Yen Gezegeni Nasıl Hesaplanir?

Fehu

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. Sitede aradım ancak bulamadim. Yen gezegenimizi nasıl bulabilecegimizi anlatır mısınız? Örnek olarak kendi haritamı bırakıyorum. Ben Satürnyen olduğumu düşünüyorum
Screenshot_20220106-125310_Chrome.jpg

yeşilZeytin

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. Sitede aradım ancak bulamadim. Yen gezegenimizi nasıl bulabilecegimizi anlatır mısınız? Örnek olarak kendi haritamı bırakıyorum. Ben Satürnyen olduğumu düşünüyorum
Ekli dosyayı görüntüle 2155
Güneş'e kavuşum, kare, karşıt var mı?
Var: en yakın orb olan gezegen Güneş'i etkileyen gezegendir.
Yok: Ay'a en yakın orb kavuşum, kare veya karşıt gezegene bakılır.

Şimdi haritayı beraber inceleyelim:
Güneş hiç bir gezegenle kavuşmamış, kare yada karşıt açı yapmamış. O halde Ay'a bakacağız ve Neptün(R) ile kaptığı kare açı dışında hiçbir açı yapmadığını göreceğiz.

NEPTÜNYEN​

Aşırı romantik, şiirsel, sezgili, rüyaları mesaj verici ve 6. hissi oldukça güçlüdür. Çabuk kırılan, kötülüklerden korkan, yardımsever, kötü niyetli insanların elinde kullanılmaya açık, birçok kazık yiyen yine de zor akıllanan yapıdadır. Sanatsal konulara meraklıdır ve kendisi de sanatla yakından ilgilidir. Astroloji, fallar, doğa ötesi konulara ilgili, gizli saklı şeyleri birçok şeyi hisseden ve öğrenen, öğrendikçe de üzülen bir yapısı vardır. Keyif verici maddelere düşkün en alt sınırı ile sigara, çay tiryakiliği, alkole doğuştan yatkınlık vardır. Ayrıca ailesinde de alkol, kumar, insan bağımlılıkları olan depresif kişiler var olabilir. Akrabalarla sorunlu ilişkileri vardır yoğun çabalara rağmen ilişkilerini düzene koyamaz. Yakınları da dahil kime para verse alamaz kefil olsa ödemezler. Başkalarının yüzünden birçok borç ödemek zorunda kalabilir. Kardeşleri ile ilgili sıkıntılar yaşar. Komşuları ve eşinin ailesinde de sorunlu ve huzur bozucu kişiler yüzünden zarara uğrama tehlikesi vardır. Ayaklar, bacaklar, akciğerler, bağırsaklar ve sinir sistemi hassastır. Balık burcu etkisi taşıyan kişileri kendine çeker.

Yen özellikleri, çoğu zaman tutarsız sonuçlar veren gereksiz bir bilgi. Özellikle astrolojiye yeni başlamış birinin hiç bulaşmaması gerek.

Fehu

Kayıtlı Üye
Güneş'e kavuşum, kare, karşıt var mı?
Var: en yakın orb olan gezegen Güneş'i etkileyen gezegendir.
Yok: Ay'a en yakın orb kavuşum, kare veya karşıt gezegene bakılır.

Şimdi haritayı beraber inceleyelim:
Güneş hiç bir gezegenle kavuşmamış, kare yada karşıt açı yapmamış. O halde Ay'a bakacağız ve Neptün(R) ile kaptığı kare açı dışında hiçbir açı yapmadığını göreceğiz.

Yen özellikleri, çoğu zaman tutarsız sonuçlar veren gereksiz bir bilgi. Özellikle astrolojiye yeni başlamış birinin hiç bulaşmaması gerek.
Çok teşekkür ederim. Moralim bozulmadı değil açıkçası:)