yaşamın farkındalığı

enesuynk

Kayıtlı Üye
sevgili arkadaşlar farkındalık dediğimiz olay nedir sizce ? kelime anlamı olarak bişeylerin farkında olmak . peki birşeylerin ne kadar farkındayız , en basitten en karmaşığa indirgersek , kendimizin ne kadar farkındayız mesela beynimizin kaç kişi beyninin potansiyelini farkında yada kaç kişi kalbinin sadece etten ibaret bişey olmadığının farkında , kaç kişi hergün hergün aynı şeyleri yaptığımızın farkında kaçımız bu saçma düzene alet olmayıp giden zamanın ne kadar boşa gittiğinin farkında , bir parça para için mahvolup giden hayatların farkında . onca akan göz yaşlarının ne için aktığının farkında . bence asıl farkındalık budur süregelip giden bu düzene bir saniyelik bile olsa dur diyerek olayları dışarıdan izleyebilmek . ruhsal gücümüzün farkına varmak içimizde yatan cevherleri ortaya koymak kendinizin farkına varınız . hepimiz özel insanlarız , beynimizin sadece ve sadece %2 yahut %3'ünü kulladığımızı kim biliyor %5 kullandığınızda oturduğunuz evi elinizi kullanmadan hareket ettirebileceğinizi kim biliyor soruyorum size , süregelmiş egolarınızdan ve nefislerinizden size destek değil köstek olduğunu soruyorum kim biliyor , 3 günlük dünya işkembe derdi uçkur derdi para derdi mülk derdi diye sürüp gidiyo ne kalıyor elimizde. önce şunun farkına varalım ''ölüm var'' bir gün öleceğinizi kaçımız hergün aklına getiriyor sevgili arkadaşlar ölen hep ihtiyar değil yarın birgün bizin ve etrafımızdakilerinde başına gelecek unutmayın , herşeyden önce bunun farkında olun. ''ben doğup büyüyüp okuyup iş sahibi olup evlenip emekli olup ölmek kadar basit bi hayatı kabullenemiyorum'' kendi içinizde bu cümleye hak vermiyorsanız kusura bakmayın siz büyük şeyleri başaramazsınız . benim farkındalığım budur . bütün dünya insanlarının acılarını hissediyorum bu sorumluluktur ben bu acıları hissediyorsam bunun için bişeyler yapmalıyım. kendi farkındalığınızın farkına varın ruhunuzun önemini anlayın bu seviyeye ulaştığınızda izleyeceğiniz yol şu olsun . önce kendinizi düzeltin sonra ailenizi sonra çevrenizi sonra şehrinizi sonra ülkenizi sonrada dünyanızı değiştirmeye çalışın gerçekten inanırsanız bunu başarabilirsiniz kendinize inanın sizi sevenlere inanın zalimlerin birgün devrileceğine inanın . öyle bişey yapınki allah'a sizi bu hayata yiyip içip ölmek için göndermediğini kanıtlayın . saygılarımla .