Yaratan'ı İçimizde Bulmak

aris

Kayıtlı Üye
Katılım
3 Tem 2008
Mesajlar
660
Tepkime puanı
143
Etrafımızı saran gerçeği, Yaratan'a kadar, anlayabilmek için, niteliklerimizi incelememiz gerekir, şöyle yazdığı gibi: "Beni Yaratan'ı içimde bulacağım". İnsan özellikle bu şekilde yaratılmıştır ki dışındakinden edinebilsin. Yoksa tüm dünyayı kendisi vasıtasıyla ıslah edemezdi.

Ancak anlayamamakta olduklarımız kendi köklerimiz, yani bu dünyaya gelmeden önceki halimiz: nasıl oldu; bu arzu bize nereden geldi?

Kendi "benliğimizin" niteliklerini neden aldığımızı açıklayacak bir dile sahip değiliz.

Kelimeler yukarıdan aşağıya inmiştir, Yaratan'ın ışığından uzaklaşarak ve ışık insanı yaratmak için azaldı ve insan tümüyle Yaratan hissinden mahrum bir hale gelip yaşamaya başladı ve sonrada Onunla mutlak bütünlüğe ulaşacak.

İnsanın yaratılışının hazırlanmasına "Sırt (arkası)" denir. Bunun ne hissi olduğunu kesinlikle bilmiyoruz zira bunlar Yaratan'dan aşağı en alt seviye olan bizim dünyamıza süzülen büyük ışıklar.

Sadece Kabalistler (Yaratan hissini edinmiş bir insana verilen isim) ışığın bu derecelerini aşağıdan yukarıya manevi basamaklardan tırmanarak edinmişlerdir ve kitaplarında bu dereceleri anlatmışlardır. Her kim maneviyatı edinirse kendisine özel algısı olur ve dolayısıyla giderek daha fazla köklerinin farkındalığına varırlar ve kendi geleceklerini edinirler.
alıntı
 
Üst