Yatağımın Yanındaki Kadın

Althoughxxx

Kayıtlı Üye
Merhaba herkese. İyi forumlar dilerim.

Uzun süredir burayı takip ediyorum. Ben de okuduklarıma benzer bir iki ilginç şey yaşamış olsam da şu ana dek yazmayı tercih etmedim. Ancak bugün açıklayamadığım bir şey yaşadım ve konu açmak istedim.

Uzun süre astral seyahati denemiş ve başarılı olmamıştım. Bu süreçte yaşadığım başka şeylerin de etkisiyle dinleri ve bir yaratıcıyı reddeder hale geldim. Dolayısıyla parapsikolojiye karşı da ilgisizleştim.. Yine de bilimsel açıklama getirmeye çalıştığım tuhaf şeyler yaşıyorum. Onlardan birisi şudur:

Bir gün annemle yatıyorduk. Annemin uykusu çok hafiftir. Eline dokunsam uyanır. Bense uyurken taşınsam uyanmam. İkimiz de uyurken ben beşik sarsıntısıyla uyandım. Ciddi anlamda bir beşikte olsam ve birisi çok hızlı sallasa ancak bu kadar olurdu. Beni uyandıracak kadar şiddetliydi ve kalkıp anneme "Deprem oluyor." dedim. O ise "Öyle bir şey yok. Yat hadi." dedi ve zaten uykulu olduğum için kafamı yastığa geri koyayım dedim. Tam yatarken yatağımın yanında bana doğru bakan yaşlı bir teyze gördüm. İnsan böyle durumlarda garipsemiyor. Odadaki dolap kadar normal geliyor ki ancak sabah farkına varabildim. Gözümü kırpınca kayboldu. Üstelik böyle bir sarsıntıyı annemin değil de benim hissetmiştim olmama şaşırdım.

Bunu yaşadığım oda da bana hep kasvetli gelir. Tek başıma uyurken korkarım. Neyse, bugün yine orada tek başıma uyuyordum. Kendi kendime "Olur ya, tam da denemezken ve inancımı kaybetmişken o yaşlı teyze olayı gibi bir şey yaşarım." diye söylendim. Sonra uyudum. Bu kez bir sallanma değil titremeyle uyandım. Üstelik kulağımda da demir titreşim sesi vardı. Uyandım dedim ama aynı zamanda uyku felci gibiydi. Bu titreme ve ses bilincimi açmıştı fakat hareket edemiyordum. Herhalde deprem oluyor dedim. Kaçamayacağım endişesiyle hareket etmek için çok da direndim. Sonra bir anda yatağımın yanındaki duvara fırlayıp çarptığımı gördüm. Gözlerimi açtım ve odaya baktım. Karanlıktı. Korkuyordum. Yine bir şey göreceğim dedim. Ama ikinci kez uyanınca aslında bunların rüya olduğunu fark ettim. Bunlar nedir bilemiyorum. Bu yeni olan olayda istemsizce astrale mi çıkıyordum diye sorguladım. Çünkü rüya desem gerçekten uyandığımda titreşim ve ses devam ediyordu. Bilgisiz olduğum için büyük ihtimalle yanlış tanımlar yapıyorumdur. Aydınlatırsanız sevinirim.

Teşekkürler.

Hiyori

Kayıtlı Üye
Şu sıralar ben de benzer bir durumdan muzdaribim ancak tam olarak anlattığınız gibi değil. Yani herhangi birini görmedim ancak uyku felci durumu kendimi hareket ediyor gibi hissetsem de bedenimin hala yatakta olması rüya içinde rüya ve uyanınca yaşanan kulak çınlaması durumları. Henüz ben de tam bir çözüme ulaşamamış olmakla birlikte rüya görme sıklığımı azaltan durumlardan bahsedebilirim. Bir kere yatağa girdiğinizde içinizi kaplayan korku ve endişe duygusu. Stres bu tarz durumların en büyük tetikçisi. Olabildiğince kendinizk rahat ve huzurlu hissedeceğiniz yerlerde uyumaya çalışın. İsterseniz uyumadan önce ılık bir duş ya da meditasyon tarzı rahatlatıcı eylemlerde bulunabilirsiniz, yemek yedikten hemen sonra uyumamaya dikkat edebilirsiniz. İnandığınız bir tanrı varsa ona dua etmek sizi güvende hissttirecek ve rahatlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca az önceki bu durumla ilgili kendi postuma gelen bir yorumda yastığınızın altında lavanta kesesi bulundurmak ya da lavanta kokususundan bir şekilde yararlanmanın uykuya yardımcı olduğu yazılmıştı. Geçmiş olsun.

Orçun

Banlı Kullanıcı
İş
Astrolog
Yine bir cinni yakaza durumu söz konusu. Karanlık, garip sesler, kendini felç geçirmiş gibi hissetme, uykudan bir türlü uyanamama. Yatmadan önce abdestli olmanız, dua etmeniz sizi bu tür şeylere rastlamaktan koruyacaktır. Astral seyahat daha farklıdır, korku yoktur. İnsan daha önce görmediği mekanları huşu ile seyredebilir.

Hiyori

Kayıtlı Üye
Yine bir cinni yakaza durumu söz konusu. Karanlık, garip sesler, kendini felç geçirmiş gibi hissetme, uykudan bir türlü uyanamama. Yatmadan önce abdestli olmanız, dua etmeniz sizi bu tür şeylere rastlamaktan koruyacaktır. Astral seyahat daha farklıdır, korku yoktur. İnsan daha önce görmediği mekanları huşu ile seyredebilir.
Yakaza durumunu biraz açabilir misiniz?

Orçun

Banlı Kullanıcı
İş
Astrolog
Yakaza durumunu biraz açabilir misiniz?
Uyku ile uyanıklık arası haldir. Vücut fizik fonksiyonları büyük ölçüde durmuştur, bilinç açıktır. Kişi kendini rüyada görüyor hissederken aslında öte yandan da beyin uyanıklık hali yaşamaktadır. Bu durumda nurani ya da kötücül görülerle karşılaşılabilir. Cinler direkt insan beynini etkilediğinden bu kötücül durumlarda beyninizi bir süre kontrol altına alamazsınız ve uyandırma emrini veremezsiniz. Beyninizi baskılarlar, geçici bir felç hali yaşarsınız.

Althoughxxx

Kayıtlı Üye
Şu sıralar ben de benzer bir durumdan muzdaribim ancak tam olarak anlattığınız gibi değil. Yani herhangi birini görmedim ancak uyku felci durumu kendimi hareket ediyor gibi hissetsem de bedenimin hala yatakta olması rüya içinde rüya ve uyanınca yaşanan kulak çınlaması durumları. Henüz ben de tam bir çözüme ulaşamamış olmakla birlikte rüya görme sıklığımı azaltan durumlardan bahsedebilirim. Bir kere yatağa girdiğinizde içinizi kaplayan korku ve endişe duygusu. Stres bu tarz durumların en büyük tetikçisi. Olabildiğince kendinizk rahat ve huzurlu hissedeceğiniz yerlerde uyumaya çalışın. İsterseniz uyumadan önce ılık bir duş ya da meditasyon tarzı rahatlatıcı eylemlerde bulunabilirsiniz, yemek yedikten hemen sonra uyumamaya dikkat edebilirsiniz. İnandığınız bir tanrı varsa ona dua etmek sizi güvende hissttirecek ve rahatlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca az önceki bu durumla ilgili kendi postuma gelen bir yorumda yastığınızın altında lavanta kesesi bulundurmak ya da lavanta kokususundan bir şekilde yararlanmanın uykuya yardımcı olduğu yazılmıştı. Geçmiş olsun.
Değerli yorumunuz için teşekkürler.

Althoughxxx

Kayıtlı Üye
Sağ olun.

roothoaxvir

Kayıtlı Üye
İş
Arkeoloji
Ciddi birşey olduğunu düşünmüyorum,Ama şöyle de bir şey var Dinlerin Veya Tanrıyı ne zaman sorgulasam bu tarz durumlar bende yaşıyorum.

Althoughxxx

Kayıtlı Üye
Ciddi birşey olduğunu düşünmüyorum,Ama şöyle de bir şey var Dinlerin Veya Tanrıyı ne zaman sorgulasam bu tarz durumlar bende yaşıyorum.
Evet, ben de ne zaman olmadıklarını düşünüp parapsikolojiye kafa yormayı bırakıyorum, o zaman daha çok başıma geliyor.

Kaanaeae

Kayıtlı Üye
Biraz benzerini ben de yaşıyorum (özellikle çınlama ya da dalgasal gibi bi duyduktan sonra yaşanan şeyler konusunda). Daha yeni konu açtım ben de, onu da inceleyebilirsin ve belki ortak başka durumlar da vardır bunu öğrenebiliriz... Fakat fazlasıyla garip.

Althoughxxx

Kayıtlı Üye
Biraz benzerini ben de yaşıyorum (özellikle çınlama ya da dalgasal gibi bi duyduktan sonra yaşanan şeyler konusunda). Daha yeni konu açtım ben de, onu da inceleyebilirsin ve belki ortak başka durumlar da vardır bunu öğrenebiliriz... Fakat fazlasıyla garip.
Mutlaka bakacağım. Teşekkürler^

Göktürk-X

Kayıtlı Üye
benim arkadaş liseden dalga geçiyor tamamı sonra korkmaya başlıyor korkmaya başladıkça yüzler felan görüyor sonra sınıfa geldi aynen şöyle dedi ="3 harfli varlıklarla dalga geçtim sonra yüzler felan gördüm korkudan uyuyamadım" dedi bide bi arkadaşda gölge kontrol etmeye çalışıyodu sonunda gölgesi kendiliginden şekillere felan girip rahatsız ediyormuş bir arkadaşda gece yattıktan sonra bi şeyin yatağının üstünde bi şey ona bakıyomuş insan suratı gibi ama çirkin korkunç bişey yorganın altından çıkamıyodur muhtemelen