Yaşadığım bir olayda yardımınıza ihtiyacım var

Retro

Kayıtlı Üye
Ne anlatmak istediğimi anlamaman, anladığın halde inanmaman kadar adaletsiz bir tutum.

Burayı niye karışık yazdın. Hicbisey anlamadım.

Tarotu kullanım alanımı, genel kullanım biçmi ile yargılıyorsun.

Sadece tek bir yerinden alıntı yaptım. Onda da dayanamadım. Kendime dayanamadım.

Derdim gayb olsa, yola bakış açım daha basit olurdu.

Bütün izahlarını beğendim halbuki.

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Burayı niye karışık yazdın. Hicbisey anlamadım.
Karışık yazmadım aslında. Neyi anlattığımı bildiğin halde genel bakış açısından çıkamaman adil gelmedi.
Senin gibi biri, toplumsal normlara körü körüne bağlanamaz. Sorgular. Haklı olarak karakterinle çeliştiğini düşündüm.
Bilakis şeytan işidir, yani şeytan zekası ile destekli nöral ağlar kurulumu yapar üzerinizde ve batıldan gelen çarpık destekler gerçeğinize dönüșür diyor.
Bak buna katılıyorum. Bazı insanların enerjisi çok ağır, siyah. Çünkü çalıştıkları kaynak siyah.
Fakat herkes böyledir gibi bir yargı taşımak doğru değil. Kişinin hakkına girmiş oluruz yanlış olur.

Mesela psişik saldırı yediğimde bile emin olana kadar karalama yapmadım. Ne zaman kesinleştirdim o zaman okey verdim. Bazen kötülük bile görmüş olsak, kısas hakkı doğana kadar yani kesinleşene kadar, karşı tarafında kul hakkını savunmalıyız.

Kimin nerden, ne kötülük göreceğinin belli olmadığı zamanlarda yaşıyoruz. Haliyle temkinli olmak, fal vb görülen araçlardan uzak durmak insanın özgür iradesidir. Tıpkı kartları kullanım biçminin de özgür iradesi olması gibi..