteneğin anlatınca azalması evrensel bir kanun olduğundan azalma meydana geliyormuş.Evrensel kanun denilen bu tarz kurallar mevcutmuş.

Solarium

Kayıtlı Üye
Ben konuya tam olarak hakim değilim ama birine yeteneğini anlatınca öylece yok olup gideceğini sanmıyorum. Batıl bir inanç olabilir . yada toplumda bu tür yetenekleri anlatınca soğuk bakılıyor insanı yalancı olarak algılıyorlar bundan dolayı motivasyon , inanç kaybı olmaması için söylemek yanlış olarak bakılıyordur.yada Belki burda anlatmak istenen yetenek değilde kişinin kendine özel dillendirilmemesi gereken enerji çalışmaları vs gibi şeyler olabilir diye düşünüyorum. Çünkü ortada br niyet var ve bir çalışma yapılıyor bunun gidipte birine anlatılınca gerçekleşmeme gibi bir olasılıktan dolayı herhalde öyle deniyordur. Sonuçta bu uygulamalar kişiye özel uygulamalar.

Aisling

Kayıtlı Üye
Yüzde yüz doğrudur demiyorum, tamamen kendi çıkarımım. Farklı bakış açılarını görmüş olursunuz hem :) İnsanların içinde hep bir takdir edilme isteği vardır. Elinizde bulunan bu özel hal, başkalarına anlatıldığı takdirde kibirle kirlenebilir. Ve saflığını yitirir. Alkışlara gerek yok, sır sır olarak kalmalı. Kimsenin bilmediği. Çünkü size özel. Kimse dokunmamalı, gözlerden ve dillerden uzak olmalı. Yanı "bilinmekten" uzak olmalı. Bu hallerin azalması ya da artması kalbin ve ruhun saflığı ile ilgili bence. Bu bir önlem. Hazineyi korumak için.

Karacho

Kayıtlı Üye
Sanki bende yetilerim küçük de olsa ,bahsedince azaldığını farkettim ama benim ki sadece öyle bir şey bilmeden bir duruma bağlama istediğiydi .şuan böyle bir açıklamasinin olmasına biraz sevindim sanırım ,biraz da şaşırdim. böyle birşey gerçekten varsa müthiş bence...

Teşekkür ederim açıklamalarınız - ve bakış açılarınız- için :)

ThEnd

Kayıtlı Üye
İnvajinasyon da herkeste olan takdir edilme arzusunu bastırıp, yaptıklarının kendi alanın dışındakilere bahsetmemenle ilgili uzun süre eğitilirsin ve bu daha giriş eğitimidir. Ezoterizmde gizlilik vardır. Öğretilerin çoğunda gizlilik temeldir. Senin gibi olan insanlara ben bunu yapıyorum dediğinde bir düşüklük yaşamazsın. Ama bu öğretilerden uzak bir insanın yanında konuştuğun an kendini blokajlamış oluyorsun. Ben bunu yaşamadım şimdiye kadar ama olay bu.